تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

ماهاتیر محمد: مالزی هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

مصاحبه آناتولی با ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی
نخست‌وزیر پیشین مالزی ضمن اعلام اینکه تمام «اسرائیل» از طریق تسلط بر خاک فلسطین بنا شده، گفت، «مالزی هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت».
«ماهاتیر محمد» نخست‌وزیر پیشین مالزی اعلام کرد،کشورش عادی‌‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد می‌کند و اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی را اقدامی غیرقانونی می‌داند. وی در گفت‌وگویی با شبکه «المیادین» اضافه کرد که:« مسئله فلسطین باید از طریق مذاکره حل شود اما آنچه اسرائیل انجام می‌دهد با قانون بین‌الملل در تعارض است، سازمان ملل باید این مسئله را به دادگاه بین‌المللی ببرد تا مشخص شود که اسرائیل برحق است یا خطاکار».
به گزارش فارس، ماهاتیر محمد این را هم گفت که:
« اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل رفتاری غیرقانونی است که با قانون بین‌المللی و تمام قوانین در تعارض است؛ در هیچ جایی کسی نمی‌تواند بر اراضی دیگری مسلط شود و ادعا کند که ملک اوست. تمام اسرائیل از طریق تسلط بر اراضی فلسطینی بنا شده است».
وی بر عدم عادی‌‌سازی روابط مالزی با رژیم صهیونیستی نیز تأکید کرد و گفت، «از ابتدای امر، اسرائیل را به رسمیت نشناختیم و تاکنون نیز میان ما و اسرائیل هیچ رابطه دیپلماتیکی وجود ندارد و همیشه آن را محکوم کرده‌ایم اما بدبختانه برخی کشورهای دیگر سیاست‌های متفاوتی در پیش گرفته‌اند». ماهاتیر محمد درباره سیاست تبعیض نژادی علیه سیاهپوستان در آمریکا هم گفت: «دموکراسی واقعی در آمریکا وجود ندارد، آمریکا کشور منصف و عادلی در قبال سیاهپوستان نیست. ما باید از سیاهپوستان حمایت کنیم زیرا از این طریق می‌توانیم نشان دهیم که جامعه آمریکایی در قبال ملت خود عادل و منصف نیست».
وی درخصوص تلاش برخی برای تفرقه در جهان اسلامی هم این طور موضع گرفت که:« برخی می‌خواهند اهل سنت با برادران شیعه خود بجنگند ما این را می‌دانیم اما نیازی به عقب کشیدن نیست. برخی کشورهای بزرگ دنبال عدم ثبات در کشورهای اسلامی هستند تا ما موفق به توسعه و افزایش قدرت نشویم».


گزارش سی‌ان‌ان درباره مکالمات عجیب ترامپ با رهبران جهان
سی ان ان": مکالمه های ترامپ با سران کشور ها خلاف امنیت ملی است ...
شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی اعلام کرده رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با رهبران جهان مکالمات عجیبی داشته و به خصوص با رهبران زن با لحنی پرخاشگرانه، سادیستی و توهین آمیز صحبت کرده است. در عوض او با پوتین، خیلی مودبانه و صمیمی گفت و گو کرده است.
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میزان افشاگری های نامزدهای انتخاباتی علیه یکدیگر نیز به شدت افزایش یافته است. در این بین افشاگری ها علیه ترامپ، شکل خاص خود را دارد. در حالی که زانوی بحران کرونا  این روزها به شدت بر گردن ترامپ فشار
می آورد رئیس جمهور آمریکا باید نگران این افشاگری ها نیز باشد. در جدیدترین مورد شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از منابعی گمنام در دولت آمریکا گزارش داده دونالد ترامپ در تماس‌های تلفنی‌اش با رهبران دنیا ناآماده عمل کرده و گاه مسائل امنیتی را نیز زیر پاگذاشته است.
بر اساس این گزارش، به عنوان مثال  وی در گفت‌وگو با رئیس جمهور روسیه حالتی «بسیار صمیمی» داشته در حالی که به هنگام گفت‌وگو با رهبران زن کشورها حالتی «تقریبا سادیستی» پیدا می‌کرده است. طبق این گزارش دونالد ترامپ در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، چنان لحن صمیمی داشته که انگار «رفیق گرمابه و گلستان هم هستند». سی ان ان به گفت‌وگوهای تلفنی ترامپ با رهبران استرالیا، ترکیه، کانادا و کشورهای غرب اروپا نیز اشاره کرده و نوشته  مقام‌ها متن این گفت‌وگوها را «شنیع» خوانده‌اند.
در عین حال او در این گفت‌وگوهای تلفنی مستقیما درباره رهبران زن جهان نظیر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به شکلی تحقیر آمیز صحبت می‌کرده است. به گفته یک منبع برخی از چیزهایی که ترامپ به آنگلا مرکل گفته، باور نکردنی هستند. او مرکل را «احمق» خوانده و او را متهم به بودن در جیب روس‌ها کرده است. به گفته یک منبع گفت‌وگوهای تلفنی ترامپ با مرکل به حدی «غیر معمول» بوده اند که مقامات آلمانی این گفت‌وگوها را در یک گروه کوچک فشرده نگه داشتند.گفت‌وگوهای تلفنی ترامپ با ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس نیز
تحقیر آمیز بوده است. طبق این گزارش جان کلی، رئیس دفتر سابق ترامپ این گفت‌وگوها را در مکالمات شخصی برای امنیت ملی زیان آور خوانده است.


ناآرامی‌های آمریکا در آستانه چهل روزگی نیویورک هم دارای منطقه خودمختار شد

ادامه منع تردد در هشتمین شب ناآرامی‌های آمریکا؛ صدها نفر بازداشت ...
بعد از اینکه معترضان به نژادپرستی در شهر سیاتل آمریکا منطقه خودمختار تشکیل دادند، تصور می‌شد این روند ادامه یابد. دیروز خبر آمده که معترضان نیویورکی نیز منطقه خودمختار تشکیل داده و پلیس را از این منطقه بیرون کرده‌اند.
اعتراضات در آمریکا علیه نژادپرستی ساختاری که از روز قتل وحشیانه جورج فلوید در مینیاپولیس (5 خرداد) شروع شده در آستانه چهل روزگی است. دیروز خبر رسید بعد از «سیاتل» معترضان در «سیتی‌هال » نیویورک نیز منطقه خودمختار تشکیل داده و پلیس را از این منطقه بیرون کرده‌اند. معترضان شب را نیز در منطقه خودمختاری که درست کرده بودند صبح کردند. آنها می‌گویند خواستار اصلاحات ساختاری در اداره پلیس این شهر هستند. ترامپ هفته گذشته در توئیتر نوشته بود: «تا وقتی که من رئیس‌جمهور آمریکا هستم هرگز منطقه‌ای به نام منطقه خودمختار در آمریکا تشکیل نخواهد شد. اگر آنها برای چنین کاری تلاش کنند با زور جدی در برابرشان می‌ایستیم». همزمان با ادامه اعتراض‌ها خشونت‌های مسلحانه نیز در آمریکا به شدت بالا رفته است. مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، با انتشار گزارشی اعلام کرده، در ۸۶ مورد تیراندازی گزارش شده در روز سه شنبه ۳۲ نفر کشته و ۵۹ نفر زخمی شده‌اند.
«مکسین واترز» نماینده دموکرات کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا نیز طی مصاحبه‌ای خواستار ادامه اعتراض‌ها در آمریکا شده است. وی در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی‌سی نیوز» گفته: «بدون برگزاری تظاهرات و اعتراض در کشور شاهد اصلاحات و تغییرات موردنظر نخواهیم بود. ما شاهد بوده‌ایم که اخیراً شهروندان آمریکا از گروه‌های مختلف و با تبار‌های مختلف در اعتراض‌ها و تظاهرات در مناطق مختلف شرکت کردند. مردم ما باید بدانند که اصلاحات و تغییرات موردنظر آنها بدون برگزاری تظاهرات و اعلام اعتراض انجام نخواهند شد».
حماقت باور نکردنی
در اقدامی دیگر در دفاع از نژادپرستی رئیس‌جمهور آمریکا، از «دموکرات‌های بیکاره» بابت تلاش‌های حزب دموکرات در «اورنج کانتی» کالیفرنیا برای محکوم کردن جان وین، هنرپیشه آمریکایی برای «اظهارات نژادپرستانه و تعصب‌آمیز» او حین یک مصاحبه قدیمی و رای آنها به حذف نام او از روی فرودگاهی در «سانتا آنا» انتقاد کرد. ترامپ در این پیام توئیتری همچنین به تصمیم اخیر دانشگاه پرینستون در ایالت نیوجرسی برای حذف نام «وودرو ویلسون»، بیست و هشتمین رئیس‌جمهوری آمریکا از روی دانشکده روابط عمومی و بین‌المللی که جمعه رای آن داده شد، اشاره کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا نوشت: «چه کسی باور می‌کند که پرینستون نام وودرو ویلسون را از روی یک مرکز سیاستگذاری کاملا مورد احترام برداشت. حال دموکرات‌های بیکاره می‌خواهند تا نام جان وین را هم از روی یک فرودگاه بردارند. حماقت باورنکردنی!» رئیس‌جمهوری اوایل همین ماه هم با اظهارنظری مشابه، طرح نیویورک سیتی برای برچیدن مجسمه تئودور روزولت، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا از پله‌های موزه تاریخ طبیعی را محکوم کرده بود. این مجسمه در واقع روزولت سوار بر اسب را نشان می‌دهد، در حالی که یک مرد بومی آمریکایی و یک مرد آفریقایی‌تبار در کنارش قرار گرفتند.
گفتنی است آخرین آمار تلفات ناآرامی‌های آمریکا متعلق به چند هفته پیش است که بنا به دلایل نامعلوم، به روز نمی‌شود! 23 کشته و هزاران زخمی و بازداشتی، آماری است که حدود 2 هفته قبل برخی رسانه‌ها آن را منتشر کردند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 11 تیر 1399
شنبه 14 تیر 1399 05:16 ب.ظ
مرگ بر جنایتکاران امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات