تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مصر، امارات و عربستان سه کشور خائنی
که با طرح الحاق کرانه باختری موافقت کرده‌اند
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۶

قطر - Pars Today
یک روزنامه صهیونیستی فاش کرده که، عربستان‌، امارات و مصر خیال تل‌آویو را بابت عدم مخالفت با طرح اشغال کرانه باختری راحت کرده‌اند. این سه در ظاهر خود را مخالف این طرح نشان می‌دادند.
طرح اشغال 30 درصد از کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی که قرار بود 11 تیرماه اعلام شود، به دلیل مخالفت‌های گسترده جهانی به تعویق افتاد. این طرح از سوی دیگر باعث اتحاد گروه‌های مقاومت شد و از نوار غزه تا کرانه باختری همه به دنبال تشدید مقاومت در برابر اشغالگران شدند. حتی پیشنهاد مسلح شدن کرانه باختری و آغاز انتفاضه سوم نیز مطرح شد. تقریبا تمام کشورهای دنیا علیه آن موضع گرفتند و سرانجام همین مخالفت‌ها، باعث به تعویق افتادن آن شد.
 اما حالا خبر رسیده که برخی از کشورهای عربی به فلسطین خیانت کرده و با این طرح موافق بوده‌اند! روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نوشته، برخی سران عرب پیام‌های اطمینان‌بخشی به فلسطین اشغالی فرستاده و اعلام کرده‌اند با طرح اشغال اراضی کرانه باختری مشکلی ندارند. بر اساس این گزارش، مصر، عربستان و امارات عدم مخالفت خود با این تصمیم را اعلام کرده‌اند، برعکس اردن که به شدت با آن مخالفت کرده است.
این روزنامه صهیونیستی سپس مدعی شد، مخالفت اردن با طرح اشغال از بیم عکس‌العمل مردم این کشور است. در ادامه این گزارش آمده، بر اساس نامه‌های سران عرب، آنها تنها از عکس‌العمل مردمشان بیم دارند و فقط به محکوم کردن طرح اشغال کفایت می‌کنند.
طرح حماس برای مقابله با طرح الحاق
از سوی دیگر، «موسى ابو مرزوق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس بار دیگر بر لزوم مقاومت برای شکست توطئه‌های رژیم صهیونیستی تأکید کرد. ابومرزوق با بیان اینکه توافقنامه اسلو دیگر هیچ جایی در قاموس ملت فلسطین ندارد، گفت، «تشکیلات خودگردان باید هرگونه مذاکره با اسرائیل یا دولت آمریکا را رد کند».
وی با تأکید بر اینکه رام الله باید رژیم صهیونیستی را مبجور کند که دست از طرح‌های خود برای نابودی آرمان فلسطین بردارد، تصریح کرد، «هرگونه مذاکره یا روند صلح با اسرائیل خطرناک است؛ زیرا به منزله تسلیم و تحویل تمامی برگه‌ها به اسرائیل است... حماس قصد دارد از طریق وحدت ملی واقعی، بار دیگر به برنامه مقاومت، اعتبار ببخشد، همه گروه‌های فلسطینی را در تصمیم‌‌سازی سیاسی مشارکت دهد و طرح ملی جامعی تدوین کند که مقاومت در برابر اشغالگری، قلب آن باشد».
ابومرزوق ضمن هشدار درباره اینکه «طرح اشغال، فقط محدود به اراضی فلسطین نخواهد ماند»، آرمان فلسطین را یک آرمان جامع و متعلق به یک ملت مظلوم دانست که همه باید به آن کمک کنند. وی همچنین خبر داد، طرح اشغال کرانه باختری، عملا موجودیت تشکیلات خودگردان را پایان می‌دهد و کرانه را به هفت قسمت جدا از هم تقسیم خواهد کرد.
حمایت قاطع الازهر از مقاومت
مرکز اسلامی الازهر مصر نیز از توافق بین جنبش‌های حماس و فتح فلسطین برای مقابله با رژیم صهیونیستی استقبال کرد. روزنامه الاهرام مصر به نقل از الازهر گزارش داد که این اقدام حماس و فتح، اقدام مبارکی است و باید منافع عالی ملی را بر منافع فردی ترجیح داد. الازهر با تأکید بر لزوم کنار گذاشتن اختلافات ناچیز بین فتح و حماس، ابراز امیدواری کرد که این توافق، مسیری به سوی آشتی ملی فراگیری باشد که همه گروه‌های فلسطینی را گرد هم جمع کند. الازهر همچنین تأکید کرد که این توافق، نقطه آغاز تازه‌ای برای باز پس‌گیری حقوق از دست رفته فلسطین و اراضی اشغالی آن خواهد بود.
پارلمان کویت
از سوی دیگر، پارلمان کویت نیز با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد طرح صهیونیستی الحاق کرانه باختری به منزله «میخ جدیدی بر تابوت روند صلح و حق عادلانه فلسطینیان برای تعیین سرنوشت و تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس شریف است». در این بیانیه آمده: «ما با‌اندوه و نگرانی مصوبات و طرح‌های یکجانبه صهیونیستی مربوط به الحاق بخش‌های وسیع و حیاتی اراضی فلسطینی در کرانه باختری را دنبال می‌کنیم طرحی که به پایان دادن به طرح‌های صلح و سازش و فروپاشی اقتصاد و جامعه فلسطینی که از اشغالگری ظالمانه و دیوار نژادپرستانه حایل رنج می‌برند، منجر می‌شود». طبق گزارش خبرگزاری کویت (کونا)، پارلمان کویت دولت‌های عربی و اسلامی و کشورهای آزاده جهان را برای اتخاذ اقدامات قاطع در برابر رژیم صهیونیستی و اجرای اقداماتی در راستای همبستگی و حمایت از پایداری ملت فلسطین و مبارزات آن و کاهش درد و رنج انسانی، اقتصادی و اجتماعی این ملت، فراخواند.
شهادت اسیر 75 ساله فلسطینی
خبر دیگر اینکه، منابع خبری فلسطینی، دیروز از شهادت «سعد الغرابلی» اسیر فلسطینی خبر دادند. به گزارش پایگاه خبری «امد»، مرکز رسیدگی به امور اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی «حنظله» در این خصوص گزارش داد که شهید سعد الغرابلی از اهالی منطقه «الشجاعیه» در شرق شهر غزه بوده که در نتیجه اهمال‌کاری پزشکی از سوی مدیریت زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده است. در این گزارش اشاره شده است که الغرابلی ۲۷ سال از عمر خود را در زندان‌های رژیم صهیونیستی سپری کرده و در سن ۷۵ سالگی به درجه شهادت نائل آمده است.


 زمزمه استیضاح مصطفی کاظمی پس از سکوت در برابر تجاوزات آمریکا

زمزمه هایی از احتمال استیضاح الکاظمی در دیدار قریب الوقوعش با ...
سکوت و انفعال دولت «مصطفی کاظمی» در برابر اقدامات تجاوزکارانه آمریکا، باعث شد که برخی نمایندگان پارلمان عراق موضوع استیضاح دولت کاظمی را به میان بکشند.
درپی آزمایش سامانه ضد موشکی آمریکا در محوطه سفارت این کشور، انتقادات زیادی متوجه دولت بغداد شد و گروه‌های سیاسی عراق، سکوت دولت کاظمی در برابر این اقدام ضد دیپلماتیک آمریکا را مورد نکوهش قرار‌دادند. پیش از این، آمریکا اعلام کرده بود که اقدام فوق با هماهنگی دولت بغداد انجام گرفته است. سکوت بعدی کاظمی، نشان داد که این اعلام آمریکایی‌ها درست بوده است.
در هر حال، انفعال دولت عراق در برابر اقدام آمریکا، باعث شد که برخی نمایندگان مسئله استیضاح کاظمی را مطرح کنند؛ به گزارش ایسنا، «جاسم البخاتی» نماینده پارلمان و عضو "جریان حکمت ملی عراق»‌، از دیدار قریب‌الوقوع خود با کاظمی و تدوین فهرستی از سؤالات برای پرسش از وی، خبر داد.
 «عامر الفایز» عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق، هم تأکید کرد که دولت در قبال تقض حاکمیت عراق توسط آمریکا باید موضع صریح و قاطعی اتخاذ کند و سکوت نکند.
الفایز در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه هشدار داد که سفارت آمریکا به اردوگاهی در داخل منطقه سبز بغداد بدل خواهد شد. بیشتر سفارتخانه‌ها و مراکز مهم دولتی عراق در این منطقه واقع شده‌اند.
«مهدی تقی آمرلی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان، هم گفت که پارلمان عراق، تجاوزات آمریکا به ویژه استقرار یک سامانه پدافندی در داخل منطقه سبز را نقض فاحش حاکمیت عراق می‌داند.
«سلام الشمری» نماینده ائتلاف «سائرون» هم گفت که آمریکا به خاطر ضعف دولتمردان عراقی در تصمیم‌گیری، به تجاوزات خود ادامه می‌دهد.
الشمری تأکید کرد که این رفتار مسئولان عراقی باعث شده است که آمریکا در رفتارهای خود، هیچ احترامی برای بغداد قائل نباشد.
رسانه‌های عراق از اقدام سفارت آمریکا در بغداد در راه‌اندازی و آزمایش سامانه دفاع هوایی در منطقه سبز بغداد خبر دادند. این اقدام آمریکایی‌ها اعتراض طیف‌‌ها و گروه‌های عراقی را در پی داشته است.
 «میثاق ابراهیم» عضو ائتلاف «فتح» در پارلمان عراق، اقدام سفارت آمریکا در انجام تمرین نظامی در منطقه سبز بدون اطلاع دولت عراق را نشانه ضعف دولت کاظمی و تحقیر آن دانست.
علاوه‌بر این موضع‌گیری‌ها، احتمال تظاهرات علیه دولت کاظمی نیز وجود دارد. 


ارگان رسانه‌ای دولت چین: هر وقت بخواهیم ناوهای آمریکا را نابود می‌کنیم
Magiran | روزنامه کیهان (1399/04/17): ارگان رسانه ای دولت چین: هر ...
گلوبال تایمز، ارگان رسمی دولت چین با اشاره به ورود دو ناو آمریکایی به دریای چین جنوبی هشدار داده هر زمان که بخواهند ناوهای آمریکا را قرار می‌دهند.
روابط چین و آمریکا طی ماه‌های اخیر تقریبا در تمام حوزه‌ها و به شدت پرتنش بوده. دریای چین جنوبی نیز در این میان، به عرصه‌ای برای نمایش قدرت دو طرف تبدیل شده است. چین هفته گذشته اعلام کرده بود برای انجام ۵ روز تمرین نظامی برنامه‌ریزی کرده و این تمرینات از ۱ ژوئیه (۱۱ تیر) در نزدیکی «جزایر پاراسل» که هم چین و هم ویتنام ادعای مالکیت آنها را دارند آغاز شده است. همزمان دولت آمریکا در یک اقدام تنش زا دو ناو هواپیمابر خود را راهی منطقه کرد. دیروز رسانه دولتی چین به این اقدام آمریکا واکنش نشان داده و تهدید کردند اگر چین نمی‌خواست، حرکت و حضور دو ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای چین جنوبی ممکن نبود و چین می‌تواند با موشک‌هایش هر زمان که بخواهد این دو ناو را نابود کند. «گلوبال تایمز» همچنین در توئیتی هشدار داد: «چین دارای مجموعه گسترده‌ای از سلاح‌های ضد کشتی مانند دونگ‌فنگ است که می‌تواند با آنها آمریکایی‌ها را هدف قرار دهد...دریای چین جنوبی کاملاً در سیطره ارتش آزادی‌بخش خلق چین است و هرگونه اقدام ناوهای هواپیمابر آمریکایی در این منطقه، تنها به دلخواه ارتش آزادی‌بخش خلق چین انجام می‌شود». وزارت خارجه چین نیز ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در اعزام این دو ناو اعلام کرد واشنگتن عامدانه در حال «قدرت‌نمایی» است. «ژائو لیجیان» همچنین درباره تاثیرات چنین اقداماتی بر ایجاد اختلاف بین چین و آمریکا هشدار داد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 17 تیر 1399
پنجشنبه 19 تیر 1399 04:12 ب.ظ
مرگ برال سعود بی دین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات