تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


فرزند زکزاکی از وخامت حال پدر در زندان‌های نیجریه خبر داد
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹

Magiran | روزنامه کیهان (1399/04/10): فرزند زکزاکی از وخامت حال ...
پسر رهبر جنبش اسلامی نیجریه از شرایط نامساعد جسمانی پدرش در زندان‌های دولت این کشور خبر داد.
«محمد ابراهیم زکزاکی» یکی از فرزندان شیخ «ابراهیم زکزاکی»، در گفت‌وگویی که به صورت آنلاین با روزنامه «پانچ» داشته، به جنایاتی اشاره کرده است که رژیم نیجریه علیه خانواده‌اش و جنبش اسلامی نیجریه مرتکب شده‌ است.
فرزندِ شیخ گفت: «در حین تشکیل اولین جلسه دادگاه، تیم حقوقی وی (زکزاکی) به قاضی اعتراض کردند که دسترسی آنها به موکلان شان محدود شده است. به همین دلیل، قاضی به سرویس امنیت نیجریه دستور داد تا والدین مرا تحویل مسئولان زندان دهند. در حال حاضر، به واسطه شیوع کووید-19، دادگاه تمامی درخواست‌های رسمی‌، که قاضی می‌بایست در این پرونده پی می‌گرفته، را نادیده گرفته است.»
به گزارش فارس، محمد ابراهیم درباره وضعیت سلامت والدینش در آخرین دیدار، گفت: «وقتی ارتش نیجریه در دسامبر 2015 به ما حمله کرد، پدر و مادرم متحمل جراحات مختلفی ناشی از اصابت گلوله شدند. پدرم یک چشم خود را از دست داد و چشم دیگرش نیز به شدت آسیب دید. او همچنین زمانی که در سازمان امنیتی نیجریه بود، دو بار سکته کرد و طبق گفته پزشکانی که آزمایشاتی را بر روی وی انجام داده‌اند، آثاری از مسمومیت با سرب و کادمیوم در خون وی مشاهده شده است. این‌ها نتیجه ترکش‌هایی است که در سر و دست چپ وی قرار دارد.» محمد ابراهیم افزود، در حقیقت می‌توان او را نابینا دانست. بعد از عمل جراحی نهایی بر روی چشم دیگرش، بینایی‌اش بدتر شد.
محمد ابراهیم درخصوص مادرش نیز توضیح داد: «مادرم دست‌کم پنج بار مورد اصابت گلوله قرار گرفته است و به واسطه وجود ترکش‌های بزرگی از گلوله در ناحیه شکم وی که باید مدت‌ها پیش برداشته می‌شد، هر از گاهی دچار دردهای شدیدی در ناحیه شکم خود می‌شود. او ادامه داد: «او(مادرش) همچنین از درد شدید مفاصل رنج می‌برد و حداقل سه سال پیش باید تحت عمل جراحی تعویض زانو قرار می‌گرفت. امتناع سرویس امنیتی نیجریه از انجام این عمل باعث شده است که کارایی زانوهای مادرم تقریباً از بین برود.»
پسرِ رهبر جنبش اسلامی همچنین یادآور شده که شیخ زکزاکی و همسرش در راه اهدف خود، همچنین 6 فرزند شان را از دست داده‌اند. گفتنی است، در این خصوص اقدام مؤثری از طرف سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری صورت نگرفته است و در نیجریه نیز نه تنها شیخ، همسر ایشان و خانواده آنها در معرض فشار شدید مداوم هستند، بلکه شیعیان نیجریه هم وضع ناگواری دارند.درخواست سازمان‌ملل از جهان برای توقف قتل‌‌عام در میانمار
درخواست از هیأت حقیقت‌یاب سازمان ملل برای رسیدگی فوری به اوضاع میانمار
سازمان ملل خواستار اقدام فوری برای کمک به غیرنظامیانی شد که در استان «راخین گیر» افتاده‌اند. بر اساس گزارش‌ منابع محلی‌، در دور جدید نسل کشی، ده‌ها تن کشته و هزاران نفر نیز آواره شده‌اند.
سازمان ملل یکشنبه اعلام کرد، جان ساکنان استان‌های «راخین» و «چین» میانمار در خطر است. این سازمان با اشاره به تشدید درگیری میان نیروهای ارتش میانمار و شبه نظامیان موسوم به «ارتش آراکان»، گزارش داد که غیرنظامیان زیادی در این درگیری‌ها گرفتار شده‌اند.
به گزارش ایسنا، از ژانویه (دی)گذشته تاکنون، 150 هزار تن در راخین بی‌خانمان و ‌آواره شده‌اند.
سازمان ملل در بیانیه‌ای آورده است، ساکنان محلی در این درگیری گرفتار شده یا وسیله‌ای برای خروج از این درگیری‌ها ندارند. خانه‌ها و اموال آنها تخریب و یا نابود شده است. برخی نیز در پی صدور دستور تخلیه از سوی وزارت امور مرزی تحت کنترل ارتش میانمار، روستاهای خود را تخلیه کرده‌اند.
گفتنی است که ارتش میانمار طی سال‌های اخیر، صدها هزار مسلمان را آواره و از این کشور اخراج کرده است.


محمود الزهار: نتانیاهو از ترس انتفاضه،
به‌دنبال الحاق تدریجی کرانه‌باختری است
Magiran | روزنامه کیهان (1399/04/10): محمود الزهار: نتانیاهو از ...
عضو دفتر سیاسی جنبش «حماس» اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به دلیل انفجار اوضاع در اراضی اشغالی و نیز ترس از رویارویی مستقیم با مقاومت و شروع انتفاضه، به دنبال اجرای تدریجی نقشه الحاق اراضی کرانه باختری رود اردن است.
فردا زمان وعده داده شده توسط «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، برای الحاق 30 درصد از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی است. این طرح، مخالفت‌های گسترده جهانی را به همراه داشته و روزنامه گاردین اخیرا اعلام کرد که نتانیاهو در مورد اجرای این طرح به تردید افتاده است و حتی برخی رسانه‌ها از الحاق کوچک به معنای محدودن کردن طرح اولیه الحاق نیز سخن گفته‌اند. مقاومت فلسطین نیز وعده داد که اجرای این طرح به معنای آغاز قیام مردمی علیه رژیم صهیونیستی خواهد بود. به همین دلیل، بسیاری معتقدند که نتانیاهو قماری را شروع کرده که با آن، موجودیت اسرائیل را به خطر‌انداخته است و چه بسا وی از این طرح     عقب‌نشینی کند. در این راستا، «محمود الزهار» از چهره‌های سرشناس جنبش مقاومت اسلامی حماس، در گفت‌‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری تسنیم، درباره ماهیت اهداف رژیم صهیونیستی در اشغال اراضی کرانه باختری رود اردن و اینکه آیا هدف صهیونیست‌ها صرفا اجرای این نقشه است یا اهداف دیگری نظیر سوق دادن تشکیلات خودگردان به مذاکرات جدیدی را در سر می‌پرورانند، گفت:« در واقع، رژیم صهیونیستی به دنبال اجرای نقشه الحاق اراضی اما به طور «تدریجی» است؛ یعنی به میزان‌اندکی در آغاز کار. علت این امر هم آن است که نگران است که وضعیتی امنیتی به وجود بیاید که به نفعش نباشد. در نتیجه، رژیم صهیونیستی اکنون در‌اندیشه الحاق شهرک‌های صهیونیست نشین نزدیک اراضی اشغالی سال 1948 میلادی است که در آنها تعداد زیادی از اعراب سکونت ندارند و بنابراین امنیت شهرک نشینان را تامین می‌کند. از این رو، رژیم صهیونیستی به دنبال الحاق تدریجی اراضی است و نه آن الحاق اراضی که ترامپ آن را می‌خواهد و سود منافع انتخاباتی آینده‌اش است.»
وی درباره تبعات اشغال اراضی فلسطینی و خطر انفجار مردمی فلسطینی‌ها به طور خاص و انفجار مردم جهان عرب در قبال این مسئله به طور عموم گفت:«در واقع، باید اوضاع منفجر شده و فضا علیه این امر (اشغال اراضی جدید) شود اما متاسفانه جهان عرب (رژیم‌های عرب) یا همدست اشغالگران اسرائیلی هستند یا اینکه قادر نیستند که با ترامپ مخالفت کنند که دلایل آن هم برای همه شناخته شده است. رژیم صهیونیستی از بیم وقوع چنین انفجار (مردمی) در سرزمین فلسطین و برخی کشورهای پیرامون آن در آغاز کار تلاش می‌کند تا این الحاق تدریجی باشد و‌اندک‌اندک اراضی را ببلعد و به اهداف مورد نظر خود برسد.»
الزهار افزود:« این اقدام باعث فعال ‌سازی نقش مقاومت خواهد شد. مشکل در تشکیلات خودگردان فلسطین است که به شدت به مقاومت فشار می‌آورد و اگر این تشکیلات دست خودش را از روی مقاومت بردارد، ابزارهایی هستند که مقاومت می‌تواند از طریق آن این روند (الحاق اراضی) را متوقف کند و چه بسا وضعیت به یک انتفاضه بزرگ تبدیل شود که منجر به بیرون راندن اشغالگران از مناطق به جای الحاق آن خواهد شد.»
تداوم مخالفت‌های اردن
از سوی دیگر، منابع صهیونیستی اعلام کرده‌اند که دولت اردن به رژیم صهیونیستی هشدار داده است که هیچ تفاوتی میان الحاق بزرگ با الحاق کوچک کرانه باختری برای اردن وجود ندارد و قاطعانه با اشغال محدود این مناطق مخالفت خواهد کرد و پاسخ این کشور به آن همانند پاسخ به اشغال وسیع خواهد بود.
یکی از منابعی که این خبر را منتقل کرده از جمله حاضران در نشست میان عبدالله دوم، پادشاه اردن و یوسی کوهن، رئیس‌سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) بوده است که هفته پیش برگزار شد. در این دیدار، کوهن موضع اردن را در صورت الحاق محدود مناطق صهیونیست‌نشین یا اشغال تعداد‌اندکی از شهرک‌ها بررسی کرد.مقامات صهیونیستی اشاره کردند که پاسخ اردن این بود: «هیچ تفاوتی میان الحاق بزرگ با الحاق کوچک برای ما وجود ندارد. اردن این را برای آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی شفاف ساخته تا از هرگونه عدم اطمینان درباره موضع اردن درباره این اقدام جلوگیری شود.» این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی از دیدار نماینده ویژه ترامپ و بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره طرح الحاق کرانه باختری، خبر داده‌اند.
در همین حال،«یوسی کوهن» رئیس‌سازمان اطلاعات و عملیات ویژه (موساد) رژیم صهیونیستی مدعی شده که اجرای طرح اشغال کرانه باختری در 2 الی 3 ماه آینده پایان می‌یابد. او به رادیو اسرائیل گفت: «یک فرصت تاریخی در برابر اسرائیل قرار گرفته است تا این طرح را تا موعد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به سرانجام برسانیم.»
تردید نتانیاهو
شدت مخالفت‌ها با طرح الحاق باعث شده که بسیاری از تردید نتانیاهو در مورد اجرای این طرح خبر دهند. آیلت شاکد وزیر پیشین دادگستری اسرائیل در مصاحبه با شبکه رادیویی «گالاتز» گفته که «بنیامین نتانیاهو» با تسلیم شدن در برابر فشار کشورهای عربی و همچنین شرکای خود در کابینه، مقیاس طرح اشغال کرانه باختری را کوچک‌تر کرده است. به نوشته پایگاه «عروتص‌شوع»، شاکد با ادعای اینکه اطلاعات محرمانه‌ای را درباره آخرین نسخه از طرح اشغال به دست آورده، اظهار داشت، طرحی که اکنون مد نظر قرار دارد، شامل الحاق دره اردن نمی‌شود. البته این در حالی است که نتانیاهو در نشست ویدئوکنفرانسی سازمان «مسیحیان متحد برای اسرائیل» با تاکید بر تصمیم خود برای اجرای طرح اشغال 30 درصدی کرانه باختری، مدعی شده که آمادگی نشستن بر سر میز مذاکره با فلسطینی‌ها را دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 10 تیر 1399
سه شنبه 10 تیر 1399 10:01 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic