تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سالروز آزادسازی موصل
و نقش بزرگ مرجعیت و حشدالشعبی در این پیروزی
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰

بیانیه ارتش عراق در تقدیر از فتوای مرجعیت در سالروز آزادسازی موصل ...
رئیس‌سازمان «حشد‌الشعبی» در سالروز آزاد ‌سازی «موصل» تاکید کرد که اگر فتوای مرجعیت و لبیک نیروهای حشدالشعبی به این فتوا نبود، شهر موصل آزاد نمی‌شد.
«فالح الفیاض» تاکید کرد: «در سالگرد آزاد‌سازی موصل [باید گفت که] اگر لبیک نیروهای حشد به فتوای [مرجعیت] نبود، این پیروزی حاصل نمی‌شد».
به گزارش خبرگزاری فارس، الفیاض همچنین نقش ارتش، پلیس فدرال، نیروهای مبارزه با تروریسم و عشایر عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش را پر رنگ دانست.
این مقام عراقی در سومین سالروز آزاد ‌سازی شهر موصل، که از سال 2014 تا سال 2017 پایتخت داعش دانسته می‌شد، افزود: «در روز آزاد‌سازی موصل، از پیروزی‌های شهید ابومهدی المهندس(نیز) یاد می‌کنیم».
الفیاض با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که هماهنگی و همبستگی بالا میان رزمندگان‌، باعث شد پیروزی به سرعت حاصل شود و داعش طعم شکست و خواری را بچشد.
وی ضمن قدردانی از این مجاهدت‌ها، ابراز امیدواری کرد که عراق با تکیه بر مرجعیت، ارتش، حشد‌الشعبی و شهدای خود، یکپارچه و پیروز باقی بماند.
آیت‌الله سید علی سیستانی در سال 1393 و در پی اشغال چهار استان عراق به دست عناصر داعش، فتوای جهاد کفایی را صادر کرده بود. در پی صدور این فتوا، طولی نکشید که سازمان حشدالشعبی شکل گرفت.
گروه تروریستی داعش 20 تیر به موصل حمله و آن را اشغال کرده است. موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق بوده و در ۴۰۰ کیلومتری شمال بغداد واقع است.
در خواست قاطعیت از کاظمی
«بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، دیروز گفت که این کمیسیون درباره دخالت‌های آمریکا در عراق و نقض حاکمیت ملی این کشور، پیش از سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر به واشنگتن، یک یادداشت رسمی به وی ارسال خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی تصریح کرد: هدف از سفر کاظمی به واشنگتن، بررسی مصوبه پارلمان درباره اخراج نیروهای آمریکایی از عراق است. کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان نیز پیش از این سفر، طی یادداشتی رسمی به نخست‌وزیر، از وی خواهد خواست تا این دخالت‌های آشکار آمریکا را محکوم کند.
الزیادی توضیح داد که اقدام سفارت آمریکا در استفاده از سامانه دفاعی، نقض آشکار قانون بوده است. این نماینده پارلمان، که عضو ائتلاف «سائرون» است، در پایان گفت که سفارت آمریکا یک مقر دیپلماتیک است نه پایگاه نظامی برای انجام آزمایش.
رسانه‌های عراق عصر شنبه هفته گذشته از راه‌اندازی سامانه دفاع هوایی در سفارت آمریکا خبر داده بودند. این اقدام آمریکایی‌ها، اعتراض طیف‌‌ها و گروه‌های عراقی را در پی داشت.
شکستن اراده آمریکا
«محمد کریم» نماینده پارلمان و عضو ائتلاف «فتح »،
گفت: «حشد‌الشعبی گروهی است که اراده آمریکا را در هم شکست و واشنگتن نیز از دستاوردهای حشد، احساس خطر می‌کند».
این نماینده عراقی خاطر نشان کرد، به همین دلیل، آمریکا با استفاده از اراده داخلی مسئولان عراقی، در پی متزلزل کردن وضعیت حشد است.
کریم در پایان هشدار داد که آمریکا با استفاده از عناصر نفوذی، در پی ایجاد هرج‌ومرج در عراق و بازگرداندن قاتلان ملت عراق به عرصه سیاست است.
در همین ارتباط، «عامر الفایز» نماینده پارلمان عراق، بر این باور است که آمریکا عامل اصلی بی‌ثباتی در عراق است.
«محمد البلداوی» نماینده پارلمان و عضو فراکسیون «فتح»‌، هم درباره طرح‌های آمریکا برای محدود کردن نقش حشدالشعبی و ایجاد درگیری‌های داخلی هشدار داد.
البلداوی گفت که آمریکا برای انحلال حشدالشعبی و محدود کردن نقش این سازمان و اعمال فشار بر آن از داخل تلاش می‌کند به گونه‌ای که یک کودتای نرم در عراق در جریان است.  
نمایندگان پارلمان عراق ۱۵ دی ۱۳۹۸، اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از عراق را تصویب کرده‌اند. ولی به علت فشار آمریکا و جریان‌های وابسته به این کشور، این مصوبه هنوز اجرایی نشده است.شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین:
تمام نقاط حساس اسرائیل در تیررس موشک‌های ماست

شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین: تمام نقاط حساس اسرائیل در تیر رس ...
سخنگوی گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی تأکید کرده موشک‌هایی در اختیار دارند که «تمامی مراکز و تأسیسات حیاتی در سراسر فلسطین اشغالی در تیررس آن هستند».
در حالی که فشارهای سیاسی جهانی بر رژیم صهیونیستی به دلیل تلاش این رژیم برای الحاق 30 درصد از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی رو به افزایش است نیروهای مسلح مقاومت فلسطین نیز، وارد معرکه شده و آخرین هشدارها را به این رژیم می‌دهند..
«ابوحمزه» سخنگوی گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی پنجشنبه به مناسبت ششمین سالروز نبرد «البنیان المرصوص» (تجاوز اسرائیل به نوار غزه در سال 2014) تأکید کرده این گردان‌ها، موشک‌هایی در اختیار دارد که تمامی مراکز و تأسیسات حیاتی در سراسر فلسطین اشغالی در تیررس آن هستند. ابوحمزه این را هم گفته که گردان‌های القدس امروز بیشترین تجهیزات و حضور در میدان را دارند.
طبق گزارش شبکه «فلسطین الیوم»، ابوحمزه همچنین تصریح کرده گردان‌های القدس در جریان نبرد البنیان المرصوص و در طول پنجاه و یک روز نبرد، شهرک‌های صهیونیستی در حومه غزه و شهرهای بزرگ رژیم اشغالگر تا نتانیا را با موفقیت مورد هدف قرار‌دادند.
ابوحمزه همچنین با اشاره به طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری تأکید کرد: «گردان‌های القدس با دقت رخدادها را دنبال می‌کند و با تمام قدرت برای حمایت از سرزمین و ناموس خود در میدان حضور دارد». وی به ملت صبور و پایدار فلسطین در مناطق درگیری که همچنان از مقاومت برای ادامه آزاد‌سازی سرزمین حمایت به عمل می‌آورد، درود فرستاد. گفتنی است رژیم صهیونیستی که ریاست جمهوری دونالد ترامپ بر آمریکا را یک فرصت تاریخی برای خود می‌داند، تلاش گسترده‌ای را برای برآورده کردن آرزوهای خود در این یکسال باقی مانده کرده که الحاق کرانه باختری، یکی از آنهاست و این همان، راز جفتک‌انداختن‌های این روزهای صهیونیست‌هاست!
حمله رژیم صهیونیستی به کرانه باختری
از سوی دیگر خبر رسیده، نظامیان رژیم صهیونیستی صبح پنجشنبه دست به یورش گسترده به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی زدند. بر اساس گزارش پایگاه «الرساله»، نظامیان صهیونیستی چندین فلسطینی را بازداشت کردند که از جمله آنها دو عضو ارشد حماس «حسین ابوکویک» از «بیتونیا» و «جمال الطویل» از «الیبره» و نیز یکی از اعضای کادر جهاد اسلامی به نام «محمد سعید حطاب» از «اریحا» بودند. خبرگزاری فلسطینی «شهاب»، تعداد بازداشتی‌ها را چهارده نفر اعلام کرده است.
نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی روز چهارشنبه نیز با بی‌اعتنایی به وضعیت قرنطینه شهرها و روستاها در کرانه باختری به مناطق مختلف آن حمله کرده و شماری از شهروندان از جمله رئیس‌کمیته باز‌سازی مسجدالاقصی را بازداشت کردند.
همچنین نظامیان رژیم صهیونیستی «ابراهیم مصطفى ابو یعقوب» جوان ۳۳ ساله اهل روستای «کفل حارس» در شمال استان «سلفیت» در کرانه باختری را به ضرب گلوله جنگی به شهادت رساندند. «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در این باره به شبکه «المیادین» گفت: «این جوان فلسطینی در حالی که با برخی از دوستانش در حال پیاده‌روی بودند هدف شلیک گلوله نظامیان اشغالگر قرار گرفت. گلوله به سینه این جوان اصابت کرد و او به دلیل شدت جراحت در بیمارستان به شهادت رسید». حرمت شکنی آل‌سعود در مدینه منوره
حرمت‌شکنی سعودی‌ها در مسجد النبی(ص) با ورق بازی! + عکس - خبرگزاری ...
مقامات سعودی در حرمت شکنی جدید، مجوز تصویربرداری از مدل‌های زن در مدینه منوره را صادر کردند.
دولت عربستان در زمان ولیعهدی محمد بن سلمان روز به روز حرمت شکنی‌های
خود را افزایش می‌دهد. بن سلمان در راستای به اصطلاح مدرنیزه کردن جامعه سعودی، با دعوت از خوانندگان غربی و برگزاری کنسرت‌های مختلط و همچنین برپایی مسابقات ورق بازی و حتی تلاش برای مجاز کردن فروش مشروب، سعی می‌کند به تدریج چهره‌ای سکولار از جامعه عربستان ارائه دهد. صدور مجوز برای یک مجله مد آمریکایی در یکی از مناطق مدینه منوره، جدیدترین اقدام آل‌سعود در این راستا است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از القدس العربی، مقامات سعودی اجازه فعالیت تصویربرداری از مدل‌های زن جهان را در این کشور صادر کرده‌اند. بر اساس این گزارش، تصمیم عربستان درخصوص صدور مجوز فیلم برداری از مدل‌های زن جهان در یکی از مناطق مدینه منوره، با هدف تهیه تیزر‌های تبلیغاتی، موجی از انتقاد‌ها و جنجال‌ها را در پی داشته است.
مقامات عربستان در این حرمت‌شکنی جدید، به مجله مد «ووگ» اجازه داده‌اند تیزر تبلیغاتی یک شرکت آمریکایی در این منطقه، ساخته شود. بر همین اساس، نسخه عربی مجله مد و فشن «ووگ» که دفتر مرکزی آن در آمریکا قرار دارد، تصاویر مستهجنی از حضور مدل‌های معروف زنان در این پروژه را منتشر کرده است. صدور چنین مجوزی و انتشار تصاویر خلاف شئونات اسلامی با قداست شهر مدینه منوره هیچ‌گونه تناسبی ندارد و این امر با انتقاد‌ها و مخالفت‌های بسیاری در این کشور مواجه شده است.
پایگاه «میدل ایست مانیتور» با انتشار این مطلب نوشت:« ساخت تیزر تبلیغاتی با تصویربرداری از زنان مد و لباس در مدینه منوره در چارچوب اصلاحات ادعایی عربستان قرار می‌گیرد که از طریق آن، به دنبال جذب گردشگران خارجی و ادامه اقدامات جنجال برانگیز این کشور نظیر کاهش قدرت پلیس دینی و برداشتن محدودیت‌های اختلاط میان زنان و مردان است.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 21 تیر 1399
دوشنبه 23 تیر 1399 08:06 ق.ظ
مرگ بر وهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic