تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


قیس خزعلی، مصطفی کاظمی را نصیحت کرد
/مقابل حشدالشعبی قرار نگیرد
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۷

الخزعلی به الکاظمی: تحول خطرناکی را رقم زدید - برترین ها | خبر فارسی
دبیرکل« عصائب اهل‌الحق»، ضمن اعلام اینکه حکم دستگیری اعضای حشدالشعبی از سوی نخست‌وزیر عراق صادر شده بود نه دستگاه قضایی، به «مصطفی کاظمی» نصیحت کرد که در برابر حشد قرار نگیرد.
  شامگاه پنجشنبه گذشته نیروهای مبارزه با تروریسم عراق به تیپ ۴۵ «حشد‌الشعبی» متشکل از گردان‌های حزب‌الله عراق یورش برده و تعدادی از مجاهدان حشد را دستگیر کرده‌اند. واکنش سریع نیروهای حشد، باعث عذرخواهی کاظمی و آزادی دستگیر شدگان شده است.
«قیس خزعلی» دبیرکل عصائب اهل الحق عراق، در این خصوص گفت: حکمی از جانب دستگاه قضایی عراق برای دستگیری اعضای حشدالشعبی صادر نشده‌، بلکه کاظمی این دستور را داده است.
وی افزود: هیچکدام از نخست‌وزیران سابق عراق مجاهدان را هدف قرار نداده ‌اند جز الکاظمی. یک نصیحت به الکاظمی؛ در برابر مجاهدان حشدالشعبی نایست زیرا آنها نماینده ملت هستند.
خزعلی ادامه داد: بیانیه عملیات مشترک درباره بازداشت اعضای حشد را آمریکایی‌ها نوشته بودند.
 وی تأکید کرد، کاظمی نمی‌تواند در برابر حشد‌الشعبی که مدافع حاکمیت عراق است، بایستد. دولت کاظمی یک دولت موقت است و کار آن برگزاری انتخابات زودهنگام و عبور از چالش‌های اقتصادی است.
قیس خزعلی حضور نیروهای آمریکایی در عراق را «اشغالگری» خواند، به ویژه پس از آنکه پارلمان رأی به اخراج آنها داده است.
در ارتباط با اقدام دولت کاظمی، «سید مجتبی حیدری» مدیر دفتر شبکه« الاتجاه» وابسته به کتائب حزب‌الله عراق، در گفت‌وگو با فارس گفت: نیروهای مقاومت عراق بر این باورند که دستور مستقیم کاظمی به دستگیری مجاهدان حشد‌الشعبی، در راستای خوش‌خدمتی به آمریکایی‌ها بوده است و او می‌خواست تأیید همه‌جانبه آنها را داشته باشد، تا شاید به جای دولتی موقت، که باید انتخابات زودهنگام را برگزار کند، زمان بیشتری در قدرت بماند، اما باید بداند این کار حمایت مردمی را به پایان می‌رساند.دستگیری 40 مزدور
وزیر کشور لبنان از نقش پر رنگ عوامل خارجی در آ‌شوب‌های این کشور خبر داد

وزیر کشور لبنان از نقش پر رنگ عوامل خارجی در آ شوب های این کشور ...
وزیر کشور لبنان اعلام کرد، یک سازمان امنیتی خارجی در به راه ‌انداختن آشوب‌های اخیر لبنان نقش داشت. در همین رابطه، 40 مزدور که قصد خرابکاری در بیروت را داشته‌اند، بازداشت شدند.
«محمد فهمی» اعلام کرد، مداخلات و حمایت مالی خارجی در به راه‌انداختن خشونت‌های 11 ژوئن (21 خرداد) و آشوب‌های پس از آن در لبنان نقش داشته است. او در ادامه افزود، جنبش‌های امل و حزب‌الله به خاطر تقویت امنیت و صلح داخلی، نقش مثبتی را ایفا کرده‌اند و این دو حزب هیچ ارتباطی با تنش‌های اخیر ندارند.
وزیر کشور لبنان همچینین گفت: «ما مانع بسته شدن مسیرها خواهیم شد و عوامل این نوع اقدامات را تحت پیگرد قرار خواهیم داد.» به گزارش ایسنا، فهمی همچنین افزود: «تظاهراتی که ابتدا برگزار شد، در چارچوب یک روند دموکراتیک صورت گرفت و مطالبات مردم را منعکس می‌کرد، اما بعداً عناصر بیگانه (به درون صفوف تظاهرکنندگان) نفوذ کرده و آن را به آشوب کشیده‌اند.» وی نام کشوری را در این رابطه ذکر نکرد.
فهمی تأکید کرد، هدف این کشورها تزلزل و فروپاشی لبنان از داخل است و تنها راه برای مقاومت علیه این شرایط، نجات کشور از طریق یکپارچگی و افزایش تلاش‌ها از سوی همگان است. او اظهار داشت: «امیدوار هستیم طرف‌های سیاسی برای نجات لبنان، مهار بحران و خروج از این تونل تاریک، اختلافات را حل کنند.»
بازداشت 40 آشوبگر مزدور
یک منبع امنیتی لبنان در گفت‌وگو با شبکه «المیادین»، از بازداشت ۴۰ نفر خبر داد که برای ایجاد آشوب و تخریب در بیروت آماده شده بودند. در این گزارش آمده است: افراد بازداشت شده همچنان تحت بازجویی قرار دارند و آنها دارای تابعیت‌ لبنانی و غیرلبنانی هستند. به گزارش فارس، بازداشت شدگان اعتراف کرده‌اند در مقابل راه‌اندازی آشوب در بیروت، از شش ژوئن(16 خرداد) مبالغ مالی دریافت می‌کرده‌‌اند.
منبع امنیتی فوق که این خبر داده، همچنین افزود، ترکیه یکی از حامیان مالی گروه‌‎های تخریب در بیروت است.حماس برای قیام سراسری علیه الحاق کرانه باختری به فلسطینی‌ها فراخوان داد

هنیه: کشورهای اسلامی علیه طرح الحاق کرانه باختری اقدام کنند - مهر
جنبش مقاومت اسلامی حماس خواستار آغاز «گسترده‌ترین خیزش مردمی» در اعتراض به طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی توسط رژیم صهیونیستی شد.
  جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای، با اشاره به طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق 30 درصد از کرانه باختری به اراضی اشغالی، بر ضرورت برگزاری یک نشست ملی میان رهبران فلسطینی برای توافق درباره یک «راهبرد ملی فراگیر» جهت مقابله با طرح الحاق تأکید کرد. حماس همچنین نسبت به تلاش‌های رژیم اشغالگر برای نفوذ به کشورهای منطقه از طریق عادی ‌سازی روابط هشدار داد. در این بیانیه همچنین آمده است که جنبش حماس برای ناکام گذاشتن طرح موسوم به «معامله قرن» آمریکا، در چارچوب مقاومت فراگیر تلاش می‌کند. جنبش مقاومت اسلامی در این بیانیه خواستار آغاز «گسترده‌ترین خیزش مردمی» در اعتراض به طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی توسط رژیم صهیونیستی شد.
حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس، نیز در گفت‌وگو با المیادین، در این باره تأکید کرد: ما بار دیگر بر مردود بودن معامله قرن به ویژه برنامه‌ریزی‌ها برای الحاق کرانه باختری و سرقت خاک فلسطین تاکید می‌کنیم. وی افزود: ما این اقدامات را تجاوز آشکار به ملت فلسطین و یکی از فصل‌های معامله مجرمانه‌ای می‌دانیم که دولت نژادپرست ترامپ از آن حمایت می‌کند.حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز در گفت‌وگو با المیادین در این باره تأکید کرد، ما بار دیگر بر مردود بودن معامله قرن به ویژه برنامه‌ریزی‌ها برای الحاق کرانه باختری و سرقت خاک فلسطین تاکید می‌کنیم. وی افزود، ما این اقدامات را تجاوز آشکار به ملت فلسطین و یکی از فصل‌های معامله مجرمانه‌ای می‌دانیم که دولت نژادپرست ترامپ از آن حمایت می‌کند.
گزینه‌های اردن برای مقابله با الحاق
از سوی دیگر، منابع اسرائیلی از اقدام احتمالی اردن برای فراخواندن سفیر این کشور از تل‌آویو درصورت اجرای طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رأی الیوم، منابع سیاسی آگاه اعلام کردند که«غسان المجالی»، سفیر اردن در اراضی اشغالی به نهادهای دیپلماتیک رژیم صهیونیستی هشدار داده که اگر این رژیم گامی در جهت اجرای الحاق کرانه باختری و دره اردن به اراضی اشغالی بردارد، کشورش در اعتراض به این اقدام، وی را فرامی‌خواند. رادیو ارتش اسرائیل به نقل از منابع مذکور گزارش داد، ممکن است که فراخواندن المجالی اولین اقدام از جمله اقداماتی باشد که اردن درحال بررسی آنها است. این منابع گفتند، ازجمله اقداماتی که اردن درحال بررسی آن است؛ می‌توان به تعلیق روابط نه قطع کلی آن، اخراج سفیر اسرائیل از اردن، بستن سفارتخانه دولت این رژیم در امان، توقف توافق گازی بین اردن و اسرائیل و کاهش سطح امنیت در طول مرزها اشاره کرد. در همین حال، «عودید عیران»، سفیر سابق تل‌آویو در اردن گفت که اردنی‌ها قطعاً سفیر رژیم اشغالگر در امان را احضار و روابط را تعلیق خواهند کرد. وی افزود، اما برخی اقدامات وجود دارد که اردنی‌ها قادر به انجام آنها نیستند و اردن نمی‌تواند توافقنامه موسوم به «وادی عربه» را معلق کرده و یا توافقنامه گازی با این رژیم را لغو کند.
از سوی دیگر، وزیر جنگ دولت رژیم صهیونیستی برای دیدار فوری با رهبران فلسطین و انجام مذاکرات صلح با آنها اعلام آمادگی کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره لبنان، بنی گانتس، رهبر حزب «آبی ـ سفید» و وزیر جنگ دولت اسرائیل در سخنانی اظهار کرد اگر رهبران فلسطینی خواهان مذاکره باشند، وی آماده است فورا با فلسطینی‌ها برای انجام مذاکرات صلح دیدار کند. وی متعهد شد که در صورتی که طرح الحاق اجرا شود، دولت اسرائیل امتیازات متقابلی را بدهد. گانتس در ادامه نسبت به نبود مذاکرات با فلسطینی‌ها ابراز تأسف کرد و گفت که درحال حاضر با آمریکا، و کشورهای اروپایی و همچنین چند کشور دیگر درباره نحوه انجام مذاکرات صلح بر اساس طرح موسوم به «معامله قرن» دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در تماس است.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از اظهاراتش با تکرار شروطش برای اجرای طرح الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، مدعی شد که اسرائیل مناطقی را که شمار قابل توجهی فلسطینی ساکن آن هستند، به اراضی اشغالی الحاق نخواهد کرد و حق و حقوق برابری را برای ساکنان مناطق الحاق شده در نظر خواهد گرفت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 8 تیر 1399
یکشنبه 8 تیر 1399 12:57 ب.ظ
درود بر مسلمین جهان

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات