تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


 پیشنهاد سید حسن نصرالله برای عبور از بحران لبنان

چرخش به شرق بدون قطع رابطه با غرب
  ۱۳۹۹/۰۴/۱۸

سید حسن نصرالله خطاب به آمریکا: وقت‌تان را تلف نکنید؛ حزب‌الله ...
دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان با اشاره به وضع بد اقتصادی کشورش و تحریم‌های غرب، چرخش به شرق و مبادله با کشورهایی چون ایران، عراق و چین، بدون قطع رابطه با غرب را پیامی به آمریکا و یکی از راه‌حل‌ها برای حل مشکلات دانست.
«سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در آغازین ساعات شب سه شنبه سخنرانی خود را آغاز و شبکه «المنار» آن را به طور زنده پخش کرد. او که در آستانه سالگرد جنگ 33 روزه مقاومت با رژیم صهیونیستی سخنرانی می‌کرد، گفت: «یاد پیروزی‌های به‌دست‌آمده را که منجر به شکست پروژه آمریکایی در منطقه از دروازه لبنان شد گرامی می‌داریم».
البته محور سخنان «سید مقاومت» بیشتر اقتصاد لبنان بود. او با اشاره به اینکه، آنچه در لبنان در سطح اقتصادی در حال رخ‌دادن است نیازمند همکاری، همبستگی و تعهد همگانی است، گفت: «برخی متأسفانه این‌گونه وانمود می‌کنند که ما به‌دنبال وارد کردن لبنان به محورهای خاص هستیم... ما تمام ملاحظات خود را با هدف خروج لبنان از این بحران سخت کنار می‌گذاریم...داشتن روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای شرق مانند ایران، چین و عراق به آمریکا و دیگران این پیام را منتقل می‎کند که لبنان برای خود گزینه‌های دیگری هم دارد».
الگوی ایران
سید حسن نصرالله این را هم گفت که: «شنیدم برخی از شخصیت‌ها می‌گویند ما می‌خواهیم لبنان را به یک الگوی ایرانی تبدیل کنیم، ما هرگز چنین حرفی نزدیم... وقتی ایرانی‌ها حاضر می‌شوند مواد پتروشیمی را با لیره لبنان به ما بفروشند در واقع ایثار و فداکاری می‌کنند. الگوی اقتصادی ایران نمونه بدی نیست چون توانست از تحریم‌ها عبور کند و به خودکفایی برسد، لبنان از عناصر و ظرفیت‌های این الگو بی‌بهره است و لزومی هم ندارد برای هراس‌افکنی این مسائل را مطرح کنیم».
دخالت آمریکا
یکی دیگر از محور‌های بحث رهبر مقاومت لبنان دخالت‌های آمریکا و سفیر نورسیده این کشور بود: «طی چند ماه اخیر از زمانی که این (خانم) سفیر جدید آمریکا تشریف آوردند به‌جای آنکه به توافقنامه‌های بین‌المللی و نقش (پروتکل مربوط به) سفرا پایبند باشند به‌نحوی با لبنانی‌ها رفتار می‌کند که گویی حاکم نظامی یا سفیرکبیر است! انتصاب در وزارت دارایی چه ارتباطی به سفیر آمریکا دارد که او بگوید فلانی بیاید یا فلانی نیاید؟ و این‌که باید شما فلان شخص را منصوب کنید و او معاون رئیس‌بانک مرکزی یا رئیس‌کمیته نظارت بر بانک‌ها باشد؟ این مردم لبنان و پارلمان هستند که مشخص می‌کنند که دولت بماند یا باید برود».
او خطاب به سفیر آمریکا و آمریکایی‌ها ادامه داد: «شما نماینده دولتی جنگ‌طلب هستی که منابع و خیرات را به‌یغما می‌برد و در سایه آن‌چه در ایالت‌های آمریکا رخ می‌دهد و تبعیض‌نژادی‌های انجام‌شده، حق نداری خود را در جایگاه معلم، استاد یا نصیحت‌کننده قرار دهی. سیاستی که شما علیه لبنان به‌کار می‌بری از تنش‌آفرینی گرفته تا محاصره و تحریم نمی‌تواند حزب‌الله را تضعیف کند بلکه آن را تقویت می‌کند و این شما، متحدین و نفوذتان است که تضعیف می‌شوند».‎
تجلیل از قاضی محکوم‌کننده سفیر آمریکا
سید حسن نصرالله به «محمد مازح» قاضی لبنانی محکوم‌کننده سفیر آمریکا نیز اشاره و از او تجلیل کرد، قاضی‌ای که سفیر را ممنوع‌المصاحبه کرد. به گزارش تسنیم، نصرالله در این مورد گفت: «تصمیم قاضی لبنانی در قبال سفیر آمریکا بیانگر وجود قضاتی شجاع و وطن‌پرست در کشور است. افتخار خود را به وجود قاضی محمد مازح و بقیه قضات همانند او که با تمام شجاعت مقابل دولت آمریکا قرار می‌گیرند اعلام می‌دارم».
تسلیم نمی‌شویم
دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به شکست‌های متعدد آمریکا و رژیم صهیونیستی، قریب بودن طرح فشار بر مقاومت و نیز با اشاره به طرح الحاف کرانه باختری، گفت: «حزب‌الله تسلیم نخواهد شد، مقاومت تسلیم نمی‌شود و سیاست‌های شما نتیجه‌بخش نخواهد بود، پس دست از این بازی و وقت‌کشی بردارید. مشغول شدن ما به شرایط اقتصادی نباید ما را از قرار گرفتن کنار فلسطینیان غافل کند».


قاضی شجاع لبنانی خطاب به سید حسن نصرالله؛
بهترین مدال را بر گردنم‌انداختی
دفاع قاطعانه قاضی لبنانی از حکم خود علیه سفیر آمریکا - ایرنا
قاضی لبنانی محکوم‌کننده سفیر آمریکا، در پیامی به سخنان سید حسن نصرالله پاسخ داد و تقدیر او از اقدام ضدآمریکایی‌اش را «بالاترین» مدالی دانست که تاکنون در زندگی خود کسب کرده است.
«محمد مازح»، قاضی شهر صور که با صدور حکمی اعلام کرده بود هر رسانه لبنانی یا خارجی فعال در خاک لبنان که با سفیر آمریکا در بیروت مصاحبه کند، برای یک سال از فعالیت منع و به پرداخت ۲۰۰ هزار دلار جریمه محکوم می‌شود، پس از اینکه دید سید حسن نصرالله از این اقدامش تجلیل کرده، به آن واکنش نشان داد. این حکم در پی اظهارات اخیر سفیر آمریکا در بیروت طی گفت وگویی رسانه‌ای که قاضی مازح، آن را موجب بروز تنش‌های طائفه‌ای، مذهبی و سیاسی دانسته بود، صادر شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این قاضی پس از سخنان سه‌شنبه شب رهبر حزب‌الله که از او تجلیل کرده بود، در پیامی فیسبوکی نوشت: «امروز بالاترین مدال را بر گردنم ‌انداختی.‌ای عزیز، جناب دبیرکل، چه افتخار بزرگی نصیبم شد؛ رویایی که در خواب می‌دیدم در بیداری تعبیر شد. با هزار تحیت و سلام بر عمامه مطهر شما بوسه می‌زنم.» به گزارش ایسنا از «المیادین» او همچنین نوشته: «هر انسان شریف و میهن‌پرستی در سراسر جهان عرب و اسلام به سخنان نصرالله افتخار می‌کند و من هم بسیار تحت تأثیر این سخنان قرار گرفتم».
گفتنی است مدت زیادی از صدور حکم مهم این قاضی علیه سفیر آمریکا نگذشته بود که خبر رسید، استعفا کرده است!همکاری نیروی دریایی انگلیس با ائتلاف سعودی در محاصره دریایی یمن

آغاز رزمایش عربستان و انگلیس .. نقش مخرب غرب و آل سعود بر امنیت ...
منابع خبری در غرب می‌گویند نیروی دریایی انگلیس در محاصره ظالمانه دریایی یمن به نیروی دریایی ائتلاف سعودی کمک می‌کند. این کشورِ همیشه مدعی دفاع از حقوق بشر، به نیروهای سعودی، اماراتی و بحرینی نحوه محاصره این کشور فقیر آفریقایی را نیز آموزش می‌دهد.
یمن از سال 2015 به طور کامل و از زمین و آسمان و دریا تحت شدیدترین محاصره‌ها قرار دارد. محاصره این کشور فقیر و مسلمان توسط ائتلاف سعودی باعث شده قحطی گسترده‌ای در این کشور به وجود آید و کودکان زیادی به دلیل وارد نشدن دارو و مواد غذایی قربانی شوند. با شروع کرونا این وضع به مراتب بدتر هم شده است. حالا خبر رسیده دولت انگلیس مستقیما در این محاصره نقش دارد. این کشور در حال فروش سلاح به سعودی‌ها نیز هست.
در این رابطه یک پایگاه خبری غربی روز سه شنبه از همدستی نیروی دریایی انگلیس با نیروی دریایی عربستان، امارات و بحرین و ارائه آموزش‌های لازم به آنها در زمینه محاصره بنادر یمن پرده برداشت. به نوشته پایگاه «دیلی ماوریک»، نیروی دریایی انگلیس در سپتامبر (مهر) 2015 یک افسر نیروی دریایی امارات متحده عربی را برای آموزش‌های لازم چهار هفته‌ای در زمینه نحوه محاصره بنادر یمن به شهر «پورت موث» در جنوب انگلیس دعوت کرده بود. به گفته برخی منابع مطلع، نیروی دریایی کوچک بحرین نیز برای محاصره دریایی یمن به ائتلاف کمک کرده و برخی از نیروهای بحرینی در جریان نبرد در یمن کشته شدند.
به نوشته این منبع خبری، در مارس (فروردین) 2016 نیز افسران نیروی دریایی انگلیس یک دوره یک هفته‌ای را برای آموزش 15 ملوان سعودی برگزار کردند. نیروی دریایی انگلیس سپس در سپتامبر 2016 تا مارس 2017 نیز دوره‌ای را برای پرسنل اماراتی و عربستانی برگزار کرد.
«سید احمد الوادایی» از تحلیلگران موسسه «دموکراسی و حقوق بحرین» آموزش‌های دریایی انگلیس به ائتلاف آل‌سعود را «شرم آور» خواند. این نشریه در بخش دیگر به دامنه برنامه‌های آموزشی نیروی دریایی انگلیس در سال 2019 برای نیروی دریایی امارات اشاره کرد و نوشت، شماری از کماندوهای اماراتی در «لیمپستون» در جنوب انگلیس در دوره‌ای 60 هفته‌ای نحوه عملیات آبی خاکی و عملیات از بالگرد را فرا گرفتند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 19 تیر 1399
پنجشنبه 19 تیر 1399 04:15 ب.ظ
درود بر نصر ا له
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic