تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

تعطیلی 5 پایگاه دیگر آمریکا در افغانستان
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵

آمریکا 5 پایگاه نظامی خود در افغانستان را بست | پایگاه خبری جماران
دولت آمریکا به دلیل ترس از ایران و گروه‌های مقاومت و البته، تحت پوشش توافق با طالبان، پنج پایگاه خود را در خاک افغانستان تخلیه کرد.
«جاناتان‌هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) دیروز خروج سربازان آمریکایی از پنج پایگاه این کشور در افغانستان را تایید کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی پنتاگون در بیانیه خود مدعی شد که این خروج بر اساس توافق میان طالبان و آمریکا، که 135 روز قبل(۱۰ اسفند گذشته) منعقد شده، صورت گرفته است. به گفته‌هافمن، آمریکا در حال حاضر تقریباً 8000 نیروی نظامی دیگر در افغانستان دارد. این خروج در شرایطی صورت گرفته است که آمریکا به شدت از ناحیه ایران و محور مقاومت احساس خطر می‌کند. علاوه‌بر آن، آمریکا در داخل نیز شرایط مطلوبی ندارد. هافمن در ادامه این بیانیه اش‌، ادعا کرد که حضور نیرو‌های آمریکا در افغانستان بر توانایی‌ها تکیه دارد نه تعداد نیرو!


فارین پالیسی: نفوذ و قدرت آمریکا نابود شده است
فارن پالیسی: نفوذ و قدرت آمریکا نابود شده است - خبرگزاری فارس ...
پس از اذعان نظریه پردازان برجسته نظم لیبرال به شکست لیبرالیسم و نظم آمریکایی، نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» نیز طی تحلیلی نوشت، رئیس‌جمهور آمریکا نفوذ و قدرت این کشور را نابود کرده و دنیای بدون رهبری آمریکا، دیگر یک احتمال نیست.

 این روزها همه از پایان نظم لیبرال و افول آمریکا سخن می‌گویند؛ طی روزهای اخیر «فوکویاما» و «جوزف نای»  دو نظریه پرداز برجسته نظم لیبرال، طی مصاحبه‌هایی، صراحتاً به شکست و افول لیبرالیسم اعتراف کردند. هفته نامه «نیوزویک» نیز هفته گذشته در یادداشتی، با اعلام اینکه ریشه‌های وضعیت خراب کنونی آمریکا را می‌توان در ناکامی لیبرالیسم یافت، نوشت: «لیبرالیسم امروزه به یک نظام فاسد تبدیل شده و شکست خورده است».
نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» نیز در جدیدترین یادداشت خود درباره افول آمریکا نوشته است: «دنیای بدون رهبری آمریکا، دیگر یک احتمال مبهم و قابل سرزنش در آینده نیست. با شیوع ویروس کرونا به عنوان یک نمونه اصلی، داریم با چشم‌‌هایمان می‌بینیم چنین دنیایی چگونه به نظر می‌رسد». در ادامه این مطلب آمده است: «شکست دولت دونالد ترامپ در ایجاد یک ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با ویروس کرونا، جدیدترین نشانه شکستی عمیق‌تر و احتمالاً ماندگار است. در واقع، در میان همه میراث‌های سیاست خارجی ترامپ، هیچکدام احتمالاً مهم‌تر از ضربه‌ای نیست که او با تضعیف شراکت‌ها و ائتلاف‌های ساخته‌شده توسط آمریکا، به جایگاه، نفوذ و قدرت آمریکا در دنیا زده است» فارین پالسی می‌افزاید: «نظم قدیم جهان به رهبری آمریکا اکنون شکست خورده است و آنچه که جایگزین این نظم می‌شود، ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که جهان– و از جمله آمریکا– بدان نیاز داشته باشد. قرن بیست و یکم به قرن ضدآمریکایی تبدیل شده است، هویتی که پیش از شیوع بیماری همه گیر «کووید-۱۹ »، تا حد قابل توجهی شکل گرفته بود، اما مطمئناً به واسطه شیوع این بیماری، تسریع و تشدید شده است. این گزارش می‌افزاید: ممکن است قرن ضدآمریکایی، در آینده به شکلی خشونت‌آمیز، رویکردی خصمانه با آمریکا در پیش بگیرد، اما در حال حاضر، به لحاظ اخلاقی، قرنی ضدآمریکایی است. سه ستون تشکیل دهنده قدرت آمریکا– یعنی: قدرت نظامی، قدرت اقتصادی و قدرت سیاسی- که قرن گذشته را تعریف می‌کرد، یا به کلی از بین رفته‌اند یا تضعیف شده‌اند.
بسیاری از کارشناسان حال و روز این روزهای آمریکا را دلیل این شکست می‌دانند. ترامپ در مدیریت بحران کرونا به شدت شکست خورده و کرونا 139 هزار نفر فوتی روی دست آمریکا گذاشته است. کرونا بیش از 50 میلیون بیکار و چند میلیون گرسنه و بی‌خانمان نیز طی سه ماه گذشته به جا گذاشته است. اعتراضات به نژادپرستی نیز هر چند روز یک بار از گوشه‌ای از آمریکا دوباره شعله‌ور می‌شود. خشونت‌های مسلحانه نیز در آمریکا به شدت بالا رفته است. سی ان ان دیروز در گزارشی اعلام کرد این تنها ویروس کرونا و ناآرامی‌های اجتماعی و افزایش دمای هوا نیست که جامعه آمریکا را به شدت تحت تاثیر قرار‌داده است، بلکه جرائم خشونت‌آمیز نیز به طور فزاینده‌ای رو به افزایش است.بر اساس این گزارش، تیراندازی و قتل که در مراحل اولیه قرنطینه با افت زیادی رو‌به‌رو شده مجددا به شدت افزایش یافته است.در نیویورک نرخ قتل در شش ماه نخست امسال 23 درصد نسبت به 2019 رشد داشته است. در شیکاگو نرخ قتل طی هفته آخر ژوئن و هفته نخست جولای نسبت به سال قبل 39 درصد افزایش یافت. نرخ قتل در لس آنجلس نیز طی دو ماه گذشته با رشد دو رقمی رو‌به‌رو شده است.یک فرمانده سابق نیروی دریایی آمریکا:
ناو بونهام ریچارد به آهن‌پاره تبدیل شده باید غرق شود
تلاش‌ها برای مهار آتش‌سوزی در ناو آمریکایی «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» که روز یکشنبه بنا به دلایل نامعلومی دچار حریق شده بود، در پایگاه دریایی «سن‌دیه گو» همچنان ادامه دارد. در همین حال، یک فرمانده سابق نیروی دریایی آمریکا گفت، این ناو دیگر قابل استفاده نیست و باید غرق شود.
روزچهار شنبه نیز بر اساس گزارش‌ها، عملیات مهار آتش کشتی جنگی «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» توسط صدها ملوان با استفاده از هلی‌کوپترهای نیروی دریایی و توسل به آتش‌نشانان محلی و فدرال، در پایگاه نیروی دریایی «سن دیه‌گو » پی گیری شد. ولی منابع آمریکایی تا لحظه تنظیم این گزارش(عصر چهارشنبه)، خبر دقیقی از پایان عملیات خاموش کردن آتش منتشر نکرده‌اند. همچنین، مقامات آمریکایی دلیل روشنی برای علت آتش گرفتن این ناو اعلام نکرده‌اند و برخی منابع نیز از احتمال خرابکاری در این ناو خبر داده‌اند.
برخی کارشناسان نظامی آمریکایی معتقدند که شانس چندانی برای نجات ناو «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» وجود ندارد. «برایان مک‌گراث» از فرماندهان بازنشسته نیروی دریایی آمریکا درخصوص شرایط ناو بونهام ریچارد به رسانه «سن‌دیه گو تریبون» گفت: «به‌نظر نمی‌رسد که آتش‌سوزی در این ناو یک آتش‌سوزی سازه‌ای باشد. شما نمی‌توانید تنها از بیرون روی این آتش، آب بریزید. شما باید به جایی بروید که آتش آنجاست، باید منبع آتش‌سوزی را بیابید.»
«لارنس برنان» افسر سابق نیروی دریایی آمریکا، که اکنون استاد دانشگاه «فوردهام» است، نیز در این خصوص به آسوشیتد پرس گفت: «چنین آتشی می‌تواند فولاد را خم کرده و مشکلات جدی برای این کشتی ایجاد کند. برای یک کشتی که سال‌های بیشتری از عمرش می‌گذرد، این مشکل شدیدتر خواهد بود. مسئله نگران‌کننده این است که آتش‌سوزی بیش از یک روز ادامه پیدا کرده است. حدس من این است که آسیب‌های داخلی به ناو بسیار شدید خواهد بود».«ارل یرگر» ناخدای بازنشسته نیروی دریایی آمریکا و فرمانده سابق ناو «یواس‌اس باتان» نیز درباره سرنوشت ناو «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد»، به «بیزینس اینسایدر» گفت:«کشتی دیگر قابل تعمیر نیست و احتمالاً با یدک‌کش به دریا منتقل می‌شود و در نقطه عمیقی از اقیانوس غرق می‌شود.»
 به گزارش تسنیم، اگر تلاش‌ها برای نجات ناو حادثه‌دیده «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» شکست بخورد، یکی از بزرگ‌ترین خسارات واردشده به نیروی دریایی آمریکا (از لحاظ‌اندازه و تناژ) به ثبت خواهد رسید. این ناو غول‌پیکر، 844 فوت (بیش از 250 متر) طول و 40 هزار تن وزن دارد. ناو لکسیگتون که در جریان جنگ جهانی دوم غرق شد، 888 فوت طول و 47 هزار تن وزن داشت.برخی کارشناسان نظامی آمریکایی بر این باورند که حتی اگر ناو بونهام ریچارد از این آتش‌سوزی عظیم نجات پیدا کند، بازگشت آن به شرایط عملیاتی، مدتی به‌طول خواهد انجامید و نیروی دریایی آمریکا قادر نخواهد بود در عملیات‌ پیشِ‌رو از آن استفاده کند.به‌گفته این کارشناس نظامی، از دست دادن چنین ناو بزرگی که به‌تازگی عملیات تعمیر و ارتقای تجهیزات را پشت‌سر گذاشته بود، حتی برای مدتی کوتاه نیز ضایعه بزرگی برای نیروی دریایی آمریکا قلمداد می‌شود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 26 تیر 1399
پنجشنبه 26 تیر 1399 10:03 ق.ظ
بی نهایت مرگ و انزجار به مردم جنایتکار امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic