تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانحزب‌الله لبنان: اسرائیل نمی‌تواند از موازنه وحشت فرارکند
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۲

انتقاد محمد رعد از ائتلاف ضد تروریسم به رهبری عربستان | خبرگزاری ...
رئیس‌فراکسیون «وفاداری به مقاومت» وابسته به جنبش حزب‌الله لبنان با‌اشاره به هراس رژیم صهیونیستی از افزایش توانمندی حزب‌الله، تأکید کرده این رژیم نمی‌تواند از موازنه وحشت فرار کند.
«محمد رعد» تأکید کرده که «ایستادگی حزب‌الله در برابر این حجم سنگین از فشارها، فی نفسه، پیروزی به شمار می‌رود... و مقاومت اسلامی لبنان غافل نیست و اسرائیل نخواهد توانست از معادله موازنه وحشت، فرار کند.» این مسئول لبنانی با بیان این‌که فشار روز افزون بر مقاومت، بیشتر در قالب «محاصره مالی، اقتصادی و تلاش برای نابودی منابع برای مقابله با خطرات دشمن» است، تصریح کرده که: «با وجود این رخدادها، دشمن اسرائیلی امروز از افزایش توانمندی حزب‌الله، هراسان است...اگر سرنگونی کشور با هدف، سرنگونی حزب‌الله است، این یک فاجعه است، ولی اگر هدف از‌اشاره ضمنی به سرنگونی کشور، خارج کردن اهرم فشار از دست حزب‌الله است، روشن می‌گویم که هیچکس نمی‌تواند هیچ اهرمی را از دست ما بگیرد».  تاکید نمایندگان پارلمان عراق بر قطعی بودن اخراج آمریکایی‌ها
عدم شرکت نمایندگان کرد و سنی و چند نمایندگان شیعه به اخراج نیروهای ...
شماری از نمایندگان پارلمان عراق بر قطعی بودن اخراج ‌اشغالگران از خاک این کشور، تاکید کردند و از دولت بغداد خواستند مصوبه پارلمان در این مورد اجرا کند.
روز 15 دی سال گذشته پارلمان عراق طرح اخراج نیروهای خارجی‌، از جمله آمریکا، را تصویب کرده است. اما از آن زمان تاکنون این قانون اجرا نشده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، «حسن شاکر الکعبی» رئیس‌فراکسیون «بدر» در پارلمان عراق گفت که فراکسیون‌های پارلمان از هیئت‌رئیسه خواسته‌اند برای خروج نیروهای خارجی‌، یک جدول زمانی را مشحص کند.
رئیس‌فراکسیون بدر همچنین به موضوع انتخابات زودهنگام پارلمانی‌اشاره کرد و گفت، برگزاری چنین انتخاباتی، نیازمند اعمال قدرت از سوی دولت جدید و زمینه‌‌سازی است.
«مصطفی کاظمی» که پنجشنبه هفته گذشته به همراه کابینه‌اش، از پارلمان رأی اعتماد گرفت، قول داد که نیروهای خارجی را از عراق بیرون کرده و انتخابات زودهنگام برگزار کند.
پنجشنبه گذشته(18 اردبیهشت)، از ۲۰ وزیر پیشنهادی کاظمی، ۱۵ وزیر رأِ اعتماد گرفتند.
اقدام عملی کاظمی
« بدر الزیادی» عضو فراکسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که نخست‌وزیر عراق به همه طرف‌های سیاسی کشور ابلاغ کرده است که مذاکره با آمریکا برای خارج کردن نیرو‌های این کشور از عراق را اوایل ژوئن (خرداد) آغاز می‌کند.
وی گفت: کاظمی به تمامی طرف‌های سیاسی در پارلمان عراق اطلاع داده است که ابتدای ژوئن با آمریکایی‌ها بر سر میز مذاکره می‌نشیند، تا جدول زمابندی خروج نیرو‌های بیگانه از اراضی عراق را بررسی کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عضو فراکسیون امنیت و دفاع عراق افزود: درخصوص اخراج تمامی نیرو‌های بیگانه از کشور، میان نخست‌وزیر و دیگر طرف ‌های سیاسی توافق وجود دارد.
ازسرگیری اعتراضات خیابانی
اعتراضات خیابانی در عراق، که شنبه گذشته از استان «واسط» در جنوب این کشور آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد. شرکت کنندگان در تظاهرات دیروز شهر‌های بغداد، نجف، دیوانیه، واسط، ذی قار و بصره‌، شعارهای سال قبل در ارتباط با مبارزه با فساد و برکناری مقامات فاسد را تکرار کردند.
استان‌های مرکزی و جنوبی عراق از 11 مهر سال گذشته شاهد اعتراض مردمی علیه فساد، بیکاری و نقصان خدمات عمومی بوده است. اکنون نیز پس از چند ماه آرامش، این اعتراضات از سر گرفته شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، دیروز در نجف حدود 700 معترض در مجاورت پل‌های «الاسکان» تحصن کردند و از دولت جدید عراق خواستند که هرچه زودتر، انتخابات زودهنگام را برگزار و درباره کشته شدن شماری از معترضان در جریان اعتراضات اخیر، تحقیق کند.
در بغداد تظاهرکنندگان از میدان «التحریر» به سوی منطقه امنیتی «الخضراء» راه افتادند، اما نیروهای امنیتی ناگزیر شدند با استفاده از بمب‌های صوتی، مانع از ورود آنها به این منطقه شوند و گفته می‌شود که 10 نفر از معترضان در درگیری با نیروهای امنیتی زخمی شدند.
در دیوانیه معترضان خواستار برکناری استاندار خود شدند و اعلام کردند که به دولت کاظمی فرصت می‌دهند که مطالبه مردم را بر آورده کند.
پایگاه خبری «شفق نیوز» نیز از بسته شدن جاده اصلی دیوانیه-نجف از سوی معترضان خبر داد. معترضان در استان واسط نیز خواستار «سرنگونی نظام سیاسی» شدند.
تظاهرکنندگان در استان ذی‌قار به سوی نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند و با آنها درگیر شدند. این نیروها هم ناگزیر شدند برای متفرق کردن معترضان، از گاز‌اشک‌آور استفاده کنند.
معترضان در استان بصره نیز خواستار سرنگونی دولت محلی و برکناری استاندار و معاونان او شدند و به گفته یک مقام امنیتی، این اعتراضات به کشته شدن یک تظاهر‌کننده و جراحت چهار نفر دیگر منجر شد.
«مقتدا صدر» رهبر جریان «صدر» نیز برای دولت کاظمی جهت مبارزه با فساد، یک مهلت100 روزه تعیین کرد.
عملیات علیه داعش
«نهاد المهداوی» رئیس‌اطلاع‌رسانی پلیس استان دیاله خبر داد که نیروهای امنیتی این کشور عملیاتی را در سه محور علیه داعش انجام دادند.
به گفته المهداوی، هدف از این عملیات، تأمین امنیت کمربند امنیتی منطقه ابوصیدا و روستاهای اطراف آن و جلوگیری از هر گونه فعالیت تروریستی در منطقه فوق است.


کرونا بهانه تازه شیوخ مرتجع عرب برای عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی

وقتی روابط علنی شد/ مهمترین نشانه همسویی ریاض-تل آویو/ آنچه فاش ...
طبق گزارش رسانه‌های صهیونیستی برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس، کرونا را به عنوان بهانه‌ای جدید برای تداوم عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی انتخاب کرده‌اند.
شیوخ مرتجع عرب در چند سال اخیر با روش‌های مختلف به دنبال عادی ‌سازی روابط با رژیم کودک کش صهیونیستی بوده‌اند.
عربستان، بحرین و امارات در این زمینه پیشگام بوده و حتی اخیرا با ساخت سریال‌هایی در حال مهیا افکار عمومی مردم خود برای عادی ‌سازی این روابط هستند.
ظاهرا شیوع ویروس کرونا نیز به بهانه جدید این کشورها برای تداوم عادی ‌سازی روابط تبدیل شده است.
روزنامه صهیونیستی «معاریو » نوشته، طی هفته‌های گذشته تعدادی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس برای (بخوانید به بهانه) کسب اطلاعات درباره چگونگی برخورد با شیوع ویروس کرونا، از تل‌آویو کمک خواسته‌اند. طبق گزارش این روزنامه، بحرین به‌همراه تعداد دیگری از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس از یک مرکز صهیونیستی در تل‌آویو برای مقابله با شیوع کرونا درخواست کمک کرده‌اند.
هفته گذشته نیز سفیر امارات در سازمان ملل صراحتاً اعلام کرد که این کشور آماده هرگونه همکاری با رژیم صهیونیستی در راستای ساخت واکسن کرونا است!
در همین راستا «مارک شاینار» خاخام صهیونیست که روابط گسترده‌ای با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس دارد اظهار داشته که «رهبران کشورهای عربی خلیج‌فارس معتقدند که با استفاده از ثروت خود می‌توانند در کنار صهیونیست‌ها به ساخت واکسن کرونا کمک کنند و درواقع این واکسن را فرصتی برای همکاری میان خود و تل‌آویو می‌بینند.»
از سوی دیگر سراسقف کلیسای ارتدوکس روم در قدس خطاب به همین کشورهای خائن به آرمان‌های فلسطین اعلام کرده، «عادی‌‌سازی روابط با تل‌آویو جنایت است چراکه اسرائیل از این اقدام برای سرکوب، ظلم و اقدامات نژادپرستانه علیه فلسطین بهره
می‌گیرد».

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 23 اردیبهشت 1399

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات