تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

علاوه بر 2 شهر دیگر عربستان
انصار‌الله این بار 2 مرکز حساس در ریاض را درهم کوبید
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۳
انقلابیون یمن در عملیات"موازنه چهارم بازدارندگی" با استفاده از موشک‌ها و پهپادهای مدرن، وزارت دفاع و اطلاعات عربستان را در ریاض هدف قرار‌دادند. مراکز حساس جیزان و نجران عربستان نیز در این عملیات مورد هدف قرار گرفته‌اند.
انصارالله یمن از ابتدای تجاوز ائتلاف آمریکایی-سعودی به یمن تاکنون، چند عملیات مهم و موثر تحت عنوان "موازنه بازدارندگی" انجام داده است. مهم‌ترین این عملیات‌ها حمله به دو پالایشگاه حیاتی شرکت آرامکوی عربستان یعنی "البقیق" و "الخریص" بود که ضربه‌ای راهبردی به امنیت و اقتصاد این رژیم وارد کرد. در ادامه نیز استان‌های جیزان، نجران و عسیر بارها مورد هدف موشک‌ها و پهپادهای انقلابیون یمن قرار گرفتند و حتی کاخ الیمامه به عنوان کاخ پادشاهی عربستان نیز هدف قرار گرفت. تشدید محاصره ظالمانه یمن توسط عربستان و افزایش شمار حملات به یمن در شرایط شیوع ویروس کرونا باعث شده تا انقلابیون یمن دیروز چهارمین عملیات موازنه بازدارنده را نیز انجام دهند.
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز درباره این عملیات مهم اعلام کرد:«به یاری و توفیق الهی، عملیات تهاجمی بزرگ "موازنه بازدارندگی چهارم" را علیه پایتخت دشمن سعودی انجام دادیم.» وی تأکید کرد که این عملیات با تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک و موشک‌های بالدار قدس و ذوالفقار و هواپیماهای بدون سرنشین در عمق خاک عربستان انجام شده است. سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه مهم خود تأکید کرد عملیات بازدارندگی چهارم، وزارت دفاع و اطلاعات عربستان و پایگاه هوایی ملک سلمان و برخی مواضع نظامی در ریاض، جیزان و نجران را هدف قرار‌داد. سریع با بیان جزئیات بیبشتری از این عملیات بزرگ تأکید کرد عملیات مذکور در واکنش به ادامه محاصره ظالمانه و تجاوز وحشیانه ضد ملت بزرگ یمن صورت گرفته است.‎ سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه این بیانیه درباره پیامدهای ادامه تجاوز و اقدامات جنایتکارانه و محاصره مجرمانه ضد ملت یمن هشدار داد و بر «حق مشروع و ثابت ملت یمن بر اساس تکالیف دینی و اخلاقی و انسانی و ملی در دفاع از یمن و ملت پایدار و قهرمان آن» تأکید کرد. این بیانیه همچنین وعده انجام عملیات نظامی شدیدتر و قوی‌تر تا زمان رفع محاصره و توقف تجاوز ضد یمن و تحقق آزادی و استقلال برای ملت یمن را داده است.
مجتهد: بن سلمان! سر عقل بیا
مجتهد، شاهزاده افشاگر مسائل مربوط به خاندان آل‌سعود در واکنش به این عملیات موشکی و پهپادی در توئیتی نوشت:« محمد بن سلمان تا دیروز می‌گفت می‌توانیم حوثی‌ها (انصارالله) را ظرف چند روز نابود کنیم. اما امروز صدای انفجار در شمال ریاض شنیده شد. این صدای خطا‌های محمد بن سلمان است. آیا او سر عقل خواهد آمد؟»
واکنش آل‌سعود
رژیم سعودی در واکنش به این عملیات، طبق معمول مدعی شد همه موشک‌های انقلابیون یمن را سرنگون کرده است. خبرگزاری رسمی عربستان بامداد دیروز مدعی شد ۳ موشک بالستیک و ۸ پهپاد یمنی‌ها را در آسمان این کشور سرنگون کرده است. این در حالی است که شبکه خبری العالم به نقل از فعالان سعودی از شنیده شدن صدای انفجارهای شدید در شمال ریاض، پایتخت عربستان خبر داد.
در همین حال خبرها و تصاویر و ویدیوهای زیادی در فضای مجازی منتشر شده که نمی‌توان آنها را قویا تایید یا تکذیب کرد. به عنوان مثال منابع غیر رسمی از زخمی شدن چند نیروی اطلاعاتی عربستان در حملات انصارالله یمن خبر دادند. سعودی‌ها وقتی تابستان گذشته، «آرامکو» هدف گسترده حملات انقلابیون یمنی قرار گرفت نیز ابتدا آن را از اساس تکذیب کردند اما پس از انتشار تصاویر آن در شبکه‌های مجازی، مجبور به اعتراف شدند.
واکنش آمریکا
به دنبال این عملیات، سفارت آمریکا در عربستان که میلیاردها دلار از آل‌سعود می‌گیرد تا امنیت آن را در چنین حملاتی تامین کند، گزارش رسانه‌ها مبنی بر حملات «موشکی و یا پهپادی» به ساختمانی در ریاض را تایید کرد و به شهروندان خود هشدار داد تا اقدامات احتیاطی را در پیش بگیرند. در بیانیه‌ای که سفارت آمریکا دیروز در این خصوص منتشر کرده، آمده: «اگر مردم صدای انفجاری را شنیدند باید پناه بگیرند، اگر در ساختمانی زندگی می‌کنند باید به پایین‌ترین قسمت آنکه دور از پنجره است بروند و اگر در بیرون از ساختمان هستند سریعا باید در جایی امن پناه بگیرند». به نوشته جروزالم پست، این بیانیه سفارت آمریکا «بی‌سابقه» به نظر می‌رسد و تاییدی بر این موضوع است که حملات یمنی‌ها در حال آشکار شدن و ادامه یافتن است و نگرانی‌هایی از موج گسترده حملات یمنی‌ها وجود دارد.
پیشروی جدید انصارالله یمن
اما در ادامه پیشروی‌های انصارالله در داخل یمن، یک منبع امنیتی یمنی، دیروز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «اسپوتنیک» از پیشروی انقلابیون در منطقه استراتژیک «الکساره» در جبهه صراوح خبر داد. به گزارش این منبع امنیتی، به دنبال حمله موشکی-توپخانه‌ای انصارالله، سرتیپ ستاد «ناجی بن علی حنشل» رئیس‌عملیات منطقه نظامی «۳» نیروهای دولت مستعفی به همراه سه تن از همراهانش از پای در آمده‌‌اند و همچنین هفت تن دیگر مجروح شده‌اند. به گفته منبع یادشده، با سیطره انصارالله بر منطقه استراتژیک شمال «جبل هیلان» (کوه هیلان) مشرف بر شهر مأرب که تنها چند کیلومتر از جاده «مأرب به صنعا» فاصله دارد، نیروهای انصارالله موفق شدند راه‌ ارسال تدارکات نیروهای دولت مستعفی از شهر مأرب به مناطق «الجدعان»، «مجزر» و «انحاء» در «نهم» (شرق صنعاء) را قطع کنند.


تلاش بی‌وقفه مردم آمریکا برای سرنگونی تک تک مجسمه‌ها و نمادهای برده داری
سرنگونی تک تک مجسمه‌ها و نمادهای برده داری توسط مردم آمریکا | بلاغ ...
بعد از حدود یک ماه از شروع اعتراضات علیه نژادپرستی، مردم آمریکا مصمم هستند تک تک نمادهای برده داری در تاریخ این کشور را به زیر بکشند. در جدیدترین مورد معترضان روز دوشنبه تلاش کردند مجسمه «اندرو جکسون» هفتمین رئیس‌جمهور آمریکا را که به «قصاب سرخپوستان» معروف است به زیر بکشند. تصویر جکسونِ دموکرات!، تنها تصویر از رؤسای جمهور آمریکاست که در اتاق ترامپ نصب است!
آتش خشم آمریکایی‌ها بعد از گذشت یک ماه از قتل «جورج فلوید» همچنان زبانه می‌کشد و اعتراض‌ها علیه نژادپرستی در بیشتر ایالت‌های آمریکا ادامه دارد. از ویژگی‌های بارز اعتراض‌های اخیر تلاش بی‌وقفه مردم آمریکا برای سرنگونی تک تک مجسمه‌ها و نمادهای برده داری در سراسر این کشور است. طی یک ماه اخیر حمله به مجسمه‌های شخصیت‌های نژادپرست تاریخ آمریکا تبدیل به یکی از نمادهای اصلی جنبش جدید شده و همین امر باعث خشم مقامات آمریکایی به ویژه رئیس‌جمهور این کشور نیز شده است. طی این مدت ده‌ها مجسمه از جمله مجسمه‌های کریستف کلمب، جورج واشنگتن،جفرسون و سربازهای کنفدراسیون پایین کشیده شده، آتش زده شده، تخریب شده و یا جمع‌آوری شده است. به نظر می‌رسد جمع‌آوری حدود ۱۵۰۰ تندیس و نماد از فرماندهان نظامی و سیاستمداران ایالت‌های جدایی‌طلب جنوب آمریکا که طرفداری نژادپرستی و برده داری بودند به یک مطالبه عمومی در آمریکا تبدیل شده است. حمله به نمادهای نژادپرستی در اروپا نیز رونق گرفته و طی روزهای اخیر در انگلیس مردم به مجسمه چرچیل حمله کردند طوری که دولت مجبور شد آن را محصور کند. در بلژیک نیز مجسمه لئوپولد دوم (پادشاه این کشور در دوره استعمار کنگو) پایین کشیده شده و مردم بر روی مجسمه بودئون (پادشاه پیشین بلژیک و عموی پادشاه فعلی) رنگ قرمز پاشیده‌اند.
آشغالِ قاتل
روز دوشنبه نیز معترضان در نزدیکی کاخ سفید تلاش کردند با فریاد «آشغال قاتل» مجسمه‌ای از‌اندرو جکسون، هفتمین رئیس‌جمهوری آمریکا را با‌انداختن طنابی دور گردن او به زیر بکشند. بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، تصاویر ویدیویی از این تجمع در رسانه‌های اجتماعی همچنین نشان می‌دهد که معترضان از این مجسمه برنزی که در میدان «لافایت» در نزدیکی کاخ سفید واقع شده است، بالا رفته بودند و با کمک طناب و زنجیر تلاش داشتند تا این نماد نژادپرستی و تفرقه را سرنگون کنند.‌اندکی پس از آن پلیس ضد شورش آمریکا در صحنه اعتراضات مردمی حاضر شد و با عقب راندن معترضان، حلقه‌ای حفاظتی اطراف مجسمه‌اندرو جکسون که سوار بر اسب است و در سال ۱۸۵۲ ساخته شده، تشکیل داد. کلیپ‌‌های ویدئویی منتشر شده در رسانه‌ها، نیروهای امنیتی پلیس را در مقابل کاخ سفید در حال استفاده از گاز فلفل و شلیک گلوله‌های پلاستیکی نشان می‌دهد. طبق این گزارش، نیروهای امنیتی آمریکا با اعمال خشونت، برخی از معترضان را نیز بازداشت کردند و در صفحات مجازی که از خشونت پلیس با معترضان مقابل کاخ سفید منتشر شده، چند پلیس را نشان می‌دهد که به مردی سیاهپوست حمله کرده و طوری وی را محاصره کرد‌ه‌اند که به حالت خفگی درآمده است. معترضان همچنین با الهام از منطقه خودمختار سیاتل تصمیم داشتند در نزدیکی کاخ سفید منطقه خودمختار دیگری تشکیل دهند که با سرکوب شدید پلیس مواجه شدند.
اندرو جکسون که بود؟
‌اندرو جکسون، هفتمین رئیس‌جمهوری آمریکا و ژنرال سابق در ارتش آمریکاست. سبک حکومتداری وی گاهی با سبک ریاست جمهوری دونالد ترامپ، مقایسه می‌شود. فعالان بومی آمریکا همواره از منتقدان سرسخت جکسونِ دموکرات بودند که در دوران ریاست جمهوری خود بین سال‌های ۱۸۲۹ تا ۱۸۳۷ «قانون حذف سرخپوستان» را به امضا رساند و براساس آن هزاران تن از مردم به دست دولت آمریکا از زمین‌هایشان رانده شدند. آنها به اجبار مسیر غرب را در پیش گرفتند اما هزاران تن از بومیان آمریکایی
پیش از رسیدن به مقصد مورد نظرشان جان دادند. معترضان آمریکایی پیش از حمله به این مجسمه در خیابان‌های همان حوالی با پلیس درگیر شدند. این تجمع‌ها، تازه‌ترین دور از اعتراضات آمریکایی‌ها علیه وحشیگری پلیس و نژادپرستی است.گزارش‌هایی نیز از درگیری شدید معترضان با پلیس ضد شورش در برخی شهرهای آمریکا مثل ریچموند گزارش شده است.
خشم ترامپ
رئیس‌جمهور آمریکا پس از حمله مردم به مجسمه «جکسون» و تلاش برای به زیر کشیدن آن بار دیگر به معترضان تاخت. «اندروجکسون» رئیس‌جمهور دموکرات تاریخ آمریکا که از وی به عنوان قصاب سرخپوستان یاد می‌شود به شدت مورد علاقه ترامپ است و عکس وی به عنوان تنها سیاستمدار تاریخ آمریکاست که در دفتر بیضی شکل ترامپ در کاخ سفید بر روی دیوار آویزان است.ترامپ در پیامی توئیتری، معترضان را تهدید کرد در صورت از بین بردن یادبودها و مجسمه‌های برده‌داری، با پیامدهای سنگینی رو‌به‌رو خواهند شد. وی در این پیام معترضان را به وحشیگری و خرابکاری متهم کرد و نوشت: «افراد بیشماری در (واشنگتن) دی سی برای خرابکاری شرم‌آور مجسمه باشکوه‌اندرو جکسون» در پارک لافایت و همچنین از ریخت‌انداختن نمای بیرونی کلیسای سنت جانز در امتداد خیابان بازداشت شدند».ترامپ سپس معترضان را به حبس تهدید کرد و گفت: «حواستان باشد، طبق قانون حفظ یادبود کهنه‌سربازان، با محکومیت ۱۰ سال حبس مواجه هستید».
ادامه تیراندازی‌ها
همزمان با ادامه اعتراضات در سراسر آمریکا خشونت‌های گسترده و تیراندازی‌های گسترده نیز در شهرهای بزرگ این کشور همچنان ادامه دارد. دیروز رسانه‌های آمریکا گزارش دادند شهر شیکاگو طی ۳ روز گذشته صحنه شدیدترین خشونت‌های مسلحانه در آمریکا بوده است و طی این مدت به 104 نفر شلیک شده و 14 نفر نیز کشته شده‌اند. پایگاه «شیکاگوسان‌تایمز»گزارش داده این آمار از لحاظ تعداد کسانی که هدف تیراندازی قرار گرفته‌اند رکورد جدیدی در سال جاری محسوب می‌شود؛ با این حال، شمار جان‌باختگان در این تیراندازی‌ها هنوز به آخر هفته ماه می‌نمی‌رسد. در تیراندازی‌های آخر هفته در ماه می(4 تا 11 خرداد) به ۸۵ نفر تیراندازی شد که بر اثر آن ۲۴ نفر کشته شدند. خشونت‌های مسلحانه در آمریکا پدیده‌ای جدا از «تیراندازی‌های کور» در این کشور است که وقوع آنها بحث‌های مهمی درباره لزوم تجدیدنظر در قوانین حمل سلاح در آمریکا را بر سر زبان‌ها می‌اندازد. وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی:با عربستان ارتباط داریم

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی: با عربستان ارتباط داریم - ایسنا
وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی ضمن افشای روابط این رژیم با آل‌سعود تأکید کرد با برخی مسئولان سایر کشورهای عربی و شورای همکاری خلیج‌فارس هم دیدار و توافق‌نامه‌هایی را امضا کرده است.
روابط شیوخ مرتجع عرب با رژیم صهیونیستی روز به روز آشکار‌تر می‌شود. از زمان به قدرت رسیدن     محمد بن سلمان ولیعهد سعودی روند عادی ‌سازی روابط این رژیم با این چند کشور مرتجع عربی، شتاب گرفته و آل‌سعود، امارات و بحرین در این زمینه پیشگام شده‌اند. حال وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی نیز این روابط را رسما تایید کرده است.
ایسنا در این باره نوشته، ایلی کوهن، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه ایلاف درباره روابط با رهبران برخی کشورهای عربی گفت: «این کشورها برای برقراری روابط با اسرائیل به ویژه در زمینه‌های امنیت، آب و کشاورزی تمایل دارند.» وی گفت که با برخی مسئولان کشورهای عربی و شورای همکاری خلیج‌فارس دیدار و توافق‌نامه‌هایی با برخی از آنها امضا کرده است».
کوهن در ادامه خطاب به کشورهای عربی گفت: «آیا همکاری با ما را تا زمان حل و فصل بحران با فلسطینی‌ها به تأخیر می‌اندازید درحالی که این زمان زیادی به طول می‌انجامد؟ احتمالا حل و فصل بحران ۱۰ سال به طول بینجامد و به نظر من حتی بیشتر طول می‌کشد... بین اسرائیل و عربستان روابطی وجود دارد. این کشور گنج‌های طبیعی زیادی دارد و اسرائیل نیز در زمینه تکنولوژی پیشرو است و این به ما امکان می‌دهد شرکای قوی در منطقه باشیم»!
کوهن درباره اینکه آیا کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس در سایه الحاق اراضی فلسطینی به عادی‌‌سازی روابطشان با اسرائیل می‌پردازند یا خیر نیز اینطور موضع گرفت: «کسی که رهبری یک کشور عربی را برعهده‌دارد به امور مردم، امنیت و اقتصادی می‌پردازد نه امور دیگر». گفتنی است دو روز پیش روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نیز از تشکیل یک منطقه خودمختار در یمن که «روابط بسیار نزدیکی با عربستان دارد» خبر داد! انقلابیون یمن سال‌هاست که می‌گفتند در یمن با ائتلافی می‌جنگند که از آمریکا و انگلیس تا رژیم صهیونیستی-هر یک به شکلی- حضور
دارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 4 تیر 1399
چهارشنبه 4 تیر 1399 11:17 ق.ظ
مرگ بر دشمنان مسلمین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic