تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


نماینده جهاد اسلامی در ایران:
 کسانی که به مذاکره دل بستند باختند/
تنها راه شکست اسرائیل، مقاومت است
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آستانه روز جهانی قدس ضمن رد کردن راه‌حل سازش، بر راهکار مقاومت به عنوان بهترین روش برای غلبه بر دشمن تاکید کرد.
فردا روز جهانی قدس است. روز قدس امسال در حالی برگزار می‌شود که معامله قرن توسط دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام شده و رژیم صهیونیستی نیز به دنبال الحاق کرانه باختری است. در واقع روز قدس امسال در شرایطی برگزار خواهد شد که به دلیل شیوع ویروس کرونا راهپیمایی مرسومی وجود ندارد اما شخصیت‌ها و کارشناسان مختلف با سخنرانی‌های خود در چند روز اخیر تاکید کرده‌اند که «سازش با اسرائیل» در چند دهه گذشته شکست خورده و همه مردم فلسطین باید در کنار هم به راهکار مقاومت متوسل
شوند.
در این میان «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران طی مصاحبه با خبرگزاری تسنیم تاکید کرده «تا وقتی قدس در ‌اشغال است، روز قدس همچنان مطرح و مورد توجه و اهتمام همه امت اسلامی خواهد بود، قدس قبله گاه مسلمانان در همه زمان‌ها باقی خواهد ماند...با کمال تاسف بخشی از کشورهای عربی تلاش می‌کنند که از مسئله فلسطین و مسئله قدس صرفا به عنوان ابزاری برای بهبود جایگاه خود در نزد دولت آمریکا و منحرف کردن افکار ملت‌های خود از مسائل داخلی اعم از اقتصادی یا اجتماعی یا آزادی‌ها سوءاستفاده کنند... صهیونیسم از همان روز اول یک پروژه را دنبال کرد و آن هم برپایی «میهنی قومی برای یهودیان» در سرزمین تاریخی فلسطین
بود.
اما این پروژه به‌خاطر مقاومت فلسطین و ملت‌های مسلمان در برابر حضور صهیونیست‌ها با موانعی روبه رو شد...کسانی که دل به مذاکرات برای به دست آوردن چیزی بستند، هیچ چیز به دست نیاوردند اما رژیم صهیونیستی توانست از این برهه زمانی برای تثبیت حضورش در کرانه باختری و تقویت آن سوءاستفاده
کند».
«ابوشریف» سپس با رد راه‌حل سازش تاکید کرد تنها راه همان مقاومت است و همه امت اسلامی باید از این مسیر حرکت کنند و ما به این راه به عنوان راهی نهایی اعتقاد راسخ داریم، تا بر پروژه صهیونیستی پیروز شده و آن را از بین ببریم...ملت فلسطین باید در سایه وحدت با صهیونیست‌ها مقابله کند و امت اسلامی نیز توان خود را در راه مقابله با رژیم صهیونیستی از طریق رد قاطع‌اشغالگری جنایتکارانه و غیرانسانی بسیج و برحق ملت فلسطین تاکید کند و بگوید که سرزمین ملت فلسطین غصب شده و ساکنان آن از خانه و کاشانه خود کوچانده شده‌اند».
۲۵ کشور اروپایی مخالف الحاق کرانه باختری
از سوی دیگر، همزمان با صدور بیانیه رئیس‌سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مخالفت با تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر الحاق بخش‌های گسترده‌ای از کرانه باختری به اراضی‌اشغالی، وزیر خارجه فرانسه بیانیه مشابهی را در این خصوص صادر کرد. ژان ایو لودریان، اعلام کرد، فرانسه مجددا بر پایبندی به راهکار عادلانه و همیشگی برای درگیری میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان تاکید می‌کند؛ لذا با توجه به این موضوع از مقامات اسرائیل می‌خواهیم از هرگونه اقدام یک‌جانبه که منجر به الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی ‌اشغالی شود، ممانعت کنند. لودریان همچنین خاطرنشان کرد، چنین تصمیمی نقض قوانین بین‌المللی به شمار می‌آید و این اقدام پیامدهایی را برای روابط میان اتحادیه اروپا و رژیم صهیونیستی
دارد.
پیشتر، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای نسبت به هرگونه تلاش برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی‌اشغالی هشدار داده و تاکید کرده بود تصمیم الحاق با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد. کشورهای اروپایی از رژیم صهیونیستی خواسته‌اند از تصمیم خود درخصوص الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی‌اشغالی صرف‌نظر کند. از مجموع ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ۲۵ کشور با بیانیه مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با این اقدام صهیونیست‌ها مخالفت کرده‌اند.
جو بایدن نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌های آمریکا نیز در اظهاراتی اعلام کرده که «چنانچه اسرائیل تصمیم به اعمال حاکمیت بر بخش‌هایی از کرانه باختری را بگیرد هر گونه امید را برای صلح خفه خواهد
کرد».
روز قدس مسئله‌ای محوری
شیخ خالد الملا، رئیس‌جمعیت علمای اهل سنت عراق اما به مناسبت روز جهانی قدس فراخوان امام خمینی(ره) برای برگزاری روز جهانی قدس با هدف متحد کردن مسلمانان را یک قضیه محوری دانست. شیخ خالد الملا که روز سه‌شنبه طی ویدیو کنفرانسی در کنفرانس بین‌المللی «قدس شریف» سخنرانی می‌کرد، خواستار پاسداشت هرچه باشکوه‌تر این روز شد. شیخ خالد الملا با‌اشاره به اینکه بحران کرونا مانع از برگزاری راهپیمایی مردمی در روز قدس شده است، گفت: «روز جهانی قدس از مهم‌ترین روزهایی است که هرساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود. تظاهرات یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها برای احیای این روز جهانی است ولی تنها راه برای بیان احساسات مسلمان در این روز نیست».
احسان عطایا نماینده جهاد اسلامی فلسطین نیز در لبنان اعلام کرد، امام خمینی(ره) در اعلام آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس ابتکار به خرج دادند و این اقدام باعث بسیج افکار عمومی جهان عرب و اسلام و نیز ملت‌های آزاد جهان برای حمایت از فلسطین شد... روز قدس روز ویژه فلسطین است و باعث تصحیح جهت قطب‌نما به سمت آزاد‌سازی فلسطین شده است...این روز تأکیدی بر اصالت ملت ایران و رهبری دوراندایش آن است که پرچم حمایت از فلسطین را از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران برافراشته‌ و ایمان دارد که منطقه بدون ریشه‌کن شدن رژیم غاصب صهیونیستی از فلسطین رنگ آرامش و ثبات نمی‌بیند.


حزب‌الله لبنان: نابودی اسرائیل قطعی است

رئیس شورای اجرایی حزب الله: ایران تسلیم آمریکا نخواهد شد
حزب‌الله لبنان دلیل افزایش فشارها بر محور مقاومت را افزایش قدرت و دستاوردهای بزرگ آن در سطح منطقه خوانده و گفته، به یقین اسرائیل 25 تا 40 سال دیگر وجود نخواهد داشت.
«سید‌هاشم صفی‌الدین»، رئیس‌ شورای اجرایی حزب‌الله لبنان، در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» تأکید کرده رژیم صهیونیستی در برابر قدرت مقاومت تا بیش از 25 تا 40 سال آینده دوام نخواهد آورد. او همچنین همه اقدامات رژیم صهیونیستی در محاصره، اعمال فشار، الحاق بخش‌های دیگری از فلسطین به خاک سرزمین‌های‌اشغالی و یهودی‌‌‌سازی را به دلیل ترس این رژیم آن از آینده خواند.
رئیس‌ شورای اجرایی حزب‌الله، این را هم گفته گفته که: «اسرائیل می‌داند یک واقعیت در معادله وجود دارد، نام آن مقاومت و محور مقاومت است. این معادله در پی پیروزی‌های لبنان، فلسطین و منطقه شکل گرفته است.»
صفی الدین با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از حضور «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، برای حمله به همه‌اشکال مقاومت سوء‌استفاده می‌کند، گفته: «این حمله از ایرانی که حامی نخست مقاومت است شروع می‌شود تا شهید قاسم سلیمانی و حتی حملات اسرائیل به کشورهایی هم که ارتباطی با مقاومت دارند نظیر سوریه رسیده است.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
یکشنبه 4 خرداد 1399 05:25 ب.ظ
درود ب حرب ا لله

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic