تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
وعده‌های اقتصادی آمریکا و انگلیس به کاظمی با هدف قبضه کردن عراق 
۱۳۹۹/۰۲/۲۳

وعده‌های اقتصادی آمریکا و انگلیس به الکاظمی - مشرق نیوز
آمریکا و انگلیس علیرغم اینکه شاهد بوده‌اند «مصطفی کاظمی» با حمایت جریان‌های ضدآمریکایی و ضد غربی به نخست‌وزیری رسیده است، تلاش خود را برای نزدیک شدن به وی و تسلط مجدد بر عراق، آغاز کرده‌اند.
در حالی که هنوز کاظمی در تکاپوی استقرار در ساختمان نخست وزیری و سر و سامان دادن به امور خود و کابینه‌اش است، مقامات آمریکایی و انگلیسی در تماس‌ها و تبریکات خود به کاظمی، چنان پیش دستی کردند و چنان با او گرم گرفتند که گویی فرد مورد نظر آنها به نخست‌وزیری عراق رسیده و این اتفاق، برای واشنگتن و لندن، یک پیروزی بزرگ بوده است!
مصطفی کاظمی پنجشنبه گذشته (۱۸ اردیبهشت) از پارلمان عراق رأی اعتماد گرفته است و ۱۵ وزیر از بین ۲۰ وزیر او نیز موفق به کسب رأی اعتماد شده‌اند.
آمریکا
به گزارش ایسنا، دولت عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، دیروز با نخست‌وزیر عراق تلفنی گفت‌وگو کرد.
بر اساس این بیانیه، رئیس‌جمهوری آمریکا آغاز به کار کاظمی به عنوان نخست‌وزیر عراق را به وی تبریک گفت و مدعی شد: عراق کشوری قوی و مهم است و نقشی محوری در دستیابی به ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی دارد.
ترامپ ادعا کرد که آمریکا در صدد ارائه کمک‌های اقتصادی ضروری به عراق با هدف حمایت از اقتصاد این کشور است.
طبق بیانیه فوق، کاظمی و رئیس‌جمهوری آمریکا درخصوص همکاری برای مبارزه با کرونا و افزایش سرمایه‌گذاری اقتصادی میان دو کشور توافق کردند.
انگلیس
دفتر نخست‌وزیری عراق همچنین اعلام کرد، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس، دیروز با کاظمی تلفنی گفت‌ وگو کرد. وزیر خارجه انگلیس گفت که کشورش از دولت جدید عراق حمایت سیاسی، اقتصادی و امنیتی خواهد کرد.
 به گزارش خبرگزاری فارس، راب انتخاب کاظمی به نخست‌وزیری عراق را به وی تبریک گفت و اظهار داشت که لندن به دنبال تقویت روابط با بغداد در همه زمینه‌ها از جمله مقابله با تروریسم و کرونا است. کاظمی هم از وزیر خارجه انگلیس خواست به عراق سفر کند.
علاوه‌بر تماس وزیر خارجه انگلیس با کاظمی، سفارت انگلیس در بغداد نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد‌، از نخست‌وزیر جدید عراق و مردم این کشور حمایت می‌کند. سفارت انگلیس در این بیانیه، مثل وزیر خارجه این کشور، مدعی شد که لندن به عراق در مبارزه با کرونا کمک خواهد کرد. این ادعا در حالی صورت می‌گیرد که عراق در مبارزه با کرونا، بسیار موفق‌تر از انگلیس بوده است!
دیگر تحولات سیاسی
نخست‌وزیر عراق، « عبدالکریم خلف» سخنگوی نیروهای مسلح این کشور، که از فرماندهان بسیار نزدیک به شهید «ابومهدی المهندس» بوده است، را کنار گذاشت.
علاوه‌بر آن، دفتر نخست‌وزیر عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «عبدالفتاح سیسی» رئیس‌جمهور مصر، با کاظمی تماس تلفنی برقرار کرد و انتصاب وی و کسب رای اعتماد به دولتش را به او تبریک گفت.
کاظمی نیز از رئیس‌جمهوری مصر جهت سفر به بغداد به منظور رایزنی درخصوص همکاری اقتصادی و امنیتی مشترک، دعوت به عمل آورد.
در همین حال، « سعد الکعبی» تحلیلگر عراقی، درباره پروژه آمریکا با هدف تسلط مجدد بر عراق و روی کار آوردن شخصیت‌های حامی آمریکا برای اداره عراق، هشدار داد.
به گزار ش مهر، وی افزود: آمریکا از اهرم و برگه داعش نتوانست بهره ببرد و این حربه شکست خورده است؛ به همین خاطر، آمریکا برای تسلط بر عراق، به اقدام سیاسی روی خواهد آورد.سلاح استراتژیک جدید کره شمالی
زیر دریایی 3000 تنی مجهز به موشک بالستیک است

سلاح جدید استراتژیک کیم جونگ اون به زودی رونمایی می‌شود | اعتمادآنلاین
مقام‌های اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا اعلام کردند، سلاح جدید استراتژیک کره شمالی که رهبری این کشور اواخر سال گذشته میلادی به آن‌اشاره کرده بود، یک زیردریاییِ غول پیکر حامل موشک بالستیک است که به زودی رونمایی می‌شود.
رهبر کره شمالی در آخرین روزهای سال گذشته میلادی از ساخت یک «سلاح استراتژیک» خبر داده و دشمنانش را نگران و کنجکاوکرده بود. حالا اعلام شده سلاح جدید کره شمالی یک زیر دریایی ۳۰۰۰ تنی مجهز به موشک‌های بالستیک است. چنین برآوردی بر مبنای برخی نشانه‌ها از جمله آزمایش استقرار زیر آبی این موشک‌ها در نزدیکی استان «هامگیونگ جنوبی» در کره شمالی مطرح شده است.
ایسنا در این باره به نقل از روزنامه «دانگ آیلبو» نوشته، یکی از منابع نظامی کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد،‌ سلاح جدید استراتژیک کره به نظر‌اشاره به روش‌های جدید انفجار اتمی و ظرفیت‌هایی دارد که هنوز رونمایی نشده است. این یک زیردریایی جدید است که می‌تواند 3 موشک بالستیک را حمل کند.
گفتنی است، چنانکه برخی کارشناسان یادآور می‌شوند، «کیم جونگ اون»، رهبری کره شمالی، با بی‌نتیجه ماندن مذاکرات اتمی با آمریکا، می‌خواهد روی هویت اتمی کشورش تأکید کند و همچنین نشان دهد موشک‌های بالستیکی دارد که ممکن است برای حمله اتمی به واشنگتن و نیویورک و همچنین هدف قرار‌دادن نیروهای آمریکایی در کره‌جنوبی و ژاپن و یا زدن پایگاه آمریکا در گوآم استفاده
کند.
«کیم» حالا با رونمایی محتمل از زیردریاییِ 3000 تنی خود هم بر فعالیت اتمی و بالستیک کشورش و هم بر گسترده شدن این فعالیت‌ها پس از مذاکرات با آمریکا تأکید می‌کند. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بسیار بر مذاکرات سال 2018 -2019 خود با کره می‌بالید، مذاکراتی که ثمرش گسترده‌تر شدن فعالیت‌های تسلیحاتی کره است. به نظر می‌رسد تا زمانی که مذاکره برای آمریکا به معنی امتیاز گرفتن صرف باشد و کره شمالی تنها عنصر هویتی خود را همین تسلیحات بداند، هیچ گفت‌وگویی به نتیجه نخواهد رسید.در میان تعریف و تمجیدهای ترامپ از خود
 شمار تلفات کرونا در آمریکا از 81 هزار نفر عبور کرد!

تلفات کرونا در آمریکا به 14 نفر رسید
در حالی که شمار فوتی‌های کرونا در آمریکا از 81 هزار نفر هم فراتر رفته، ترامپ کماکان به تعریف و تمجید از مدیریت دولت خود در این بحران مشغول است و در جدیدترین مورد مدعی شده «ما پیشرفت بزرگی به دست آورده ایم». او پیش از این نیز گفته بود، دنیا در ماجرای مدیریت کرونا به آمریکا به عنوان یک الگو می‌نگرد!
بر اساس داده‌های وبگاه ورلد امتر تا عصر دیروز(سه شنبه) 4 میلیون و 272 هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده و 287 هزار نفر نیز متاسفانه فوت کرده‌اند. کماکان نزدیک به یک سوم تعداد مبتلایان و فوتی‌ها به آمریکا تعلق دارد و در این کشور زیر سایر مدیریت فاجعه‌بار دولت ترامپ تا کنون بیش از 81 هزار نفر به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.
کرونا به داخل کاخ سفید نیز رسوخ کرده و به دنبال ابتلای دو دستیار ارشد ترامپ، به همه افرادی که وارد دفاتر اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا می‌شوند، دستور داده شده که از ماسک استفاده کنند. هفته‌ها سهل‌انگاری و دروغ‌پردازی در حالی که جهان در تکاپوی ایجاد آمادگی برای مقابله با کرونا بود، موجب شده بسیاری «ترامپ» را به دلیل مرگ هزاران آمریکایی و قرار گرفتن این کشور در صدر جدول تعداد مبتلایان و قربانیان در جهان مقصر بدانند. ترامپ در روزهای ابتدایی شیوع این ویروس در آمریکا، آن را «فریبکاری دموکرات‌ها» می‌خواند. چند روز بعد و در حالی که تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا دو رقمی شد، او مدعی شد که دولتش کاملا شیوع کرونا را تحت کنترل دارد و فقط یک نفر که از چین آمده به این ویروس مبتلاست! با گذشت چند روز و در حالی که شمار مبتلایان رو به افزایش گذاشته بود گفت که این ویروس به زودی ناپدید می‌شود!
این روزها نیز ترامپ به طور مرتب از تدابیر و عملکرد «فوق‌العاده» خود در مهار کرونا سخن می‌گوید و این در حالی است که این کشور همچنان در آمار مبتلایان و فوتی‌ها در رتبه نخست جهانی قرار دارد. ترامپ روز دوشنبه نیز اعلام کرد «پیشرفت بزرگی» در کشورش در زمینه مقابله با کرونا حاصل می‌شود. رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: «آمار کرونا بسیار بهتر به نظر می‌رسد و تقریبا در همه جا در حال کاهش است. پیشرفت بزرگی در حال انجام است. واکنش ما به کرونا به جز در رسانه‌های اخبار جعلی بسیار معتبر تلقی می‌شود. آنها رویکردی خفت‌بار به آمریکا دارند».

کرونای عمدی!
سی ان ان در گزارش دیگری نوشته «برخی زندانیان آمریکایی عمدا کرونا می‌گیرند تا از زندان آزاد شوند طبق گفته پلیس شهر لس‌آنجلس زندانیانی در ایالت کالیفرنیای آمریکا، تلاش می‌کنند با استفاده از لیوان‌ها به طور مشترک، خود را به ویروس کرونا مبتلا کنند تا بدین منظور خود و دیگران را از زندان آزاد کنند. به گزارش فارس، کلانتر شهر لس آنجلس در این باره گفته: «این موضوع ما را آزار می‌دهد که افرادی چنین بلایی را به عمد سر خود می‌آورند تا ما را مجبور کنند، زندانیان بیشتری را از زندان آزاد کنیم. که البته ما این کار را نخواهیم کرد». بر اساس گفته کلانتر شهر لس‌آنجلس بیش از 350 زندانی در این بخش تست کرونای مثبت
داشته‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 10:23 ق.ظ
مرگ بر جلاد بزرگ آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات