تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

ناو غول‌پیکر آمریکا همچنان در آتش می‌سوزد
تحقیر پیاپی آمریکا از عین‌الاسد تا سن‌دیه‌گو 
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
با گذشت نزدیک به سه روز از انفجار و آتش‌سوزی مهیب در کشتی جنگی آمریکایی، این ناو همچنان در آتش می‌سوزد و علت آن هنوز مشخص نشده. به گفته مقامات نیروی دریایی آمریکا جهنمی از آتش در زیر کشتی در حال شعله کشیدن است. «ناو‌های غول پیکر آمریکا» که زمانی مظهر اقتدار این کشور بود حالا تبدیل به مظهر تحقیرش شده. تحقیر آمریکا از عین الاسد عراق تا سن دیه گو همچنان ادامه دارد و هر روز ابعاد جدیدی به خود می‌گیرد.
زمانی نه چندان دور ناوهای غول پیک، مظهر ابرقدرتی آمریکا به شمار می‌رفت و فقط کافی بود در جهان اعلام کند که یکی از آنها را راهی منطقه‌ای کرده است. همین خبر کافی بود تا پرچم سفید مخاطب این پیام بالا برود اما آمریکا این روزها به چنان فلاکتی در داخل و خارج گرفتار شده که به جرات می‌توان گفت، «بی سابقه است». باز به جرات می‌توان گفت آغاز چنین روند تحقیر‌آمیزی، حاصل تلاش‌های محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران است که مسیر این تحقیر کردن‌ها را برای خیلی‌ها باز و هموار کرد.
 در 30 خرداد 98، ایران پهپاد پیشرفته،گران قیمت و متجاوز «گلوبال‌هاوک» آمریکا را که فلسفه ساخته شدنش، دیده نشدن و ساقط نشدن بود، دید و ساقط کرد. واشنگتن نیز هیچ غلطی نتوانست بکند. به دنبال ترور ناجوانمردانه سردار رشید سپاه اسلام سپهپد قاسم سلیمانی نیز ایران در 18 دی 98 پایگاه مجهز و بزرگ عین الاسد آمریکا در عراق را با ده‌ها موشک شخم زد و قطعا دهها نظامی آمریکایی را به جهنم فرستاد. طی ماه‌های گذشته نیز نیروهای جبهه مقاومت در عراق، یمن و سوریه بارها نیروهای آمریکایی را تحقیر کرده‌اند. همین شنبه گذشته بود که نیروهای عراقی چهار خودروی یدک کش ارتش آمریکا را پس از آنکه سرنشینان خودرو را پیاده کردند، به آتش کشیدند. هفته گذشته در ونزوئلا نیز ارتش این کشور یک هواپیمای آمریکایی را سرنگون کرد و مقامات دولت ترامپ تصمیم گرفتند بی‌سر و صدا از کنار آن رد شوند!
حالا با انفجار این ناو غول پیکر که گویا شعارش«هنوز جنگیدن را شروع نکرده‌ام»! است، و زخمی شدن دهها نفر از پرسنل آن، دوباره آن ابهت دروغین جلوی چشم دنیا، تحقیر می‌شود و مقامات بلند پایه این کشور نیز ترجیح می‌دهند فقط سکوت کنند. این تحقیر وقتی جدی‌تر می‌شود که می‌شنویم برخی می‌گویند، این حادثه یک حادثه عادی نیست و احتمالا خرابکاری است!
احتمال خرابکاری
انفجار ناو «یو اس اس بونهام ریچارد» در داخل این کشور نیز سرو صدای زیادی به راه‌انداخته است. رسانه‌های این کشور را که مرور می‌کنی می‌بینی، آنها با خود می‌گویند زمانی نه چندان دور تکنولوژی ما در جهان حرف اول را می‌زد اما این روزها در مدیریت ساده‌ترین مسائل نیز درمانده ایم. سال گذشته بخش‌های وسیعی از جنگل‌های کالیفرنیا طعمه حریق شد و دولت این کشور با پیشرفته‌ترین وسایل اطفای حریق
هفته‌ها قادر نبود آن را مهار کند.
کشتی جنگی «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» با شعار «هنوز جنگیدن را شروع نکرده‌ام» هنوز شروع به جنگ نکرده آتش گرفته و علیرغم تلاش‌های گسترده حدود ۴۰۰ ملوان به همراه هلی‌کوپترهای نیروی دریایی و آتش‌نشانان محلی و فدرال در پایگاه نیروی دریایی «سن دیه‌گو » همچنان می‌سوزد و شعله‌های آتش و دود آن در حال زبانه کشیدن است. عملیات اطفای حریق نیز تا لحظه تنظیم این گزارش(عصر سه شنبه) بی‌نتیجه مانده است. مقامات آمریکایی هنوز درباره علت آتش سوزی در این کشتی جنگی توضیحات روشنی نداده‌اند اما به گفته برخی منابع، ابتدا در ناو انفجاری رخ داده و سپس، آتش سوزی شروع شده است. برخی نیز معتقدند «خرابکاری» در این کشتی رخ داده است. به عنوان یک نمونه بسیاری از کاربران زیر اخبار و گزارش‌های «ژورنال دفاعی انگلیس» و وب سایت«نیوی تایمز» از احتمال خرابکاری در این ناو سخن گفته‌اند. به گفته برخی منابع‌، همزمان با آتش سوزی گسترده در ناو، صدای انفجارهای شدیدی از آن
شنیده می‌شد.
به نوشته روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» این یکی از بدترین آتش‌سوزی‌هایی است که تاکنون یک کشتی جنگی آمریکایی را خارج از میدان جنگ در بر گرفته است. آتش، دکل جلوی کشتی را ویران و به گفته مقامات نیروی دریایی آمریکا در زیر کشتی جهنمی ایجاد کرده که درجه حرارت آن به ۱۰۰۰ درجه فارنهایت (حدود ۵۳۸ درجه سانتیگراد) می‌رسد. تعداد مجروحان این حادثه ۵۹ نفر شامل ۳۶ ملوان و ۲۳ غیرنظامی اعلام شده است. این افراد به دلیل جراحاتی مثل در معرض حرارت شدید قرار گرفتن و استنشاق دود تحت درمان قرار دارند.
ناوهای پر دردسر
تیر 98 نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» هشدار داد ناوهای آمریکایی دیگر مقرون به صرفه نیستند و به آمریکا در جنگ‌های احتمالی نه تنها کمکی نمی‌کنند بلکه خود به هدف‌های آسیب پذیر نیز تبدیل می‌شوند. چندی پیش نیز منابعی در آمریکا اعلام کردند، آمریکا باید استفاده از این ناوها را به دلیل خطراتی که آنها را تهدید می‌کند، کمتر کند چرا که دیگر دوران استفاده از چنین ناوهایی سپری شده و آنها بیش از هر چیز، تبدیل به اهدافی بزرگ شده‌اند که به راحتی مورد هدف قرار می‌گیرند.
آسوشیتدپرس نیز در گزارشی نوشته ارتش آمریکا خود را برای «بدترین سناریو» یعنی انهدام کامل و غرق شدن ناو هواپیمابر «یو اس اس بونهام ریچارد» و پخش شدن گالون‌های سوخت آن در بندر سن دیه‌گو که منجر به یک فاجعه زیست محیطی بزرگ می‌شود، آماده می‌کند. گارد ساحلی آمریکا یک گروه پاک‌سازی نفت هم استخدام کرده تا اگر نفتی پخش شد، در حالت آماده‌باش باشند. گارد ساحلی آمریکا همچنین تردد هوایی و دریایی در یک مایلی این ناو را متوقف کرده است.مقامات بهداشتی آمریکا به مردم هشدار داده‌اند تا در خانه‌های خود بمانند چرا که دود «آکریدی» حاصل از یکی از بدترین آتش‌سوزی‌های ناوهای نیروی دریایی در سال‌های اخیر در سراسر سن دیه‌گو پخش شده است. همزمان با آتش سوزی در این ناو خبر رسیده، در ۱۵۰ پایگاه، ناو‌ و زیردریایی‌ هسته‌ای آمریکا هزارن سرباز آمریکایی یا کرونا گرفته‌اند یا در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند!
سونامی سقوط جنگنده‌ها
این پایان مصیبت‌های ارتشی که خود را «بزرگترین» در جهان می‌داند نیست. همزمان با آتش سوزی مهیب در این ناو، از ایالت نیومکزیکوی آمریکا نیز خبر می‌رسد عصر
سه شنبه یکی دیگر از جنگنده‌های اف-۱۶ آمریکا سقوط کرد و خلبان آن مجروح شد. فاکس نیوز با انتشار این خبر نوشته این حادثه در پایگاه هوایی «هالومان» رخ داد و پنجمین سقوط جت‌های جنگنده از ماه مه (اردیبهشت-خرداد) محسوب می‌شود و دومین حادثه‌ای است که در دو هفته گذشته برای هواپیمایی از این دست روی داده است.بنا به گفته
نیروی هوایی آمریکا، تحقیقات درباره علت حادثه در حال انجام است. به نوشته سایت شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، در اوایل ماه ژوئن(خرداد) نیز یک جنگنده اف-۱۶ دیگر در آمریکا سقوط کرد که خلبان آن کشته شد. این خلبان در حال طی کردن آموزش‌های روتین خود بود که در کارولینای جنوبی دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.
سقوط جنگنده‌های آمریکایی طی یک سال گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است. منابع خبری گزارش داده‌اند تنها در بازه زمانی دو ماه گذشته دست‌کم ۷ جنگنده‌ آمریکایی شامل اف 15، اف 16، اف 18 و اف 35 دچار سانحه شده و سقوط کرده‌اند. ۹ ژوئن (۲۰ خرداد ماه) در خبرها آمده بود که یک جنگنده اف ۳۵ در پایگاه هوایی «هیل» این کشور دچار سانحه شد. ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد ماه) جنگنده
اف ۱۵ آمریکا در سواحل دریای شمال سقوط کرد و خلبانش کشته شد و در نهایت گارد ساحلی انگلیس لاشه آن را پیدا کرد. در تاریخ ۱۵ می‌(۲۶ اردیبهشت ماه) جنگنده اف ۲۲ آمریکایی در ۲۰ کیلومتری پایگاه هوایی «اگلین» در غرب ایالت فلوریدا سقوط کرد. یک جنگنده اف ۳۵ آمریکا هم ۱۹ ماه می‌(۳۰ اردیبهشت ماه) در جریان یک پرواز آموزشی دچار سانحه شد و سقوط کرد البته خلبان نجات یافت. شبکه تلویزیونی الاتجاه نهم بهمن ۹۸به نقل از منابع محلی گزارش داد که یک فروند هواپیمای نظامی آمریکایی نزدیک پایگاه عین الاسد در استان الانبار، غرب عراق سقوط کرد. یک مقام ارشد دولت آمریکا هفتم بهمن ۱۳۹۸ نیز خبر سقوط یک فروند هواپیمای نیروی هوایی آمریکا در استان غزنی افغانستان را تایید کرد. شبکه سی بی‌اس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد 11 نیروی ارتش آمریکا در سقوط این هواپیما کشته شده‌اند.
مجموعه این اخبار حاکی است، آنچه فرانسیس فوکویاما نظریه پرداز مشهور آمریکایی اخیرا گفت صحت دارد و آمریکا دیگر آن آمریکای سابق نیست، حتی اگر ترامپ در انتخابات شکست خورده و قدرت به دست دموکرات‌ها بیفتد!تروریست سوری:
ارتش آمریکا هم آموزش‌مان می‌دهد هم سلاح در اختیارمان می‌گذارد

آخرین آمار گروه‌های تروریستی در سوریه؛ تعداد،‌ ملّیت و منابع مالی- اخبار  بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim
یک تروریست سوری در اعترافات خود، اظهار داشت که واشنگتن هم تروریست‌ها را آموزش می‌دهد و هم سلاح‌های ساخت آمریکا را در اختیار آنها قرار می‌دهد.
یک تروریست زندانی در زندان‌های ارتش سوریه وابسته به گروه تروریستی «مغاویر الثوره»، اعتراف کرد که وی به همراه سایر تروریست‌ها تحت نظارت مربیان آمریکایی آموزش می‌دیده‌اند.
سه تروریست وابسته به گروه مغاویر الثوره، که در شهر «تدمر» زندانی ارتش سوریه هستند، اعتراف کردند که از آنها در برخی مأموریت‌ها استفاده می‌شده و آنها در این مأموریت‌ها وظیفه داشتند اطلاعاتی درباره برخی اهداف روسی و ایرانی جمع‌آوری کنند.
به گزارش فارس، یکی از تروریست‌های دستگیر شده به نام «عبدالله المشوات» در اعترافات خود گفت: «تحت نظارت چند مربی آمریکایی یاد گرفته ایم که چگونه از انواع سلاح‌ها استفاده کنیم. تمام سلاح‌ها ساخت آمریکا بودند و چند مربی آمریکایی را دیدم که برای آموزش می‌آمدند؛ اما فرایند آموزش را چند سوری اجرا می‌کردند.»
پاسخ بشار اسد به نامه محمود عباس
 منابع فلسطینی گزارش دادند که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، به نامه «محمود عباس» رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین، پاسخ داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، «زیاد ابو عمرو» معاون نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان، این نامه را از «فیصل مقداد» معاون وزیرخارجه سوریه، دریافت کرده است. در ارتباط با جزئیات این نامه، گزارشی نرسید. پیش از این‌، عباس به بشار اسد نامه نوشته بود.
به اعتقاد کارشناسان، نامه عباس به بشار اسد، به خاطر ناامیدی وی از کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس است.
آتش زدن پرچم آمریکا
ساکنان روستای «الرشوانیه» در استان «حسکه» سوریه، در حمایت از بشار اسد و علیه آمریکا تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان حضور نظامیان اشغالگر آمریکایی و ترکیه‌ای در خاک سوریه را محکوم کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، ساکنان این روستا که در حومه شهر مرزی «قامشلی» در استان حسکه قرار دارد،تحریم‌های آمریکا علیه سوریه، موسوم به قانون «سزار»، را هم محکوم کردند و علیه رژیم صهیونیستی نیز شعار دادند. معترضان همچنین، پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «نه به مداخلات آمریکا در امور سوریه» و «مردم سوریه با هم برادر هستند».
معترضان خطاب به آمریکا و محور مخالف دولت سوریه، اعلام کردند: «هر‌اندازه شما و مزدوران‌تان(علیه سوری‌ها) تلاش کنید، (باز هم) ملت سوریه، یکپارچه باقی می‌ماند». شرکت کنندگان در این تظاهرات همچنین، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.
کنگره آمریکا در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸، طرح تحریم‌های خود علیه سوریه، معروف به قانون «سزار»‌، را به تصویب رسانده بود. این قانون از 28 خرداد 1399 اجرایی شده است. این قانون تحریم‌های شدید علیه ملت سوریه وضع و محاصره اقتصادی آن را تشدید کرده و بندهایی علیه متحدان دمشق دارد که آنها را از باز‌سازی سوریه و حمایت از دولت این کشور باز می‌دارد.
زخمی شدن ۳ سرباز روس
مرکز آشتی روسیه در سوریه (وابسته به وزارت دفاع روسیه) اعلام کرد، سه نظامی روس در شمال سوریه بر اثر یک حمله تروریستی زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس، یک مرکز وابسته به وزارت دفاع روسیه ساعتی بعد از انتشار خبرها درباره انفجار مهیب در مسیر گشت مشترک این کشور و ترکیه در سوریه، از زخمی شدن سه نظامی روس خبر داد. حوالی ظهر دیروز یک خودروی بمب‌گذاری شده در مسیر گشتی‌های مشترک ترکیه و روسیه در بزرگراه« ام-۴ » (شمال سوریه) منفجر شد.
ارتش روسیه در واکنش به این اقدام تروریست‌ها، مواضع آنها را بمباران کرد و نظامیان سوری نیز دست به حمله توپخانه‌ای علیه تروریست ‌ها زدند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 25 تیر 1399
چهارشنبه 25 تیر 1399 08:30 ق.ظ
مرگ بر امریکائیان ضد بشر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic