تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
آیا جورجیا در آستانه جنگ داخلی است؟
نمایش قدرت «ارتش سیاه‌پوستان» دربرابر پلیس نژادپرست آمریکا
    ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
سرکوب شدید اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم توسط پلیس نژادپرست آمریکا سیاهان این کشور را به این نتیجه رسانده که آنها برای مقابله با پلیس باید دست به اسلحه شوند، مسئله‌ای که می‌تواند آتش جنگ داخلی را دوباره در این کشور شعله‌ور کند.
بیش از 45 روز از قتل وحشیانه «جورج فلوید» توسط پلیس نژادپرست آمریکا می‌گذرد. طی این مدت واکنش دولت آمریکا به این اعتراض‌ها به جای اصلاح ساختارهای نژادپرستانه، سرکوب شدید اعتراضات بوده و بر اساس گزارش‌ها بیش از 17 هزار نفر دستگیر، 23 نفر کشته و صدها نفر نیز زخمی شده‌اند. با
نا امیدی جنبش اصلاحی«جان سیاهان ارزش دارد» از حرکت‌های اصلاحی و رویکرد مسالمت‌آمیز، برخی سیاهان آمریکا کم کم به این نتیجه می‌رسند که برای مقابله با دولت نژادپرست آمریکا باید دست به سلاح شوند. افزایش 137درصدی فروش سلاح در آمریکا به روایت «نشنال اینترست» و مسلح شدن سیاهان آمریکا در کنار گزارش‌هایی که این روزها در مورد زمزمه‌های «انقلاب ساختاری» و «براندازی» از رسانه‌هایی مثل فاکس نیوز و خود ترامپ شنیده می‌شود ممکن است جنگ داخلی را نیز در آمریکا دوباره شعله‌ور کند. دیروز رسانه‌ها تصاویری از نمایش قدرت نظامی سیاهان آمریکا را در ایالت جورجیا به تصویر کشیدند. همان ایالتی که طی روزهای اخیر به دنبال گسترش خشونت‌های مسلحانه فرماندار برای کنترل اوضاع بیش از هزار نیروی گارد ملی را در آن مستقر کرده است. بر اساس این گزارش همزمان با بازگشایی یک یادبود کنفدراسیونی بحث‌برانگیز، اعضای حزب «پلنگ سیاه» مسلح به انواع سلاح‌های گرم و خودکار که نمونه آن تنها در فیلم‌های آخرالزمانی‌هالیوود دیده می‌شود! وارد پارک «استون مونتین» شدند تا مانع بازگشایی این نماد نژادپرستی شوند. «جورجیا» در میان ایالت‌های آمریکا، شرایطی به مراتب بدتر و ناآرام‌تر دارد.
گروه پلنگ سیاه چیست؟
گروه جدایی طلب «پلنگ سیاه» در دهه 60 میلادی با هدف نظارت بر رفتار مأموران اداره پلیس اوکلند در کالیفرنیا تشکیل شد و گشت‌های مسلحانه موسوم به «پایش پلیس» را به راه‌انداخت. مأموران پلیس اوکلند در آن مقطع به وحشیگری متهم شده بودند. اکنون که ۵۰ سال از آن زمان گذشته، معترضان به وحشیگری پلیس در پی مرگ جورج فلوید و چند آمریکایی سیاهپوست دیگر به دست پلیس بار دیگر دست به سلاح شده و به میدان آمده‌اند. در روزهای گذشته گزارش‌هایی از مسلح شدن سیاهان آمریکا منتشر شده بود. پایگاه اینترنتی نشریه «نیویورک تایمز» هفته گذشته در گزارشی نوشت؛ بسیاری از سیاه پوستان در آمریکا احساس می‌کنند برای حفظ جان خود باید مسلح شوند. روز شنبه نیز در برخی شهرهای این کشور سیاهان مسلح به سلاح گرم به میدان آمدند. فعالان مسلح «جان سیاهپوستان مهم است» و گروه‌های راست‌گرا در «ریچموند» ایالت ویرجینیا به نشانه حمایت متحدانه از متمم دوم قانون اساسی درخصوص آزاد بودن حمل سلاح گرم، گرد هم آمده بودند. دست‌کم ۲۰۰ نفر که اکثریت آنها تفنگ، سلاح‌های نیمه اتوماتیک و دیگر انواع سلاح گرم در دست داشتند بیرون میدان «کپیتول» جمع شدند تا علیه کنترل سلاح و نقض حقوق قانونی اعتراض کنند. در آتلانتا نیز گروهی از سیاهپوستان در حالی که سلاح گرم به دست داشتند روز شنبه تظاهرات کردند.
قتل یک سیاه پوست دیگر
در حالی که اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا هنوز ادامه دارد گزارش‌ها از قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست دیگر به دست پلیس حکایت دارد. بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی تیراندازی مرگبار روز شنبه پلیس در فینیکس در ایالت آریزونا به «جیمز پورتر گارسیا»  جوان ۲۸ ساله سیاه پوست در حالی که در داخل خودروی پارک شده‌اش در یک منطقه‌ای مسکونی بود، سبب خشم ساکنان این ایالت شده است. بر اساس تصاویر منتشر شده چهار افسر خودروی این جوان را محاصره کرده‌ و دو افسر تفنگ خود را به سمت خودروی وی نشانه گرفته‌اند. یک شاهد که از این تیراندازی فیلمبرداری کرده گفته، «گارسیا» داخل خودروی خود خوابیده بود و برخی دیگر که فرد مقتول را می‌شناسند گفتند که وی اصلا مسلح نبود! اما افسران پلیس مدعی هستند وی خود را مسلح کرده بود و به همین خاطر شروع به تیراندازی کرده‌اند. معترضان با برپایی تظاهرات برای روشن شدن قضیه خواستار انتشار تصاویر و فیلم‌های این تیراندازی شده‌اند.


 استراتژیست‌های بزرگ آمریکا از پایان نظم لیبرال می‌گویند

جوزف نای: ترامپ فاجعه‌ای برای قدرت نرم آمریکاست - قدس آنلاین ...
این روزها ‌اندیشمندان و نظریه پردازان برجسته آمریکایی نیز هم صدا با رسانه‌ها، از پایان نظم لیبرال به رهبری آمریکا و ضرورت جایگزینی آن با نظم جدید، سخن می‌گویند.
«جوزف نای»، نظریه‌پرداز آمریکایی، که مفهوم «قدرت نرم» را وارد ادبیات سیاسی کرده است، طی یادداشتی به پایان نظم جهانی لیبرال اعتراف و برنامه‌هایی را برای پس از آن، ارائه کرده است. به گزارش فارس، جوزف نای در این یادداشت که پایگاه «پراجکت سندیکت» آن را منتشر کرد، نوشت: «بسیاری از تحلیلگران می‌گویند نظم جهانی لیبرال با ظهور چین و انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا، به پایان رسید. اما اگر جو بایدن در انتخابات نوامبر(آبان) ترامپ را شکست دهد، آیا او باید برای احیای این نظم تلاش کند؟ احتمالاً خیر، بلکه باید آن را با نظمی دیگر جایگزین کند». جوزف نای در ادامه نوشت: «منتقدان به درستی می‌گویند که نظم آمریکایی ایجادشده بعد از سال ۱۹۴۵ نه جهانی بود و نه همیشه خیلی لیبرال. بیش از نیمی از دنیا (بلوک شوروی و چین) از آن کنار گذاشته شده بود و بسیاری از دولت‌های مستبد عضو آن بودند». وی در پایان خاطرنشان کرده است: «اگر بایدن انتخاب شود، مسئله‌ای که او با آن مواجه خواهد بود‌، این نیست که نظم جهانی لیبرال را بر گرداند و یا از آن صرف نظر کند. مسئله این خواهد بود که آیا آمریکا قادر خواهد بود با متحدان نزدیکش در جهت ارتقاء دموکراسی و حقوق بشر کار کرده و همزمان با طیف وسیع‌تری از کشورها برای مدیریت سازمان‌های قانون‌محوری که وجود آنها برای مقابله با تهدیدهای فراملی مانند تغییرات جوی، بیماری‌های همه‌گیر، حملات سایبری، تروریسم و بی‌ثباتی اقتصادی ضروری هستند، همکاری کند».
آمریکا رو به افول است
«فرانسیس فوکویاما» نظریه پرداز برجسته آمریکایی، نیز این روزها مرتب از افول آمریکا سخن می‌گوید. وی در جدیدترین مصاحبه خود با «فرید زکریا»، ضمن اشاره به ناتوانی ترامپ در مدیریت بحران کرونا گفت:«آمریکا کشور رو به افولی است، و خیلی‌ها در دنیا متوجه این واقعیت شده‌اند. آمریکا در شرایط بسیار بدی قرار دارد و این به جایگاه بین‌المللی آمریکا ضربه زده است». وی اخیراً در «فارین افرز» نیز به پایان نظم لیبرال اشاره کرده و نوشته بود، کرونا قدرت رهبری آمریکا را به چالش کشیده و حتی اگر در انتخابات ۲۰۲۰، دموکرات‌ها پیروز شوند، اداره کشوری را به دست خواهند گرفت که دیگر اقتدار سابق را ندارد.
وی پیش‌بینی کرد: «ادامه همه گیری کرونا می‌تواند به سقوط نسبی آمریکا، ادامه فرسایش نظم لیبرال بین‌الملل و تجدید حیات فاشیسم در سرتاسر دنیا بیانجامد. از سوی دیگر، همه گیری می‌تواند تولد دوباره لیبرال دموکراسی را رقم بزند، ساز و کاری که بارها با بدگمانی‌ها رو به رو شده است و
این بار با ظهورش نویدبخش انعطاف و حیات دوباره است. اگر قرار باشد روندهای فعلی هیچ تغییری نکنند، بدبینی‌ها به سرعت بر خوش بینی‌ها چیره خواهند شد».به گفته فوکویاما، ویروس کرونا توانست ملی گرایی، انزواطلبی و دیگرهراسی که در دهه‌های اخیر شدت گرفته بود را بیشتر و بیشتر کند.»نبرد اطلاعاتی آمریکا و چین
 اف.بی.آی هر 10 ساعت یک پرونده جاسوسی علیه چین باز می‌کند

اف بی آی: هر 10 ساعت یک پرونده جاسوسی علیه چین باز می‌کنیم- اخبار ...
رئیس‌پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) مدعی شده است که هر ۱۰ ساعت یک پرونده جدید ضدجاسوسی علیه چین تشکیل می‌شود. این صحبت‌ها عمق رویارویی واشنگتن-پکن را نمایان می‌کند.
دو سال پیش بود که رویارویی واشنگتن-پکن شدت گرفته و از آن زمان به بعد، با اِعمال محدودیت بر واردات کالا و اعمال تعرفه‌گذاری‌های سنگین، ابعاد تازه‌ای یافته است. طرفین واردات برخی کالاها از طرف مقابل را قطع و یا محدود کرده و بر برخی کالاهای یکدیگر تعرفه‌های سنگین وضع کرده‌اند، تا جنگ اقتصادی دو کشور بالا بگیرد. با همه‌گیری بیماری کرونا، یک جنگ تبلیغاتی نیز ضمیمه این جنگ اقتصادی شد و طرفین یکدیگر را به گونه‌ای برای این بیماری و همه‌گیر شدنش متهم می‌کردند.
اما این‌ها تمام ماجرا نیست و حالا خبرهایی از جنگ اطلاعاتیِ این دو کشور می‌رسد؛ «کریستوفر ری»، رئیس‌پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، در‌اندیشکده راستگرای «هادسن» ادعا کرد که دولت چین کارزاری چند لایه و چند وجهی را علیه آمریکا آغاز کرده و با هدف قرار‌دادن شهروندان خود در خارج از این کشور، از آنان می‌خواهد که به چین بازگردند.»
به گزارش ایرنا، ری گفته است: «به طور متوسط هر ۱۰ ساعت یک پرونده ضدجاسوسی مرتبط با چین تشکیل می‌دهیم و تقریبا نیمی از ۵ هزار پرونده ضدجاسوسی جاری در آمریکا مربوط به چین است.» او همچنین، آن‌طور که ایسنا از روزنامه «گاردین» نقل کرده است، عملیات ضد اطلاعات پکن را بزرگترین و طولانی‌ترین تهدید علیه اطلاع‌رسانی و مالکیت معنوی کشور آمریکا و علیه اقتصاد آمریکا، خواند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 19 تیر 1399
پنجشنبه 19 تیر 1399 04:17 ب.ظ
مرگ بر امریکا
پنجشنبه 19 تیر 1399 04:17 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic