تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سخنگوی مصطفی کاظمی:
حشدالشعبی پشتیبان قدرتمندنیروهای امنیتی عراق است
     ۱۳۹۹/۰۳/۲۵

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از اقدامات خرابکارانه در میدان ...
سخنگوی نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ضمن تمجید از نبرد نیروهای سازمان حشد‌الشعبی علیه تروریست‌های داعش، این سازمان را پشتیبانی قدرتمند برای نیروهای امنیتی عراق دانست.
«یحیى رسول» ضمن تمجید از نیروهای سازمان حشد‌الشعبی، آنها را پشتیبان نیروهای امنیتی عراق دانست.
به گزارش خبرگزاری فارس، رسول در گفت‌وگو با شبکه «العراقیه» گفت: حشد‌الشعبی معمولا در نبردهای آزاد‌سازی [خاک عراق] از دست گروه تروریستی داعش، دشوارترین محورها را انتخاب می‌کرد.
سخنگوی کاظمی افزود: در نبرد آزاد‌سازی موصل که از نظر جغرافیایی، به صعب‌العبور بودن معروف است، حشد‌الشعبی در مناطق بیابانی مستقر بوده است.
وی گفت که نقش حشد‌الشعبی در جریان آزاد‌سازی موصل «بسیار برجسته» بود؛ زیرا نیروهای حشد عامل مقابله با داعش و حمایت از سایر نیروهای عراقی بودند.
رسول با بیان اینکه حشد در آزاد‌سازی موصل موفق شد، مسیرهای امدادرسانی داعش را قطع کند، خاطر نشان کرد: حشد‌الشعبی حامی و پشتیبان قدرتمند نیروهای امنیتی است و ما همیشه بر آن تأکید داریم.
این فرمانده عراقی تصریح کرد، بازدید مصطفی کاظمی از مقر حشد‌الشعبی، حامل پیام‌های زیادی بود.
وی در پایان تأکید کرد، نیروهای حشد، شور و حماسه زیادی داشتند و الگویی برای سایر نیروهای عراقی بودند. تهدید اسماعیل هنیه به استفاده سلاح مقاومت علیه الحاق کرانه باختری

چهار راهبرد هنیه برای مقابله با معامله قرن - مشرق نیوز
رئیس‌دفتر سیاسی جنبش حماس با بیان اینکه فلسطین اکنون در مرحله سختی به سر می‌برد، تاکید کردکه مقاومت مسلحانه باید در اولویت فلسطینیان جهت مقابله با طرح الحاق کرانه باختری قرار گیرد.
طرح الحاق 30 درصد از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی باعث شده تا اتحاد گروه‌های داخلی فلسطین بسیار بیشتر از قبل شود و مقاومت مسلحانه همه‌جانبه با اسرائیل بیش از هرزمانی در دسترس باشد. «اسماعیل هنیه» رئیس‌دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، با اشاره به شرایط کنونی در فلسطین، گفت که فلسطینی‌ها مرحله خطرناک‌تری پیش روی خود دارند. هنیه که روز شنبه در «گردهمایی علمای امت برای یاری قدس» به صورت ویدیو کنفرانس سخنرانی می‌کرد، از علمای جهان اسلام خواست برای حمایت از آرمان فلسطین در این مرحله سخت و همچنین برای مقابله با اشغالگران، تشکیلات هماهنگی ایجاد کنند.
او گفت که جنبش حماس برای مقابله با خطرات بی‌سابقه‌ای که قدس و آرمان فلسطین را هدف قرار‌داده، چهار اولویت راهبردی وضع کرده است که عبارتند از بازیابی وحدت ملی، بازیابی اولویت‌های گروه‌های فلسطینی بر اصول مسالمت‌آمیز در همه زمینه، مقاومت فراگیر که در مقدمه آن مقاومت مسلحانه جای دارد و تقویت هماهنگی و مشاوره و تکامل با عمق عربی و اسلامی.
رئیس‌دفتر سیاسی حماس ضمن درخواست از مسلمانان برای حمایت از این اولویت‌ها، در‌باره معامله قرن و توطئه آمریکا و صهیونیست‌ها علیه فلسطین هشدار داد و گفت که این توطئه‌ها نه تنها فلسطین، بلکه همه منطقه و امت اسلامی را هدف قرار‌داده است. او گفت که رژیم صهیونیستی به رغم همه توان و برتری نظامی و امنیتی و حمایت آمریکا از این رژیم، در تنگنای تاریخی به سر می‌برد و تا زمانی که مسلمانان حضور این رژیم در اراضی فلسطین را غیرقانونی بدانند، اشغالگر و دزد است و نمی‌تواند بر روی این اراضی حضور داشته باشد. به گزارش خبرگزاری صفا، هنیه گفت که حماس و فلسطینی‌ها هرگز رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهند شناخت و این رژیم در خاک فلسطین آینده‌ای نخواهد داشت.
غزه آماده انفجار
از سوی دیگر، مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی نسبت به احتمال انفجار اوضاع در نوار غزه درپی الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی هشدار دادند. منابعی در ارتش رژیم صهیونیستی هشدار دادند که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی تلاش‌ها برای حل و فصل اختلافات با جنبش مقاومت اسلامی حماس را از بین برده و باعث تشدید اوضاع امنیتی در نوار غزه خواهد شد. این منابع گفتند، احتمال انفجار اوضاع در نوار غزه بیشتر از کرانه باختری است. به همین منظور کارشناسان ارتش اسرائیل بنی گانتس، وزیر جنگ این رژیم را در جریان گزارش‌های خود مبنی بر خطر انفجار اوضاع در نوار غزه، شلیک موشک و ازسرگیری درگیری‌ها در کنار دیوار حائل قرار‌دادند.
در همین حال، منابعی در دستگاه‌های امنیتی اسرائیل نسبت به فعالیت‌های حماس و جنبش جهاد اسلامی هشدار دادند و تأکید کردند که نیروهای جهاد اسلامی در پاسخ به الحاق، عملیات‌هایی را علیه اهداف اسرائیلی انجام خواهند داد. سایت عبری زبان «واللا» نیز در این باره گزارش داد که فرماندهان امنیتی مختلف اسرائیل سه هفته قبل نشستی را برگزار کردند و با بررسی مسئله مسلح بودن حماس تأکید کردند که حماس همچنان به حفر تونل در نوار غزه ادامه می‌دهد تا در صورت یورش ارتش اسرائیل از آنها استفاده کند. این سایت همچنین نوشت که فرمانده منطقه جنوب در ارتش اسرائیل درحال آماده ‌سازی آموزش و هماهنگی با دیگر بازوهای امنیتی این رژیم برای مقابله با هرگونه تشدید احتمالی است.


 مرگ رئیس‌جمهور بروندی بر اثر ویروس کرونا
جمهور - رییس جمهور بروندی درگذشت
همزمان با شیوع ویروس کرونا در قاره سیاه، رئیس‌جمهور کشور بروندی بر اساس اعلام پزشکان، بر اثر ابتلا به این ویروس، درگذشت.
ویروس کرونا همچنان در جهان قربانی می‌گیرد. طبق گزارش وبگاه «ورلد امتر » تا کنون هفت میلیون و 900 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و 433 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. دیروز خبر رسید که رئیس‌جمهور بروندی احتمالا اولین رهبر کشوری است که به خاطر ابتلا به این بیماری فوت کرده است. دولت بروندی پیش از این، در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که « آنکرونزیزا »  روز شنبه به دلیل ایست قلبی فوت کرده است.اما بر اساس گزارش دیلی میل، یک منبع پزشکی در بیمارستان «کاروسی» که در آنجا « آنکرونزیزا » جان سپرد، تأیید کرده که علت مرگ رئیس‌جمهور بروندی، به دلیل عارضه تنفسی ناشی از کرونا بوده است. بعد از آنکه همسر رئیس‌جمهور در آخر ماه گذشته میلادی بر اثر بیماری «کووید »۱۹ در بیمارستان بستری شده بود، سوء‌ظن بسیاری وجود داشت که «انکرونزیزا» نیز به کرونا مبتلا باشد.
« آنکرونزیزا »  که طی سه دوره 5 ساله قدرت را در اختیار داشت، قرار بود چند روز دیگر قدرت را به رئیس‌جمهوری منتخب بعدی این کشور منتقل کند. کشور آفریقایی بروندی ماه گذشته در بحبوحه بحران کرونا انتخابات ریاست جمهوری برگزار کرد و طی آن، «اواریسته دایی‌شیمیه» ژنرال بازنشسته و نامزد حزب حاکم بروندی، با کسب 69 درصد آرا پیروز شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 26 خرداد 1399
دوشنبه 26 خرداد 1399 08:31 ق.ظ
درود بر آزادگان جهان
مرگ بر صهیونیست خون آشام ضد بشر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic