تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رزمایش جبهه مردمی فلسطین
با حمل تصاویر سردار سلیمانی و سید حسن نصرالله
۱۳۹۹/۰۲/۲۱

برگزاری رزمایش گردان های ابوعلی مصطفی | خبرگزاری صدا و سیما
شاخه نظامی «جبهه مردمی» فلسطین با حمل تصاویر دبیرکل حزب‌الله و فرمانده شهیدِ نیروی قدس سپاه ایران در مانوری به مناسبت روز قدس، بر «وحدت محور مقاومت از فلسطین تا لبنان و ایران» تأکید کرد.
ده‌ها نفر از گردان‌های «ابوعلی مصطفی» شاخه نظامی حزب «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» (الجبهة الشعبیة لتحریر فلسطین) با نزدیک شدن به روز جهانی قدس رزمایشی در غزه برگزار کردند. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین سازمان چپ‌گرای سیاسی و نظامی فلسطینی است که در سال ۱۹۶۷ به رهبری «جورج حبش» و با هدف آزادی فلسطین از سیطره رژیم صهیونیستی از طریق مبارزات چریکی بنیان‌گذاری شد. مقر این حزب در شهر رام‌الله در کرانه باختری رود اردن است و شاخه نظامی آن پس از ترور ابوعلی مصطفی به یاد او گردان‌های ابوعلی مصطفی نام گرفته‌است.
بر اساس گزارش پایگاه «العهد» لبنان، رزمندگان این حزب، تصاویری از «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله و سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران به علاوه تصاویر فرماندهان جبهه مردمی در این مانور استفاده کردند تا بر «وحدت محور مقاومت از فلسطین تا لبنان و ایران» تأکید کنند.
گردان‌های ابوعلی المصطفی تأکید کردند، روز قدس مناسبتی برای تشویق امت اسلام به پایبندی به مسجدالاقصی و مسئله فلسطین است. ابوجمال سخنگوی گردان‌های ابوعلی مصطفی گفت: «این مانور به افتخار روز جهانی قدس، محل تلاقی انقلابیون و آزادگان در جهان و محور هم‌سنگری آنها در مقابله با قوای‌اشغالگر، شر جهانی و دنباله‌های آن از مرتجعان، عادی‌کنندگان روابط و کسانی که در باتلاق شکست و خواری فرو رفته‌اند، برگزار شد.» ابوجمال تأکید کرد:« محور پر افتخار ما و میلیون‌ها انقلابی پشت سر آن یکصدا در پشت سر رهبر انقلاب ایران، شعار جاودانه روز قدس را سر می‌دهند که باید با هم دست صهیونیست غاصب و حامیان آن را قطع کنیم؛ این حتما مسیر قدس است، مسیری طولانی که با خون هموار شده است.» وی ادامه داد:« با هم به پیش به سوی هر سنگر و میدانی که خون ژنرالِ شهید قاسم سلیمانی و قبل از وی عماد مغنیه، ودیع حداد و غسان کفانی آن را معطر کرده‌ است.» ابوجمال خواستار سر دادن شعار آزادی و جنگ در روز جهانی قدس شد و تأکید کرد که رژیم صهیونیستی رو به زوال است. وی در پایان به تمام توده انقلابی در محور مقاومت و قدس و مقاومت لبنان و شخص سید حسن نصرالله درود فرستاد.
کرانه باختری محل نبرد اصلی
از سوی دیگر و در ادامه واکنش‌ها نسبت به طرح دولت نتانیاهو برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به سرزمین‌های‌اشغالی، موسی ابومرزوق عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد، مقابله با پروژه الحاق کرانه باختری از طریق برنامه‌ای ملی است که اساس آن مقاومت و خروج از مذاکره است. بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، ابومرزوق تاکید کرد، طرح اسرائیل با‌اشغال کرانه باختری در سال ۱۹۶۷ و آغاز ساخت شهرک‌ها در غرب و شرق کرانه باختری به شکل انبردستی که به این منطقه فشار وارد می‌کرد، آغاز شد و این منطقه «اغوار» (دره اردن) نامیده می‌شود و ۳۰ درصد کرانه باختری را تشکیل می‌دهد. وی تصریح کرد:« کرانه باختری اصلِ نبرد در مرحله کنونی ماست و سه میلیون فلسطینی در آن زندگی می‌کنند و ۷۵۰ هزار شهرک‌نشین در شهرک‌ها هستند.» ابومرزوق در ادامه گفت، با اجرای برنامه‌های الحاق اراضی، دیگر توافقنامه‌ها معنایی ندارند زیرا دشمن صهیونیستی آنها را زیر پا گذاشته؛ توافقنامه‌هایی که هیچ وقت به نفع فلسطینی‌ها نبوده است.
وی از اجماعی فلسطینی برای رد طرح آمریکایی-اسرائیلی درباره کرانه باختری و شبه اجماعی بین‌المللی در رد این طرح خبر داد و درباره خطرات طرح مذکور گفت، این طرح، مسیرهای ارتباطی میان کرانه باختری و شهرها و روستاها و استان‌‎های آن را قطع می‌کند به نحوی که کرانه باختری به ۲۸ قسمت جغرافیایی تقسیم می‌شود.شبکه تلویزیونی آمریکا:
  برنده اصلی جنگ نفتی آمریکا و عربستان ایران است

برگ برنده ایران در چالش نفتی بین عربستان سعودی و آمریکا
یک شبکه تلویزیونی آمریکایی تصمیم وزارت دفاع این کشور برای کاهش نیروها و تجهیزات نظامی خود در عربستان را به نفع ایران دانسته و نوشته، دونالد ترامپ در تهدید خود علیه بن سلمان جدی است.
روابط آل سعود و آمریکا در چند هفته گذشته همانند سال های گذشته دوستانه نبوده و مقامات آمریکایی به صورت مرتب و بعضا حتی بی سابقه، عربستان را تهدید کرده اند. ماجرا از آنجا اغاز شد که عربستان با افزایش شدید تولید نفت و با هدف مقابله با روس ها،  باعث شد تا قیمت نفت به زیر 20 دلار سقوط کند و ضربه ای اساسی به اقتصاد آمریکا وارد شود. در ادامه رئیس جمهور عصبانی آمریکا نیز طی یک گفت و گوی تلفنی با «بن سلمان»، ولیعهد سعودی تهدید کرد در صورت تدوام این وضعیت حمایت های نظامی از عربستان به روال سابق ادامه نخواهد داشت. روزنامه «وال استریت ژورنال» هم چند روز بعد نوشت، آمریکا به دنبال خارج کردن سامانه های دفاعی پاتریوت  به همراه تعدادی از نظامیان خود از عربستان است. حالا یک شبکه تلویزیونی و عرب زبان آمریکایی این مسئله را بررسی و تاکید کرده، «جنگ بین ریاض و واشنگتن به نفع ایران است».
شبکه عربی «الحُره» که متعلق به دولت آمریکاست، یادداشتی منتشر کرده که در آن، خارج کردن سامانه های دفاعی آمریکا از عربستان، «تجلی بارز تفکر و دیدگاه دونالد ترامپ در مسائل سیاسی خارجی» دانسته شده است؛ تفکری که مبتنی بر ایجاد ائتلاف‌ها یا تعهدات دائمی نبوده بلکه اهداف امنیتی در تضاد با اهداف اقتصادی آمریکاست. این شبکه آمریکایی تاکید کرده مقامات نظامی آمریکا در توجیه این اقدام واشنگتن گفته‌اند «ایران دیگر تهدید فوری برای منافع آمریکا به شمار نمی‌رود».
نویسنده این یادداشت در ادامه با اشاره به اظهارات ترامپ که گفته بود «کشورهای ثروتمندی هستند که ما در مقابل هیچ از آن‌ها حمایت می‌کنیم. آن‌ها اگر حمایت ما را می خواهند، باید به ما احترام بگذارند»، نوشت، ترامپ در مقایسه با فرماندهان نظامی در ارائه تفسیر برای خروج نیروها و تجهیزات از عربستان صریح‌تر بوده است.
بر اساس این یادداشت، «جنگ نفتی (بین عربستان و آمریکا) و کاهش شدید قیمت نفت خام، باعث شد که ترامپ علیه ریاض اقدام کند....احترام مورد نظر ترامپ ربطی به معاهدات و تفاهم‌نامه‌های دفاعی بین عربستان و آمریکا ندارد بلکه مربوط به قیمت نفت است؛ چرا که تماس تلفنی ترامپ با محمد بن‌سلمان، حامل تهدیدی علیه ریاض بود به این مضمون که اگر عربستان به غرق کردن بازار نفت ادامه دهد، خبری از حمایت آمریکا نخواهد بود».
طبق گزارش این شبکه آمریکایی، با کاهش قیمت نفت و متضرر شدن آمریکا، دیگر این کشور منفعتی در حمایت از تأسیسات نفتی سعودی جهت مقابله با هرگونه نوسانات در بازار طلای سیاه ندارد و خارج کردن پاتریوت‌ها از عربستان یک اقدام نمادین و پیامی به ریاض است مبنی بر این که ترامپ در تهدید خود جدی است. براساس دیدگاه نویسنده الحره، ایران بیش از همه از این اقدام آمریکا منتفع خواهد بود و این اقدام در تضاد با سیاست «فشار حداکثری» علیه تهران نیز هست.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 03:50 ب.ظ
درود بر رزمندگان اسلام
مرگ بر آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic