تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگانحزب‌الله لبنان با موشک کورنت اسرائیل را تحقیر کرد
   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶

حزب‌الله لبنان با موشک کورنت اسرائیل را تحقیر کرد | صراط عشق
حزب‌الله لبنان همان‌طور که وعده داده بود، انتقام خون یکی از فرماندهان خود را با حمله به مواضع نظامیان صهیونیست گرفت. گفته می‌شود حداقل یک‌تانک مرکاوا در این حمله موشکی نابود، و شماری نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده یا زخمی شده‌اند.
علی کامل محسن (معروف به جواد) که از اعضای حزب‌الله بود هفته گذشته در جریان تهاجم صهیونیست‌ها به اطراف فرودگاه دمشق به درجه شهادت نائل شد. انتشار این گزارش علنی، همان موقع، توسط رسانه‌های صهیونیستی و مسئولان این رژیم یک «تهدید جدی» تفسیر شد. به دنبال این اقدام رژیم صهیونیستی، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وزرا دستور داد که درباره حمله اخیر این رژیم به سوریه کمتر اظهارنظر کنند. همچنین رسانه‌های صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه اعلام کردند، بعد از شهادت این فرمانده حزب‌الله مقامات این رژیم پیامی را از طریق روسیه برای حزب‌الله لبنان فرستاده و در آن خطاب به حزب‌الله اعلام کردند، قصد هدف قرار‌دادن این فرمانده را نداشتند! اما جنبش حزب‌الله لبنان طبق وعده‌ای که پیش از این داده بود، دیروز عصر به وقت تهران انتقام خون شهیدش را با حمله به بخش‌هایی از سرزمین‌های اشغالی گرفت. این انتقام سریع، بسیاری را غافلگیر و صهیونیست‌ها را تحقیر کرد. همچنین نشان داد، «دوران بزن در رو واقعا تمام شده  است».
جزئیات عملیات
دیروز بعدازظهر،رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل شبکه «کان» در پیام‌هایی توئیتری از تبادل آتش در مرز لبنان و فلسطین اشغالی خبر دادند. در ادامه خبرها آمد که «بین رزمندگان حزب‌الله و نظامیان صهیونیست در مزارع شبعا تبادل آتش صورت گرفته است». خبرنگار العربیه هم گزارش داد، پس از تبادل آتش با حزب‌الله لبنان، رژیم صهیونیستی نیروی پشتیبان به منطقه اعزام کرده است.
همچنین شبکه اسکای نیوز در گزارش خود از وقوع درگیری مرزی خبر داد و اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی به ساکنان منطقه مرزی دستور داده از منازل خود خارج نشوند. برخی گزارش‌ها‌ از شلیک موشک‌های ضدزره از سمت لبنان به نیروهای رژیم صهیونیستی حکایت دارد. دیروز برای چند ساعت تبادل آتش بین دو طرف ادامه داشت. برخی منابع نیز نوشتند، حزب‌الله حداقل با یک موشک کورنت، یک‌تانک مرکاوا و یک خودروی نظامی را منهدم و شماری نظامی صهیونیست را به هلاکت رسانده است.
البته صهیونیست‌ها طبق روال قبل که آمار تلفات و خساراتشان را به شدت سانسور می‌کنند، این بار نیز ترجیح دادند انهدام تجهیزات نظامی شان را انکار کنند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مورد هدف قرار گرفتن یک‌تانک مرکاوا را رد کرد. شبکه ۱۰ این رژیم نیز اعلام کرد، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به آنچه وعده داده بود عمل کرد.پایگاه خبری المیادین اما به نقل از
«یک شاهد عینی»گزارش داده که ارتش رژیم صهیونیستی به‌شدت مناطق کفرشوبا، الهباریه و اطراف منطقه مزارع شبعا را هدف قرار‌داده است. سخنگوی نیروهای موقت سازمان ملل متحد در لبنان نیز به الجزیره گفته با طرف‌های درگیر در ارتباط هستند و اوضاع را جدی پیگیری می‌کنند.
هلاکت 5 صهیونیست و جراحت 13 نفرارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید این درگیری از جایی آغاز شد که سه یا چهار نیروی حزب‌الله قصد نفوذ داشتند. منابع خبری نزدیک به حزب‌الله لبنان هم اعلام کرده‌اند که در جریان عملیات دیروز، ۵ نظامی رژیم صهیونیستی به هلاکت رسیدند و ۱۳ نفر نیز مجروح شدند. با این حال سخنگوی نظامی رژیم صهیونیستی با تکرار این ادعا که نیروهای صهیونیست در این درگیری آسیب ندیده‌اند، گفت که درباره وضعیت نیروهای حزب‌الله اطلاعی ندارند. شبکه العربیه هم اعلام کرده که دست‌کم یک نظامی صهیونیست در عملیات حزب‌الله لبنان زخمی شده است. از سوی دیگر، منابع نزدیک به حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با المیادین اعلام کردند «برخلاف ادعای رسانه‌های اسرائیلی هیچ کدام از نیروهای حزب‌الله شهید نشده‌اند.» صهیونیست‌ها هم در ادامه از خبر کشته شدن یکی از عناصر حزب‌الله عقب نشستند!
جشن خیابانی در لبنان
پس از هدف قرار‌دادن سرزمین‌های اشغالی توسط حزب‌الله لبنان، کاروان‌های شادی در جنوب لبنان به راه افتادند. همچنین تصاویری پس از عملیات در مزارع شبعا در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده که پخش شیرینی توسط مادر شهید «علی محسن» در جنوب لبنان را نشان می‌دهد. این رزمنده حزب‌الله در حمله هفته گذشته رژیم صهیونیستی به حومه دمشق به شهادت رسید.
 واکنش نتانیاهو    
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنشی زودهنگام به درگیری مرزی اعلام کرد، آنچه در مرز با لبنان جریان دارد، حادثه امنیتی ساده‌ای نیست. گفته می‌شود او در همان دقایق آغاز حملات حزب‌الله به پناهگاه فرار کرده است! شبکه المیادین هم به نقل از پایگاه «واللا» گزارش داد، ارتش این رژیم هم از ترس هدف قرار گرفتن نیروها بخشی از آنها را به اماکنی مستحکم منتقل کرده است. خبرنگار المیادین نیز تاکید کرد که نتانیاهو بعد از این حملات به مقر امن وزارت امنیت در زیرزمین منتقل شده تا در آنجا جلسه کابینه امنیتی کوچک خود را تشکیل دهد. روزنامه صهیونیستی «معاریو» نیز خبر داد که به دنبال درگیری، فرودگاه «روش بینا» در شمال فلسطین اشغالی بسته شد. دیروز و قبل از آغاز این عملیات نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به حال آماده‌باش کامل در آمده بودند.
هنوز تمام نشده
پس از این تبادل آتش، کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع امنیتی این رژیم اعلام کرد، باید منتظر روزهای پرتنشی باشیم. روزنامه جروزالم پست نیز از برقراری مقررات منع آمد و شد در شمال اراضی اشغالی خبر داد.  پیش از شروع حملات حزب‌الله، ارتش رژیم صهیونیستی سامانه گنبد آهنین را در مرزهای شمالی مستقر کرده بود. همچنین شبکه 20 تلویزیون رژیم صهیونیستی دیروز
پیش از شروع حملات گزارش داد ارتش این رژیم اعتراف می‌کند امکان متوقف کردن عملیات حزب‌الله را در صورتی که قصد انجام چنین کاری را داشته باشد نخواهد داشت. این شبکه تلویزیون عبری زبان به نقل از کارشناسان نظامی این رژیم خبر داد، حزب‌الله در صورت انجام عملیات، به دنبال اقدامی دردناک خواهد بود.


روایت‌های متناقض از پشت پرده انفجار در پایگاه حشدالشعبی

اخبار متناقض درباره دلیل انفجار در پایگاه اسپایکر عراق - خبرگزاری ...
برخی منابع عراقی اعلام کردند، وقوع انفجار در پایگاه حشدالشعبی عراق، ناشی از حمله هوایی آمریکا بوده است. دولت عراق وعده تحقیقات بیشتر را داد
رسانه‌های عراقی اعلام کردند، یکشنبه شب صدای سه انفجار در پایگاه «الصقر»، واقع در جنوب شهر بغداد، شنیده شده است. وزارت کشور عراق جزئیات جدیدی درباره این انفجارها، ارائه کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، «سعد معن» مدیر اطلاع‌رسانی وزارت کشور، طی یک فایل صوتی، اعلام کرد: بیش از 20 خودروی آتش‌نشانی به این پایگاه اعزام و دست کم 70 درصد آتش‌سوزی، مهار شده است. معن توضیح داد: بر اساس تشخیص اولیه، دمای بالای هوا باعث این انفجارها بوده است. این انفجار تلفات جانی نداشته است.
«عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق، نیز دستور تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب برای مشخص شدن علت دقیق این انفجارها را صادر کرده است.
پیش از این نیز پایگاه الصقر شاهد انفجار بوده و بعدا مشخص شده که آمریکا این پایگاه را هدف قرار‌داده است.
اما، در مورد انفجارهای یکشنبه شب، خبرهای متفاوتی نیز منتشر شده است؛ برخی نمایندگان پارلمان عراق و حشد‌الشعبی این انفجارها را با انفجارهای قبلی مرتبط دانسته و اعلام کرده‌اند که این انفجارها کار آمریکا بوده است.
«حسن سالم»، نماینده پارلمان و عضو فراکسیون «الصادقون» (متعلق به جریان صدر)، اعلام کرد که انفجارهای پادگان الصقر ناشی از حملات هوایی بوده است. سالم گفت: «حمله به پادگان الصقر، نقض جدید حاکمیت ملی عراق از سوی آمریکاست».
تحقیق در‌باره خشونت‌های میدان التحریر
«مصطفی کاظمی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، در پی افزایش موج انتقادات از دولت درباره درگیری‌های خشونت بار یکشنبه شب در میدان التحریر بغداد، دستور تحقیق فوری و دقیق در این باره را صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، سرتیپ «یحیی رسول»، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، با اعلام این خبر افزود، از تظاهر‌کنندگان می‌خواهیم به نیروهای امنیتی نزدیک نشوند و البته، آنها به لحاظ قانونی حق دارند که تظاهرات کنند.
سرتیپ رسول تصریح کرد: هر خونی که ریخته شود چه از نیروهای امنیتی چه از تظاهرکنندگان، خسران برای همه عراقی‌ها است. دستورات و رویکردهای اعلام شده به نیروهای امنیتی درباره حمایت از تظاهر‌کنندگان و دفاع از آنها، کاملا شفاف و دقیق است. برخی می‌خواهند که تظاهرات را به سوی اهداف دیگری غیر از مطالبه حقوق ذکر شده در قانون اساسی عراق بکشانند. در پی درگیری‌های یک شنبه شب میان نیروهای پلیس و تظاهرکنندگان در میدان التحریر در بغداد، دو معترض کشته و چند نفر نیز زخمی شدند.
چند روزی است که ساکنان برخی استان‌های عراق از جمله بغداد و نجف اشرف، در اعتراض به وضعیت بد خدمات‌رسانی و اوضاع معیشتی نامساعد خود، به خیابان‌ها آمده و خواستار برکناری شماری از مسئولان
شده‌اند.

انصارالله یمن: ما و ایران در یک محور و مقابل آمریکا و اسرائیل قرار داریم

انصارالله: ما و ایران در یک محور واحد و جنگ علیه آمریکا و اسرائیل ...
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد این جنبش با ایران در یک محور واحد و جنگ نامحدود علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد.
«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد: «مقاومت یک محور واحد در برابر هیمنه آمریکاست». البخیتی که با «رادیو اسپوتنیک» گفت‌و‌گو می‌کرد در واکنش به ایجاد مزاحمت جنگنده آمریکایی برای هواپیمای ماهان ایران در آسمان سوریه نیز تصریح کرد، ماهیت پاسخگویی انصارالله به ایجاد مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای غیرنظامی ایران در زمان مناسب خود تعیین می‌شود اما در عین حال پاسخ انصارالله جایگزین پاسخ ایران نخواهد بود. وی افزود دفتر سیاسی انصارالله نیز در بیانیه‌ای بر ایستادگی ملت یمن در کنار آزادگان در برابر سرکشی آمریکا تأکید می‌کند. گفتنی است مبارزه با آمریکا، آل‌سعود و رژیم صهیونیستی جزو اهداف اصلی و اعلام شده این جنبش است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 7 مرداد 1399
چهارشنبه 8 مرداد 1399 12:01 ب.ظ
درود بر مسلمین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic