تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تجدید نظر در توافقنامه امنیتی بغداد و واشنگتن
اولین اقدام ضد آمریکایی مصطفی کاظمی
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱

اولین اقدام ضد آمریکایی الکاظمی - مشرق نیوز
نخست وزیر جدید عراق در نخستین موضعگیری ضد آمریکایی خود، اعلام کرد که دولت وی در توافقنامه امنیتی بغداد- و اشنگتن، تجدید نظر خواهد کرد.
«مصطفی کاظمی» اعلام کرد، دولت وی برای گفت‌وگو با آمریکا جهت تجدید نظر در توافقنامه راهبردی واشنگتن-بغداد به منظور حفظ وحدت و حاکمیت عراق، ستاد بحران تشکیل می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری فارس، نخست وزیر عراق گفت: «تصمیم گرفتیم که یک هسته [ستاد] بحران برای انجام گفت‌وگو با طرف آمریکایی تشکیل دهیم». وی افزود:« این ستاد با آمریکایی‌ها درباره تجدید نظر در توافق ر اهبردی میان واشنگتن-بغداد در راستای حفاظت از وحدت و حاکمیت کشور عراق گفت‌وگو خواهد کرد.»
توافقنامه بغداد –واشنگتن سال 2008 میان طرفین به امضاء رسیده است.
پارلمان عراق 15 دی ماه گذشته طرح خروج نیروهای خارجی ، از جمله نظامیان آمریکایی، از خاک عراق را امضاء کرده است.
کاظمی دیروز در دیدار با سفیر آمریکا نیز تاکید کرد که عراق هرگز نقطه شروع تهدید برای کشورهای همسایه یا دوست، نخواهد بود. به گزارش خبرگزاری فارس، نخست وزیر عراق در این دیدار، بر ضرورت حفظ امنیت منطقه و دور نگه داشتن آن از خطرها تاکید کرد.
اعتراضات خیابانی در چند استان عراق
اعتراضات خیابانی بار دیگر به تعدادی از استان‌های عراق بازگشت. روز شنبه مردم استان «واسط» به خیابان‌ها آمده و کناره‌گیری مقامات محلی این استان را خواستار شده بودند.
به گزارش خبرگزاری فارس، این اعتراضات شب یکشنبه به چند استان جنوبی دیگر نیز سرایت کرد و حتی پیش‌بینی می‌شود که طی روزهای آینده گسترده‌تر هم بشود. شعار معترضان همچون گذشته ،دستگیری و محاکمه سریع مسئولان فاسد و بهبود وضعیت معیشتی است. در همین حال، عده‌ای نیز همچون گذشته دست به اقدامات خرابکارانه زده و تعدادی از ساختمان‌های احزاب را به آتش کشیدند.
در استان واسط، برخی از معترضان ساختمان سابق سازمان «بدر» را به آتش کشیدند. برخی نیز جاده الدیوانیه به نجف را مسدود کردند. در استان کربلا نیز، معترضان در میدان «التربیه» که محل همیشگی اعتراضات است، تجمع کردند. اتحادیه دانشجویان کربلا در بیانیه‌ای اعلام کرد، به دولت تا ماه ژوئن(خرداد) برای اصلاح امور فرصت می‌دهد.
در بغداد هم دیروز اعتراضات آغاز شد و برخی معترضان پل «الجمهوریه» در مرکز بغداد را کاملا مسدود کردند.
در استان بابل هم ده‌ها نفر از معترضان از صبح دیروز در خیابان‌ها حضور یافته‌اند. در استان «کوت» نیز معترضان شعار می‌دادند که مقر تمامی «احزاب سیاسی فاسد» را به آتش خواهند کشید.
در شهر «سماوه» مرکز استان «المثنی»، معترضان به خیابان آمده و در میدان «الغدیر» تجمع کردند و تعدادی لاستیک را در اطراف میدان آتش زدند.
اعتراضات در شهر الناصریه، مرکز استان ذی قار به درگیری با مأموران امنیتی انجامید و نیروهای پلیس مجبور به استفاده از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان شدند.
«عدنان الزرفی» نامزد سابق نخست‌وزیری عراق، در واکنش به آتش کشیده شدن مقر احزاب ، در صفحه توئیتر خود نوشت که «برخی احزاب با اهداف مشکوک» در پشت پرده این اقدامات هستند.
شهر بغداد و ۱۴ استان عراق از اکتبر سال ۲۰۱۹ (مهر گذشته) شاهد اعتراضات علیه ناکارآمدی و فساد بوده و به  استعفای «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر وقت عراق انجامیده است. به گفته کمیساریای حقوق بشر عراق (وابسته به پارلمان)، در جریان این اعتراضات، نزدیک به ۵۵۰ نفرکشته شده اند.
واکنش نخست وزیر
رسانه‌های عراقی اعلام کردند که نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح  این کشور دیروز طی فرمانی، به دستگاه‌های امنیتی دستور داد، تحت هیچ شرایطی به سمت معترضان تیراندازی نکنند.
به گزارش خبرگزاری فارس، یک مسئول نظامی آگاه در این رابطه به خبرنگاران گفت: «به همه دستگاه‌های امنیت ملی و کشور تاکید شده است که به منظور احترام به حقوق بشر، به دستور مستقیم فرمانده کل، تیراندازی ممنوع است.» این منبع افزود: «این دستور شامل خودداری از تیراندازی تحت هر شرایطی است».
نخست وزیر عراق همچنین، دستور داد تمامی تظاهرکنندگانی که در بازداشت به سر می‌برند و جنایتی مرتکب نشده‌اند، آزاد شوند. علاوه بر آن،  ژنرال «عبدالوهاب الساعدی» که برکناری وی یکی از دلایل آغاز  اعتراضات در عراق بوده، دوباره با حکم  کاظمی، به ریاست سازمان مبارزه با تروریسم عراق منصوب شده است.


امام جمعه بغداد:
 آمریکا با پای خود از عراق خارج نمی‌شود باید اخراجش کنیم
امام جمعه پایتخت عراق اظهار داشت، آمریکایی‌ها به همین سادگی از عراق و خاورمیانه خارج نمی‌شوند و تنها راه‌حل، اخراج آنها با برخورد شدید است.
« سید یاسین الموسوی» امام جمعه بغداد و یکی از روحانیون شیعه بانفوذ در عراق، در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: آمریکایی‌ها به همین سادگی از عراق و خاورمیانه خارج نمی‌شوند و تنها راه‌حل، اخراج آنها با مقاومت و برخورد شدید است.
به گزارش خبرگزاری شبستان، الموسوی به مصوبه پارلمان عراق در 15 دی ماه گذشته‌اشاره کرد و گفت که پارلمان رای به خروج هرچه سریع‌تر نیروهای آمریکایی از عراق را داد، ولی تا کنون این امر محقق نشده است.
اظهارات امام جمعه بغداد را باید به نوعی، بازتاب خشم عراقی‌ها از اجرا نشدن مصوبه پارلمان دانست و مردم این کشور هر گونه سستی در این زمینه را بر نمی‌تابند.

وحشت نماینده ویژه سازمان ملل از میزان دروغگویی غرب درباره رعایت حقوق بشر
 مجازات حقوقی دروغ گفتن- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim
گزارشگر ویژه سازمان ملل می‌گوید، کار روی پرونده آسانژ او را از بیشتر دانستن درباره دموکراسی‌های بالغِ غربی ترسانده است و «رفتار غیر انسانی این دموکراسی‌ها با بنیان‌گذار ویکی‌لیکس تصادفی نیست».
«نیلز ملرز»، گزارشگر ویژه سازمان ملل می‌گوید کار بر روی پرونده «جولیان آسانژ»، بنیان‌گذار سایت افشاگر «ویکی‌لیکس» که اکنون در یکی از ترسناکترین زندان‌های دولت انگلیس است، باعث شده او از بیشتر دانستن درباره «دموکراسی ما» [در غرب] دچار ترس شود. او در پستی توئیتری به مناسبت سالگرد ملاقاتش با بنیان‌گذار این سایت نوشته: «اینکه با این افشاگر رفتار غیرانسانی شده، تصادفی نیست.»
فارس در این باره به نقل از «اسپوتنیک» نوشته، بعد از اینکه گزارشگر ویژه تحقیقات خود را انجام داد، تحقیقات سوئد علیه آسانژ را سوءاستفاده از فرایند خواند و اتهامات آمریکا را کیفری کردن روزنامه‌نگاری تحقیقی توصیف کرد. نیلرز ملرز همچنین پس از ملاقات با بنیان‌گذار ویکی‌لیکس در زندان، مقامات انگلیسی را به شکنجه آسانژ متهم کرد، اتهامی که آنها رد کردند.
این گزارشگر ویژه می‌گوید: «هرگز گروهی از کشورهای دموکراتیک را ندیده بودم که باند تشکیل بدهند و یک فرد را عمداً برای مدتی طولانی و بدون کمترین توجه به عزت انسانی و حاکمیت قانون، به انزوا بکشانند، از او دیو بسازند و مورد سوءاستفاده قرار دهند. این آزار جمعی آسانژ باید همین‌جا و هم‌اکنون پایان یابد.»
گفتنی است، ۱۲ آوریل سال ۲۰۱۹ (23 فروردین 1398) آسانژ به دست پلیس انگلیس از سفارت اکوادور خارج شد، در حالی که ۷ سال پیش از آن را به عنوان پناهنده در سفارت اکوادور زندگی کرده بود. او سال ۲۰۱۰ درست در زمانی که سایتش اسناد طبقه‌بندی شده را درباره جزئیات جنایات جنگیِ نیروهای آمریکایی در افغانستان و عراق منتشر کرد، متهم به تجاوز جنسی شد!
همچنین، دولت آمریکا خواستار استرداد این افشاگر استرالیایی الاصل است و امکان دارد او در خاک آمریکا به اتهام نقض قوانین جاسوسی این کشور به ۱۷۰ سال حبس محکوم شود! برخی حتی معتقدند، آمریکا شاید آسانژ را اعدام کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 03:49 ب.ظ
مرگ بر امریگاو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات