تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در سالروز پایان برده داری اتفاق افتاد
تظاهرات میلیونی در سراسر آمریکا مردم مجسمه جورج واشنگتن را به زیر کشیدند   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
میلیون‌ها آمریکایی در سراسر این کشور در سالروز پایان برده‌داری، به خیابان‌ها ریختند و خواهان پایان نژادپرستی در آمریکا شدند. معترضان خشمگین همچنین مجسمه واشنگتن اولین رئیس‌جمهور این کشور را به زیر کشیده و پرچم آمریکا را نیز آتش زدند.
تنش‌های مربوط به نژادپرستی در آمریکا به بالاترین سطح خود رسیده است و مردم حاضر نیستند بعد از گذشت 27 روز از قتل وحشیانه«جورج فلوید» سیاه پوست توسط یک پلیس نژادپرست در «مینیاپولیس»، خیابان‌ها را ترک کنند. این تظاهرات در روز جمعه بسیار گسترده‌تر بود و میلیون‌ها آمریکایی در یکصد و پنجاهمین سالروز پایان برده‌داری، که به روز آزادی معروف است، در سراسر این کشور به خیابان ریختند و اعلام کردند نژادپرستی سیستمیک جای برده داری را در آمریکا گرفته و باید این روند پایان یابد. بزرگترین تجمع‌ مردمی از شهر‌های شیکاگو، اوکلند، نیویورک سیتی، واشنگتن دی‌سی، سیاتل و سانفرانسیسکو گزارش شده است. قرار بود در این روز هزاران کارگر در سراسر آمریکا دست از کار بکشند، اما بسیاری از شرکت‌های مهم آمریکایی پیشدستی کرده و این روز را برای کارگران خود تعطیل اعلام کرده بودند. «لوری کامبو» یکی از اعضای شورای شهر نیویورک در جمع راهپیمایان در منطقه بروکلین این شهر گفت: «ما در آمریکا هرگز آزادی واقعی نداشته ایم و این تجمع به همین خاطر برگزار شده است تا به همه یادآوری کند که ما به معنای واقعی کلمه آزاد نیستیم و باید کار‌های زیادی در این رابطه انجام شود». «اریک آدامز» یکی دیگر از مسئولان محلی بروکلین نیز گفت: «نژادپرستی در تاروپود همه بخش‌های آمریکا عجین شده است. اگر ما ذهن مردم و همه بخش‌های دولت آمریکا را تغییر ندهیم، همه این کار‌ها بیهوده خواهد بود و دوباره شبیه جهنم این رویه تکرار خواهد شد».معترضان مسلمان به نژادپرستی در مینه‌سوتا نیز به هنگام اذان ظهر، نماز جماعت برگزار کردند..اعتراضات مردمی، «دونالد ترامپ» را نیز وادار کرد تا اولین گردهمایی انتخاباتی خود را به شنبه(دیروز) موکول کند تا با این اعتراضات تداخل پیدا نکند. او همچنین بابت انتخاب شهر «تالسا» در اوکلاهاما برای گردهمایی، جایی که جمعیتی از سفیدپوستان در سال ۱۹۲۱ به سکنه سیاه‌پوست حمله کردند، مورد انتقاد قرار گرفت. این تراژدی که به گفته برخی تاریخ‌شناس‌ها، جان ۳۰۰ تن را گرفت، به عنوان بدترین حادثه مرتبط با خشونت نژادپرستی در تاریخ آمریکا شناخته می‌شود.
سرنگونی مجسمه جورج واشنگتن
حمله به نمادهای نژادپرستی و برده داری در اعتراضات آمریکا همچنان ادامه دارد و بعد از به زیر کشیده شدن بسیاری از این مجسمه‌ها در سراسر آمریکا، روز جمعه نوبت به مجسمه «جورج واشنگتن»‌، اولین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا، رسید و این مجسمه توسط معترضان خشمگین در پورتلند ایالت اورگان به زیر کشیده شد.معترضان در پورتلند پرچم آمریکا را نیز بر فراز مجسمه جورج واشنگتن به آتش کشیدند و سپس مجسمه را سرنگون کردند. مجسمه جورج واشنگتن در حالی به زیر کشیده شد که از او به عنوان  بنیانگذار ‎آمریکا یاد می‌شود. چندی پیش نیز مردم معترض مجسمه جورج واشنگتن را در نزدیکی کاخ سفید در شهری که به نام او نامگذاری شده است، سرنگون کردند.معترضان هفته گذشته هم مجسمه یکی از رهبران کنفدراسیون در قرن هجدهم در ریچموند ایالت ویرجینیا را سرنگون کردند. همچنین در رسانه‌های اجتماعی فیلم‌هایی از به زیر کشیده شدن مجسمه جفرسون دیویس، رئیس‌کنفدراسیون طرفدار برده داری در طول جنگ داخلی آمریکا منتشر شده است. رئیس‌جمهور آمریکا دیروز در پیامی توئیتری، از افرادی که مجسمه‌ «آلبرت پایک»، یکی دیگر از رهبران نژادپرست این کشور در قرن هجدهم، را واژگون کردند، انتقاد کرد. ترامپ در این توئیت از پلیس شهر واشنگتن دی‌.سی، پایتخت آمریکا نیز انتقاد کرد و نوشت «پلیس واشنگتن دی‌.سی، کار خود را انجام نمی‌دهد، در حالی که آنها مشاهده کردند یک مجسمه در حال واژگونی و سوخته شدن است. این افراد باید فوراً دستگیر شوند. (این اقدام) برای کشور یک ننگ است».
آزادی شریک جرم قاتل
همزمان با تظاهرات میلیونی مردم آمریکا، خبر رسید که «جی الکساندر کیونگ» یکی از چهار مامور پلیسی که 25 ماه می(5 خرداد) به اتهام قتل «جورج فلوید»، دستگیر شده بود، روز جمعه به قید ضمانت 750 هزار دلاری آزاد شد. به نوشته وبگاه «نیوزویک»، کیونگ و دو افسر دیگر، به مشارکت و همدستی در قتل این سیاهپوست آمریکایی متهم هستند. عامل اصلی این قتل «درک شوین»، مأمور پلیسی است که با زانو بر گردن جورج فلوید فشار آورد و با ادامه این کار به مدت 9 دقیقه، او را به قتل رساند.به نوشته این وبگاه خبری- تحلیلی، این دو افسر به قتل غیر‌عمد و مشاهده جرم متهم شده‌اند. نیوزویک نوشت، بعد از اینکه درک شوین به مدت هفت دقیقه با زانو بر گردن «جورج فلوید» فشار آورد، کیونگ نبض وی را گرفته و به همکارانش گفت که وی نبض ندارد. اما شوین دو دقیقه دیگر نیز به این کار خود ادامه
می‌دهد.
روزنامه نیویورک تایمز نیز نوشته وزارت امنیت میهن آمریکا نزدیک به ۳۰۰ ساعت فیلم نظارتی بر معترضان ضد نژادپرستی در این کشور را در جریان اعتراضات اخیر به دست آورده است.بنا به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بر اساس داده‌های اداره گمرک و حفاظت مرزی مقامات این وزارتخانه، با استفاده از هواپیما و پهپاد‌ها در بیش از ۱۵ شهر از جمله اوهایو، نیویورک، بوفالو و فیلادلفیا فیلم‌های نظارتی از معترضان گردآوری کردند. سپس این فیلم‌ها به مراکز کنترل که از سوی عملیات هوایی و دریایی در یکی از شعب اداره گمرک و حفاظت مرزی مدیریت می‌شوند، ارسال شد و سپس در اختیار سایر آژانس‌های فدرال و محلی قرار گرفت.بنا بر این گزارش، بازرس کل نیروی هوایی آمریکا در حال تحقیق درخصوص این مهم است که آیا ارتش برای رصد معترضان ضد نژادپرستی در واشنگتن و مینیاپولیس به طور نادرستی از هواپیما‌های جاسوسی و نظارتی استفاده کرده است یا خیر.برخی دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا می‌گویند استفاده از چنین تجهیزاتی برای رصد و نظارت معترضان، برخلاف حقوق شهروندی آنها براساس متمم اول قانون اساسی آمریکاست. دموکرات‌ها در نامه‌ای به چاد گرک، وزیر امنیت میهن با تاکید بر این موضوع اعلام کردند دولت ترامپ با چنین اقداماتی در جریان اعتراضات به قتل جورج فلوید، آزادی آمریکایی‌ها را تضعیف کرده است.
قطعنامه پارلمان اروپا
پارلمان اروپا نیز با اوج گرفتن اعتراضات ضد نژادپرستی با تصویب قطعنامه‌ای حمایت خود را از تظاهرات اخیر علیه نژادپرستی و تبعیض اعلام کرد و گفت که «برتری نژاد سفید در همه اشکال آن» محکوم است. بر اساس گزارش یورونیوز،493 نماینده پارلمان به این قطعنامه رای مثبت دادند، 104 نفر با آن مخالفت کردند و 67 رای نیز ممتنع اعلام شد.
این پارلمان همچنین اعلام کرد که تجارت برده جرم علیه بشریت است.در بخشی از قطعنامه آمده است که پارلمان اروپا «مرگ هولناک» جورج فلوید در آمریکا و همچنین قتل‌های مشابه در سایر نقاط جهان را به شدت محکوم می‌کند.این نهاد اروپایی حمایت خود را از تظاهرات اخیر علیه نژادپرستی و تبعیض اعلام کرد و گفت که «برتری نژاد سفید در همه اشکال آن» محکوم است.از سوی دیگر، نمایندگان پارلمان اروپا، اقدام پلیس علیه تظاهرات‌کنندگان و روزنامه‌نگاران آمریکایی و «لفاظی‌های تحریک‌آمیز» ترامپ را نیز محکوم کردند.در فرودگاه بین‌المللی بغداد صورت گرفت
پاسداشت شهدای مقاومت در محل شهادت سپهبد سلیمانی و المهندس

رونمایی از یادمان شهدای مقاومت در فرودگاه بین‌المللی بغداد - شبکه ...
در محل شهادت سپهبد سلیمانی و المهندس شماری از شهروندان و نمایندگان اقشار مختلف عراق با حضور در محل شهادت سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»، «ابومهدی المهندس» و همرزمان آنها در فرودگاه بین‌المللی بغداد، مقام شامخ آنها را گرامی داشتند و از یک تصویر جدید رونمایی کردند.
روز جمعه شهروندان و نمایندگان اقشار مختلف عراق جهت پاسداشت شهدای محور مقاومت، در محل شهادت سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، المهندس، معاون سازمان «حشد‌الشعبی»، اجتماع کردند و در این مکان به احترام آنها، گل گذاشتند.
به گزارش خبرگزاری فارس، دفتر اطلاع‌رسانی حشد‌الشعبی عراق کرد که به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای مقاومت و به مناسبت تأسیس حشد‌الشعبی در سال 2014 (1393)، علاوه‌بر نصب بیلبوردی تحت عنوان «زیبایی پیروزی» در محل شهادت شهدای حمله تروریستی آمریکا، از تصاویر(نقاشی روی دیوار) شهیدان سلیمانی و المهندس رونمایی شد. به هنگام رونمایی از این دو اثر، نمایندگان گروه‌های مختلف جامعه عراق و مقامات در محل شهادت سرداران مقاومت، دسته گل قرار‌دادند.
نظامیان تروریست آمریکایی 13 دی گذشته سلیمانی‌، المهندس و هشت تن از همراهان آنها را به شهادت رسانده‌اند. این اقدام آمریکا باعث شد پارلمان عراق دو روز بعد طرح اخراج نیروهای خارجی، از جمله آمریکایی، از عراق را تصویب کند.
عملیات حشد در سامرا و دیاله
پایگاه خبری حشد‌الشعبی گزارش داد، نیروهای حشد موفق شدند چند مخفیگاه داعش را در سامراء منهدم کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس، یک واحد از نیروهای حشد با همکاری پلیس فدرال، شب جمعه چند مخفیگاه داعش در مناطق «الحویجات»، «البوکنعان» و «ام الفحم» را منهدم کرد.
این پایگاه خبری افزود، در نتیجه عملیات حشد‌الشعبی، تلفات جانی سنگینی به عناصر داعش وارد شد.
از استان دیاله در شرق عراق نیز خبر رسید، نیروهای حشد العبی توانستند یکی از سرکرده‌های داعش را به هلاکت برسانند.
افشاگری درباره مداخله سعودی‌ها
 «خمیس الخنجر» بازرگان معروف و شخصیت سیاسی سنی‌مذهب عراق، جزئیاتی از دخالت‌های ریاض در امور داخلی این کشور در جریان انتخابات پارلمانی سال 2018 را فاش کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، الخنجر رئیس‌حزب «طرح عربی»‌، توضیح داد: «ثامر السبهان» سفیر سابق سعودی در عراق، از من و شماری از رهبران اهل سنت خواست که در رقابت‌های انتخابات ۲۰۱۸ میلادی شرکت نکنیم.
وی افزود: من به او گفتم، ما از شما اجازه نخواستیم‌، شما دوستان عراق نیستید. عربستان سعودی، تمام آن سال‌ها‌ ما را رها کرد تا کشته شویم. مردم در مناطق ما (سنی‌نشین)، آواره و از مشارکت سیاسی محروم ماندند.
الخنجر ادامه داد: تمام آنچه که وی(السبهان) از ما می‌خواست، اتخاذ موضع علیه اخوان المسلمین، قطر و ترکیه بود... [ریاض] شروع به جذب شخصیت‌های حاشیه‌ای سنی کرد؛ شخصیت‌هایی که خود تصمیم‌گیرنده نیستند و تنها به آنها (سعودی‌ها) گوش می‌دهند و از فرمان‌ آنها پیروی می‌کنند.
اظهارات نوری مالکی
«نوری مالکی» اسبق عراق و رئیس‌ائتلاف «دولت قانون»، طی دیدارش با «فؤاد حسین» وزیر خارجه جدید این کشور، بر مقابله با اقدامات خرابکارانه علیه کشورهای همسایه عراق تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، مالکی همچنین خواستار احترام به حاکمیت ملی این کشور شد.
مالکی در این دیدار که جمعه صورت گرفت، انتخاب فواد حسین به وزیر خارجه عراق را به وی
تبریک گفت.
مالکی همچنین، بر اهمیت مقابله با تلاش‌هایی که جهت نقض حاکمیت ملی عراق صورت می‌گیرد، تأکید کرد و گفت که نباید اجازه داد از اراضی عراق به عنوان مقر و کریدوری برای آسیب زدن به کشورهای همسایه استفاده شود.
سفر خارجی قریب‌الوقوع کاظمی
روزنامه قطری «العربی الجدید»، چاپ لندن، طی گزارشی نوشت: مصطفی کاظمی قصد دارد در نخستین سفر دوره‌ای خود به عنوان نخست‌وزیر عراق، به چند کشور از جمله آمریکا، ایران و عربستان سفر کند.
این روزنامه به نقل از مقامات مسئول عراقی نوشت: این سفر که احتمال می‌رود، ماه آینده آغاز شود، دارای اهداف متعددی است که مهم‌ترین آن‌،حمایت از عراق در سایه بحران مالی کنونی به دلیل کاهش شدید قیمت نفت است.
به گفته مقامات عراقی، این سفر از نیمه ماه آینده میلادی آغاز خواهد شد. البته این امر منوط به آن است که هیچ اتفاقی غیرمترقبه‌ای در عراق روی ندهد که موجب به تاخیر افتادن این سفر شود.
بنا بر این گزارش، سفر نخست‌وزیر عراق به آمریکا، در ادامه روند گفت‌وگوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن است.
از سوی دیگر، «محمود جواد» عضو کمیسیون روابط خارجه در پارلمان عراق‌، طی یک تماس تلفنی با العربی الجدید گفت: سفر خارجی قریب‌الوقوع کاظمی در شرایط و زمان کنونی، که در جهت جلب حمایت برای عراق صورت می‌گیرد، ضروری به نظر می‌رسد.
وی افزود: عراق با بحران مالی بزرگی دست‌به‌گریبان است و به همکاری با چندین کشور در زمینه‌های اقتصادی، بازرگانی و دریافت وام امید دارد و پارلمان نیز از این سفر حمایت خواهد کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 31 خرداد 1399
دوشنبه 2 تیر 1399 10:01 ق.ظ
مرگ بر اکریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات