تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانانصارالله: به اسرائیل حمله می‌کنیم
 رأی الیوم: انصارالله مثل حزب‌الله است هرچه می‌گوید عمل می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۲۴

انصارالله: برد موشک‌هایمان به اسرائیل هم خواهد رسید/ از سوریه می‌خواهیم به عربستان و اسرائیل حمله کند - خبرگزاری اهل بیت (علیهم‌السلام) - ابنا - اخبار شیعیان و تشیع
روزنامه «رأی‌الیوم» طی گزارشی ضمن مرور «هشدارهای انصارالله به عربستان، امارات و اسرائیل» نوشته، انصارالله در مسیر حزب‌الله لبنان حرکت و اغلب تهدیدات خود را عملی می‌کند.
«عبدالله یحیی الحاکم» رئیس‌هیئت اطلاعات جنبش انصارالله یمن اخیرا اعلام کرد «بانک اهدافی در عربستان، امارات و اسرائیل در اختیار دارند و احتمال هدف قرار‌دادن این اهداف وجود دارد». حالا روزنامه رأی الیوم نوشته که چند ساعت پس از این سخنان، سخنگوی ائتلاف سعودی اعلام کرد سامانه دفاعی آنها چهار موشک و شش پهپاد را رهگیری کرده است و اگرچه به مکان رهگیری این موشک‌ها اشاره‌ای نکرد اما سخنگوی انصارالله تأکید کرد که این موشک‌ها به اهداف خود رسیده است.
به نوشته رای الیوم، سخنان عبدالله الحاکم برای هدف قرار‌دادن عمق خاک عربستان تازگی ندارد اما آنچه جدید است اشاره او به اهدافی در امارات و تل‌آویو است لذا باید این سؤال را پرسید که آیا ما در برابر استراتژی جدید توسعه دایره اهداف تا فلسطین اشغالی هستیم؟ آیا جنبش انصارالله موشک‌هایی در اختیار دارد که قادر است به تل‌آویو برسد؟ یا اینکه این تهدیدات صرفا در راستای جنگ روانی است؟
انصارالله مثل حزب‌الله
نویسنده این گزارش این را هم اضافه کرده که «انصارالله در مسیر حزب‌الله لبنان حرکت و اغلب تهدیدات خود را عملی می‌کند و پیشتر به هدف قرار‌دادن ریاض، جده، خمیس مشیط و بقیق مرکز صنایع نفتی عربستان تهدید کرده بود که آن را عملی کرد و این پایگاه‌ها را هدف حملات موشکی و پهپادی دقیق قرار‌داد و حیرت دشمنان و کارشناسان خارجی را برانگیخت».
رأی‌الیوم حتی نوشته درخصوص حمله انصارالله به اهداف اسرائیلی در دوره آینده دو احتمال وجود دارد که وقوع آن بعید نیست، نخست؛ اینکه انصارالله بندر ایلات واقع در شمالی‌ترین نقطه خلیج العقبه را هدف حمله موشکی قرار دهد و این احتمال وجود دارد چرا که بُرد موشک‌ها و پهپادهای این جنبش به بندر ینبع عربستان واقع در شمال غربی این کشور می‌رسد و بندر ایلات نیز تنها چند ده کیلومتری از ینبع فاصله دارد و در حقیقت در تیررس این موشک‌هاست. دوم؛ هدف قرار‌دادن کشتی‌های اسرائیلی در ورودی باب‌المندب یا جنوب دریای سرخ با استفاده از موشک‌های دریایی یا قایق‌های تندرو «استشهادی»، درست همانند اتفاقی که برای کشتی‌های اماراتی و سعودی رخ داد.
این روزنامه همچنین نوشته که جنبش انصارالله پس از گذشت قریب شش سال تجاوزات ائتلاف عربی و بمباران نقاط مختلف یمن، دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و دیگر اهدافی باقی نمانده است که سعودی‌ها در صنعا و صعده بمباران کنند لذا باید گفت که هر گونه حمله موشکی انصارالله به امارات یا فلسطین اشغالی با استفاده از پهپاد یا موشک‌های بالستیک طی هفته‌های آینده بعید نیست و چه بسا جدیدترین، خطرناک‌ترین و غافلگیرکننده‌ترین موارد در جنگ یمن در طول شش سال باشد.
رونمایی از موشک جدید
از سوی دیگر، سرتیپ «عبدالله بن عامر» معاون اداره تبلیغات یمن، در گفت‌وگو با شبکه «المسیره» ضمن رد ادعای عربستان مبنی هدف قرار گرفتن شهروندان سعودی در حمله ارتش یمن، خبر داد که گونه جدیدی از موشک‌های بالستیک در یمن وجود دارد که «در زمان مناسب» رونمایی خواهد شد. معاون اداره تبلیغات یمن گفت: «ما امروز در برابر عملیاتی بزرگ در عمق خاک عربستان قرار گرفتیم. پیشتر یک موشک‌ بالستیک در عملیات‌ها شلیک می‌کردیم؛ اما امروز چندین موشک و پهپاد به سمت عربستان روانه می‌کنیم». سرتیپ عبدالله بن عامر در ادامه تأکید کرد:‌ «زمان عملیات‌ها و محدوده‌های جغرافیایی محدود به سر آمده است».
معاون اداره تبلیغات یمن همچنین تأکید کرد که عملیات‌های ارتش یمن به صورت کورکوانه صورت نمی‌گیرد و نیروهای مسلح این کشور شهروندان عربستانی را هدف قرار نمی‌دهند بلکه اختلال در عملکرد پدافند هوایی سعودی است که باعث آسیب دیدن آنها می‌شود.
جلال الرویشان، معاون دفاعی و امنیتی نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن نیز تاکید کرد، عملیات
«توازن بازدارندگی» ارتش یمن همزمان با توسعه موشک‌های بالستیک و پهپادها ادامه دارد، ما در حال توسعه برد موشک‌ها و پهپادها تا مسافتی هستیم که دشمن و کسانی که پشت آنها ایستاده و از آنها حمایت می‌کنند، را غافلگیر خواهد کرد. چرا انصارالله در اندیشه حمله به اسرائیل است؟

به اسرائیل حمله می‌شود؟ | اعتمادآنلاین

  محمدرضا مرادی
«عبدالله یحیی الحاکم» رئیس هیئت اطلاعات جنبش انصارالله یمن اخیرا اعلام کرد که بانک اهدافی در عربستان، امارات و اسرائیل در اختیار دارند و احتمال هدف قرار دادن این اهداف وجود دارد.  روزنامه «رأی‌الیوم» در گزارشی ضمن‌ اشاره به هشدارهای انصارالله اعلام کرد ،حمله موشکی «انصارالله» به تل‌آویو بعید نیست. اما چرا انصارالله باید اسرائیل را تهدید کند و آیا رژیم صهیونیستی در جنگ یمن دخالت داشته است؟
یمن یکی از مهم‌ترین کشورها در استراتژی‌های سیاست خارجی اسرائیل به شمار می‌رود. علت این مسئله نیز به جایگاه استراتژیک یمن برمی‌گردد. یمن یکی از کشورهای مشرف بر دریای سرخ و تنگه استراتژیک باب‌المندب است. اسرائیل حیات اقتصادی خود را وابسته به دریای سرخ می‌بیند و تنها راه ارتباطی این رژیم با دنیای خارج نیز بندر ایلات و دریای سرخ است. از این رو این بازیگر سعی کرده است با کشورهای مشرف بر دریای سرخ ارتباط خود را گسترش دهد. یمن همواره به‌عنوان یک دغدغه برای اسرائیل به شمار رفته است.
 با شروع انقلاب‌های عربی و پیروزی انصارالله در عرصه سیاسی و نظامی، تل‌آویو به شدت دچار هراس شده است. چرا که انصارالله یمن قطعا اجازه سوءاستفاده ارتش اسرائیل را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب نخواهد داد و این با استراتژی سنتی رژیم صهیونیستی در تضاد است. به همین دلیل اسرائیل تلاش کرده تا با کمک به ائتلاف سعودی، زمینه را برای شکست انقلابیون یمن فراهم کند. اسرائیل در کنار کشورهای اروپایی یکی از شرکای اصلی ائتلاف سعودی برای سرکوب و بمباران مردم یمن بوده است. در این مورد تلاش زیادی شده تا این نقش پنهان بماند. اما بررسی اطلاعات و گزارش‌های محدودی که در این مورد منتشر شده نیز برای اثبات این نقش کفایت می‌کند. نکته جالب این است که حتی برخی رسانه‌های عربی اعلام کرده‌اند که اسرائیل به نوعی زمینه‌ساز حمله عربستان و امارات به یمن شد. در اکتبر 2014 یعنی چند ماه پیش از شروع جنگ یمن، «آفی یسخروف» روزنامه‌نگار اسرائیلی از نگرانی تل‌آویو پس از تسلط انصارالله و انقلابیون بر شهرهای یمن یکی پس از دیگری خبر داد. به‌ویژه زمانی که انصارالله به تنگه استراتژیک باب‌المندب نزدیک شد که محل عبور از دریای سرخ به اقیانوس هند بود. در این زمان خبرگزاری اسرائیلی «والا» نیز از تهدید نیروهای نزدیک به ایران یعنی انصارالله در باب‌المندب برای کشتی‌های اسرائیلی خبر داد، به‌ویژه با توجه به این تجربه که گروه‌های فلسطینی در اوایل دهه هفتاد میلادی به کشتی‌های اسرائیلی در تنگه باب‌المندب حمله کرده بودند. در مارس ٢٠١٥ نیز روزنامه یدیعوت آحارونوت از خطر بسته شدن باب‌المندب به‌دلیل تسلط نیروهای وفادار به ایران یعنی انصارالله خبر داد. علاوه ‌بر آن، این روزنامه به مصر و عربستان در مورد حضور ایران در دریای سرخ هشدار داد و از سکوت کشورهای اروپایی در برابر این تهدید انتقاد کرد. در واقع اسرائیل به‌صورت مرحله‌ای تهدید انصارالله را در 2 سال آنچنان پُررنگ کرد که به نوعی زمینه را برای حمله عربستان و امارات مهیا کرد. البته این تنها یک بخش از دلایل شروع جنگ یمن بوده و بخش مهم‌تر آن به تمایلات افراطی بن‌سلمان برمی‌گردد. اما اسرائیل در سوق دادن بن‌سلمان به این جنگ نقش مهمی ‌ایفا کرده است.
در جریان جنگ یمن نیز اسناد زیادی در مورد نقش اسرائیل وجود دارد. در نوامبر 2017‌ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی به صراحت از حضور اسرائیل در جنگ یمن پرده برداشت و اعلام کرد که کشتی‌های جنگی اسرائیلی در جنگ یمن حضور دارند. علاوه‌بر این برخی رسانه‌ها اعلام کردند یک شرکت آلمانی وابسته به شرکت تسلیحاتی «رافائل» رژیم صهیونیستی، سامانه‌های دفاعی و‌تانک ساخت این رژیم را به اماراتی‌ها تحویل داده و امارات نیز از این تسلیحات در جنگ علیه مردم یمن استفاده کرده است!
روزنامه «الخلیج آنلاین» نیز از طرح کامل رژیم صهیونیستی در الحدیده پرده برداشته که توسط امارات با هدف کامل کردن‌ اشغال الحدیده و تحمیل قیمومیت خود بر دریای سرخ دنبال می‌شود. این روزنامه در گزارشی به نقل از منابع نزدیک به کمیته اطلاعات کنگره آمریکا نوشت: «مزدوران خارجی در یمن دوره آموزشی خود را در اسرائیل(مناطق‌ اشغالی 1948) گذرانده‌اند و اکنون نبردهای الحدیده در ساحل غربی یمن را مدیریت می‌کنند.» این منابع افزودند که «محمد دحلان» مشاور محمد بن‌زاید ولیعهد ابوظبی مزدوران خارجی را از کلمبیا و نپال جذب کرده و اسرائیل آنها را برای جنگیدن در ساحل غربی یمن آموزش داده است. علاوه ‌بر این بررسی دقیق و تخصصی سیستم کنترل سلاح از راه دور زره‌پوش‌های ارتش امارات نشان می‌دهد این سامانه ساخت اسرائیل بوده و برجک کنترل از راه دور تسلیحاتی ساخت شرکت رافائل روی آن نصب شده است. تیری میسان نویسنده و تحلیلگر فرانسوی مسائل بین‌الملل نیز درباره همکاری آل‌سعود و رژیم صهیونیستی در یمن می‌گوید: «اسرائیل فرمانده به اصطلاح نیروی مشترک عرب در یمن است و مقر فرماندهی جنگ علیه یمن در عربستان نیست بلکه در آن سوی باب‌المندب و به دست کسانی است که با بمب‌افکن‌های سعودی یمن را بمباران می‌کنند. آری سربازان و خلبانان اسرائیلی همکاری تنگاتنگی با رژیم آل‌سعود دارند و ارتش این کشور را یاری می‌دهند هرچند که این روابط علنی و رسمی ‌نیست.» روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» هم اذعان کرد، رژیم صهیونیستی عضو غیررسمی ‌ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان در جنگ علیه یمن است.
در واقع رژیم صهیونیستی عضو غیررسمی ‌ائتلاف سعودی بوده و در کشتار مردم بیگناه یمن نقش زیادی داشته است. به همین دلیل انصارالله یمن اعلام کرده که تل‌آویو نیز در بانک اهداف انقلابیون یمن قرار دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 25 تیر 1399
چهارشنبه 25 تیر 1399 08:30 ق.ظ
درود بر مردم مسلمان یمن

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic