تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


هشدار طلاب حوزه نجف به مذاکره کنندگان
در باره هرگونه تسامح با آمریکایی‌ها
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴

حضور جمع کثیری از طلاب حوزه علمیه نجف در جنگ علیه داعش
جمعی از طلاب حوزه علمیه نجف به تیم مذاکره کننده دولت عراق هشدار دادند که نباید در خصوص لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق، تسامح به خرج بدهند.
شماری از طلاب و اساتید حوزه علمیه نجف دیروز طی بیانیه‌ای اعلام کردند که مذاکره‌کنندگان عراقی باید مراقب وقت‌کشی و بازی دادن هیئت آمریکایی در جریان گفت‌و‌گوها باشند.
به گزارش خبرگزاری فارس، در این بیانیه آمده است: « طرف‌های رسمی از پارلمان و شورای وزیران سابق گرفته تا مرجعیت عالی و تمامی طیف‌های مردمی صراحتا موضع خود را در خصوص لزوم خروج نیروهای آمریکایی اعلام کرده‌اند... از سوی دیگر، آنها(آمریکایی ها) به فتنه‌انگیزی و حمله به مراکز امنیتی‌مان و ترور و کشتار علنی متهم هستند که نقض صریح حاکمیت و ثبات عراق است.»
طلاب و اساتید حوزه علمیه نجف اشرف همچنین تأکید کردند که هیئت عراقی نباید در خصوص اصل خروج نیروهای آمریکایی مذاکره کند و گفت‌و‌گوها باید حول ساز و کار خروج این نیروها و تعیین جدول زمانی باشد.
این بیانیه می‌افزاید: «دولت و کمیته مذاکره کننده نباید فراموش کنند که مسئولیتی بزرگ و امانت سنگینی بر دوش خود دارند و مردم عراق اجازه هیچ‌گونه خیانت به اراده خود را نمی‌دهند.»
گفت‌و‌گوهای راهبردی میان عراق و آمریکا شامگاه پنجشنبه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد و طرفین در بیانیه مشترکی اعلام کرده‌اند که آمریکا در طول ماه‌های آتی تعداد نیروهای خود در عراق را کاهش خواهد داد. استفاده ابزاری آمریکا از مذاکره برای ماندن در عراق

دست و پا زدن‌های آمریکا برای ماندن در عراق - مشرق نیوز
موضع‌گیری آمریکایی‌ها در نخستین جلسه مذاکرات با عراق و اظهاراتی که مقامات کاخ سفید پس از آن بر زبان آورده‌اند، به همگان نشان داد که قصد واشنگتن از گفت و گو با بغداد، برای ماندن در عراق و یا خرید زمان است.
همان طور که پیش بینی می شد، علی رغم حسن نیت دولت عراق برای مذاکره با آمریکا، طرف‌های آمریکایی این حسن نیت را از خود نشان نداده‌اند و این مطلب را هم از برونداد مذاکره که تسنیم به نقل از خبرگزاری عراق(واع) آن را گزارش کرد، می‌توان دریافت و هم از اظهاراتی که آمریکایی ها پس از مذاکره بر زبان آورده‌اند، می‌توان فهمید. در برونداد مذاکره آمده است که طرفین بر شراکت امنیتی  و پیشرفت‌هایی که در مبارزه با داعش داشته‌اند، تاکید کرده‌اند و آمریکا نیزدر طول ماه‌های آینده، از شمار نیروهایش در عراق می‌کاهد.
این نوع گفتمان در حالی به عنوان خروجی مذاکرات ویدئو کنفرانسی طرفین، در اختیار رسانه هاقرار گرفته است که عراقی ها پیشاپیش در مورد آن هشدار داده بودند. آنها می‌دانند که تکرار اصطلاحاتی چون «تهدید داعش»، به معنای ماندن آمریکا در عراق است.
دیروز نیز اظهارات یک مقام کاخ سفید بر طرح آمریکا برای ماندن و استفاده ابزاری صرف از مذاکراتش با بغداد، مهر تایید زد.
 به گزارش خبرگزاری فارس، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در ارتباط با گفت‌و‌گوی راهبردی میان این کشور و عراق گفت، آمریکا در صورتی که عراقی‌ها بخواهند، نیروهایش را در این کشور نگه می‌دارد. این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که مردم، و پارلمان عراق خواستار خروج فوری نیروهای آمریکایی از کشورشان هستند.
گفت‌وگوهای راهبردی بین بغداد و واشنگتن از روز پنجشنبه به صورت ویدیو کنفرانس آغاز شده است. طبق اخبار منتشر شده، قرار است در این گفت‌و‌گوها، روابط دو جانبه عراق و آمریکا باز ترسیم شود.
اظهارات سخنگو
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با نادیده گرفتن حمایت‌های علنی و مخفیانه نیروهای آمریکایی از عناصر داعش،  ادعا کرد:‌ «وظیفه ما ریشه‌کن کردن کامل داعش است. ما یک دست‌آورد فوق‌العاده داشتیم؛ این دست‌آورد از بین بردن خلافت سازمان داعش طی چند سال گذشته بود»!
وی همچنین گفت که روابط آمریکا با عراق، بایستی وارد «مرحله جدیدی» شود. او مدعی شد که  عراق وارد مرحله‌ پیچیده‌ای شده و دموکراسی در این کشور نیز در حال پیچیده‌تر شدن است. استفاده از این مفاهیم برای عراق، کاملا گمراه کننده است، زیرا به اعتقاد کارشناسان، در حال حاضر، شرایط آمریکا در عراق پیچیده است و اگر مشکلاتی برای عراقی‌ها وجود دارد، به خاطر حضور نیروهای آمریکایی است.
اورتاگوراس در پایان ادعا کرد: «تا وقتی که مردم و دولت عراق از ما می‌خواهند در این کشور باشیم، در آنجا خواهیم ماند»!
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که دو روز پس از ترور شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و شهید «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان حشد الشعبی عراق و تنی چند از همراهانشان در اقدام تروریستی آمریکا، پارلمان عراق 15 دی سال گذشته، طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق را تصویب کرده است.
اظهارات یک مسئول برجسته عراقی
به گزارش خبرگزاری فارس، یک مسئول برجسته عراق گفت که آمریکایی‌ها در جلسه نخست مذاکرات، بیشتر به دنبال خرید زمان بوده‌اند.
این مسئول عراق که به نام او اشاره‌ای نشده است، در مصاحبه با وبگاه «العربی‌الجدید» افزود که بیانیه مشترک پایانی به منزله حل‌وفصل سیاسی بود و چیز جدیدی نداشت، اما ممکن است گروه‌های سیاسی مخالف حضور آمریکا در عراق را تا حدودی راضی و ساکت کند.
وی تصریح کرد که «به نظر می‌رسید آمریکایی‌ها بیشتر به دنبال خرید زمان در عراق هستند تا اینکه به دنبال تحقق اهداف فوری باشند».  
از سوی دیگر، «مختار الموسوی» عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق، گفت که بایستی پایان دادن به حضور آمریکا در عراق بر اساس مصوبه پارلمان عراق سریعا حل‌وفصل شود و نباید این قضیه تا پایان گفت‌وگوها به تعویق بیفتد.
سوء استفاده تازه آمریکا
«ولید السهلانی» سخنگوی فراکسیون پارلمانی بدر گفت که هیأت مذاکره‌کننده عراق بایستی به ماهیت مشکلات داخلی عراق در طول حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی در این کشور اشراف کامل داشته باشد.
السهلانی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» تصریح کرد که آمریکا با سوء استفاده از شرایط امنیتی عراق و بدون موافقت پارلمان، تعداد نظامیانش در داخل خاک عراق را افزایش داده است.


رسانه های صهیونیستی فاش کردند
امارات، متحد پنهان اسرائیل برای مقابله با ایران

متحد پنهانی اسرائیل در جنگ با ایران - حامیان ولایت | خبر فارسی
به دنبال جنجال های ناشی از مقاله سفیر امارات در آمریکا که در یک روزنامه صهیونیستی منتشر شد، تلویزیون این رژیم در حمایت از این کشور مرتجع عربی، ابوظبی را «متحد پنهان تل آویو در مقابله با ایران» عنوان کرد
«یوسف العتیبه»، سفیر امارات در آمریکا اخیرا در مقاله ای با عنوان «سازش یا الحاق» که در روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت منتشر شد تاکید کرده بود که طرح الحاق 30 درصد از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی، روند عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با جهان عرب(بخوانید آن چند کشور مرتجع عربی) را متوقف می‌کند. این اظهارات که تاییدی بر روند عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی بود باعث جنجال زیادی شد طوری که حماس این موضع گیری را «گدایی امارات از اسرائیل» خواند. در ادامه واکنش‌ها، حالا نوبت به رسانه‌های رژیم صهیونیستی رسیده که به حمایت از امارات بپردازند.
شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی امارات را متحد استراتژیک مخفی این رژیم در مقابله با جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد. در گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید شده مقاله «یوسف العتیبه» در روزنامه یدیعوت آحارونوت اهمیت دراماتیک دارد و «به زودی به رویدادی مهم در روابط اسرائیل با جهان عرب تبدیل خواهد شد». براساس این گزارش حاییم سابان، میلیاردر صهیونیست آمریکایی در نوشتن این مقاله به یوسف العتیبه مشورت داده و العتیبه پیش از انتشار مقاله، کاخ سفید را در جریان محتوای آن قرار داده است.
واکنش حماس
«حازم قاسم»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز تاکید کرده که تلاش‌های یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا برای بیان مسائل مشترک میان ابوظبی و تل آویو در واقع التماس و گدایی برای عادی‌سازی روابط با این رژیم است. وی اظهارات سفیر امارات درباره رژیم صهیونیستی را نشان دهنده درک پایین وی از ماهیت متجاوزانه و توسعه طلبانه این رژیم عنوان کرد: تاکید سفیر امارات بر الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی، با توجه به اینکه وی یکی از افرادی بود که در مراسم اعلام طرح معامله قرن در کاخ سفید حضور داشته است، رفتار تحقیر آمیز وی نسبت به احساسات مردم فلسطین، ملت‌ها و آزادگان جهان را که مخالف این معامله فاجعه‌بار هستند، منعکس می‌کند. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز در واکنش به مقاله «یوسف العتیبه» اعلام کرد امارات فلسطینی‌ها را تحت فشار می‌گذارد تا تسلیم «معامله قرن» شوند.
روزنامه «العربی الجدید» اما در واکنش به این یادداشت نوشته: «ادبیات متکدی‌گرایانه این یادداشت و ذکر نقش امارات در تغییر دیدگاه عربی در قبال اشغالگران، اعتماد امارات به موضع استراتژیک و پایدار اسرائیل که مبتنی بر یک روند طولانی مدت است، را بیان می‌کند. روندی که اصل اول آن، اعتماد سازی است که با روابط مشترک اسرائیل با کشورهای عربی در قبال یک تشکیلات خودگردان گسترده در فلسطین محقق می‌شود... این یادداشت، بی‌پرده نشان می‌دهد که ابوظبی، نتایج نهایی مذاکرات برای حل و فصل دایمی مسئله فلسطین بر اساس موضع و رویکرد اسرائیل را پذیرفته است. رویکردی که از زمان توافق کمپ دیوید با مصر مبتنی بر ظهور یک تشکیلات خودگردان گسترده و نه تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی  بوده است.» این روزنامه عربی در پایان این سفیر را «تریبون نتانیاهو» نامید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 25 خرداد 1399
یکشنبه 25 خرداد 1399 09:23 ق.ظ
مرگ بر یهودیان و بت پرستان عرب

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات