تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مشکلات امروز عراق ریشه در مداخلات آمریکا در سیستم حکومتی آن دارد
    ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
ریشه‌یابی اوضاع نابه‌سامان عراق/پیامدهای ناتمام اشغالگری آمریکا ...
یک پایگاه خبری-تحلیلی آمریکایی نوشت که عمده مشکلات حال حاضر در عراق، ریشه در پایه‌ریزی سیستم حکومتی در عراق دارد که سال ۲۰۰۳ به دست آمریکا صورت گرفته است.
بر اساس گزارش تحلیلی پایگاه «هیل»، عمده مشکلات فعلیِ سیاسی-اقتصادی در عراق که مسیر انتقال به دموکراسی را مسدود کرده است، طائفی‌گرایی و نظام سیاسی «دزدسالار» در عراق است. هیل همچنین نوشت که نظام سهمیه‌بندی و تقسیم قدرت، که در سال ۲۰۰۳ توسط آمریکا پی‌ریزی شد، مهم‌ترین مانعِ مبارزه با فساد بوده و باعثِ هدر رفتن ثروت می‌شود. این ساختار، اولویت را به منافع احزاب می‌دهد و قدرت را میان اعضای حزبی که قدرت را در دست دارد، تقسیم می‌کند. به گزارش فارس، گزارش فوق می‌افزاید که با هر انتخابات، حزبی که پیروز می‌شود، وزارتخانه‌ها را مملو از اعضاء و همراهان خود می‌کند و این مسئله، باعث افزایش شدید هزینه‌های دولتی می‌شود.


حزب‌الله لبنان:
 تسلیم شدن در قاموس مقاومت نیست /
اسرائیل بازنده جنگ بعدی است
معاون دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان ضمن اشاره به اینکه حزب‌الله هرگز تسلیم نمی‌شود، گفت که هرگونه حمله جدید اسرائیل به لبنان، یک شکست نظامی برای این رژیم غاصب خواهد بود.
«نعیم قاسم» در گفت‌‍وگو با شبکه خبری «المنار» اظهار داشت: «هدف از تمام فشارهایی که آمریکا وارد می‌آورد، تغییر گزینه‌های سیاسی لبنان و گرفتن قدرت مقاومت از حزب‌الله است،(جنبشی) که مایه اضطراب و نگرانی اسرائیلی‌ها است.» قاسم افزود: حزب‌الله در طول تاریخ دو گزینه بیشتر نداشته است؛ پیروزی یا شهادت، و اینکه در قاموس ما، تسلیم شدن وجود ندارد.
نعیم قاسم با اشاره به آمادگی مقاومت در بالاترین سطوح برای مقابله با هرگونه حمله یا تهدیدی، تاکید کرد: «هرگونه حمله جدید اسرائیل به لبنان، یک شکست نظامی برای این رژیم غاصب خواهد بود.» به گزارش فارس، او گفت: اگر جنگ با اسرائیل رخ دهد، قطعاً اسرائیل طرف بازنده خواهد بود، توانمندی‌ها و حضور مقاومت بسیار بیشتر از ژوئیه ۲۰۰۶ [اشاره به جنگ 33 روزه] است و رژیم اسرائیل این را به خوبی می‌داند.
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه تاکید کرد: اگر به نقطه دشواری برسیم، گزینه‌های سختی در اختیار داریم که همگی نزد رهبران ما ذخیره هستند و از آنها در زمان مناسب استفاده می‌کنیم. این گزینه سخت را رهبران تعیین می‌کنند و احتمالا مجموعه‌ای از مسایل یا رویکردها باشد.
نفر دوم حزب‌الله لبنان در ادامه تصریح کرد: جنگ فعلی در واقع جنگی اقتصادی بوده و در مرحله کنونی جایگزین جنگ نظامی چه از سوی آمریکا و چه اسرائیل است و دلیل آن نیز نگرانی آمریکا و موانع موجود و نیز سردرگمی و آشفتگی داخلی دشمن است.
گفتنی است، قاسم در حالی از جنگ اقتصادی سخن می‌گوید که دولت کنونی لبنان به نخست‌وزیری «حسان دیاب»، پس از ماه‌ها ناآرامی و ۸۵ روز پس از استعفای «سعد الحریری»، تشکیل شده است و به موازات آن، فشارهای آمریکا علیه دولت لبنان ادامه
داشته است.


شهر مهم «مأرب» در آستانه آزادی ائتلاف سعودی تجهیزات خود را جمع کرد

شهر «مأرب» در آستانه آزادسازی؛ ائتلاف سعودی تجهیزات خود را خارج کرد
منابع یمنی از خروج بخش زیادی از تجهیزات نظامی ائتلاف اشغالگر سعودی از شهر «مأرب» به عنوان مهم‌ترین پایگاه دولت مستعفی یمن در مرکز این کشور، خبر دادند.
به گفته منابع وابسته به دولت مستعفی یمن، ائتلاف سعودی به این جمع‌بندی رسیده است که شهر مأرب در مرکز یمن نیز به زودی همانند «نِهِم» و «الجوف»، به کنترل نیروهای ارتش و انصارالله یمن درخواهد آمد. نیروهای ارتش و کمیته‌های مرکزی یمن هم اکنون از سه جهت شهر «مأرب» را تحت محاصره خود دارند. همزمان، قبائل استان مأرب نیز به شدت از جنایت عناصر وابسته به حزب« الاصلاح» به علت قتل فجیع «محسن سبیعیان» و خانواده‌اش خشمگین هستند. شیخ سبیعیان از بزرگان استان مأرب بود، که نهم تیرماه به طرز فجیعی کشته شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، حزب اخوانی «الاصلاح» مهم‌ترین بخش عناصر وابسته به دولت مستعفی را تشکیل می‌دهد و مرکز این حزب نیز شهر «مأرب» به شمار می‌رود. بنابراین با آزاد‌سازی این شهر، یکی از مهلک‌ترین ضربات به ائتلاف سعودی وارد خواهد آمد.
به گفته دو منبع نظامی وابسته به دولت مستعفی، ائتلاف سعودی اقدام به خارج کردن سلاح‌های سنگین خود از مأرب به سمت منطقه «الودیعه» کرده و صرفا حضور نمادین در این شهر دارد و مأرب دیگر برای نیروهای اشغالگر سعودی، جای امنی نیست.
ائتلاف سعودی همچنین، اقدام به برکناری «عبدالحمید المزینی» فرمانده نیروهای خود در شهر مأرب کرده و همزمان، در حال رایزنی فشرده با قبائل منطقه برای جلب حمایت آن‌هاست؛ اما قتل فجیع «آل سبیعیان»، قبائل را نیز در موضع ضدیت با ائتلاف سعودی قرار‌داده است.
«عبدالسلام محمد» رئیس‌پژوهشکده مطالعات راهبردی یمن، به وبگاه العربی الجدید گفت که نقشه ائتلاف سعودی ضعیف کردن ارتش «منصور‌هادی» و حمایت از شورای انتقالی برای تسلط بر استان «شبوه» است و در این بین، کاری به پیشروی‌های انصار‌الله در مأرب هم ندارد.
نیروهای ارتش و کمیته‌های مرکزی یمن ۲۰ خرداد ماه با آزاد‌سازی منطقه «مدغل» در غرب شهر مأرب، در هفت کیلومتری این شهر مستقر شدند و این شهر از سه جهت تحت محاصره قرار دارد.
درگیری متحدان ریاض و ابوظبی
در حالی که متحدان عربستان سعودی و امارات در یمن این روزها مشغول مذاکره در ریاض هستند، اما عناصر نظامی دو طرف بار دیگر در جنوب یمن با یکدیگر درگیر شدند.
این درگیری‌ها که در استان «لحج» رخ داد، بسیار شدید گزارش شده و تعدادی از هر دو طرف کشته و زخمی شده‌اند.
به گزارش فارس، درگیری پس از آن آغاز شد که عناصر «شورای انتقالی جنوب» (مورد حمایت امارات) اقدام به باز‌سازی مواضع نظامی خود در یک منطقه مورد اختلاف کردند که با واکنش شبه‌نظامیان دولت مستعفی مواجه شد.
به گفته یک منبع نظامی، عناصر شورای انتقالی هفت تن از نیروهای دولت مستعفی را به اسارت خود در آورده‌اند.
این درگیری‌ها در شرایطی است که با گذشت بیش از یک سال از آغاز درگیری‌ها میان دو طرف در جنوب یمن و همزمان تلاش ریاض برای ایجاد توافق میان طرفین، دور جدید مذاکرات در ریاض در حال انجام است. البته در آبان ماه سال گذشته توافق ریاض میان طرفین امضاء شد، اما تا کنون عملی نشده و مذاکرات فعلی نیز برای اجرای توافق ریاض صورت می‌گیرد. شورای انتقالی جنوب که حمایت ابوظبی را به همراه دارد، مدعی خودمختاری در استان‌های جنوبی این کشور است.
طرح جدید سازمان ملل
یک منبع در دفتر «مارتین‌گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، به خبرگزاری «آناتولی» گفت، طرف‌های درگیر در یمن یعنی دولت مستعفی، دولت نجات ملی و ائتلاف سعودی، پیش‌نویس طرح جدید‌گریفیتس برای پایان دادن به بحران یمن را روز جمعه دریافت کرده‌اند.
آتش‌بس فراگیر در سرتاسر یمن، تشکیل کمیته هماهنگی نظامی به ریاست سازمان ملل و عضویت افسران عالیرتبه از طرفین نزاع برای نظارت بر آتش‌بس، اقدامات اقتصادی و انسانی و بازگشایی فرودگاه صنعاء، از جمله مفاد این طرح هستند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 22 تیر 1399
دوشنبه 23 تیر 1399 08:07 ق.ظ
مرگ ب امریکائی جنایت کار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات