تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


عقب‌نشینی معنی دار آمریکا در برابر سوریه؛ « بشار اسد بماند»
۱۳۹۹/۰۴/۰۳

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه امروز به ترکیه می‌آید
بعد از 10 سال تقلا برای سرنگونی بشار اسد؛ «جیمز جفری»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور سوریه گفته واشنگتن به دنبال عزل «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه از قدرت نیست! و اینکه «این مردم سوریه هستند که باید انتخاب کنند.»
پس از 10 سال از شروع بحران سوریه و تلاش گسترده محور غربی–عربی-عبری به رهبری آمریکا برای سرنگونی حکومت قانونی «بشار اسد»، حالا که دولت ترامپ دیده نمی‌تواند بشار اسد را سرنگون کند تغییر موضع داده و به جای «تغییر حکومت» به «تغییر رفتار» دولت سوریه بسنده کرده که عقب‌نشینی و «اعتراف به شکستِ» بزرگی است.
«جیمز جفری»، نماینده ویژه دولت ترامپ در امور سوریه در این ارتباط روز دوشنبه و در نشست «اندیشکده خاورمیانه» گفت: «ما پیروزی همه‌جانبه نمی‌خواهیم. نمی‌گوییم اسد باید برود، می‌گوئیم اسد یا هر کس دیگری که عهده‌دار قدرت در آن دولت است باید رفتارش را تغییر دهد». مقام آمریکایی در ادامه گفت که کشورش به روسیه هم نمی‌گوید که از سوریه خارج شود. جیمز جفری در ادامه مدعی شد آمریکا به دنبال «تغییر نظام» سوریه نیست. او گفت که مردم سوریه باید تصمیم بگیرند چه کسی بر کشورشان حکومت کند. وی همچنین گفت مسئله خروج نیروهای آمریکا از سوریه در حال حاضر روی میز نیست!
آمریکا دروغگوست
همزمان با ادعای نماینده ویژه ترامپ درامور سوریه که با تصویب تحریم‌های جدید علیه سوریه موسوم به سزار همراه شده است ولید المعلم وزیر خارجه سوریه در نشست خبری در دمشق گفت دولتمردان آمریکا یک مشت دروغگوهستند: سخنان مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و جیمز جفری، نماینده ویژه این کشور در امور سوریه را درباره قانون سزار پیگیری کردم، آنها یک دسته دروغگو هستند.آن‌ها معیشت شهروندان سوری را هدف گرفته‌اند و می‌خواهند زمینه بازگشت تروریست‌ها را مانند سال ۲۰۱۱ فراهم کنند». وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد: «قانون سزار را کم اهمیت جلوه نمی‌دهم، اما ما ده‌ها سال است که به تحریم عادت کرده‌ایم. باید برای تبدیل کردن قانون سزار به فرصتی برای خودکفایی و تعمیق همکاری با متحدان استفاده کنیم. قانون سزار را کسانی تصویب کردند که در برابر پیروزی‌های سوریه، ناامید شده‌اند». ولید المعلم در ادامه خاطر نشان کرد: «به مبارزه با تروریسم ادامه خواهیم داد. دسته دروغگوها (مقامات آمریکایی) به حمایت از تروریست‌ها به صورت مستمر ادامه می‌دهند و دلیل آن هم انتقال عناصر داعش به عراق است».


حماس از مردم فلسطین درخواست کرد
انقلاب سیل‌آسا علیه الحاق کرانه باختری

تظاهرات در اریحا علیه طرح الحاق کرانه باختری با حضور سفرا و ...
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) همزمان با نزدیک شدن به زمان اعلامی طرح الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی، طی بیانیه‌ای، خواستار انقلاب سیل‌آسای مردمی علیه این طرح صهیونیستی شد.
تقریبا یک هفته دیگر(11 تیرماه) زمان اعلامی توسط بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق 30 درصد از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی فرا می‌رسد و بسیاری معتقدند که این مسئله در صورت تحقق، پیامدهای خطرناکی هم برای منطقه و هم برای رژیم صهیونیستی به دنبال خواهد داشت. گروه‌های فلسطینی در اتحاد کامل با یکدیگر و برای چندمین بار علیه این طرح به پا خاسته و خواستار مقابله با رژیم صهیونیستی شده‌اند.
در همین راستا، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، دیروز با صدور بیانیه‌‌‌ای، خواستار انقلاب سیل‌آسای مردمی، تحرکات فراگیر و عمومی و همچنین به کارگیری تمام ابزارهای مقاومت علیه رژیم صهیونیستی شد. آنطور که خبرگزاری فلسطینی «شهاب» نوشته، جنبش مقاومت اسلامی در این خصوص گفته، «برای آنکه دشمن و حامیان آن بدانند که در فلسطین، مردان و در امت، قهرمانانی وجود دارند که از خاک، انسان‌ها و مقدسات دفاع می‌کنند باید انقلابی سیل‌آسا و مردمی به پا کنیم». حماس در توصیف مردان فلسطین نیز گفت «آنها افرادی هستند که برای پاسداری از تاریخ، مسئله فلسطین و سرزمین و مردم، قادرند دشمن را مهار و متوقف کنند». در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: «ای آزادگان قهرمان، مردان، زنان، پیران و جوانان انقلاب کنید! زیرا پس از از دست رفتن خاک، انسان نیز از بین خواهد رفت، حریم‌‌ها نقض و سرزمین برای دشمن مباح خواهد شد و ثروت‌ها به یغما خواهند رفت.» در این بیانیه همچنین از مردم خواسته شده که در فعالیت‌ها و راهپیمایی‌های مخالف طرح «الحاق» کرانه باختری مشارکت داشته باشند.
تظاهرات بین‌المللی در کرانه باختری
دوشنبه شب اما ده‌ها نفر از نمایندگان و سفرای اردن و تعدادی از کشورهای اروپایی و غیر اروپایی در تظاهرات هزاران نفری که نزدیکی ورودی جنوبی شهر اریحا در منطقه الأغوار(کرانه باختری) برگزار شده بود شرکت کردند. در این تظاهرات نمایندگانی از سازمان ملل، اتحادیه اروپا، روسیه، چین و تعدادی از کشورهای اروپایی و غربی شرکت داشتند. طبق گزارش پایگاه «العربی‌الجدید» مشارکت نمایندگان و سفرای خارجی در این تظاهرات به منظور نشان دادن میزان مخالفت بین‌المللی با طرح اشغال کرانه باختری به ویژه منطقه الأغوار صورت گرفت. در همین رابطه «ابراهیم ملحم» سخنگوی دولت فلسطین گفت که مشارکت غرب در این تظاهرات تلاشی برای ممانعت از اجرای طرح اشغال کرانه باختری است که نقض قوانین بین‌المللی و تجاوز به حق ملت فلسطین در تشکیل دولت مستقل محسوب می‌شود. وی افزود: «ما یقین داریم حضور بین‌المللی و اروپایی و محکومیت بین‌المللی طرح اشغال رژیم صهیونیستی این طرح‌ها را به شکست خواهد کشاند و ملت فلسطین به حق خود برای تشکیل دولت مستقل فلسطین دست خواهد یافت». استقرار بلندگوهای تبلیغاتی دو کره در مناطق مرزی
نصب بلندگوهای غول پیکر در مرز کره جنوبی؛ آغاز بزرگترین جنگ ...
در ادامه تحرکات دو کره علیه یکدیگر، پیونگ‌یانگ بار دیگر بلندگو‌های پخش پیام‌های تبلیغاتی را در مرز خود با کره جنوبی نصب و سئول نیز تهدید به واکنش کرده است.
  یک منبع نظامی در ارتش کره جنوبی اعلام کرد، کره شمالی دوباره بلندگو‌های پخش پیام‌های تبلیغاتی را در مناطق مرزی نصب کرده است. این منبع نظامی از ارتش کره جنوبی نیز خواست اقدام متقابلی درهمین راستا علیه کره شمالی انجام دهد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از خبرگزاری «رویترز»، سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی نیز از اظهار نظر درباره فعالیت‌های کره شمالی خودداری کرد، اما مجدداً تأکید کرد پیونگ‌یانگ در صورت ادامه دادن به نقض تلاش‌ها برای برقراری صلح میان دو کشور و غیرنظامی شدن منطقه مرزی میان دو کشور، باید پیامد اقدامات خود را تحمل کند.گفتنی است، سال 2018 امید به بهبود روابط دو کره‌اندکی تقویت شد، اما در چند ماه اخیر روابط این دو همسایه به شدت دگرگون و تیره شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 4 تیر 1399
چهارشنبه 4 تیر 1399 11:18 ق.ظ
مرگ بر آمریکا و اروپا دشمن انسانیت

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic