تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


خیابان‌های کلرادو در کنترل مخالفان
/ ترامپ از مردم خواست معترضان را شناسایی کنند!
۱۳۹۹/۰۴/۰۸

فیلم/ معترضان در آمریکا بزرگراه «کلرادو» را بستند
در ادامه اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا، معترضان خیابان‌های شهر «کلرادو» را تحت کنترل خود در آوردند. در این میان،«دونالد ترامپ» با انتشار تصاویر مردم معترض، خواستار شناسایی و معرفی آنها از سوی مردم شد!
منابع خبری و رسانه‌ها از ادامه اعتراضات مردمی علیه نژادپرستی در سراسر آمریکا و درگیری‌های پراکنده در مناطق مختلف این کشور خبر می‌دهند. روز شنبه مادران آمریکایی  در حمایت از جنبش «جان سیاهپوستان مهم است»، در بوستون، مرکز ایالت ماساچوست راهپیمایی کردند. در «کلرادو» نیز هزاران شهروند آمریکایی مجازات افسران پلیس متهم به قتل یک شهروند سیاهپوست به نام «اِلیجاح مک کلاین» را خواستار شدند.«اِلیجاح مک کلاین» در ۲۴ اوت سال ۲۰۱۹ (2 شهریور 98)هنگام بازگشت از فروشگاه توسط افسران پلیس بازداشت شد و 6 روز بعد از بازداشت جان باخت.خبرگزاری رویترز در گزارش خود نوشته است درخواست‌ها برای اجرای عدالت درباره پرونده مک کلاین‌بعد از شروع اعتراض‌ها به قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکا در منطقه مینیاپولیس افزایش یافته است.‌ای بی‌سی نیوز درباره این اعتراضات نوشت:«در منطقه دِنوِر کلرادو تظاهرات در میان حضور گسترده و شدید نیروهای امنیتی و پلیس ضدشورش برپاشد. سی ان ان نیز گزارش داد، معترضان ضمن برپایی یک تظاهرات مسالمت‌آمیز، بزرگراه ۲۲۴ ایالت کلرادو را بستند و با سر دادن شعارهایی خواستار اجرای عدالت در پرونده قتل « مک کلاین» شدند.
خبرگزاری مهر نیز به نقل از سی ان ان گزارش داد، خیل انبوه مردم معترض در کلرادو، خیابان‌های این شهر را قبضه کردند.
 همزمان با ادامه اعتراضات دونالد ترامپ که این روزها به دلیل مدیریت فاجعه بار بحران کرنا، عقب افتادن از بایدن در کارزار ریاست جمهوری، ورود اقتصاد آمریکا به رکود و سرکوب اعتراضات به شدت تحت فشار قرار دارد طی یک اقدام عجیب با انتشار یک سلسله عکس از معترضان به نژادپرستی خواستار شناسایی آنها شد.وزارت دادگستری آمریکا نیز از دستگیری چهار تن به اتهام ارتباط با تخریب مجسمه‌اندرو جکسون در جریان اعتراضات در نزدیک کاخ سفید خبر داد. «مایکل آر.شروین»، سرپرست دادستانی آمریکا گفت: این دفتر همچنان به تعهدش در قبال حفاظت از متمم نخست قانون اساسی در رابطه با حق افراد برای برگزاری اعتراضات صلح‌آمیز پایبند است اما این بازداشت‌ها باید به عنوان هشداری برای آن دسته از افرادی باشد که تخریب این مجسمه و یادبودهایی را که زینت پایتخت کشورمان است، انتخاب کرده‌اند.
 تیراندازی به معترضان
یک نژادپرست نیز در ایالت «کنتاکی» با اسلحه‌ای خودکار به معترضان ضد نژادپرستی حمله و ده‌ها گلوله به سمت آنها شلیک کرد.تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد یک نژادپرست در منطقه « لوئیزویل» کنتاکی با اسلحه‌ای خودکار به معترضان ضد نژادپرستی حمله و ده‌ها گلوله به سمت آنها شلیک می‌کند.منابع خبری محلی اعلام کردند در این تیراندازی یک نفر کشته و یک نفر هم به شدت زخمی شد.معترضان در این منطقه از شهر لویی ویل تجمع کرده بودند تا به قتل «بِرِئنو تِیلور» اعتراض کنند.پارک شهر « لوئیزویل» در هفته‌های اخیر مرکز اصلی اعتراض‌ها به مرگ« بِرِنئو تِیلور» و «جورج فلوید» بوده است. در طول یک ماه گذشته، این دومین بار است که در این منطقه از شهر« لوئیزویل» به سمت معترضان ضد نژادپرستی تیراندازی می‌شود. ۲۸ می(8 خرداد) هم در تیراندازی در این منطقه از شهر « لوئیزویل»‌، هفت نفر زخمی شدند.«بِرِنئو تِیلور» زن سیاهپوست اهل « لوئیزویل»‌، 3 ماه پیش در جریان عملیات تعقیب و‌گریز پلیس و هجوم نیرو‌های پلیس به خانه اش
کشته شد. اداره پلیس« لوئیزویل» همچنین خبر داد، به فاصله کوتاهی بعد از این ماجرا گزارش دیگری مبنی بر یک تیراندازی دیگر در منطقه «هال آو جاستیس» این شهر رخ داد که در نتیجه آن یک فرد زخمی شد.مقام‌های پلیس آمریکا اطلاعات و جزئیات بیشتری درباره اینکه ضارب یا ضاربان این دو تیراندازی چه کس یا کسانی و هدف آنها از این حملات چه بوده، ارائه نداده‌اند.
آتش زدن یک دو رگه
 سی ان ان در گزارش دیگری خبر داد که «پلیس مادیسون» در ایالت ویسکانسین و اف بی‌آی تحقیقاتی درباره آتش زدن یک دختر 18 ساله دو رگه در آمریکا آغاز کردند.در گزارش پلیس از این حادثه آمده است: این حمله بامداد چهارشنبه گذشته درحالی رخ داد که آلتی برن استین 18 ساله درحال رانندگی بود و پشت چراغ قرمز ایستاد که فردی او را با لقبی نژادپرستانه خطاب قرار می‌دهد. او به اطرافش نگاه می‌کند و چهار مرد سفید پوست را می‌بیند. این زن می‌گوید یکی از آنها یک بطری حاوی مایعی را روی صورت وگردنش ریخت و سپس یک فندک روی او‌ انداختند که باعث مشتعل شدن مایع ریخته شده روی او شد.این دختر شعله‌های آتش را خاموش کرد و خود را به خانه رساند. مادرش او را ترغیب کرد تا به بیمارستان برود. برن استین از ناحیه صورت و گردن دچار سوختگی شده است.شهردار مادیسون در بیانیه‌ای اعلام کرد این حادثه‌ای وحشتناک و یک جرم غیرقابل قبول است که در مادیسون تحمل نمی‌شود.کارآگاهان پلیس درحال بررسی دوربین‌های ترافیکی هستند تا ببینند آیا دوربینی این حادثه را ضبط کرده است یا خیر؟
حذف نمادهای نژادپرستی
نمادهای نژادپرستی نیز همزمان با فشار گسترده افکار عمومی در آمریکا یکی پس از دیگری از نهاد‌ها و اماکن عمومی این کشور حذف می‌شوند. روز جمعه مسئولین دانشگاه پرینستون با صدور بیانیه ‌ای اعلام کردند که نام «وودرو ویلسون»‌، بیست ‌وهشتمین رئیس‌‌جمهوری آمریکا را از سر در دانشکده سیاست عمومی و همچنین یک کالج مسکونی حذف می‌کنند. در این بیانیه آمده است: نام ویلسون به دلیل تفکرات و سیاست‌های نژادپرستانه مناسب دانشگاه پرینستون نیست.رئیس‌دانشگاه پرینستون نیز درباره وودرو ویلسون که از سال ۱۹۱۳ تا ۱۹۲۱ میلادی رئیس‌جمهور آمریکا بود، گفت: «نژادپرستی ویلسون حتی برای استانداردهای زمان خودش نیز قابل ملاحظه و چشمگیر بود. او خدمات مدنی فدرال را بعد از اینکه برای دهه‌ها به یکپارچگی نژادی رسیده بود، از هم تفکیک کرد و آمریکا را در رسیدن به عدالت، به قهقرا برد». واشنگتن پست نیز نوشت مجلس نمایندگان و سنای ایالت «می سی سی پی» به طرحی رای دادند که خواهان حذف نماد کنفدراسیونی از پرچم این ایالت هستند و فرماندار هم نشان داد که از آن حمایت خواهد کرد. پرچم می‌سی سی پی‌، شامل سمبل کنفدراسیون در بالای گوشه سمت چپ بالای آن می‌شود که حذف آن، یک هدف برجسته برای فعالان ضد نژادپرستی بوده است. اقدام قانونگذاران این ایالت در روز شنبه، نخستین تلاش برای تغییر پرچم نبوده است بلکه در سال 2001 هم به رفراندوم گذاشته شده بود که تقریبا 65 درصد رای دهندگان خواستار حفظ پرچم فعلی بودند. می‌سی سی پی تنها ایالت آمریکا است که هنوز نماد کنفدراسیونی را در پرچم خود دارد. اگر تلاش قانونگذاران برای تغییر پرچم با موفقیت همراه شود، مجلس این ایالت، کمیسیون 9 نفره‌ای را برای طراحی پرچم جدید برخواهد گزید. انزجار جهانی و آماده‌باش مقاومت نتانیاهو
را در اجرای الحاق کرانه باختری به تردید انداخت

جهاد اسلامی تاکید کرد: مُهر پایان بر حیات سیاسی نتانیاهو - تسنیم ...
انزجار فزاینده جهانی از طرح الحاق کرانه باختری به فلسطین اشغالی و آماده‌باش نیروهای مقاومت و مردم برای مقابله با این طرح، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را در اجرای الحاق، به تردید‌انداخت.
پیش از این‌، «بنیامین نتانیاهو» چهارشنبه 11 تیرماه را روز اجرای طرح الحاق 30 درصد از کرانه باختری به فلسطین اشغالی اعلام کرده بود. اما شدت مخالفت‌های بین‌المللی و همچنین، وعده جنبش‌های مقاومت فلسطینی و منطقه‌ای برای مقابله با این طرح، نتانیاهو را در اجرای طرح، به تردید‌انداخت. در این میان، بسیاری از سران رژیم صهیونیستی نیز به خاطر وحشتی که از پیامدهای اجرای این طرح دارند، با آن مخالفت کرده‌اند.
بنابر گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، روز جمعه دو روز بعد از آنکه جنبش حماس هشدار داد اشغال کرانه باختری به معنای اعلان جنگ است، دو راکت از غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک شد. گاردین همچنین‌، از احتمال تعویق اجرای طرح الحاق خبر داد.
 به گزارش ایسنا، « آلون شوستر» وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی، هم ضمن بعید دانستن احتمال اجرای طرح الحاق‌، گفت: اکنون زمان مناسبی برای ریسک سیاسی نیست و طرح الحاق جدا از تخریب چهره اسرائیل در جهان، در این شرایط سیاسی، امنیتی و اقتصادی، ریسک بزرگی محسوب می‌شود.
در عرصه منطقه‌ای نیز رئیس‌سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) به امان سفر کرد تا درباره این طرح با «عبدالله دوم»، پادشاه اردن صحبت کند. اما، پادشاه اردن اسرائیل را به «درگیری گسترده» در صورت اجرای طرح تهدید کرده است.
بنابر این گزارش، با توجه به شرایط موجود، نتانیاهو احتمالا مجبور می‌شود اجرای طرح را به تاخیر بیندازد. زمانی که نتانیاهو ۶ ماه قبل از طرح موسوم به «چشم‌انداز صلح» برای اشغال بخش‌های مذکور، رونمایی کرد، لا اقل روی حمایت‌های دولت «دونالد ترامپ» حساب کرده بود. اما اکنون ترامپ به شدت درگیر مسائل داخلی است.
آماده‌باش مقاومت فلسطین
از سوی دیگر، منابع وابسته به گروه‌های مقاومت فاش کردند، شاخه‌های نظامی این گروه‌ها اقدامات میدانی لازم را اتخاذ کرده‌اند تا در صورت اجرایی شدن طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال کرانه باختری، به آن پاسخ دهند. بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، این منابع اعلام کردند، رهبران گروه‌های فلسطینی دستوراتی را به فرماندهان شاخه‌های نظامی برای آمادگی در این خصوص ابلاغ کرده‌اند. در حال حاضر تمامی یگان‌های میدانی در بالاترین سطح آمادگی برای پاسخ به این طرح هستند و این موضوع در چارچوب توافقی ملی انجام شده است. در ادامه این گزارش آمده، هماهنگی بسیاری میان گروه‌های مقاومت برای پاسخ به طرح اشغال کرانه باختری وجود دارد و این تماس‌ها در چارچوب اتاق عملیات مشترک ادامه دارد.
«ابوعبیده» سخنگوی شاخه نظامی حماس اخیرا هشدار داد، مقاومت تصمیم برای الحاق را اعلام جنگ علیه خود می‌داند و کاری خواهد کرد که دشمن صهیونیستی به خاطر این تصمیم انگشت پشیمانی به دندان بگیرد. همزمان«صائب عریقات» دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزدیبخش فلسطین «ساف» در پیام هشداری به کشورهای عربی، آنها را از هر اقدامی در راستای عادی‌‌سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی در مقابل لغو طرح اشغال کرانه باختری توسط این رژیم بر حذر داشت. عریقات به تلویزیون رسمی فلسطین گفت، صحبت از عادی‌‌سازی روابط میان کشورهای عربی و اسرائیل در مقابل لغو طرح الحاق، اشتباه و غیرقابل قبول است.
در همین حال، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، ارتش رژیم صهیونیستی به دلیل تظاهرات احتمالی معترضان به الحاق کرانه باختری به حالت آماده‌باش درآمده است. بر این اساس، چند گردان از ارتش رژیم صهیونیستی آماده اعزام به کرانه باختری و نوار غزه هستند تا در صورت هر گونه اعتراضی به الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی، معترضان را سرکوب کنند. با این وجود، این نیرو‌های اضافی هنوز استقرار نیافته‌اند، زیرا فرماندهان صهیونیست معتقدند این امر می‌تواند فلسطینی‌ها را تحریک کند.
تحریم رژیم صهیونیستی
خبر دیگر اینکه، لیزا ناندی وزیر امور خارجه دولت در سایه انگلیس، تحریم رژیم صهیونیستی در صورت اقدام به اشغال کرانه باختری رود اردن را خواستار شد. ناندی روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه «گاردین» گفت، چنین اقدامی، «گامی بزرگ» خواهد بود و شجاعتی را طلب می‌کند که وزرای دولت تا کنون اشتیاقی به بروز آن نداشته‌اند. وزیر امور خارجه دولت در سایه انگلیس گفت: «طرح پیشنهادی الحاق یک‌جانبه حدود یک سوم از کرانه باختری اقدامی غیرقانونی است که راه‌حل مسالمت‌آمیز دو کشوری برای فلسطین و اسرائیل را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و پیامدهایی جدی برای ثبات خاورمیانه خواهد داشت». ناندی در ادامه گفت: «این مسئله‌ای شرم‌آور است که بریتانیا نمی‌تواند در برابر آن یک شاهد خاموش باشد. نگرانی‌ها در سرتاسر جهان رو به افزایش است و دولت بریتانیا آشکارا در این پاسخ جهانی غایب است».
انحلال تشکیلات خودگردان
از سوی دیگر و بر اساس ادعای برخی رسانه‌های صهیونیستی، تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داده در صورتی که رژیم صهیونیستی اقدام به اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری بکند، این تشکیلات خود را منحل خواهد کرد و با خلع سلاح خود،‌ تمامی تسلیحات و مهمات را به ارتش اسرائیل تحویل خواهد داد و مسئولیت امنیتی کرانه باختری را به این ارتش واگذار می‌کند. به ادعای شبکه خبری «کان» رژیم‌صهیونیستی، تشکیلات خودگردان هشدار داده‌ در صورتی که تل‌آویو اقدام به اشغال شهرک‌های «گوش عتصیون»، «معاله آدومیم» و «آریل» کند، «محمود عباس» رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین به پلیس فلسطین دستور خواهد داد تا تسلیحات خود را به ارتش اسرائیل تحویل داده و پس از آن سازمان آزادی‌بخش فلسطین،‌ تشکیلات خودگردان را منحل خواهد کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 9 تیر 1399
دوشنبه 9 تیر 1399 08:55 ق.ظ
خدایا به احترام همه اولیا گرامت آمریکای جنایتکار را نابود فرما

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic