تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در یک حرکت برق‌آسا صورت پذیرفت
ضرب شست حشدالشعبی به آمریکا و مزدورانش در بغداد
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
لانه شیطان در آتش خشم عراق
نیروهای حشد‌الشعبی عراق در واکنش به توطئه مشترک آمریکا و مزدورانش در بغداد، درسی به اشغالگران آمریکایی و عوامل واشنگتن در دولت عراق دادند که تا ابد و برای همیشه در خاطرشان بماند و کاخ سفید بفهمد که چه کسی در عراق حرف آخر را می‌زند.
در حالی که «مصطفی کاظمی» نخست‌وزیر عراق، و آمریکایی‌ها فکر می‌کردند نیروهای حشد‌الشعبی در مناطق مختلف عراق سرگرم نبرد با تروریست‌های داعشی هستند و آنها در غیاب حشدالشعبی می‌توانند هر کاری که دوست داشته باشند انجام دهند و هیچ خطری هم آنها را تهدید نکند.
بر اساس همین ذهنیت، شماری از نیروهای تحت فرمان «مصطفی کاظمی» نخست‌وزیر عراق، موسوم به «نیروهای مبارزه با تروریسم»، تحت نظارت و حمایت آمریکایی‌ها، پنجشنبه شب با ۴۰ خودروی زرهی به «تیپ ۴۵ حشد‌الشعبی» متشکل از «گردان‌های حزب‌الله عراق» یورش بردند و تعدادی از مجاهدان حشد را دستگیر کردند.
اما، آمریکا و عواملش تا به خود آمدند دیدند که بغداد به صورت کامل، تحت کنترل یگان‌های حشد‌الشعبی قرار گرفته است؛ با دستور فرماندهان حشد‌الشعبی، صدها خودرو هزاران نفر از نیروهای بسیج مردمی را سریعا در خیابان‌های پایتخت و اطراف مقر نیروهای گارد ملی، مستقر کردند و دست برتر خود را به کاظمی و سفیر آمریکا در عراق نشان دادند. به همین خاطر، عوامل آمریکا نیز مجبور شدند، رزمندگان حشدالشعبی را آزاد کنند. به هر حال، در اقدام سراسر اشتباه و غیر قابل بخشش آمریکا و کاظمی، همه متوجه شده‌اند که قدرت اصلی در بغداد دست چه کسی است و پایتخت را چه کسی کنترل می‌کند. پس از عذرخواهى كاظمى در حضور «هادى عامرى» و «ابو فدك المحمداوى» فرماندهان حشد، نیروهاى آزاد شده حشد در كنار ورودى منطقه سبز بغداد، كه كاخ نخست وزیرى در آنجا قرار دارد، نماز صبح را اقامه كردند. کاظمی به زعم خودش می‌خواست میخش را در بغداد بکوبد،‌ اما خیلی زود فهمید میخ را در سراب کوبیده است.
بر اساس خبر‌های رسیده از بغداد، یک نکته مهم در ماجرای پنجشنبه شب اینکه فقط «نیروهای مبارزه با تروریسم» در این یورش و دستگیری نقش نداشتند، بلکه نیروهای «دستگاه اطلاعات» (جایی که قبلا تحت مسئولیت کاظمی بود) هم این عملیات را انجام دادند و آمریکایی‌ها نیز به طور مستقیم در آن حضور داشتند، ولی آنها لباس نیروهای مبارزه با تروریسم را به تن داشتند. با این حال، فرماندهی حشد‌الشعبی خیلی زود تصمیم‌گیری و اقدام کرد. به عبارت بهتر می‌توان گفت نیروهای بسیج مردمی عراق پیش از این، برای چنین رویدادهای آمادگی داشته و طرح مانور هم آماده کرده بودند. ابعاد اقدام دولت کاظمی و واکنش حشد‌الشعبی به این اقدام، بسیار گسترده و قابل توجه است؛کاظمی با گماشتن « الساعدی» در راس سازمان مبارزه با تروریسم – که پیش از این، عادل عبدالمهدی او را به جرم خیانت و جاسوسی علنی برای سفارت آمریکا، از کار برکنار کرده بود – فکر می‌کرد که می‌تواند هر کاری را که دوست دارد در عراق انجام دهد، اما مشخص شد که اکنون حشد‌الشعبی عراق بسیار قدرتمندتر و گسترده‌تر از عناصر در اختیار نخست‌وزیر این کشور و سفارت آمریکا در بغداد هستند. نکته قابل توجه اینکه، پنجشنبه شب و در آغاز ماجرا، خبرگزاری رویترز با انتشار این خبر، ادعا کرد که سه تن از فرماندهان گردا‌های (حزب‌الله عراق) و سه تن از عناصر ایرانی نیز در بین بازداشت شدگان هستند و عناصر ایرانی به نیروهای آمریکایی تحویل داده شده‌اند. هر چند این خبر در همان ابتدا هم مشخص بود دروغ است. اما چیزی که لو رفت، هماهنگی کامل رویترز و با سفارت آمریکا در بغداد و شیطنت آن برای ایجاد جریان رسانه‌ای کذب است.
علاوه‌بر آن، خبر دروغ رویترز، حضور و نقش مستقیم آمریکایی‌ها در ماجرای حمله به پایگاه حشد را بر ملا کرد.
در هر حال، در ماجرای حمله به مقر حشد‌الشعبی، آمریکا و کاظمی، هر د و رو دست خوردند و این اتفاق در پرونده سیاه 16 ساله آمریکا در عراق ثبت خواهد شد.
فرماندهی عملیات مشترک عراق بعد از ظهر دیروز در بیانیه‌ای، اعلام کرد که عملیات دستگیری با حکم دستگاه قضایی انجام شده است. در این بیانیه ادعا شد، رخدادهای
پنجشنبه شب، تعرض به نیروهای حشد‌الشعبی نبود و تنها به پایگاه افراد مسلحی حمله شد که ادعای وابستگی به حشد‌الشعبی دارند.
واکنش‌ها
«نصر الشمری» سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء وابسته به حشدالشعبی، با اشاره به برخی تلاش‌ها برای ایجاد فتنه داخلی در عراق، گفت: «چنین دسیسه‌ای بدون شک اقدامی مذبوحانه بوده و برای طراحان آن، پیامدهایی به دنبال خواهد داشت که هرگز انتظار آن را نمی‌کشند.»
به گزارش ایسنا، « نوری مالکی» رهبر «ائتلاف دولت قانون» در توئیتی نوشت: حشد‌الشعبی سازنده پیروزی و عامل قدرت مردم و دولت است. وی ضمن تاکید بر اینکه احترام به حشد لازم است، هشدار داد که مردم عراق نباید در دام فتنه‌گران بیفتند.


 گردان‌های قسام:
اگر الحاق کرانه باختری صورت گیرد، کاری می‌کنیم
که اسرائیل 100 بار پشیمان شود

Magiran | روزنامه کیهان (1399/04/07): گردان های قسام: اگر الحاق کرانه  باختری صورت گیرد، کاری می کنیم که اسرائیل 100 بار پشیمان شود
شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری و منطقه «اغوار»، در حقیقت اعلان جنگ علیه ملت فلسطین است و کاری می‌کنیم دشمن ۱۰۰ بار پشیمان شود.
در حالی که تنها چهار روز تا زمان اعلام شده توسط بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، برای الحاق 30 درصد از کرانه باختری باقی مانده است، گروه‌های مقاومت این رژیم را به شدت تهدید کرده‌اند. ابوعبیده، سخنگوی «گردان‌های قسام» شاخه نظامی حماس، روز پنجشنبه در سخنانی به مناسبت سالروز عملیات «اوهام برباد رفته» که طی آن مقاومت فلسطین در سال ۲۰۰۶ گلعاد شالیت، سرباز اسرائیلی را به اسارت گرفت، تاکید کرد که امسال در سالروز این عملیات، شاهد وضعیت خطرناکی هستیم که دشمن صهیونیستی می‌خواهد بزرگ‌ترین طرح اشغالگرانه و غارتگرانه خود را در فلسطین به اجرا بگذارد، یعنی طرح الحاق کرانه باختری و منطقه اغوار و ما اینجا بار دیگر تاکید می‌کنیم که مقاومت رژیم اشغالگر را از وجب به وجب سرزمین تاریخی فلسطین بیرون خواهد راند.
وی افزود که مقاومت این طرح را اعلان جنگ علیه ملت فلسطین می‌داند و مقاومت در این جنگ محافظی امین و وفادار برای دفاع از ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین خواهد بود. سخنگوی قسام اشاره کرد که به یاری خداوند کاری خواهیم کرد که دشمن صهیونیستی به خاطر چنین تصمیمی صدبار پشیمان شود و ظالمان و ستمگران به زودی خواهند فهمید که بازگشتشان به کجاست.
موسی ابو مرزوق از رهبران جنبش حماس نیز تاکید کرد، مقاومت مسلحانه در صدر گزینه‌های واکنش به طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق حدود ۳۰ درصد از کرانه باختری اشغالی و دره اردن به سرزمین‌های اشغالی قرار دارد.
طبق طرحی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن اعلام کرده است ۳۰ درصد از اراضی کرانه باختری و غور اردن به اراضی اشغالی ملحق می‌شوند. این بند در حالی است که یکی از درخواست‌های حامیان سازش در مورد مسئله فلسطین عقب‌نشینی اسرائیل به مرز‌های ۱۹۶۷ است. در حالی که طبق معامله قرن نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه ۳۰ درصد دیگر از کرانه باختری قرار است به سرزمین‌های اشغالی ملحق شود.
اسرائیل در لبه پرتگاه
مارتین ایندیک، عضو شورای روابط خارجی و سفیر سابق آمریکا در سرزمین‌های اشغالی، هم نسبت به پیامد‌های الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی هشدار داد. ایندیک گفت، اسرائیل با این کار تنها خود را به لبه پرتگاه سوق می‌دهد. دیپلمات سابق آمریکا در اراضی اشغالی با یادآوری اینکه طرح اشغال کرانه باختری می‌تواند تبعات سنگینی برای رژیم صهیونیستی به دنبال داشته باشد، تاکید کرد این طرح با ایده مطرح شده از سوی اسحاق رابین، نخست‌وزیر اسبق اسرائیل برای جدا شدن از مردم فلسطین متفاوت است. عضو شورای روابط خارجی آمریکا تاکید کرد اجرای طرح الحاق کرانه باختری می‌تواند به راه‌حل دو دولت به منظور حل مناقشه میان فلسطین و رژیم صهیونیستی پایان دهد و این زمینه‌ساز مشکلاتی اساسی برای تل‌آویو خواهد بود. او با یادآوری شکست‌های خود در مواجهه با فلسطینیان، تاکید کرد صرف‌نظر از اینکه دونالد ترامپ اعتقادی به این مسئله داشته باشد یا خیر، پیشبرد طرح الحاق بر اساس مفاد قوانین حقوقی بین‌المللی غیرقانونی خواهد بود. سفیر سابق آمریکا همچنین با یادآوری مواضع جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، گفت اگر بایدن به کاخ سفید راه یابد قادر خواهد بود طرح الحاق کرانه باختری را لغو کند.
بیش از یک هزار قانونگذار اروپایی از ۲۶ کشور نیز در نامه‌ای، که برای وزرای خارجه کشورهای خود ارسال کردند، نوشتند طرح الحاق باعث به خطر افتادن چشم‌انداز صلح و تشویق دیگر دولت‌ها به زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی می‌شود. این قانونگذاران اروپایی که حدود یک چهارم از تعداد آنها انگلیسی بودند، در این نامه توضیح دادند: «ما نگرانی‌های جدی درباره ترامپ برای مناقشات فلسطین-اسرائیل و چشم‌انداز قریب‌الوقوع الحاق اراضی کرانه باختری داریم».
در همین راستا، تزیپی لیونی وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی تصمیم این رژیم برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را اشتباهی تاریخی دانست. به گزارش ایسنا،‌، وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه
سی ان ان گفت، من معتقدم که الحاق ۳۰ درصد از کرانه باختری به معنای بی‌نیازی از صلح در آینده است و این به ضرر منافع اسرائیل است. همزمان با افزایش مخالفت‌ها با طرح الحاق، کانال «۱۲» تلویزیون رژیم صهیونیستی، دیروز به نقل از یک مقام فلسطینی گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، پیامی به تشکیلات خودگردان ارسال کرده است که در آن گفته شده که الحاق غور اردن (دره اردن) در کار نخواهد بود. به گزارش پایگاه خبری «عرب ۴۸»، کانال ۱۲ در این خصوص گفت که «یوسی کوهن» رئیس‌موساد که به تازگی با «عبدالله ثانی» شاه اردن دیدار کرده است، این پیام را به تشکیلات تحویل داده است. طبق این پیام، الحاق محدود به دو یا سه تجمع شهرک‌نشینان خواهد بود که همچنان ناشناس هستند؛ اما با این حال، کانال ۱۲ احتمال داد که این دو تجمع «گوش عتصیون» و «معالیه ادومیم» باشد. در همین ارتباط، روز چهارشنبه‌ گابی اشکنازی وزیرخارجه رژیم صهیونیستی گفته بود که به احتمال زیاد غور اردن الحاق نخواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 7 تیر 1399
یکشنبه 8 تیر 1399 12:55 ب.ظ
درود بر رزمندگان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات