تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
در دیدار با سران حشدالشعبی
نخست‌وزیر جدید عراق: من خادم حشدالشعبی هستم
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷

وقتی نخست وزیر عراق لباس حشد الشعبی را پوشید | مصطفی الکاظمی ...

نخست‌وزیر عراق در دیدار با رئیس‌سازمان حشد‌الشعبی، حفاظت از این سازمان را یک وظیفه دانست و گفت: من خادم حشدالشعبی هستم.
«مصطفی کاظمی» دیروز به دیدار «فالح الفیاض» در ساختمان حشدالشعبی(بسیج مردمی) رفت و با وی در ارتباط با شرایط سیاسی و امنیتی جاری گفت وگو کرد.  نخست‌وزیر عراق در این دیدار، لباس رزمندگان حشد را به تن کرد و طی سخنانی اظهار داشت: «حفاظت از حشدالشعبی یک وظیفه است و من خادم آن هستم.»
دیدار مذکور در شرایط حساس کنونی‌، برای محافل سیاسی آمریکا و غرب این پیام را دارد که دولت جدید حشد‌الشعبی را یک نیروی وابسته به دولت می‌داند و هرگز تحت فشار غرب، آن را منحل نخواهد کرد.
حمایت بالگردهای ناشناس از داعش
یک نماینده پارلمان عراق و عضو کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد‌، مدتی است که هواپیماها و بالگردهای ناشناس در مناطق حضور داعش فرود می‌آیند و رفت و آمد می‌کنند. «جاسم الجباره» دیروز از فرود هواپیماهای باری و بالگردهای ناشناس در مناطق حضور تروریست‌های داعش در استان‌های صلاح‌الدین، نینوا و دیاله خبر داد و از دولت عراق خواست هرچه سریع‌تر هویت این پرنده‌ها را مشخص کند. الجباره تأکید کرد که افراد محلی بارها فرود این بالگردها را دیده‌اند، اما هویت سرنشینان بالگردها و اینکه وابسته به کدام کشورها هستند، مشخص نیست. به گفته وی، جاهایی که این هواپیماها و بالگردها فرود می‌آیند، مناطق حضور تروریست‌های داعش است.
به گزارش خبرگزاری فارس، این نماینده پارلمان گفت، ماجرای فوق، حمایت کشورهای غربی به ویژه آمریکا، از تروریست‌های داعش در سال ۲۰۱۴ را در اذهان زنده می‌کند. او باید مشخص شود چه طرفی به تروریست‌ها سلاح می‌رساند.  پنجشنبه گذشته نیز چند تروریست داعشی که توسط ارتش در منطقه بیابانی سوریه دستگیر شده بودند، اعتراف کرده‌اند که حملات تروریستی خود در سوریه را با هماهنگی نظامیان آمریکایی انجام می‌داده‌اند.  خبر دیگر اینکه، در عراق گروه جدیدی تحت نام «سرایا ثورة العشرین الثانیة» با انتشار ویدئویی از حمله به یک کاروان ارتش آمریکا در استان بابل، اعلام موجودیت کرد. این گروه، سومین گروه جدیدالتاسیس مقاومت اسلامی عراق است که طی ماه‌های اخیر اعلام موجودیت کرده ند.


 تلاش آمریکا برای اختلاف‌افکنی بین حزب‌الله و دولت 

انگلیس حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد - ایرنا

نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا، به این بهانه که لبنان را حزب‌الله کنترل می‌کند، طرحی ارائه داده که خواستار قطع کمک دولت این کشور به لبنان است. طرحی که به نظر برای ایجاد شکاف در فضای سیاسی بین حزب‌الله و دولت لبنان تهیه شده است.
به دنبال تروریستی خواندن شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان توسط دولت آلمان، دولت لبنان اما از حزب‌الله به عنوان یک گروه رسمی فعال در این کشور حمایت کرد. پس از آن نیز اقدامات علیه مقاومت لبنان پایان نیافت و با فشار آمریکا و رژیمِ آپارتایدِ صهیونیستی سازمان ملل که باید در کشمکش‌های بین‌المللی میان‌دار باشد، در جهت فشارها و خواسته‌های آنان، خواستار خلع صلاح حزب‌الله شد. حالا برنامه بعدی گویا سیاست تفرقه‌اندازی بین دولت لبنان و حزب‌الله، با فشار بر دولت این کشور است.
نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا به دنبال قطع کمک این کشور به لبنان هستند.

وحشت رسانه‌های صهیونیست از شروع انتفاضه جدید در کرانه باختری

در آستانه روز قدس/ وحشت سرویس امنیتی رژیم صهیونیستی از احتمال ...
رسانه‌های عبری زبان هشدار می‌دهند شیوع ویروس کرونا و پیامدهای اقتصادی آن در کنار پیامدهای الحاق کرانه باختری می‌تواند باعث فوران خشم فلسطینی‌ها و شروع انتفاضه جدیدی شود.
رژیم صهیونیستی همواره از شروع انتفاضه‌ای دیگر در فلسطین وحشت دارد. به هین دلیل تمام رفتارهای خود را به گونه‌ای مدیریت کرده که از وقوع یک انتفاضه دیگر جلوگیری کند. اما شیوع ویروس کرونا در کنار طرح معامله قرن و دیگر طرح‌های‌اشغالگرانه باعث شده تا رسانه‌های رژیم صهیونیستی نسبت به وقوع یک انتفاضه دیگر هشدار دهند ایسنا در این باره، به نقل از روزنامه رأی الیوم نوشته، به رغم اینکه کرانه باختری کاملاً از کرونا تأثیر نپذیرفته اما، مسئولان امنیتی و رسانه‌ها به رژیم صهیونیستی نسبت به عواقب بحران اقتصادی هشدار داده‌اند. این مسئولان می‌گویند که احتمالا این تحولات در سایه اظهارات بنیامین نتانیاهو درباره الحاق کرانه باختری، به انتفاضه خشونت‌آمیزی منجر شود که ثبات دولت محمود عباس، رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین را از بین خواهد برد.
یکی از افسران سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی نیز گفته: «عاملی که طی دو سال اخیر فلسطینی‌ها را به اعتراضات واداشته عامل اقتصادی بوده است، اما بعد از انتقال سفارت آمریکا به قدس و کشته شدن تعداد زیادی از فلسطینی‌ها در غزه طی راهپیمایی بازگشت یا زمان اعتصاب غذای اسرا، فلسطینی‌ها از تشدید وضعیت امنیتی خودداری کردند.» به نوشته رای الیوم به رغم اینکه تعداد مبتلایان به کرونا در میان فلسطینی‌ها‌اندک است و تنها ۳۷۵ مبتلا داشته‌اند، اما آسیب‌های اقتصادی این ویروس علیه تشکیلات خودگردان فلسطین خطرناک است و موجب نگرانی مسئولان دستگاه امنیت رژیم صهیونیستی می‌شود.
هشدار تشکیلات خودگردان
از سوی دیگر، «محمد‌اشتیه»، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرده کادر رهبری فلسطین یک تصمیم تاریخی و تعیین‌کننده را برای مقابله با تصمیم الحاق کرانه باختری در صورتی که دولت جدید رژیم‌اشغالگر صهیونیستی آن را اعلام کند، اتخاذ خواهد کرد: «رئیس‌ابوزمان (محمود عباس) روز شنبه آینده نشست رهبران فلسطینی را برای اتخاذ تصمیم لازم به منظور مقابله با اعلام الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و اجرای این تصمیم ریاست خواهد کرد...هدف این اقدام اسرائیل نابود کردن احتمال و امکان تشکیل کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطین است. اما هیچ فلسطینی این مسئله را نمی‌پذیرد و بر این اساس، رهبری فلسطین در مقابل یک تصمیم تعیین‌کننده و تاریخی قرار دارد که در صورت اعلام رسمی الحاق کرانه باختری اتخاذ خواهد شد».
بر اساس طرح پیشنهادی از سوی ترامپ معروف به معامله قرن، قرار است بخش زیادی از کرانه باختری به اراضی‌اشغالی ملحق شود، همچنین قدس‌اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود. این طرح کاملا صهیونیستی ترامپ با مخالفت کشورهای منطقه و حتی اروپا همراه شده است. عبدالله دوم پادشاه اردن نیز درباره تبعات الحاق کرانه باختری به اراضی‌اشغالی هشدار داده است.
تهدید پمپئو علیه دیوان لاهه
خبر دیگر اینکه، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا دیوان کیفری بین‌المللی را به‌خاطر آنچه «تحقیقات غیرقانونی» درباره جنایات جنگی رژیم صهیونیستی نامید، مورد تهدید قرار‌داد. پمپئو روز جمعه در بیانیه‌ای که در پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شد، ادعا کرد: «دادگاه کیفری بین‌المللی یک بدنه سیاسی است نه یک نهاد قضایی. این حقیقت تلخ دوباره از سوی این دیوان که در تلاش است علیه اسرائیل تشکیل پرونده دهد، به تأیید رسیده است».
وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه نوشت: «ما فلسطین را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت نمی‌شناسیم، بنابراین آنها فاقد صلاحیت برای عضویت کامل و مشارکت در سازمان‌های بین‌المللی، نهادها یا نشست‌ها، به عنوان یک کشور هستند». پمپئو افزود: «آمریکا بار دیگر بر اعتراض تمام‌قد خود از هرگونه تحقیقات غیرقانونی دیوان کیفری بین‌المللی تأکید می‌کند. اگر این دیوان به این مسیر ادامه دهد، عواقبی را بر آن اعمال خواهیم کرد».
اوایل هفته گذشته گروهی متشکل از ۶۹ سناتور و ۲۶۲ عضو مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای به پمپئو، از او خواستند تا دیوان لاهه را به توقف تحقیقات خود درخصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی وادار کند. اخیرا دیوان کیفری بین‌المللی (لاهه) از تحقیق درباره «جنایات جنگی» در سرزمین‌های‌اشغالی فلسطین خبر داد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 12:17 ب.ظ
درود بر رزمندگان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic