تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


ترامپ چگونه به بهانه کرونا جیب حامیانش را پر کرد
  ۱۳۹۹/۰۲/۱۴

ناامیدی ایالت‌ها از ترامپ؛ فروپاشی فدرالیسم؟
گروه‌های نظارتی در آمریکا، رئیس‌جمهور این کشور را متهم می‌کنند میلیاردها دلار از بودجه کمک به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا را به حامیان و متحدان خود بخشیده است.
گاردین که این گزارش را منتشر کرده در این باره می‌نویسد، «هارولد‌هام» میلیاردر آمریکایی و یکی از حامیان انتخاباتی ترامپ، در چند روز اخیر با او ملاقات کرده تا از کمک‌های فدرال در قالب اعطای وام به کسب‌وکارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بهره‌مند شود.«تامی فیشر» از متحدان مهم ترامپ، نیز که سال گذشته بابت ساخت ۳۱ مایل از دیوار مرزی با مکزیک، 400 میلیون دلار دریافت کرده بود، طی روزهای اخیر هم هفت میلیون دلار دیگر از بودجه ارتش را به جیب زده است.
این گزارش می‌افزاید: یکی دیگر از حامیان مالی انتخاباتی ترامپ به نام «مایک لیندل»، که مدیر اجرایی شرکت «مای‌پیلو» و مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ در ایالت «مینه‌سوتا» است، هفته گذشته در یک کنفرانس خبری مرتبط با موضوع شیوع ویروس کرونا شرکت کرده و ترامپ را «مرد برگزیده خدا» دانست، چرا که ترامپ به شرکت او تولید ساخت هزاران ماسک را سفارش داده بود!
گروه‌های نظارتی در آمریکا می‌گویند، روابط ترامپ با حامیان مالی او، باید به دقت بررسی و مورد نظارت قرار بگیرد، چرا که دو تریلیون و 600 میلیارد دلار برای کمک به کاهش اثرات ویروس کرونا تخصیص داده شده است..«رابرت مگوایر» مدیر تحقیقات گروه نظارتی «کرو» در این باره گفت: «معامله دولت ترامپ با این حامیان، نشان می‌دهد که چرا باید دقیق‌ترین نظارت را داشته باشیم تا اطمینان یابیم صدها میلیارد دلار پولی که قرار است به مردم آمریکا برسد، به جیب حامیان و متحدان سیاسی رئیس‌جمهور نمی‌روند».رسانه‌های آمریکایی:
فرصت مهار کرونا در آمریکا از دست رفت
/اقتصادمان در حال فروپاشی است

آمار ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا از یک میلیون فراتر رفت - BBC ...
شمار بیماران و فوتی‌های کرونا در آمریکا همچنان سیر صعودی دارد، این در حالی است که بنا به نوشته رسانه‌های آمریکایی و اظهارات مقامات ارشد بهداشتی این کشور، فرصت مهار کرونا در آمریکا از دست رفته و اقتصاد نیز در حال فروپاشی است.
شیوع جهانی کرونا همچنان ادامه دارد و بر اساس آخرین گزارش‌ها تا عصر دیروز(یک شنبه) بیش از 3 میلیون و498 هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا و متاسفانه 244 هزار و 989 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. بر اساس داده‌های وبگاه «ورلد امتر»، نزدیک به یک سوم مبتلایان به کرونا(یک میلیون و 160 هزار و 840 نفر) اهل آمریکا هستند. شمار فوتی‌ها نیز در این کشور از 67 هزار و 448 نفر فراتر رفته است. آمار بالای فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در آمریکا در حالی است که به نوشته
سی ان ان، اقتصاد آمریکا به طور بس سابقه‌ای آسیب دیده و در حال فروپاشی است. از سوی دیگر، در شرایطی که بسیاری از ایالت‌های آمریکا در حال کم کردن یا لغو قوانین فاصله گذاری اجتماعی هستند،کارشناسان بهداشت و درمان این کشور پیش‌بینی کرده‌اند که دور دوم بیماری کرونا «اجتناب‌ناپذیر» است و احتمالاً پاییز  امسال آغاز می‌شود. همزمان، یک مقام ارشد وزارت بهداشت آمریکا اذعان کرد که این کشور با لغو دیرهنگام پروازهای اروپایی، فرصت مهار کرونا را از دست داد. «آن شاکت» معاون مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، در روزنامه «ایندیپندنت» نوشت: ناکافی بودن تعداد آزمایش‌های تشخیص ویروس کرونا و درک دیرهنگام نحوه ورود این بیماری به آمریکا، منجر به افزایش موارد ابتلا در ماه فوریه (بهمن) شد. این مقام آمریکایی گفت: «تعداد بالای سفرهای انجام شده از اروپا، در برهه‌ای که ویروس کرونا در اروپا شیوع پیدا کرده بود، ورود این بیماری و شیوع آن در آمریکا را شتاب بخشید. معتقدم که زمان‌بندی اعلام هشدار درخصوص این سفرها، باید زودتر صورت می‌گرفت»
وخیم‌ترین بحران سلامت
روزنامه «گاردین» نیز طی مطلبی درباره نظام سلامت آمریکا، آن را نظامی ناکارآمد دانسته که برای سود بردن صنعت بیمه و شرکت‌های دارو‌سازی ایجاد شده و توجهی به نیاز مردم عادی ندارد. سناتور «برنی سندرز» و «پرامیلا جایاپال»، دیگر نماینده مجلس آمریکا، در این مطلب نوشته‌اند: پیش از همه گیری کرونا، ۸۷ میلیون نفر در آمریکا بیمه نشده یا از پوشش کافی بیمه بهره‌مند نبودند و بیش از ۳۰ هزار تن سالانه به دلیل ناتوانی در مراجعه به پزشک در هنگام لزوم، جان خود را از دست می‌دادند. بیش از نیم میلیون خانواده نیز سالانه به دلیل وام پزشکی، اعلام ورشکستگی می‌کردند و از هر پنج آمریکایی، یک تن توانایی پرداخت هزینه داروهایی که از سوی پزشک تجویز می‌شد، را نداشت و چنین نظامی که بیمه در آن وابسته به شاغل بودن افراد است، از اغلب کشورهای صنعتی عقب افتاده است. این وضعیت اما مربوط به پیش از همه گیری کرونا می‌شود و حالا شرایط بسیار وخیم‌تر شده است. به گزارش ایسنا، این یادداشت می‌افزاید: اکنون بیش از ۲۶ میلیون تن در آمریکا شغل خود را از دست داده‌اند و با مشکلی روبه رو هستند... بیشتر آنان به دلیل وابستگی بیمه سلامت به وضعیت‌اشتغال، از بیمه بی‌بهره شده‌اند و در نتیجه تخمین زده می‌شود که تا ۳۵ میلیون آمریکایی در میانه کرونا پوشش بیمه خود را از دست بدهند. افراد فاقد بیمه حالا از تنها برای یک آزمایش کرونا هراس دارند و در بسیاری از موارد حتی توانایی مراجعه به پزشک یا بیمارستان را هم ندارند. سندرز و جایاپال در این مطلب، نظام سلامت فعلی آمریکا را نظامی پیچیده و متشکل از نهادهای مستقل دانسته‌اند، و گفته‌اند که تنها‌اشتراک آنها، حرص و طمع است. در این مقاله آمده است: در چنین شرایطی که آمریکا با وخیم‌ترین بحران سلامتی خود در تاریخ معاصر روبه‌رو است و هزاران تن از پزشکان و کادر درمانی در حال ابتلا به کرونا هستند و برخی از آنان جان خود را از دست داده‌اند، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها بنا به دلایل مالی، ناچار به اخراج هزاران تن از کارکنان درمانی شده‌اند، این در حالی است که در حال حاضر، بیشترین نیاز به آنان حس می‌شود.
جولان کرونا در زندان‌های آمریکا
خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت، موجی از ابتلا به ویروس کرونا در میان زندانیان و کارکنان زندان‌های آمریکا به دلیل کمبود کادر پزشکی و تجهیزات حفاظتی و همچنین ازدحام جمعیت، در حال رخ دادن است. به گزارش فارس، زندانی در شهر «مریون» در ایالت اوهایو به آلوده‌ترین مرکز کرونا در سراسر آمریکا تبدیل شده است. آزمایش کووید-۱۹ بیش از ۸۰ درصد زندانیان و کارکنان این زندان مثبت شده است.خبرگزاری فرانسه گزارش داد، خطر کرونا برای ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زندانی در آمریکا، بیشتر از قبل آشکار شده است. هفته گذشته یک زن ۳۰ ساله زندانی بومی در ایالت داکوتای جنوبی، بر اثر این بیماری، کشته شد. این زن زمانی که در ماه مارس(فروردین) به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر زندانی شد، حامله بود. او مدتی نگذشت که به بیماری کرونا مبتلا شد و برای تنفس به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز پیدا کرد. بعد از زایمان هم زیر دستگاه ماند تا اینکه چند هفته بعد جان باخت.
اظهارات جانسون
«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس، فاش کرد‌، در پی وخیم شدن حالش در هنگام ابتلا به کرونا، پزشکان خود را برای اعلام خبر مرگ وی آماده کرده بودند. دیلی میل دراین باره نوشت: نخست‌وزیر ۵۵ ساله انگلیس اذعان کرد که در مبارزه با این ویروس در بیمارستان سنت توماس (در مرکز لندن)، شرایط خوبی نداشته است.وی گفت که پزشکان لیتر لیتر اکسیژن به وی داده‌اند تا او را در اتاق مراقبت‌های ویژه زنده نگه دارند. جانسون به روزنامه «سان» گفت: باورش سخت بود که ظرف چند روز وضعیت من رو به وخامت رفت. زمان دشواری بود، تکذیب نمی‌کنم. آنها داشتند سناریوی مرگی شبیه استالین را بررسی می‌کردند. چندان هشیار نبودم اما می‌فهمیدم طرح‌هایی در حال شکل‌گیری است.وی افزود: بدترین حالت وقتی بود که آنها به گزینه ۵۰-۵۰ رسیدند اینکه لوله‌ها را قطع کنند. اما تصمیم گرفتند به گزینه‌های دیگر فکر کنند.


 کاخ سفید: از سوریه خارج نمی‌شویم!

کاخ سفید خواستار خروج سریع از سوریه است، اما نه به فوریت | جهان ...
نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه گفت که نیرو‌های آمریکایی در شمال سوریه باقی خواهند ماند و خروج از این کشور، در دستور کار دولت واشنگتن قرار ندارد!
«جیمز جفری» در گفت‌و‌گو با روزنامه سعودی «الشرق‌الاوسط» گفت که حضور نیرو‌های آمریکایی در شمال سوریه تا پایان مأموریت این نیرو‌ها، ادامه خواهد داشت.
این مقام آمریکایی مدعی شد که داعش تا به این لحظه در سوریه شکست نخورده است و به همین خاطر، خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، در دستور کار قرار ندارد. این در حالی است که آمریکا حا می ‌اصلی داعش در سوریه و عراق است.
البته پیش از این،«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، طی مکالمه‌ با همتای ترکیه‌ای خود، گفته بود که داعش در سوریه تمام شده و دیگر نیازی به حضور نیرو‌های آمریکایی وجود ندارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 اردیبهشت 1399
دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 09:12 ق.ظ
مرگ به شیطان بزرگ آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات