تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

جهاد اسلامی هشدار داد
فلسطین خطرناک‌ترین توطئه را تجربه می‌کند 
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
یکی از اعضای ارشد جهاد اسلامی ضمن اعلام اینکه فلسطین با یکی از خطرناک‌ترین مراحل توطئه روبه‌روست، اصل و اساس را مقابله فراگیر با رژیم صهیونیستی خواند.
رژیم صهیونیستی به دنبال آن است تا در چند هفته آینده بخش‌هایی از کرانه باختری را به اراضی‌اشغالی الحاق کند. به جز آمریکا، این مسئله با واکنش قاطع و تند جهانی مواجه شده و گروه‌های مقاومت فلسطین نیز بر مقابله با این طرح تاکید کرده‌اند. به نظر می‌رسد صهیونیست‌ها که ترامپ را یک فرصت می‌بینند، تا قبل از پایان ریاست جمهوری او به دنبال برآورده ساختن آرزوهای نحس خود در این سرزمین‌اشتغال شده‌اند.
«داوود شهاب» از اعضای ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین اما اعلام کرده، فلسطین با یکی از خطرناک‌ترین مراحل توطئه روبه‌روست و مسئله فلسطین و تجاوز به حقوق آن در سایه کابینه جدید رژیم صهیونیستی قرار گرفته شده است.
وی در گفت‌وگو با پایگاه لبنانی «العهد»، از سران سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» درخواست کرده، سلسله اقداماتی را برای حمایت از حقوق و اصول ملت فلسطین در پیش بگیرند که در مقدمه آنها تشکیل چارچوب رهبری ساف با هدف بازنگری کامل در سیاست ۲۵ سال اخیر است؛ دیگر اینکه یک راهبرد ملی برای مقابله با‌اشغالگر و به دور از تمام توافق‌های امضا شده میان ساف و این رژیم اتخاذ و هماهنگی امنیتی لغو شود. به گقته «شهاب»، تجربه نشان می‌دهد که تشکیلات خودگردان ضعیف است و این چیزی است که «محمود عباس» رئیس‌تشکیلات خودگردان و دیگر مسئولان آن به آن اذعان کرده‌اند... ساف و تشکیلات خودگردان باید به این موضوع برگردند که مسئله فلسطین، مسئله‌ای ملی است و در مقابله فراگیر با‌اشغالگر قرار داریم.
 شهاب ادامه داده «اگر اقدام میدانی وجود نداشته باشد مقابله دیپلماتیک به تنهایی کفایت نمی‌کند. این‌اشتباه بزرگی است که تشکیلات خودگردان همچنان از گفتمان سیاسی مبنی بر دولت فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ سخن می‌گوید و این در حالی است که اسرائیل چیزی از مرزهای ۶۷ باقی نگذاشته که بتوان بر سر آن مذاکره کرد».
بازداشت ده‌ها جوان فلسطینی
از سوی دیگر، مأموران امنیتی رژیم صهیونیستی صبح دیروز، با یورش به بخش قدیمی شهر الخلیل، ده‌ها فلسطینی را بازداشت کردند. آنها همچنین در شهرک «سلوان» در الخلیل نیز یک فلسطینی را ربوده و با خود بردند. تعدادی از شهرک‌نشینان صهیونیست نیز با یورش به خانه یک فلسطینی به نام «ابوعیشه» در محله «تل ارمیده» در الخلیل، او و اعضای خانواده‌اش را مورد حمله قرار‌دادند. شهر الخلیل که حرم ابراهیمی در آن قرار گرفته یکی از اصلی‌ترین اهداف توسعه‌طلبی و‌اشغالگری صهیونیست‌هاست و این رژیم قصد دارد بخشی از مناطق اطراف حرم ابراهیمی را به ساخت مناطق مسکونی شهرک‌نشینان اختصاص دهند. کمیته موسوم به هماهنگ‌کننده امور رژیم صهیونیستی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت در کرانه باختری از تصویب طرح مصادره زمین‌های اطراف مسجد ابراهیمی در الخلیل در راستای ساخت شهرک صهیونیست‌نشین خبر داد.
روز قدس
خبر دیگر اینکه، احمد المدلل از اعضای ارشد جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرده، روز جهانی قدس که توسط امام خمینی(ره) تعیین شده بر اسلامیت و عربیت قدس و نیز اینکه مسئله فلسطین مسئله اصلی امت است، تأکید می‌کند. المدلل ضمن اعلام اینکه امام خمینی در راستای آزادی قدس تلاش می‌کرد، ادامه داد، جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خامنه‌ای همچنان در مسیر امام خمینی (قدس سره) حرکت و از ملت فلسطین و مقاومت آن حمایت می‌کند، مقاومتی که به واسطه تجربه‌های جنگی و امداد مادی و نظامی ایران توانسته هراس موجودیتی برای دشمن صهیونیستی به وجود آورد.
این عضو جهاد اسلامی به همین مناسبت از سردار شهید «قاسم سلیمانی» نیز یاد کرد، «شخصی که حمایت لامتناهی از مسئله فلسطین و مقاومت داشته است».


به لطف حمایت‌های آمریکا
داعش اعدام‌ها در سوریه را از سر گرفت

داعش ۵ هزار و ۴۹۰ نفر را در سوریه اعدام کرد - جهان نیوز
گروه تروریستی داعش که با تلاش آمریکا‌، فعالیت‌های خود را در سوریه و عراق از سر گرفت، با تیرباران 11 نفر در «دیرالزور»، دور جدید جنایات خود را کلید زد.
نهاد موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»(نزدیک به معارضان) اعلام کرد، تکفیری‌های داعش 11 نفر را پس از ربودن، تیرباران و اجساد آنها را در مسیر دیرالزور-دمشق رها کردند. داعشی‌ها طی روزهای اخیر جنایات مشابهی را در عراق مرتکب شده‌اند. این گروه تروریستی که در چارچوب سیاست‌های آمریکا در منطقه عمل می‌کند، اخیرا باز هم مورد توجه این کشور واقع شده و کاخ سفید عملا حمایت همه‌جانبه از داعش را از سر گرفته است. اوایل هفته جاری بود که «ادونیل» سخنگوی پنتاگون‌، مدعی شده بود که آمریکا به زندان‌های شبه نظامیان کرد دسترسی ندارد و احتمالا عناصر داعش از این زندان‌ها فرار کنند.
دو روز پس از آن، شماری از عناصر داعش از زندان «الهول» در استان حسکه سوریه فرار کردند و بدین ترتیب، مشخص شد که ادوین قصد داشت افکار عمومی را برای چنین اتفاقاتی آماده کند. دوشنبه گذشته نیز خبر رسید که «صوما» مشاور رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: دولت بغداد به خاطر خطر داعش، اجازه نخواهد داد نیروهای آمریکایی از خاک عراق خارج شوند. این اظهارات در واقع، تکمیل‌کننده پازل حمایت پشت پرده آمریکا از داعش را تکمیل کرد. همچنین‌، در روزهای گذشته شاهدان در عراق خبر دادند که هلی کوپتر‌ها و هواپیماهای ناشناس در مناطق حضور داعش فرود می‌آیند.
در هر حال، داعشی‌ها به لطف حمایت‌های همه‌جانبه آمریکا، جنایات خود را از سر گرفته‌اند؛ دو روز قبل تروریست‌های داعش مسیر دیرالزور به دمشق را در منطقه «کباجب »بستند. آنها همچنین، یک خودروی حامل نظامیان سوریه و یک زن را توقیف کرده و همه سرنشینان این خودرو را کشتند. از زمان شکست داعش در فروردین سال قبل، این گروه حملات خونبار خود را به ویژه در منطقه دیرالزور و «السخنی» در صحرای شرقی «حمص» از سر گرفتند. داعش در سال ۲۰۱۴ بیش از یک سوم مساحت عراق و بخش‌های زیادی از سوریه را‌اشغال کرده بود، ولی بعدها و در پی شکست‌های متعدد، از این مناطق خارج شد. اکنون نیز این گروه تروریستی خطرناک در حال جان گرفتن مجدد است. در پی جنگ داخلی سوریه، که آمریکا آن را از مارس ۲۰۱۱ آغاز کرده است، تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها تن دیگر نیز آواره شده‌اند. دیروز همچنین، از عراق خبر رسید، حشد‌الشعبی موفق شد عناصری از سازمان تروریستی داعش را که قصد انفجار خطوط انتقال برق را داشتند، در شرق این کشور به هلاکت برساند.
کشف سلاح‌های آمریکایی و اسرائیلی از تروریست‌ها
خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) از کشف مقادیر زیادی اسلحه، مهمات و موشک‌های آمریکایی و صهیونیستی به هنگام پاک‌سازی مناطقی از استان‌های «درعا» و «السویدا» درجنوب سوریه از بقایای تروریست‌ها، خبر داد.
به گزارش فارس، یکی از عوامل پاک‌سازی در گفت‌و‌گو با سانا در این ارتباط گفت که طی عملیات پاک‌سازی، که با همکاری اهالی منطقه صورت گرفت، در بین موارد کشف شده، تعدادی زیادی موشک «لاو» ساخت اسرائیل، موشک‌های ضد زره آمریکایی «تاو» و همچنین راکت
«آر پی جی» وجود داشت. منبع یادشده همچنین از کشف تفنگ‌های خودکار، مسلسل‌، سلاح‌های تک‌تیرانداز و انواع مهمات خبر داد و گفت‌، این مسئله نشان می‌دهد که گروه‌های تروریستی به شدت از حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی برخوردار هستند.
موضع‌گیری دمشق علیه حضور نظامیان بیگانه
«بشار جعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل، در جلسه روز سه‌شنبه شورای امنیت، که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اعلام کرد که هرگونه حضور نظامی بیگانه در خاک سوریه بدون موافقت دولت این کشور، تجاوز و‌اشغالگری محسوب می‌شود.
وی اظهار داشت، شرکت‌های خارجی از ترس آنکه مشمول تحریم‌های تنبیهی قرار نگیرند، از امضای قرارداد با موسسات پزشکی سوریه خودداری می‌کنند. تحریم‌ها غیرقانونی هستند، زیرا در شورای امنیت سازمان ملل تایید نشده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
پنجشنبه 1 خرداد 1399 05:49 ب.ظ
درود ب فلسطین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات