تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

سید حسن نصرالله:
کرونا باعث فروپاشی اقتصاد آمریکا و از بین رفتن تحریم‌هاست
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
به گفته دبیرکل حزب‌الله لبنان، «برخی معتقدند ماجرای کرونا شبیه اتفاقی است در صدر اسلام که برای سند قریش و پایان محاصره مسلمانان در شعب ابی‌طالب رخ داد».
«سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان به نقل از برخی کارشناسان، شیوع ناگهانی کرونا و ایجاد تبعات برای دنیا و اقتصاد جهانی را به لغو محاصره بنی‌هاشم در شِعب أبی‌طالب تشبیه کرد. او که این جمعه نیز مطابق روال جمعه هر هفته به سخنرانی مذهبی از طریق شبکه تلویزیونی «المنار» لبنان پرداخته بود، ابتدا ولادت امام حسن مجتبی (ع) را به مسلمانان و شیعیان تبریک و تهنیت گفت و این نکته را یادآور شد.
به گزارش فارس، سید مقاومت که به نقش مهم حضرت خدیجه (ع)، همسر رسول‌خدا (ص) در حمایت از اسلام اشاره کرد، به هنگام توصیف شرایط سخت مسلمانان صدر اسلام در شعب أبی‌طالب (دره‌ای در اطراف مکه) که از سوی کفار و مشرکان قریش و مکه در شدیدترین محاصره اجتماعی و اقتصادی قرار داشتند، شرایط تحریمی امروز، به ویژه تحریم‌های آمریکا علیه جبهه مقاومت را به آن شرایط تشبیه کرد:  «برخی معتقدند ماجرای کرونا شبیه اتفاقی است که موریانه‌ها برای سند قریش رقم زدند و آن‌ها را خوار کردند و محاصره مسلمانان در [شعب] به پایان رسید. امروز کرونا همانند موریانه‌ای‌ است که در زمان پیامبر (ص) محاصره شعب ابی‌طالب را شکست و ممکن است همان، امروز باعث شکست محاصره ظالمانه علیه برخی ملت‌ها شود». سید حسن نصرالله گفت، کرونا باعث فروپاشی اقتصاد آمریکا  و از بین رفتن تحریم‌ها می‌شود.

علاقه عجیب بن سلمان به سرمایه‌گذاری شخصی در شرکت‌های غربی

Magiran | روزنامه کیهان (1399/02/21): علاقه عجیب بن سلمان به ...
ولیعهد سعودی در شرکت‌های غربی سرمایه‌گذاری عظیمی کرده؛ البته نه برای پیشبرد مسائل اقتصادی مردم عربستان که بیشتر، برای پیشبرد مسائل شخصی خود. منابع خبری نوشته‌اند او در نظر دارد در یکی از بزرگترین شرکت‌های موسیقی غربی نیز سرمایه‌گذاری هنگفتی کند.
«محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی را با رفتارهای خاص می‌شناسند؛ دستگیری منتقدان، سلاخی مخالفان و باج دادن‌های مداوم به کشورهای غربی. یکی دیگر از جنبه‌های شخصیتی بن سلمان علاقه عجیب وی به   سرمایه‌گذاری شخصی در کشورهای غربی است.
در همین راستا، پایگاه خبری «الواقع» السعودی نوشته: «سرمایه‌گذاری محمد بن سلمان، در شرکت‌های خارجی در تداوم فعالیت‌های عربستان در خارج از این کشور نقش دارد، اما هیچگونه فرصت شغلی برای شهروندان بیکار سعودی ایجاد نمی‌کند و از مشکلات اقتصادی این کشور نیز نمی‌کاهد».
با وجود ریاضت اقتصادی، کاهش بهای نفت و افزایش آمار بیکاری در عربستان، بن سلمان تلاش می‌کند شرکت موسیقی بزرگی را از یک میلیاردر یهودی در آمریکا خریداری کند. روزنامه آمریکایی‌هالیوود ریپورتر فاش کرده که صندوق سرمایه‌گذاری حاکمیتی عربستان تلاش می‌کند شرکت بزرگ «وارنر میوزیک گروپ» را خریداری کند که سومین شرکت بزرگ در صنعت موسیقی جهان است. به نوشته این روزنامه، صندوق سرمایه‌گذاری عربستان پیشنهاد خرید شرکتی را مطرح کرده است که مالکیت حقوقی آثار افراد مشهوری را در اختیار دارد و ارزش آن به حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسد.
این روزنامه افزود: «این نخستین پیشنهاد صندوق دولتی عربستان نیست، هفته گذشته نیز اسناد رسمی ارائه شده به هیئت اوراق بهادار و بورس آمریکا نشان داد صندوق عربستان ۵.۷ درصد از سهام شرکت «لایف نیشن اینترتینمنت» بزرگترین شرکت تنظیم‌کننده جشن در دنیا را به ارزش نیم میلیارد دلار در اختیار دارد.» این صندوق فاش کرد، سهامی به ارزش ۱۲ میلیون و ۳۴ هزار دلار از سهام شرکت اصلی صاحب «تیکت مسترز» را خریداری کرده است که به سبب شیوع کرونا و لغو جشن‌ها و فعالیت‌ها در جهان به شدت متضرر شده است. در اختیار داشتن این مبلغ از سهام موجب شده است صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سومین سهامدار بزرگ این شرکت باشد.
همچنین چند روز پیش صندوق سرمایه‌گذاری عربستان که موجودی آن به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار می‌رسد، اعلام کرد ۸.۲ درصد از سهام شرکت کارناوال گروپ را که در کشتی‌های گردشگری فعالیت می‌کند و با پیامد‌های ناشی از شیوع کرونا دست به‌گریبان است، خریداری کرده است.
خبر دیگر اینکه، دیدبان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرده عربستان شاهزاده فیصل بن عبدالله آل‌سعود فرزند ملک عبدالله شاه سابق و رئیس‌سابق جمعیت هلال احمر این کشور را سال ۲۰۲۰ بازداشت کرده است. در این گزارش آمده: «شرایط بازداشت این شاهزاده مشخص نیست و مسئولان سعودی از افشای محل بازداشت و وضعیت او خودداری می‌کنند». به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، برخی منابع نزدیک به خاندان آل‌سعود نیز گفته‌اند احتمال دارد مسئولان سعودی به زور و بدون اطلاع خانواده فیصل بن عبدالله، او را با خود برده باشند‌. بازداشت این شاهزاده سعودی جدیدترین مورد بازداشت شخصیت‌های برجسته خاندان سعودی است.

ائتلاف سعودی در یمن تلفات سنگین داد
/800 مزدور از سومالی وارد کرد

ائتلاف متجاوز سعودی در آستانه شکست کامل در یمن و زمزمه های پایان ...
ائتلاف سعودی در جنگ پنج ساله یمن، همه جور شکست را تجربه کرده اما به لطف دلارهای باد آورده و کشورهای فقیر آفریقایی، شکست نهایی این ائتلاف همواره به عقب افتاده است.
  آل سعود که از فروردین 94 با هدف شکست انصارالله به یمن حمله کرده اکنون به دنبال پیدا کردن راهی
آبرومندانه برای خروج از جنگ یمن است. شکست های متعدد در برابر انقلابیون یمن باعث تشدید شکاف ها در این به اصطلاح ائتلاف هم شده و نیروهای مورد حمایت امارات موسوم به شورای انتقالی جنوب حتی هفته گذشته به سمت اعلام خودمختاری در جنوب یمن پیش رفتند. همه این مسائل نشان می دهد ریاض در بَد بن بستی  قرار دارد؛ اما برای نجات موقت از این باتلاق هم که شده، سیاست پنج ساله خود یعنی استحدام مزدور از کشورهای فقیر آفریقایی را ادامه داده است. به گزارش فارس، انصارالله یمن روز جمعه اعلام کرده دولت عربستان این بار بیش از ۸۰۰ نفر ازاتباع سومالی را وارد شمال یمن کرده
است:
«عربستان این افراد را به نزدیک استان الجوف در شمال یمن منتقل کرده است....این افراد را در شهر الحزم، مرکز استان الجوف متوقف کرده و ماجرا را به کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد اطلاع داده ایم».
شکست های میدانی سعودیها باعث شده که حتی مزدوران تحت امر این رژیم نیز در هفته های گذشته شورش و نسبت به شرایط بَد خود اعتراض کنند. این مسئله کار را به جایی رسانده که ریاض ناچار به اخراج همین مزدوران شود. منابع یمنی می گویند، عربستان اخراج صد‌ها مزدور را که در یمن می‌جنگیدند، آغاز کرده است. این مزدوران به برخورد نامناسب عربستان و پرداخت نشدن مزدشان اعتراض کرده بودند. آنها برای عربستان در مناطق مرزی این کشور با یمن علیه نیروهای مردمی یمن در استان صعده می‌جنگیدند. به گفته منابع یمنی، نظامیان سعودی این مزدوران را به مدت ۱۴ روز در داخل یک مدرسه قرنطینه کرده و سپس با اتوبوس آن‌ها را به یمن منتقل کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 21 اردیبهشت 1399
یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 01:15 ب.ظ
درود بر حزب ا لله
سلام بر انصار ا لله
مرگ بر وهابیون مشرک

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic