تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

آمریکا به روایت رئیس ‌مجلس نمایندگان آمریکا
نانسی پلوسی: مردم در سراسر آمریکا گرسنه و بیکارند
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
وضعیت آمریکا زیر سایه شیوع ویروس کرونا روز به روز بدتر می‌شود، طوری که رئیس‌مجلس نمایندگان این کشور با اعلام اینکه «مردم در سراسر آمریکا گرسنه و بیکارند» خواستار اتحاد هر دو حزب برای مقابله با این بحران شد. آمریکا بدترین وضعیت را بین تمام کشورهای درگیر با این ویروس دارد و برخی منابع می‌گویند، کرونا بیکاری در آمریکا را به عدد 40 میلیون نفر رسانده است!
آخرین آمارها از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان حاکی است تا عصر دوشنبه(دیروز) 4 میلیون و820 هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده و متاسفانه بیش از 317 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. در آمریکا شمار فوتی‌ها همچنان تصاعدی است و دیروز شمار تلفات در این کشور91 هزار نفر را رد کرد. بسیاری از کارشناسان و رسانه‌های این کشور «دونالد ترامپ» را مقصر وضعیت موجود می‌دانند.
گزارش‌های متعدد می‌گویند «اقتصاد آمریکا در حال فروپاشی است» و شمار بیکاران نیز در این کشور به 40میلیون نفر رسیده که رقم بی‌سابقه‌ای است. به گفته «برنی سندر» سناتور برجسته دموکرات، «همه‌گیری کرونا هر روز راه‌هایی را که آمریکا از آن طریق فقرا و اقشار ضعیف را پشت سر می‌گذارد، پررنگ‌تر می‌کند. میلیون‌ها کارگر بدون حقوق مانده‌اند. نیمی از مردم ما چشمشان به حقوق هفتگی است و ۸۷ میلیون نفر یا بدون پوشش بیمه هستند یا بیمه ضعیفی دارند. با شیوع ویروس بسیاری از کسب‌وکارها و صنایع بزرگ و کوچک تعطیل و جمعیت انبوهی به بیکاران اضافه شده است».
دیروز رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا نیز با انتقاد از مدیریت دولت ترامپ در این بحران هشدار داده، مردم در سراسر آمریکا گرسنه و بیکار هستند و باید فکری برای این وضعیت شود: «ما زمان را از دست دادیم اما نباید از پا بایستیم مردم در سراسر آمریکا گرسنه هستند. گرسنگی صبر نمی‌شناسد. مردم در سراسر آمریکا بیکار هستند این موضوع صبر نمی‌شناسد. مردم نمی‌دانند چگونه باید اجاره خانه‌های خود را در سراسر کشور پرداخت کنند».
رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا که با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس گفت‌و‌گو می‌کرد در ادامه با ‌اشاره به افزایش روزافزون آمار جان‌باختگان بر اثر کرونا، اتحاد دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان علیه این ویروس را خواستار شد:« حدود ۹۰ هزار آمریکایی به سبب وجود این ویروس وحشتناک، جان خود را از دست داده‌اند. ما اختلافاتمان هر چه که باشد باید در مبارزه با این دشمن جان و زندگی مردم آمریکا، به یکدیگر بپیوندیم. ۹۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند».
افزایش خودکشی
بیکاری و گرسنگی تنها مشکل آمریکا در شرایط شیوع کرونا نیست بلکه بر اساس گزارش‌ها این روزها مردم این کشور با مشکلات روانی نیز زیر سایه کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند. روزنامه «تاگس شاو» آلمان در گزارشی به تاثیرات روانی شیوع کرونا بر جامعه آمریکا پرداخته و نوشته: «انزوا، نگرانی درباره پول و یک احساس ضعف و بی‌قدرتی از زمان شیوع بحران کرونا زندگی روزمره بسیاری آمریکایی‌ها را در بر گرفته است. در این شرایط دانشمندان آمریکایی نگرانند که تعداد خودکشی‌ها و موارد سوء مصرف مواد مخدر در این کشور افزایش یابد». در بخشی از گزارش این رسانه آمده: «ویروس کرونا نه تنها زندگی آمریکایی‌ها را در معرض خطر قرار‌ داده بلکه تاثیرات زیادی روی سلامت روان انسان‌ها هم داشته است. به‌خصوص افرادی که پیش از این بحران هم از نظر روانی مشکل داشتند حالا در معرض آسیب‌های جدی‌تری قرار دارند. احساس ناامیدی و ترس این هفته‌ها در بسیاری از شهروندان آمریکایی وجود دارد. در برخی ایالات آمریکا از اواسط ماه مارس(اسفند) قواعد قرنطینه حاکم است. بیکاری گسترده در این کشور رکورد بالایی را به‌دست آورده است. همچنین احساس ناامنی و ترس از آن چیزی که در آینده قرار است اتفاق بیفتد وجود دارد».
75 هزار نفر دیگر خواهند مُرد
 این گزارش در ادامه می‌افزاید: «دانشمندان آمریکایی هشدار می‌دهند که در چند سال آینده تا 75 هزار آمریکایی دیگر یا از طریق مصرف الکل و مواد مخدر و یا خودکشی جان خود را از دست خواهند داد. رئیس‌ مرکز «رابرت گراهام» در واشنگتن که در یک بررسی درباره این موضوع مشارکت داشته است در این باره می‌گوید: «از دست دادن شغل و ترس‌های موجودیتی بیشتر از همه منجر به خودکشی می‌شود. عامل دوم انزوای عمیق اجتماعی است که چنین چیزی را با این وسعت نه در آمریکا و نه جای دیگری تجربه نکرده بودیم.»
 در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «مشاوره‌های تلفنی و خطوط تلفن مربوط به موارد استرس شهروندان آمریکایی این روزها شاهد افزایش شدید تماس‌ها است.«نانسی لوبین»، از کارشناسان این خطوط تلفن بحران در این باره می‌گوید« در دوران کرونا همچنین افرادی که هیچ‌گونه فشار افسردگی ندارند هم دچار مشکل شده و تماس می‌گیرند. ما به صورت روزافزون شاهد افزایش تاثیرات قرنطینه هستیم. خشونت‌های خانگی حدود 48 درصد افزایش پیدا کرده است. سوءاستفاده‌های جنسی هم 44 درصد رشد داشته است».
رها کردن آمریکا
روزنامه آمریکایی یو اس‌ای تودی نیز در گزارشی به جنبه دیگری از تاثیر کرونا بر از دست رفتن اعتبار و حیثیت آمریکا پرداخته و نوشته «کشورها همکاری با آمریکا را رها می‌کنند». در بخشی از این تحلیل که به قلم «کریس مورفی» سناتور دموکرات ایالت «کنتیکت» با عنوان  «ترامپ در بحبوحه کرونا رئیس‌جمهور بزرگی برای چین بوده و نه آمریکا» آمده: «سیاست ترامپ در قبال چین بسان یک هدیه بسته‌بندی شده از طلا به پکن بوده و باعث شده فضایی برای تحکیم قدرت این کشور در داخل و خارج را فراهم کند و اکنون در حالی که ترامپ در صدد است تا توجه افکار عمومی از عدم موفقیت فاجعه‌بار در واکنش به مهار ویروس کرونا را از بین ببرد، او در حال گرم گرفتن با چین است. ترامپ امیدوار است هیچ کس متوجه نشود که او بهترین رئیس‌جمهور آمریکا در خدمت به منافع چین در تاریخ کوتاه آمریکا بوده است».


در واکنش به اهانت علیه ابومهدی المهندس
تسخیر دفتر شبکه تلویزیونی آل‌سعود توسط مردم عراق
صدها شهروند عراقی در اعتراض به هتاکی شبکه سعودی «ام بی‌سی» نسبت به شهید «ابومهدی المهندس» نایب‌رئیس‌سازمان حشد‌الشعبی، دفتر این شبکه را تصرف و آن را تعطیل کردند.
صدها معترض عراقی در واکنش به اقدام اخیر شبکه «ام بی‌سی»‌، که ابومهدی المهندس را تروریست خوانده بود، پس از اجتماع مقابل دفتر این شبکه سعودی، آن را تصرف کردند. به گزارش خبرگزاری فارس، معترضان عراقی با در دست داشتن پرچم این کشور و تصاویر شهید المهندس، شعارهایی علیه رژیم سعودی سر دادند.
معترضان همچنین، با نصب پلاکاردی بر سر دفتر این شبکه، روی آن نوشتند: «به دستور ملت، بسته شد».
المهندس به همراه سپهبد« قاسم سلیمانی » فرمانده سپاه قدس، و هشت نیروی مقاومت، 13 دی 1398 درفرودگاه بغداد بر اثر حمله هوایی آمریکا به شهادت رسیده‌اند.
 دو روز بعد پارلمان عراق نیز طرح اخراج نظامیان خارجی به ویژه تروریست‌های آمریکایی، از عراق را تصویب کرد. فراکسیون‌های سیاسی عراق در حال حاضر، از «مصطفی کاظمی» نخست‌وزیر جدید عراق، می‌خواهند که این مصوبه را هر چه سریعتر اجرایی کند.
درخواست اخراج 3 سفیر
 «هادی عا مری» دبیرکل سازمان «بدر» عراق، در واکنش به اقدام کشورهای کانادا، انگلیس و اتحادیه اروپا، در برافراشته پرچم همجنس‌گرایان بر سر در سفارت‌های خود در بغداد، سفیران آنها را دارای انحراف اخلاقی توصیف کرد و خواستار اخراج این سفیران از عراق شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، عامری طی بیانیه‌ای اعلام کرد که چنین اقدامی، تحریک علیه قوانین عراق و تعدی به عرف‌های دینی و قوانین اسلامی به شمار می‌رود.
در بیانیه عامری آمده است: اقدام هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا و دو سفارت انگلیس و کانادا در بغداد مبنی بر برافراشتن پرچم همجنس‌گرایان، کاری زشت و رفتاری حساب‌نشده بوده و با عرف و آداب و اخلاق جامعه عراقی در تضاد است.
وی افزود: در عین حال که ما این تجاوز به عقاید دینی و احکام اسلامی را محکوم می‌کنیم، از دولت عراق می‌خواهیم که فورا اقدام کند و این سه‌ سفیر دارای انحراف اخلاقی را اخراج کند. ضمن اینکه این اقدام آنها، در واقع تعدی آشکار به حرمت ماه مبارک [رمضان] و کم ارزش شمردن احساسات میلیون‌ها نفر نیز بوده است.


 افشاگری مهم «ماهاتیر محمد» علیه آمریکا
از فروش تجهیزات نظامی ناقص تا حملات 11 سپتامبر

تردید ماهاتیر محمد درباره تروریستی بودن حملات 11 سپتامبر - آفتاب ...
نخست‌وزیر پیشین مالزی در سخنانی فاش کرد، آمریکا جنگنده‌های «اف ۱۶» را ناقص کرده و به مالزی فروخته و این جنگنده‌ها فقط به درد برگزاری رزمایش می‌خورند..به غیر از رژیم صهیونیستی، اوضاع سایر کشورها هم همین است. او همچنین در انتساب حملات تروریستی به القاعده تشکیک کرد.
«ماهاتیر محمد»، نخست‌وزیر پیشین مالزی و معمار «مالزی مدرن»، گفته: «مالزی پس از دریافت جنگنده‌های اف ۱۶ آمریکایی متوجه شد که واشنگتن جنگنده‌های مذکور را بدون کد‌های اساسی و برنامه کامل فروخته است» و این کشور نمی‌تواند از تمام قابلیت‌های جنگنده‌های مذکور از جمله قابلیت هجومی آن استفاده کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او که با شبکه «الجزیره» مصاحبه می‌کرد، اضافه کرده که: «تنها فایده جنگنده‌های اف ۱۶ استفاده از آنها در رزمایش‌های نظامی است...آمریکا با تمام کشور‌های جهان به جز رژیم صهیونیستی با همین سیاست برخورد می‌کند.»
نخست‌وزیر پیشین مالزی در این مصاحبه همچنین به حملات ۱۱ سپتامبر 2001 (۲۰ شهریور ۱۳۸۰) نیز پرداخته و ادعای آمریکا مبنی بر انجام این عملیات به وسیله یک گروه تروریستی عربی را «مشکوک» دانست: «روش به کار گرفته شده در حملات ۱۱ سپتامبر کاملاً با حملات گروه‌های تروریستی عربی متفاوت است.»
البته این تشکیک‌ها از همان زمان حملات توسط برخی کارشناسان، که حتی بعضی از آنها غربی هستند، مطرح شده است. حتی برخی از آنان از دست داشتن دولت آمریکا یا رژیم صهیونیستی در این حملات یا جلوگیری نکردن تعمدی از وقوع حملات، به منظور بهره‌گیری‌های بعدی گفته‌اند. بعد از حملات 11 سپتامبر عراق و افغانستان
‌اشغال شد!
گفتنی است، «ماهاتیر محمد» حدوداً 95 ساله که طولانی‌ترین دوران نخست‌وزیری در مالزی و شاید درخشان‌ترین آنها را بر عهده داشته است، چندی پیش به دلایل سیاسی از سمت خود کناره‌گیری کرد، اما همچنان از تأثیرگذارترین چهره‌های مالزی است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 02:06 ب.ظ
مرگ بر امریگاو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات