تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

رهبر انصارالله:
عربستان و امارات با پخش سریال‌های ضد فلسطینی
در جنایات رژیم صهیونیستی شریک هستند
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
رهبر انصارالله یمن در واکنش به پخش سریال‌های ضد فلسطینی در شبکه‌های تلویزیونی سعودی و اماراتی، گفت که این دو کشور در جنایات روزمره رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان سهیم هستند
«عبدالملک بدر الدین الحوثی»پنجشنبه طی یک سخنرانی‌ به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان‌، ظلم و ستم صهیونیست‌ها در حق فلسطینیان را بزرگترین ظلم روی زمین دانست. او گفت: «خطرناک‌ترین مسائل بر انسان این است که در ظلم به ملت و امتی مشارکت داشته باشد و یا ندانسته در این ظلم دست داشته باشد. ظلم یهودی‌های صهیونیست چه‌بسا بزرگترین ستم بر روی زمین است و تا اقصی نقاط جهان از طریق نفوذ و هیمنه‌ای که بر دولت‌های بزرگ دارند، امتداد دارد».
رهبر انصارالله یمن گفت که کسانی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با اسرائیلی‌ها هماهنگ می‌شوند، در صف آنها بوده و شریک آنها در ظلم و ستمشان هستند. او از مردم خواست در ارتباط با هرگونه‌اشکال حمایت از آمریکا و رژیم اسرائیل و حامیان آنها احتیاط و دقت کنند و کسانی که تلاش دارند امت اسلامی را در مواجهه با آمریکا ساکت کنند، شریک جنایت‌های این کشور هستند.
عبدالملک الحوثی به پخش سریال‌های سعودی و اماراتی که در حال ترویج عادی‌‌سازی روابط با رژیم‌اشغالگر قدس هستند،‌اشاره کرد و گفت که عربستان و امارات با این سریال‌ها مروج برقراری ارتباط با این رژیم شده‌اند و در لابه‌لای این سریال‌ها، دیدگاه دروغین ارائه کرده و در حال توهین به مردم فلسطین هستند.
از آغاز ماه مبارک رمضان، دو سریال با حمایت‌های سعودی و اماراتی به نام‌های «أم‌هارون» و «مخرج۷» از شبکه سعودی «ام‌.بی‌.سی» درحال پخش است. در این سریال‌ها، همزیستی با صهیونیست‌ها به رغم غصب فلسطین و عادی‌‌سازی روابط سیاسی با تل‌آویو و برقراری روابط اقتصادی تبلیغ می‌شود. پخش این فیلم‌ها واکنش منفی افکار عمومی در فلسطین و کشورهای عربی را در پی داشته است.


 حماس: حمایت آمریکا از تجاوزگری اسرائیل
اقدامی بی‌شرمانه و تجاوز به حقوق فلسطینیان است

آشنایی با حماس - همشهری آنلاین
سخنگوی حماس در واکنش به گفته‌های اخیر سفیر آمریکا در فلسطین‌اشغالی و حمایت وی از‌اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، این اظهارات را «بی‌شرمانه و تجاوز به حقوق ملت فلسطین» خواند.
«حازم قاسم»دیروز به اظهارات «دیوید فریدمن» واکنش نشان داد و آن را بی‌شرمانه خواند. سفیر آمریکا روز چهارشنبه گفته بود، آمریکا آماده است در عرض چند هفته آینده، ضمیمه شدن مناطق شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری به دیگر بخش‌های اسرائیل را به رسمیت بشناسد.
به گزارش فارس، سخنگوی حماس در واکنش به این اظهارات گفت: «اظهارات سفیر آمریکا مبنی بر حقانیت‌اشغالگری در شهر الخلیل و الحاق شهرک‌های کرانه باختری، بی‌شرمانه و تجاوز مستقیم آمریکا به حقوق ملت فلسطین است.»


 دویچه وله: کرونا، نفت ارزان و جنگ یمن بن سلمان را به ذلت‌انداختند
    معضلات عربستان سعودی بعد از خروج امارات از جنگ یمن - باشگاه خبرنگاران
کارشناسان و تحلیلگران آلمانی بر این باورند که طرح بن سلمان در «چشم‌انداز ۲۰۳۰» رؤیاپردازی بوده و عواملی مانند شیوع ویروس کرونا، کاهش شدید قیمت نفت، کسری بودجه ریاض و جنگ تحمیلی علیه یمن، این رؤیا را نقش بر آب کرده است.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در راستای تحقق رویاهای خود در سال 2016 از طرحی به نام چشم‌انداز 2030 رونمایی کرد که بسیاری معتقدند که تنها یک رویا است و با شرایط جامعه عربستان و توانایی‌های این کشور همخوانی ندارد. شماری از کارشناسان آلمانی می‌گویند «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در پی تثبیت قدرت خود در عربستان و تحقق «چشم‌انداز ۲۰۳۰» بود، ولی شیوع ویروس کرونا، کاهش تاریخی قیمت نفت و جنگ ریاض علیه ملت یمن، مانع وی شده است.
پایگاه خبری «دویچه وله» آلمان در گزارشی نوشت، بن‌سلمان رؤیای آن را داشت که عربستان در خاورمیانه، مرکز تکنولوژی‌های پیشرفته شود و از رهگذر چشم‌انداز ۲۰۳۰ در پی تحقق این رؤیا بود، ولی این شاهزاده جوان پس از چهار سال، خود را صرفا در برابر یک رؤیا می‌بیند.
به گزارش این پایگاه خبری، وضعیت در عربستان ۱۸۰ درجه تغییر کرده است؛ به جای اینکه ریاض آن گونه که بن‌سلمان وعده داده بود، بتواند به یک اقتصاد دیجیتال دست یابد، خود را در برابر کسری بودجه بی‌سابقه‌ای می‌بیند که معلول کاهش شدید قیمت نفت، شیوع کرونا، مشکلات داخلی و تصاحب بر سر قدرت در خاندان پادشاهی آل‌سعود است. شبکه الجزیره به نقل از کارشناسان آلمانی گزارش داده، وضعیت مالی بسیار سخت ریاض، نقض هدفمند حقوق بشر در این کشور و خفقان در داخل خانواده پادشاهی باعث شده است که چشم‌اندازه ۲۰۳۰ بن سلمان، به سرابی در بیابان بدل شود. به گزارش الجزیره، «نئوم» شهر رؤیاپردازانه بن سلمان، به تنهایی ۵۰۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت که بخشی از این مبلغ، از طریق پذیره‌نویسی اولیه شرکت نفتی آرامکو به دست خواهد آمد، ولی بحران کنونی در عربستان، این طرح را دور از دسترس قرار‌داده است. بنا بر این گزارش، بودجه سعودی برای حفظ توازن خود باید بر اساس قیمت ۸۵ دلار در هر بشکه نفت بسته شود. کما اینکه این کشور، به خاطر کرونا، مجبور شد حج و عمره را که یکی از منابع مهم در بودجه خود بود، به حالت تعلیق درآورد. این وضعیت باعث شد که ریاض اعلام کند که به استقراض ۵۸ میلیارد دلاری نیاز دارد و انتظار می‌رود که کسری بودجه این کشور در سال جاری به ۱۱۲ میلیارد دلار برسد.
در کنار وضعیت بغرنج اقتصادی سعودی، باید به بازداشت شماری از شاهزادگان و تجار سعودی توسط بن‌سلمان ‌اشاره کرد که کارشناسان آلمانی بر این باورند، هدف بن سلمان از این اقدامات، از بین بردن هر گونه مقاومتی بر سر راه رؤیای وی برای جانشینی پدرش است، ولی این اقدامات، ولیعهد را در درون خاندان پادشاهی منزوی کرده است. دویچه وله در ادامه گزارش می‌نویسد، در حالی که کرونا و افزایش کسری بودجه، عربستان را با بحران‌های زیادی مواجه کرده، این کشور با بحران‌هایی مانند جنگ نفتی، جنگ علیه ملت یمن، درگیری دائم با جمهوری اسلامی ایران، سرکوب سیاسی داخلی و نبرد بی‌سابقه بر سر قدرت روبه‌روست.
در پایان گزارش آمده است، شاهزاده جوان سعودی، سیاست دشمنی علیه ایران و قطر را در پیش گرفته است، ولی جنگ علیه یمن، بیش از هر چیز دیگری، وجهه ریاض را مخدوش کرده است. بن سلمان مدت‌هاست که می‌داند نمی‌تواند از طریق نظامی در جنگ یمن پیروز شود و قطعا مداخله وی در این کشور شکست خورده است، ولی عقب‌نشینی ریاض از این کشور نیز برای بن سلمان آسان نیست؛ زیرا آبروی عربستان از بین خواهد ‌رفت.
به دنبال جنگ نفتی ریاض، واشنگتن قصد دارد سامانه‌های موشکی پاتریوت را از عربستان خارج کند.
جنگ نفتی عربستان باعث شده تا بسیاری از واژه بن‌بست برای آینده روابط عربستان و آمریکا استفاده کنند. چرا که این جنگ نفتی خسارت‌های زیادی به اقتصاد آمریکا زده است. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا چند هفته پیش به صراحت اعلام کرد که اگر عربستان جنگ نفتی را پایان ندهد حمایت‌های نظامی از عربستان متوقف خواهد شد. اکنون روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده، آمریکا در حال خارج کردن سامانه‌های ضدموشکی پاتریوت از عربستان است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 20 اردیبهشت 1399
شنبه 20 اردیبهشت 1399 04:29 ب.ظ
مرگ بر وهابی بت پرست

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات