تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پورتلند ایستگاه دوم جدایی‌طلبی در آمریکا
/اعزام نیرو برای سرکوب جدایی‌طلبان در سیاتل 
۱۳۹۹/۰۴/۰۷

پیام آفتاب - پورتلند ایستگاه دوم جدایی‌طلبی در آمریکا /اعزام نیرو ...
بعد از ایجاد منطقه خودمختار در «سیاتل»، رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند معترضان در «پورتلند» نیز به دنبال ایجاد منطقه خودمختار هستند و به همین خاطر، درگیری شدیدی میان آنها و نیروهای پلیس روی داد.
مردم آمریکا همچنان به مبارزه خود بر علیه نژادپرستی ساختاری در نهادهای سیاسی، قضائی و پلیسی این کشور ادامه می‌دهند. هفته گذشته معترضان در شهر سیاتل منطقه خودمختار تشکیل داده و تمامی نیروهای پلیس را از این منطقه بیرون کردند دیروز منابع خبر گزارش دادند در شهر پورتلند در ایالت اورگن نیز معترضان تلاش دارند بخش‌هایی از این شهر را به تصرف خود درآورده و «منطقه خودمختار» تشکیل دهند. «نیوزویک» گزارش داده معترضان شامگاه شنبه و بامداد جمعه (به وقت محلی) اقدام به تظاهرات در شمال شرق شهر پورتلند کرده‌اند. در بیانیه پلیس در این زمینه ادعا شده است معترضان با جمع‌آوری سطل‌های زباله قصد محاصره و بستن درب‌های خروجی اداره پلیس را داشتند. «اندی نیگو»، خبرنگار آزاد در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشته معترضان برای ساعاتی این منطقه را به اشغال خود درآورده و قصد داشتند منطقه خودمختار تشکیل دهند. او همچنین نوشته معترضان اقدام به نوشتن شعارهایی بر روی دیوار کرده‌اند.رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند پلیس با پرتاب گاز اشک‌آور معترضان را متفرق کرده است. شماری هم دستگیر شده‌اند. بر اساس گزارش «واشنگتن تایمز» رهبران جامعه سیاه‌پوست پورتلند آمریکا، روز جمعه معترضانی را که باعث به بار آمدن ویرانی در محله‌ای در این شهر شدند که عمده ساکنان آن از اقلیت هستند، تقبیح کردند. در یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه، رهبران جامعه سیاه‌پوست این شهر اظهار کردند، تمام کسب‌وکارهای آسیب‌دیده در غوغایی که برپا شد، به اقلیت تعلق داشته است.
حفاظت از نمادهای نژادپرستی
در بحبوحه تلاش معترضان برای ایجاد منطقه خودمختار در پورتلند که به درگیری گسترده با پلیس منجر شد ترامپ دستور اجرایی برای حفاظت از نمادهای نژادپرستی را امضا کرد و هشدار داد که حبس‌های طولانی مدت در انتظار اقدامات غیرقانونی در نظر گرفته شده است. وی در پیامی در توئیتر نوشت: «من دستور اجرایی بسیار قوی برای حفاظت از بناها، یادبودها و مجسمه‌های آمریکا و مبارزه با خشونت‌های مجرمانه اخیر امضا کردم.زندان‌های طولانی‌مدت برای این اقدامات غیرقانونی علیه کشور بزرگمان در انتظار است». ترامپ در مصاحبه فاکس نیوز نیز بار دیگر تظاهرات‌کنندگان در ایالت «ویسکانسین» را «تروریست» خطاب کرد و معترضانی که خواستار سرنگونی مجسمه‌های نماد برده‌داری در این کشور هستند را به «مجازات» تهدید کرد. ترامپ به مجری فاکس نیوز گفت: «اینهایی آدم‌هایی هستند که خرابکارند، آشوبگرند و به واقع به یک مفهوم، تروریست هستند». معترضان در سراسر آمریکا در روزهای گذشته به شمار زیادی از مجسمه‌های مربوط به شخصیت‌های نماد دوران «ایالات مؤتلفه» حمله کرده و آنها را سرنگون کردند.
نگرانی از دور تازه اعتراضات
 همزمان با اجرای فرمانی برای مجازات معترضان رسانه‌های آمریکایی خبر دادند ترامپ تعطیلات آخر هفته خود را نیز به دلیل نگرانی از بروز تظاهرات در پایتخت، لغو کرد و ترجیح داد تا در واشنگتن‌دی سی باقی بماند. « ترامپ» در پیامی در توئیتر نوشت: «من قصد داشتم این تعطیلات آخر هفته به بدمینستیر در ایالت نیوجرسی بروم اما خواستم در واشنگتن دی‌سی بمانم و اطمینان حاصل کنم که نظم و قانون اجرا می‌شود. آتش‌افکن‌ها‌، آنارشیست‌ها‌، غارتگران و آشوبگران به طور گسترده‌ای متوقف شده‌اند. رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه این پیام توئیتری نوشت: «من هر آنچه که برای امن نگه داشتن جوامعمان نیاز باشد انجام می‌دهم و این افراد به عدالت سپرده خواهند شد».در پی تشدید اعتراضات علیه خشونت و تبعیض‌نژادی در آمریکا، حدود ۴۰۰ نیروی گارد ملی آمریکا برای مقابله با معترضان در «واشنگتن دی سی» پایتخت آمریکا به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.نیروهای گارد ملی آمریکا چهارشنبه گذشته بعد از آن در پایتخت به حالت آماده‌باش درآمدند که معترضان آمریکایی در اقدامی تلاش کردند که مجسمه «اندرو جکسون» هفتمین رئیس‌جمهور آمریکا و قصاب سرخپوستان را در نزدیکی کاخ سفید سرنگون کنند.
انحلال شورای شهر مینیاپولیس
شورای شهر «مینیاپولیس» نیز به اتفاق آرا به تغییر منشور شهر رای داد تا از آن طریق بتواند اداره پلیس این شهر را منحل کرد. اعضای شورا ۱۲ به صفر به نفع برچیدن اداره پلیس مینیاپولیس رای دادند.به گزارش روزنامه «نیوزیلند هرالد»، این اقدام غیرعادی در واکنش به قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست افسر سفیدپوست این شهر در ماه گذشته که اعتراضات سراسری در آمریکا و کشورهای دیگر علیه نژادپرستی و خشونت پلیس را در پی داشت، انجام شده است.  این اعتراضات از شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا آغاز شد و به سرعت به شهرها و ایالت‌های دیگر بسط پیدا کرد و همچنان در چهارمین هفته در تعدادی از شهرهای آمریکا برگزار می‌شود.اعضای شورای شهر پیشنهاد کردند به جای اداره پلیس، اداره امنیت اجتماع و پیشگیری از خشونت تشکیل شود. شورای شهر مینیاپولیس تاکید کرده این طرح کوتاه‌مدت نیست و آنها در آغاز روندی یک ساله برای دریافت توصیه‌ها به منظور جایگزین کردن پلیس قرار دارند.تصمیم درباره تغییر منشور اکنون باید برای بررسی رسمی در اختیار کمیته سیاست‌ و بعد کمیسیون منشور شهر قرار بگیرد. بعد شهروندان باید به تغییر منشور رای بدهند. پس از آن روند طولانی بررسی جامعه آغاز می‌شود تا مشخص شود اداره جدید چگونه باید عمل کند. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود و رای‌گیری قبل از نوامبر(آذر) انجام شود، اداره پلیس جدید اول مه ۲۰۲۱ (اردیبهشت 1400)آغاز به کار خواهد کرد.ضرب‌الاجل یک قاضی فدرال برای ترامپ درباره آزادسازی کودکان پناهجو

قاضی فدرال به ترامپ برای آزاد کردن کودکان پناهجو ضرب‌الاجل داد ...

در پی شدت گرفتن شیوع کرونا در آمریکا، یک قاضی فدرال طی حکمی به دولت «دونالد ترامپ» دستور داد تا 27 تیرماه، تمامی کودکانی را که با والدینشان در سه بازداشتگاه پناهجویان محبوس هستند، را آزاد کند.
بازداشت پناهجویان در مرزهای آمریکا همچنان ادامه دارد.چندی پیش روزنامه «یو اس‌‌ای تودی» در گزارش تکان دهنده‌ای  از مرگ در بازداشت‌، خشونت جنسی و 20 هزار شکایت از  سوءرفتارهای گسترده در بازداشتگاه‌های مهاجران در آمریکا خبر داده بود. حالا به مصائب پناهجویان بازداشتی کرونا نیز اضافه شده است. بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی
«دالی گی هیل» قاضی فدرال آمریکایی طی حکمی اعلام کرده که دولت «دونالد ترامپ» می‌بایست در دوران شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، کودکان پناهجو را که همراه والدینشان در زندانهای پناهجویان ایالات متحده محبوس هستند، آزاد کند.
براساس این گزارش قاضی دالی گی در حکم خود از دولت ترامپ برای بازداشت خانواده‌های پناهجو در دوران شیوع بیماری کرونا به شدت انتقاد و حکم کرد که تمامی کودکانی که برای بیش از ۲۰ روز در سه بازداشتگاه اداره مهاجرت و گمرک آمریکا در تگزاس و پنسیلوانیا، محبوس بوده‌اند، باید آزاد شوند.این قاضی فدرال با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دو بازداشتگاه پناهجویان تصریح کرد که این مراکز بسیار در معرض خطر است و دیگر زمان اهمال نیست و تا ۱۷ ژوئیه (۲۷ تیرماه) به این سه بازداشتگاه پناهجویان فرصت داد تا این کودکان را یا با والدینشان آزاد کنند یا اینکه این کودکان را به حامیان خانواده‌ها بسپارند.
اداره مهاجرت و گمرک آمریکا ماه گذشته میلادی اعلام کرد که ۱۸۴ کودک در سه بازداشتگاه پناهجویان آمریکا محبوس هستند.فعالان حقوق بشر از دولت آمریکا خواسته‌اند که به واسطه شیوع سریع ویروس کرونا در بازداشتگاههای پناهجویان، والدینی را که با فرزندانشان در بازداشت هستند، آزاد کند. اداره گمرک و مهاجرت آمریکا این هفته نیز اعتراف کرد که ۱۱ کودک و والدینشان در اردوگاه بازداشت پناهجویان در شهر «کارنس» ایالت تگزاس به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.ویروس کرونا در آمریکا به سرعت در سراسر آمریکا در حال شیوع است و تاکنون طبق آمار وبگاه «ورلد امتر» 2 میلیون و 553 هزار نفر به این ویروس مبتلا و 127 هزار نفر نیز فوت کرده‌اند.
همزمان یک دادگاه استیناف در آمریکا نیز روز جمعه حکمی صادر کرد مبنی بر اینکه استفاده ترامپ از ۲ و نیم میلیارد دلار بودجه نظامی برای کمک به ساخت دیوار مرزی جنوبی با مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران به آمریکا «غیر قانونی» و «نقض قانونی اساسی» است.به نوشته وبگاه «هافینگتون پست»، این دادگاه که در شهر سانفرانسیسکو قرار دارد با حکم سه قاضی اعلام کرد: «قوه مجریه، اختیارات قانون اساسی مستقل برای ارائه مجوز انتقال بودجه را ندارد.»2 قاضی از این سه قاضی حکم داده‌اند که: «این بودجه‌ها به اهداف دیگر اختصاص یافته بودند و انتقال آن به مثابه «جذب وجوه از خزانه‌داری بدون مجوز» بوده... بنابراین انتقال بودجه‌ها غیر‌قانونی بوده‌اند.» انتظار می‌رود وزارت دادگستری آمریکا این حکم را برای تجدیدنظر به دادگاه عالی آمریکا ارسال کند. مقامات این وزارتخانه روز جمعه بلافاصله در این باره اظهار نظر نکردند.
ترامپ سه‌شنبه هفته گذشته در جریان سفر خود به آریزونا از مراحل ساخت دیوار مرزی که هم‌اکنون ۲۰۰ مایل (۳۲۲ کیلومتر) آن ساخته شده دیدار کرد.  رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این نیز در اعتراض به عدم تخصیص بودجه توسط کنگره و حزب دموکرات اقدام به تعطیل کردن دولت کرده بود طبق اعلام دولت ترامپ، در پایان احداث این دیوار، ۴۵۰ مایل (۷۲۴ کیلومتر) دیوار در مرز جنوبی آمریکا احداث می‌شود.بخش عظیمی از بودجه احداث این دیوار را پنتاگون پوشش داده است. ترامپ متعهد شده بود که مکزیک برای این دیوار پول پرداخت خواهد کرد اما این کشور هنوز پولی پرداخت
نکرده است.


 کردهای تحت حمایت آمریکا نهاد‌های دولتی را در حسکه اشغال کردند

نیروهای سوریه دموکراتیک! نهادهای دولتی در حسکه را اشغال کردند ...
شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، بیشتر ساختمان‌های دولتی شهر «حسکه» (شمال شرق سوریه) را به اشغال خود درآوردند.
شبه نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا دیروز به زور سلاح، شماری از ساختمان‌ها، نهادها و مقرهای دولتی در شهر حسکه را اشغال کردند.
ساختمان اداره کل غلات در محله غویران، ساختمان شرکت دولتی برق حسکه، ورزشگاه، بخشی از ساختمان ‌های مسکن جوانان، انجمن انفورماتیک سوریه، اداره کل صنعت و گردشگری و امور محیط زیست، اداره ترافیک، اداره ثبت احوال و بانک تجارت مناطقی هستند که به اشغال شبه نظامیان کرد در آمده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «یوسف قاسم» مدیرکل اداره غلات دولت سوریه در حسکه، تسلط شبه نظامیان کُرد بر ساختمان این اداره در محله غویران و اخراج کارکنان آن را تایید کرد و گفت: «درهای این اداره قفل زده شده و به کسی اجازه ورود به آنجا داده نمی‌شود».
شبه نظامیان کرد هر چند خودشان گفته‌اند که توسط آمریکا از پشت خنجر خورده‌اند، ولی باز هم دستورات نیروهای اشغالگر آمریکایی را پیاده می‌کنند. آنها قصد دارند، حسکه را به یک منطقه نظامی تبدیل کنند..                  
مناطق شمال شرق سوریه روزانه شاهد تظاهرات مردم علیه شبه نظامیان کُرد است. این تظاهرات در اعتراض به رفتارهای سرکوبگرانه و خودسرانه شبه نظامیان کرد انجام می‌شود. شبه نظامیان به دستور اربابان آمریکایی خود، امنیت این مناطق را سلب کرده و دست به ربودن، کشتار و سرقت می‌زنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 8 تیر 1399
یکشنبه 8 تیر 1399 12:56 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic