تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در واکنش به سفر ترامپ به داکوتای جنوبی
سرخپوستان آمریکایی: سرزمینمان را پس می‌گیریم
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
همزمان با سفر «دونالد ترامپ» به داکوتای جنوبی جهت سخنرانی در جشن سالروز استقلال آمریکا، سرخپوستان آمریکایی با برپایی تظاهراتی، اعلام کردند که آمریکا سرزمین آنها را دزدیده است و این سرزمین را آنها پس خواهند گرفت.
اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا که از پنجم خرداد در مینیا پولیس و به دنبال قتل وحشیانه جورج فلوید توسط یک پلیس نژادپرست شروع شد، همچنان در بسیاری از شهرهای آمریکا ادامه دارد.روز جمعه سرخپوستان آمریکا نیز به این اعتراضات پیوستند و در اعتراض به سفر ترامپ به داکوتای جنوبی با بستن جاده‌ها اعلام کردند آمریکا سرزمین آنها را دزدیده است. در آستانه حضور ترامپ در داکوتای جنوبی برای حضور در جشن سالروز استقلال آمریکا و بازدید از «یادبود ملی کوه راش مُر» جایی که چهره «آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون و جورج واشینگتن» روی سنگ کنده کاری شده ‌است، سرخپوستان آمریکایی در اعتراض به غصب سرزمین اجدادی شان تجمع کردند. این تجمع با دخالت نیروهای پلیس و دستگیری معترضان به خشونت کشیده شد. طبق گزارش آسوشیتدپرس، معترضان که اکثر آنها عضو قبیله لاکوتا بودند در مسیر منتهی به کوه راش مُر تجمع کرده و مسیر را بستند، اما نیروهای پلیس با سرکوب و دستگیری معترضان، به تجمع آنها پایان دادند.معترضان و سرخپوستان آمریکایی پلاکاردها و بنرهایی در دست داشتند که روی آنها این مطالب نوشته بود: «شما در یک زمین سرقت شده
حضور دارید»، «برتری‌طلبی سفیدپوستان را خاتمه دهید».طبق گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی، در جریان سرکوب معترضان سرخپوست، حدود ۱۵ نفر بازداشت شدند.همزمان با این سفر انتخاباتی ترامپ، کارزار او ابتلای «کیمبرلی گایلفویل» یکی از اعضای کمیته جمع‌آوری حمایت مالی از کارزار ترامپ و از نزدیکان جونیور (پسر ارشد ترامپ) به ویروس کرونا را تایید کرد.به گفته رئیس‌کمیته تامین مالی کارزار ترامپ، گایلفویل و پسر ارشد ترامپ خود را در قرنطینه قرار ‌داده و حضور در تجمعات و برنامه‌ها را لغو کرده‌اند.بر اساس گزارش‌ها، روز جمعه نیز در برخی شهرهای آمریکا مثل پورتلند، اعتراضات به نژادپرستی ادامه داشت و مردم در جریان این اعتراضات، پرچم آمریکا را به آتش کشیده و سپس آن را در سطل زباله ‌انداختند.
معترضان به دنبال انقلاب هستند
 طی روزهای گذشته برخی رسانه‌های آمریکایی مثل فاکس نیوز صراحتاً اعلام کردند که «معترضان به دنبال خواسته‌هایی فراتر از پایان نژادپرستی در کشور هستند؛ آنها به دنبال انقلاب و سرنگونی نظام سیاسی آمریکا و جایگزینی آن با یک نظام عادلانه‌تر هستند». «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، نیز بالاخره جمعه گذشته به این مسئله اذعان کرد و گفت که معترضان در آمریکا به دنبال سرنگونی و تغییرات ساختاری در کشور هستند.
رئیس‌جمهور آمریکا در مراسم «4 جولای»، که به روز استقلال معروف است، در «مونت راش مر» داکوتای جنوبی ضمن انتقاد شدید از معترضانی که قصد انهدام مجسمه‌های کنفدراسیون را دارند، آنها را به تلاش برای سرنگونی «انقلاب آمریکایی و ایجاد تغییرات ساختاری در این کشور» متهم کرد. ترامپ در جمع طرفدارانش که از قضا فاصله اجتماعی را نیز رعایت نکرده بودند، گفت:« این یک فاشیسم جدید چپگرای افراطی است. اگر با زبان آنها صحبت نکنید، خواسته‌های آنها را عملی نکنید و برخلاف میل آنها اقدام کنید، سانسور خواهید شد، در فهرست سیاه قرار می‌گیرید، تحت تعقیب قرار گرفته و مجازات می‌شوید.اشتباه نکنید، این انقلاب فرهنگی چپگرا با هدف سرنگونی انقلاب آمریکا طراحی و برنامه‌ریزی شده است. برای انجام این کار، آنها می‌خواهند هرگونه تمدنی را که میلیاردها نفر را از فقر بیماری و خشونت و گرسنگی نجات داد و بشریت را به پیشرفت و دستاوردهای بزرگی نائل کرد، از بین ببرند. هدف نهایی معترضان، پایان دادن به آمریکا است». وی ادامه داد: برای رسیدن به این مهم، آنها مصمم هستند که هر مجسمه، سمبل و خاطره میراث ملی ما را خراب کنند.. رئیس‌جمهور آمریکا که مخالف جدی به زیر کشیده شدن مجسمه‌های نماد برده‌داری در این کشور است، ماه گذشته طی فرمانی، برای این معترضان‌، مجازات تعیین کرد. ترامپ در سخنرانی مذکور همچنین گفت که در مدارس به کودکان آمریکایی نفرت از کشورشان تعلیم داده می‌شود.


روزنامه آفریقای جنوبی فاش کرد
نقش پررنگ انگلیس در تجاوزات آل‌سعود به یمن

گزارش مستند از 1200 روز تجاوز به یمن/اینجا هر شبانه‌روز 150 کودک می‌میرند
یک روزنامه چاپ آفریقای جنوبی فاش کرد که نیروی هوایی انگلیس به ائتلاف سعودی در حمله به یمن کمک می‌کند.

عربستان در بیش از پنج سال گذشته به کمک کشورهای غربی، مردم بی‌گناه یمن را به خاک خون کشیده است. انگلیس و آمریکا با فروش انواع تسلیحات به عربستان به صورت غیر مستقیم در کشتار مردم یمن دست داشته‌اند. اما اکنون شواهدی از حضور مستقیم انگلیس در جنگ یمن منتشر شده است.
روزنامه الکترونیکی «ماوریک» در گزارشی، با استناد به بیانیه‌های وزارت دفاع انگلیس فاش کرد که نیروی هوایی این کشور به ائتلاف سعودی در حمله به یمن کمک کرده است. این روزنامه چاپ آفریقای جنوبی جمعه نوشت که نیروی هوایی انگلیس سال گذشته (۲۰۱۹) نظامیان و خلبانان سعودی را به منظور استفاده از جنگنده‌ و انجام پرواز در یمن آموزش داده است. کمک نظامی و آموزشی انگلیس‌ها به سعودی‌ها محدود نمی‌شود و مطابق گزارش این روزنامه، نیروهای دیگری در ائتلاف سعودی (احتمالا اماراتی) در ۱۲ پایگاه نظامی انگلیس آموزش دیده‌اند. براساس گزارش ماوریک، بیش از ۳۰۰ سعودی در شش مرکز نظامی متعلق به نیروی هوایی انگلیس آموزش دیده‌اند و آموزش به خلبانان سعودی همچنان ادامه دارد و دوره‌های آموزش تا چهار سال ادامه خواهد داشت.
مقامات دولت نجات ملی یمن بارها جنگ ائتلاف سعودی علیه خود را تهاجم نظامی آمریکایی-انگلیسی- سعودی دانسته و حضور نیروهای غیر عربی در حمله به یمن را بر ملا کرده ‌اند. سال گذشته تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد، نظامیان آمریکایی در اتاق‌های عملیات، به ائتلاف سعودی کمک‌های مستشاری و اطلاعاتی می‌کنند. روزنامه الاخبار لبنان، هم هفته گذشته طی گزارش مفصلی بعد از حملات هوایی شدید ائتلاف سعودی به صنعا، با استناد به اظهارات مقامات و منابع نظامی غربی‌، گزارش داد که بخش هوایی جنگ یمن را انگلیس به صورت کامل بر عهده گرفته است. یک نظامی بازنشسته انگلیسی که از جمله حاضران در پایگاه‌های نظامی عربستان در نزدیکی مرزهای یمن است‌، اظهار داشت: «اگر ما اینجا نبودیم جنگنده‌های سعودی ظرف مدت یک هفته یا نهایتا دو هفته از آسمان یمن ناپدید می‌شدند»
از سوی دیگر، منابع محلی در «سقطری» (در شرق یمن) اعلام کردند که امارات ساخت یک پایگاه نظامی راهبردی در غرب این مجمع‌الجزایر را آغاز کرده است. بر اساس گزارش «المشهد الیمنی»، «رأفت الثقلی» رئیس‌شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات است، و تعداد دیگری از فرماندهان نظامی این گروه به این پایگاه در منطقه «رأس قطینان» رفته‌اند تا آن را از شیوخ منطقه تحویل بگیرند. در ادامه این گزارش آمده است، مکان مذکور از مهم‌ترین پایگاه‌های شناسایی کوهستانی است، که مشرف به دریا بوده و برای اولین بار به عنوان یک پایگاه نظامی توسعه پیدا خواهد کرد.


نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی:
چرخش امارات به سمت اسرائیل فراتر از عادی ‌سازی و در حد ائتلاف است

راهبرد صهیونیستیِ امارات-2|شبکه سازی مشترک امنیتی و نظامی ابوظبی و تل‌آویو-  اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim
نماینده عرب کنست طی یادداشتی، با اشاره به علنی شدن پروژه‌های مشترک ابوظبی و تل‌آویو به بهانه مبارزه با کرونا، این اقدام را فراتر از عادی‌‌سازی روابط و یک طرح سازمان‌دهی شده برای علنی کردن تدریجی ائتلاف دو طرف علیه حقوق ملت فلسطین دانست.
امارات و رژیم صهیونیستی در دوران شیوع ویروس کرونا، به بهانه مبارزه با این ویروس، وارد نوعی همکاری   شده‌اند که به نظر می‌رسد عادی ‌سازی روابط و حتی ائتلاف، هدف نهایی آن است.
پس از آنکه رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد‌، دو شرکت دولتی این رژیم با 42 شرکت اماراتی توافق همکاری در زمینه «تکنولوژی برای مبارزه با ویروس کرونا» امضا کرده‌اند جمال زحالقه نماینده عرب عضو کنست رژیم صهیونیستی، طی یادداشتی که در روزنامه «القدس العربی» منتشر شد، به این امر واکنش نشان داد.
وی نوشت:« اعلام خبر امضای توافق ۴۲شرکت اماراتی با شرکت صنایع نظامی «رافائل» و «صنایع هوایی اسرائیل»، به منزله وارد کردن خنجر از پشت به ملت فلسطین و تک‌تک پسران و دختران آن است. در این روزها که طرح خطرناک الحاق و معامله قرن مطرح است که از بدترین و وحشتناک‌ترین طرح‌های تاریخ برای حل و فصل قضیه فلسطین به شمار می‌روند، یک کشور عربی را می‌بینیم که بی‌هیچ شرمی از توسعه روابط با اسرائیل پرده بر می‌دارد و رسما از طریق رسانه‌ها این امر را اعلام می‌کند و آشکارا از بنیامین نتانیاهو که در حال نسل کشی علیه حقوق سیاسی ملت فلسطین است، حمایت می‌کند.»
زحالقه نوشت که امارات و سایر کشورهای عربی همسو با آن، در واقع به آمریکا ابلاغ کردند که آماده‌اند با محاصره رهبری فلسطین، آن را متقاعد کنند که به مسیر اجرای معامله قرن وارد شود و این امر را با وسوسه‌های مالی و مجموعه‌ای از فشارها و تحریم‌ها محقق می‌سازند.
تظاهرات در اردن
صدها اردنی با تحصن مقابل سفارت آمریکا در امان، مخالفت خود را با حمایت آمریکا از طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری اعلام کردند. این تحصن با دعوت "ائتلاف ملی مقابله با طرح معامله قرن" برای ایجاد زنجیره‌ای انسانی جهت مخالفت با طرح الحاق، معامله قرن و جانبداری آمریکا از اشغالگری اسرائیل برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این تحصن، قطع روابط دیپلماتیک اردن با آمریکا، اخراج سفیر رژیم صهیونیستی، لغو پیمان صلح و توافقنامه گازی را در واکنش به طرح الحاق که به عنوان نتیجه طرح معامله قرن مطرح شده، خواستار شدند. دستگاه‌های امنیتی اردن مانع از پیشروی تظاهرکنندگان به سمت ساختمان سفارت آمریکا شدند. مراد العضایله، دبیرکل حزب جبهه کار اسلامی اعلام کرد که این فعالیت علیه صهیونیست‌ها و دولت آمریکا بوده و می‌خواهیم از این طریق موضعگیری اردن در مخالفت با هرگونه خصومت علیه آن را ابراز داریم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 15 تیر 1399
یکشنبه 15 تیر 1399 08:52 ق.ظ
سرخ پوستان و سیاه پوستان باید چند ایالت آمریکا را از آن خود کنند تا پلیس وحشی آمریکا آنهارا این گونه خفه نکند

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic