تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

آخرین گمانه زنی ها درباره سرنوشت رهبر کره شمالی
سئول: رئیس کیم سرحال و مشغول اداره کشورش است
  ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
در میانه گمانه‌زنی‌ها در مورد وضعیت رهبر کره شمالی، وزیر دفاع کره جنوبی نیز گفت، هیچ تحرک غیرعادی در کره شمالی شناسایی نشده و کیم به صورت عادی در حال اداره امور کشورش است.
«جئونگ کیونگ دوو»، وزیر دفاع کره جنوبی، در واکنش به سیل شایعات مربوط به وضعیت سلامتی «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، گفته هیچ تحرک غیرمعمولی در کره شمالی شناسایی نشده است. به گزارش فارس، این مقام کره‌ای در عین حال تأکید کرده که غیبت کیم از انظار عمومی چیز جدیدی نیست.
کیم جونگ اون آخرین بار ۱۸ روز پیش در روز ۱۱ آوریل (23 فروردین) در یک جلسه حزب کارگران کره دیده شده و از آن زمان خبری از او در دسترس نیست. مسئله زمانی حساس‌تر شد که کیم در جشن سالگرد تولد پدربزرگش «کیم ایل سونگ»، بنیانگذار کره شمالی، حاضر نشد؛ مراسمی که هر ساله با حضور او برگزار می‌شد. و همین مسئله بهانه رسانه های آمریکایی برای گمانه زنی درباره وضعیت او شد.
«کیم یون‌چول»، وزیر اتحاد کره جنوبی هم، روز سه‌شنبه و در نشست پارلمان این کشور گفت، دولت از محل اقامت کیم جونگ‌اون آگاه است. به گزارش باشگاه خبرنگاران از «بلومبرگ»، «کانگ کیونگ‌وا»، وزیر خارجه کره جنوبی، نیز در پاسخ با این پرسش که «آیا سئول واشنگن را از وضعیت و محل کیم جونگ‌اون مطلع کرده یا خیر؟»، گفته: «مقامات آمریکا در ارتباط کامل با مقامات کره جنوبی هستند و باید از این موضوع مطلع می‌شدند.»
گفتنی است، همه این موضع‌گیری‌ها در حالی است که هیچ تصویر تازه‌ای از کیم در رسانه‌ها دیده نمی‌شود، رسانه‌های کره شمالی هم کاملاً این شایعات را مسکوت گذاشته‌اند و در تأیید یا رد آن‌ها چیزی نمی‌گویند، حتی دیپلمات‌های کره شمالی در دیگر کشورها هم حاضر به گرفتن هیچ موضع رسمی نیستند. ترامپ نیز در آخرین موضع گیری خود گفت: از وضعیت رهبر کره شمالی آگاه است اما نمی گوید! نخست وزیر ژاپن نیز همین موضع را به شکلی دیگر گرفت. به نظر می رسد گذشت زمان بهتر از هر تحلیلگری، پاسخ این معما را خواهد یافت!


آمریکا از آسمان و زمین در حال ارسال سلاح به سوریه است

ورود ۷۰ کامیون آمریکایی حامل سلاح و تجهیزات به شرق سوریه - ایرنا
منابع سوری می‌گویند آمریکا 300 کامیون دیگر حامل سلاح و تجهیزات نظامی به شمال شرق سوریه ارسال کرد و همزمان با آن، هواپیماهای باری این کشور نیز به چند پایگاه نظامی این کشور در سوریه سلاح و تجهیزات نظامی منتقل کردند. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند آمریکا به دنبال احیاء داعش در منطقه و تقویت کردهای جدایی طلب در سوریه است.
ارسال سلاح و تجهیزات نظامی توسط آمریکا به مناطق شرق و شمال شرق سوریه همچنان ادامه دارد. طی یک هفته گذشته، ابتدا 50 کامیون و سپس،70 کامیون مملو از سلاح به وسیله نیروهای آمریکایی وارد این مناطق شدند. دیروز نیز منابع خبری نوشتند آمریکا به تحرکات خود در این کشور افزوده است. خبرگزاری فارس به نقل از مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» گزارش داد کاروانی متشکل از ۳۰۰ کامیون مملو از تجهیزات نظامی آمریکایی به همراه چند هواپیمای ترابری، وارد پایگاه‌های این کشور در شرق و شمال شرق سوریه شده‌اند.
به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه (که از مخالفان بشار اسد است)، هواپیماهای باری آمریکایی به پایگاه «قصرک» در« القامشلی» (شمال شرق سوریه) و میدان نفتی «العمر» در استان «دیر الزور» (شرق سوریه) تجهیزات نظامی و لجستیکی منتقل کردند. منبع مذکور مقصد۳۰۰ کامیون آمریکایی را پایگاه نظامی «تل البیدر» در استان «حسکه» اعلام کرده است.
بر اساس نظر کار شناسان، آمریکا قصد داردکه در شمال شرق سوریه یک دولت جدایی طلب کرد ایجاد کند و سلطه خودش را بر استان‌های حسکه و دیرالزور سوریه و حتی استان «الانبار» عراق تقویت نماید. دمشق تاکنون بارها اعلام کرده است که حضور آمریکا در سوریه غیر قانونی است.
انفجار خونین در عفرین
از سوی دیگر خبر رسیده بر اثر انفجار یک‌تانکر نفت در شهر «عفرین» واقع در شمال سوریه، که بعد از ظهر سه شنبه رخ داد، 46 نفر کشته و حدود 50 تن دیگر زخمی شده‌اند. علت انفجار، جاگذاری یک بسته انفجاری در داخل‌تانکر نفت اعلام شده است. «رامی عبدالرحمن» رئیس‌مرکز دیدبان حقوق بشر سوریه گفته بیشتر افرادی که آسیب دیده یا کشته شده‌اند، غیر نظامی هستند. وی تأکید کرد شدت آتش منبعث از انفجار، به‌اندازه‌ای گسترده بوده که باعث سوختن شمار زیادی از افراد شده است. شهر عفرین تحت‌اشغال نظامیان ترکیه و تروریست‌های وابسته به این کشور قرار دارد.
وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه‌ای، شبه نظامیان موسوم به «یگان‌های مدافع خلق کُرد» را عامل این انفجار معرفی کرده است اما هستند طرفهایی که ترکیه را عامل این انفجار معرفی می‌کنند.


  مثلث آمریکا، عربستان و حریری فعال شد
/آغاز آشوب در خیابان‌های لبنان

مداخله آمریکا و عربستان در جزئیات مذاکرات تشکیل دولت لبنان- اخبار ...
در حالی که لبنان با شیوع کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، همان‌طور که پیش‌بینی شده بود، جریان تحت رهبری «سعد حریری» به کارگردانی آمریکا و عربستان، آشوب‌های خیابانی را بار دیگر در خیابان‌های بیروت و برخی از شهر‌های دیگر لبنان، کلید زدند.
چند روز قبل که «سعد حریری» نخست‌وزیر سابق لبنان و رهبر جریان «14 مارس» از فرانسه برگشت، خیلی از کارشناسان پیش‌بینی کردند، او با ماموریتی تازه بازگشته و آشوب‌های جدید در راه است. طولی نکشید که این پیش‌بینی رنگ واقعیت به خود گرفت؛ اکنون که در حال مطالعه این گزارش هستید، آشوبگران در بیروت و طرابلس به خیابان‌ها آمده و علاوه‌بر حمله به بانک‌ها، با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند.
همزمان با شروع این آشوب‌ها، رسانه‌ها از نامه مداخله‌جویانه «دورتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت، به «حسان دیاب» نخست‌ وزیر لبنان، خبر داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، سفیر آمریکا در این نامه‌، خواستار تسریع در آنچه «گام‌های اصلاحی دولت» عنوان کرده، شده و از دخالت ارتش برای مقابله با آشوبگران، ابراز ناخرسندی کرده است!
سفیر آمریکا در این نامه، بدون‌اشاره به حمله افراد علیه مراکز دولتی و عمومی مثل بانک‌ها و آتش‌زدن آنها، نوشته: «مأموریت ارتش تقابل با مردم برای سرپوش گذاشتن بر کوتاهی دولت در انجام مأموریت‌هایش نیست».
سفیر آمریکا در این نامه همچنین، به آنچه آن را «حمایت آمریکا از ارتش لبنان در چارچوب برنامه کمک‌های بلندمدت» خوانده نیز‌اشاره و ابراز امیدواری کرد که دولت و ارتش با معترضان مقابله نکند.
دیدار سفرای عربستان و آمریکا
«ولید بن عبدالله بخاری» سفیر سعودی در لبنان نیز، روز سه‌شنبه در مقر اقامت خود در «الیرزه» میزبان سفیر آمریکا در لبنان بود. به نوشته روزنامه سعودی «عکاظ»، در این دیدار «آخرین تحولات سیاسی کنونی در دو عرصه داخلی و منطقه‌ای» و همچنین موضوعات مورد اهتمام مشترک سعودی و آمریکایی بررسی شده است. مشخص است که دیدار سفیران دو کشور سعودی و آمریکا در شرایط جاری،هدایت و حمایت بیشتر از آشوب‌های داخلی در لبنان است.
طرابلس، مرکز نا آرامی‌ها
طرابلس طی روزهای گذشته شاهد درگیری‌های شدید میان معترضان لبنانی و نیروهای امنیتی بود. شماری از تظاهرکنندگان به خودروهای نظامی، مراکز عمومی و بانک‌ها حمله کردند و شماری از بانک‌ها را به آتش کشیدند. جریان غربگرای 14 مارس و شخص «سعد حریری» در شهر طرابلس طرفدارانی دارد.
شهر المیناء در مجاورت طرابلس نیز شاهد تنش‌های امنیتی و درگیری‌ میان آشوبگران و پلیس بود و معترضان شیشه بانک‌ها را شکستند. به گفته ارتش لبنان، طی درگیری‌های طرابلس و دیگر مناطق، ۵۴ نظامی زخمی شدند. ۱۳ معترض نیز به دلیل اقدامات آشوبگرانه و به آتش کشیدن سه بانک بازداشت شدند.
پایتخت لبنان نیز طی روزهای اخیر نا آرام بود؛ بر اساس گزارش‌ها، در شرق بیروت پنج تن زخمی شدند.
علاوه‌بر آنها، شهر«زحله» در استان« البقاع» و شهر «بعبدا» در استان «جبل» هم نا آرام
بود.
چراغ سبز حمله به حزب‌الله
روزنامه لبنانی«الاخبار» اتفاقات کنونی لبنان را چراغ سبز برای مقابله داخلی و بین‌المللی با جنبش حزب‌الله خواند و افزود، تبعات این امر در همین حد نخواهد ماند. الاخبار نوشت: «شاید بدبینی باشد که گفته شود بازگشت هفته گذشته سعد حریری نخست‌وزیر پیشین از سفر به پاریس، این بود که مقدمات مقابله با دولت لبنان فراهم شود و هدف نهایی نیز مقابله با جنبش حزب‌الله است».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات