تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

کابینه کاظمی رأی اعتماد گرفت:
 پرونده اخراج آمریکایی‌ها روی میز نخست‌وزیر جدید عراق
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
«مصطفی کاظمی» با کسب رای اعتماد پارلمان، در حالی رسما نخست‌وزیر عراق شد، که مردم این کشور منتظر تصمیمات قاطع و مهم او در مبارزه با فساد و اخراج ‌اشغالگران، خصوصا نظامیان آمریکایی هستند.
مصطفی کاظمی شامگاه پنجشنبه برای خود و اعضای کابینه‌اش، از پارلمان رای اعتماد گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس، نخست‌وزیر جدید عراق در مراسم آغاز به کار رسمی که با حضور «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر پیشبرد امور دولت عراق برگزار شد گفت که ما قسم خوردیم که از این دولت حمایت کرده و اطمینان را برای شهروندان فراهم کنیم.
کاظمی در ادامه گفت: «دولت در راستای فراهم کردن راه‌های زندگی شایسته برای شهروندان عمل خواهد کرد.»
وی با تاکید بر تلاش دولت برای حفاظت از دستاوردهای تحقق یافته گفت که به حمایت از دولت و همکاری برای مقابله با چالش‌های امنیتی، اقتصادی که با آن مواجه هستیم تاکید داریم. رئیس‌جمهور عراق ۲۱ فروردین، بعد از ناکامی و انصراف «عدنان الزُرفی» برای تشکیل کابینه، مصطفی کاظمی، رئیس‌سازمان اطلاعات، را مأمور تشکیل کابینه کرده بود. کابینه کاظمی در حال حاضر، هفت وزیر کم دارد و او باید تکلیف این صندلی‌های خالی را مشخص کند.
پرونده اخراج آمریکایی‌ها روی میز
جبهه مقاومت و مفتی اهل سنت عراق مسئله اخراج نظامیان آمریکایی را به نخست‌وزیر جدید یاد آور شدند؛ سازمان« بدر» با صدور بیانیه‌ای، ابراز امیدواری کرد که کابینه کاظمی، «از پختگی سیاسی برخوردار باشد و بتواند تمامی مسئولیت‌هایی را که بر عهده‌اش است، انجام دهد».
این سازمان یادآور شد که کابینه کاظمی باید «به سمت اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نیروهای خارجی از کشور، حرکت کند».
در همین ارتباط، «مهدی الصمیدعی» مفتی اهل سنت عراق، هم دیروز تشکیل کابینه را به نخست‌وزیر جدید این کشور را تبریک و خطاب به کاظمی گفت: «با رغبت و شجاعت، روی مسئله اخراج نیروهای آمریکایی از عراق، متمرکز شوید؛ زیرا این نظامیان، [نیروهای] قدرتمند و امین [عراق] را هدف قرار می‌دهند».
مردم در انتظار اقدامات شجاعانه
مردم عراق از کابینه جدید و شخص کاظمی انتظارات زیادی دارند، که مهم‌ترین آنها اخراج آمریکایی‌ها از این کشور است. به گفته کارشناسان، کاظمی تا این لحظه نشان داد که مرد تصمیمات قاطع نیست. اما اگر از اکنون نیز همین رویه ادامه پیدا کند، شرایط بر نخست‌وزیر جدید روزبه‌روز سخت‌تر خواهد شد.
چیزی که اقشار مختلف عراقی تا کنون نشان داده‌اند، این است که شخص اول سیاسی این کشور باید دو چالش مهم را حل کند؛ یکی اخراج ‌اشغالگران و دیگری نیز مبارزه با فساد است و این هر دو مورد، اقدامات شجاعانه را می‌طلبد. خصوصا اینکه آمریکا هنوز همان رویه منافقانه قبلی را ادامه می‌دهد و قصد دارد به هر ترتیبی که شده، در عراق بماند.
در پی رای اعتماد کابینه به کاظمی، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، طی یک تماس تلفنی، به کاظمی تبریک گفت. «محمد بن سلمان» ولیعهد رژیم سعودی‌، نیز از کاظمی دعوت کرد که به ریاض سفر کند. حال باید دید که کاظمی در شرایط جدید و به عنوان نخست‌وزیر چه می‌کند، آیا جانب آمریکا و عربستان را می‌گیرد و یا به سمت آمریکا و عربستان می‌لغزد؟آمریکا 2 میلیارد و 800 میلیون دلار سلاح به مصر و امارات فروخت

آلمان بیش از یک میلیارد دلار به ائتلاف عربی سلاح فروخته است - ایرنا
وزارت خارجه آمریکا دو قرارداد کلان فروش تسلیحات به مصر و امارات، که ارزش آن معادل دو میلیارد و 800 میلیون دلار است، را تصویب کرد.
  وزارت خارجه آمریکا دیروز قرارداد فروش احتمالی ۴۳ فروند بالگرد تهاجمی آپاچی به مصر را به ارزش دو میلیارد و 300 میلیون دلار، تصویب کرد.
به گزارش فارس، وزارت دفاع آمریکا نیز قراردادی را با امارات برای فروش ۴۵۶۹ دستگاه خودروی زرهی ضدمین به این کشور امضاء کرده است. ارزش این قرارداد، ۵۵۶ میلیون دلار اعلام شده است.
گفتنی است، مؤسسه تحقیقات صلح بین‌الملل استکهلم چند روز پیش اعلام کرده بود، شرکت‌های نظامی آمریکایی ۵۹ درصد از فروش سلاح در جهان را در اختیار دارند. به گفته کارشناسان، آمریکا دلارهای نفتی کشورهای عربی را از طریق فروش سلاح، به کشور خود باز می‌گرداند.


ابعاد تازه ماجرای تروریستی در ونزوئلا
مزدور آمریکایی: قصد ربودن نیکلاس مادورو را داشتیم   

مزدور آمریکایی: قصد ربایش نیکلاس مادورو را داشتیم- اخبار بین الملل ...
مزدور آمریکایی دستگیر شده در ونزوئلا اعتراف کرد که او به همراه افراد تیم خود، قصد داشتند به کاخ ریاست جمهوری این کشور حمله کرده و« نیکلاس مادورو» را ربوده و به آمریکا منتقل کنند.
رئیس‌جمهور ونزوئلا هفته گذشته طی یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد، مقامات این کشور 13 «تروریست» را روز دوشنبه دستگیر کرده‌اند. این افراد که با واشنگتن هماهنگ بودند، قصد داشتند از طریق سواحل کارائیب، وارد خاک ونزوئلا شوند و دولت این کشور را سرنگون کنند.وی در این سخنرانی پاسپورت آمریکایی و سایر کارت‌های هویت مهاجمان به نام‌های «ایرن بری» و «لوک دنمن» را نشان داد و گفت که آنها اعتراف کرده‌اند با «جردن گودرو» کار می‌کردند. گودرو یک نظامی بازنشسته آمریکایی است که شرکت امنیتی «سیلورکرپ یو اس ای» مستقر در فلوریدا را مدیریت می‌کند. با گذشت چند روز از این عملیات تروریستی شکست خورده و انکار مقامات آمریکایی در دست داشتن در آن، ابعاد جدیدی از این حادثه در رسانه‌ها منتشر شده است.
روز پنج شنبه تلویزیون دولتی ونزوئلا اعترافات «آیرن بری» 41 ساله یکی از دو مزدور آمریکایی را منتشر کرد. وی در این اعترافات تایید کرد که یکی از اهداف اصلی گروه یورش به کاخ ریاست جمهوری  ونزوئلا و ربودن رئیس‌جمهور این کشور بوده است.وی گفت که گروه او برنامه داشتند، حریم هوایی فرودگاه نظامی «لا کارلوتا» واقع در قلب کاراکاس را امن کنند تا بتوانند مادورو را از طریق هوایی از ونزوئلا خارج کنند.روز چهارشنبه نیز تلویزیون ملی ونزوئلا اعترافات« لوک دنمن» سرباز سابق آمریکایی که در ونزوئلا بازداشت شده است را پخش کرد که در آن دنمن اعتراف می‌کند با یک شرکت امنیتی مستقر در فلوریدا به منظور در دست گرفتن کنترل فرودگاه کاراکاس و ربودن نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا و انتقال وی به آمریکا در تماس بوده است. روزنامه «واشنگتن‌پست نیز روز (پنجشنبه) اسنادی را افشا کرد که بر اساس آنها معارضان ونزوئلایی به سرکردگی «خوان گوایدو» در اکتبر سال ۲۰۱۹(مهر 1398) با یک شرکت امنیتی آمریکایی مستقر در فلوریدا، قراردادی ۲۱۳ میلیون دلاری برای سرنگونی «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور این کشور منعقد کردند.به نوشته واشنگتن‌پست، طرح توافق شده بین مخالفان مادورو با شرکت آمریکایی «سیلوِرکورپ» در سندی ۴۲ صفحه‌ای تنظیم شده که جزئیات تاکتیکی دقیقی از نوع مین‌ها و تجهیزات نظامی که قرار بود استفاده شود تا چگونگی اجرای عملیات را شرح می‌دهد اما توضیح نداده که چگونه یک گروه کوچک از تکاوران ویژه می‌توانند نیروی نظامی بزرگ کشوری مانند ونزوئلا را از پای درآورند.روزنامه «دیلی‌میل» نیز گزارش داده که فرمانده «کودتای محرمانه» علیه مادورو، جزء تیم محافظان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بوده و با رهبران مخالف ونزوئلا در «میامی» دیدارهایی داشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 20 اردیبهشت 1399
شنبه 20 اردیبهشت 1399 04:28 ب.ظ
مرگ به شیطان بزرگ آمریگاو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic