تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


فرمانده سابق ارتش اسرائیل:
حادثه امنیتی دوشنبه شب شرم‌آور بود/
سید حسن نصرالله خواسته‌اش را به ما دیکته کرد
   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
«عمیرام لوین»، فرمانده سابق ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به داستان ساختگی اخیر این رژیم‌ و رسانه‌هایش درباره تنش‌های مرزی دوشنبه شب، این حادثه را «شرم‌آور» خواند و گفت «سید حسن نصرالله دستور کار خود را به تل‌آویو دیکته می‌کند».
دوشنبه بمباران آغاز شد، اما بمبارانِ اخباری که تشخیص درست وغلطش دشوار بود. اخبار رسانه‌های صهیونیستی که باعث فریب بسیاری از رسانه‌های دنیا شد، همه از آغاز جنگی بین رژیم صهیونیستی و حزب‌الله می‌گفتند و هر یک با استناد به منابعی که بعضا ناشناس نیز بودند، از ابعادِ فراگیرِ این جنگ می‌گفتند. کار به جایی کشیده شد که، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد «ما تلفاتی نداشتیم»! اما در این میان سکوتِ حزب‌الله تأمل برانگیز بود تا اینکه اوایل شبِ دوشنبه بیانیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه «اصلاً جنگی در کار نبوده» و «ما حتی یک گلوله‌ شلیک نکردیم». با این بیانیه معلوم شد رژیم صهیونیستی در جنگی موهوم تلفاتی نداشته‌اند. البته حزب‌الله این هشدار را داد که:‌ «صهیونیست‌ها در انتظار مجازات جنایت‌های خود باشند».
«عمیرام لوین»، که پیشتر در ارتش رژیم صهیونیستی فرماندهی مناطق شمالی فلسطین اشغالی را عهده‌دار بوده، با «شرم آور» خواندن تنش مرزی دروغین روز دوشنبه در مرز با لبنان گفت مدیریت حادثه امنیتی روز گذشته ناکام بود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این فرمانده پیشین ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه یادآور شد «این سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله است که دستور کار خود را به اسرائیل دیکته می‌کند».
معلوم نیست رژیم صهیونیستی چرا چنین اقدام «شرم‌آوری» کرده است؟ آیا وحشت و یک اشتباه انسانی این آبروریزی را به پا کرده است. کانال عبری زبان «کان» به نقل از «روی شارون» در این باره می‌نویسد: «ما نبرد هوشیاری را در مقابل حزب‌الله از دست دادیم. ارتش ما چهار روز کامل در حالت آماده‌باش جدی بود و زندگی در مناطق شمالی اسرائیل (در این مدت) فلج شده بود. سربازان ما یک گام به عقب رفته بودند تا در مرز‌های لبنان دیده نشوند. این در حالی بود که در آن سوی مرز‌ها شهروندان لبنانی آزادانه در رفت و آمد بودند».
نقل قول بالا حجم وحشت در میان صهیونیست‌ها را بازنمایی می‌کند، وقتی ترس از حالت عادی خارج می‌شود یک اشتباه کوچک کافی است تا آنها که وحشت‌زده‌اند واکنشی عصبی بروز دهند و فاجعه‌ای بسازند. چنان‌که برخی منابع حتی، از شلیک اشتباهی یک دخترِ جوانِ صهیونیست که در ارتش این رژیم در مناطق مرزی خدمت می‌‌کرد، به عنوان علت شروع جنگ نام برده‌اند! یا گفته‌اند اختلال رادیویی منجر به اشتباه رژیم صهیونیستی و آغاز این اقدام «شرم‌آور» شد. گرچه این ادعاها قابل رد یا تأیید نیستند، اما به عنوان احتمال مطرح‌اند.
گرچه صهیونیست‌ها مدعی هستند که چند تن از نیروهای حزب‌الله قصد رد شدن از نقاط مرزی را داشتند و رژیم صهیونیستی آنها را مورد هدف قرار‌داده است، اما صهیونیست‌ها توضیح نمی‌دهند که چه شد و این به اصطلاح ممانعت از ورود چند نیرو چنین ابعاد گسترده‌ای گرفت و به تعبیر فرمانده پیشین رژیم صهیونیستی این اقدام شرم‌آور صورت گرفت؟
سایه وحشت بر سر تل‌آویو
مسئله دیگر آن است که صهیونیست‌ها هنوز در وحشت‌اند. این را می‌توان از گزارش‌های رسانه‌هایشان به خوبی فهمید. رسانه صهیونیستی «تایمزِ اسرائیل» گزارش داده این رژیم از طریق کانال‌های بین‌المللی به جنبش حزب‌الله لبنان اعلام کرده است به دنبال تبدیل حادثه امنیتی ادعایی روز گذشته در مرز، به یک جنگ تمام عیار نیست. این اقدام وحشت صهیونیست‌ها را نمایان می‌کند. پایگاه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نیز روز سه شنبه در گزارشی که از هراس تل‌آویو حکایت داشت، اعلام کرد، «اسرائیل تمایلی به تشدید تنش‌ها با حزب‌الله ندارد». البته این وحشت هم شامل اهالیِ رژیم می‌شود و هم مسئولان این رژیم».
واکنش‌ها
جبهه مقاومت و دشمنانش واکنش‌هایی به این اقدام «شرم‌آور» داشته‌اند که بخشی از آنها را در این‌جا مرور می‌کنیم. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، روز دوشنبه،‌ در بیانیه‌‌ای حمایت کامل خود از لبنان، سوریه و مقاومت را اعلام کرد. حماس همچنین تأکید کرد که مقاومت تا خاتمه دادن اشغالگران و آزادی کامل خاک فلسطین و تمام اراضی اشغالی کشورهای عربی، «حقی مشروع» است. به گزارش شبکه تلویزیونی «المنار»، «جبران باسیل»، رئیس‌حزب مسیحی «جریان ملی آزاد» و وزیر خارجه سابق لبنان، حمایت این حزب را از حزب‌الله لبنان در رویارویی با رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کرد.
«حسان دیاب»، نخست‌وزیر لبنان، نیز رژیم صهیونیستی را به تعرض به حاکمیت ملی لبنان و نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت متهم کرد.
نصرالله مرد عمل است
در طرف دیگر ماجرا، «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی و رئیس‌حزب «اسرائیل بیتنا» به فلج شدن منطقه شمالی سرزمین‌های اشغالی از ترس واکنش حزب‌الله لبنان اشاره کرد و گفت: «متاسفانه (سید حسن) نصرالله ثابت کرد به حرفی که می‌زند عمل می‌کند و چشم در برابر چشم و دندان در برابر دندان.» «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه به درگیری در مرز فلسطین اشغالی و لبنان واکنش نشان داد.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد دبیرکل حزب‌الله، لبنان را به ورطه درگیری با اسرائیل کشانده است و گفت این کار «خطرناک» است. وزارت خارجه آمریکا نیز همان‌طور که انتظار می‌رود، در واکنش به تحولات روز دوشنبه در نوار مرزی لبنان با اراضی اشغالی نسبت به اقدامات حزب‌الله لبنان ابراز نگرانی کرد. سازمان ملل نیز طبق روال همیشه رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان را به خویشتنداری و آرامش
ترغیب کرد!
در پایان باید با رئیس‌مرکز بین‌المللی مطالعات و رسانه هم‌داستان شد که در گفت‌وگو با شبکه المیادین اقدام شرم‌آور رژیم صهیونیستی را نشانه آشفتگی این رژیم خواند. فرقی ندارد که آنچه در روز دوشنبه رخ داد را ناشی از یک اشتباه ارتش
پر مدعای صهیونیستی بدانیم و یا آن را یک
صحنه ‌سازی بخوانیم که برای قدرت‌نمایی و اهداف دیگری صورت گرفته، به هر روی آشفتگی رژیم صهیونیستی را می‌نماید که قدرت تصمیم‌گیری صحیح را ندارد و همچنین هیمنه حزب‌الله را نمایان می‌کند. رژیم صهیونیستی: تیر‌اندازی به سمت حزب‌الله تا اطلاع ثانوی ممنوع!
ترس ارتش رژیم صهیونیستی از درگیری با حزب‌الله - مشرق
یک روزنامه صهیونیستی گزارش داد، ارتش این رژیم به نیروهای خود در مرزهای شمالی دستور داد به نیروهای حزب‌الله که در خاک لبنان هستند، حتی اگر مسلح‌ هم باشند، شلیک نکنند.
«یدیعوت آحارنوت» خبر داد که ارتش رژیم صهیونیستی درباره تیراندازی به نیروهای حزب‌الله، دستوری صادر کرده است. به گزارش فارس، ارتش رژیم صهیونیستی به نیروهای خود در مرزها دستور داده است تا زمانی که نیروهای حزب‌الله در خاک لبنان هستند، حتی اگر مسلح هم باشند، به سوی آنها تیراندازی نشود.
این دستور درست پس از آن صادر شد که حزب‌الله ادعای رژیم صهیونیستی در ارتباط با درگیری در مرزهای جنوب لبنان را تکذیب کرد. در هر حال، فرمان مذکور هراس و وحشت این رژیم از حزب‌الله را آشکار کرده و به همه نشان داده است که تل‌آویو توانایی ورود به جنگ با مقاومت را ندارد.


نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا:
 میلیون‌ها کودک آمریکایی گرسنه‌اند
/خانواده‌ها نمی‌توانند اجاره خانه بدهند

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد
«نانسی پلوسی» می‌گوید، در حال حاضر، میلیون‌ها کودک در آمریکا گرسنه‌اند و بسیاری از خانوار‌ها نیز قادر به پرداخت اجاره‌بهای خانه‌های خود نیستند، کرونا هم میلیون‌ها نفر را از کار بیکار کرده و...
در ماه‌های گذشته میزان اخباری که در مورد وضعیت وخیم مردم آمریکا به ویژه در حوزه اقتصادی منتشر   شده، هم گسترده بوده و هم بعضا باورنکردنی. علاوه‌بر پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و امنیتی شیوع ویروس کرونا در این کشور، برخی اقدامات احمقانه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا نیز مزید بر علت شده تا این وضعیت، بدتر شود. اختلافات دموکرات‌ها با رئیس‌جمهور آمریکا نیز روز به روز افزایش می‌یابد تا بدین ترتیب، مشکلات سیاسی نیز به انبوه این مشکلات رنگارنگ اضافه شود.
در همین راستا، «نانسی پلوسی»، رئیس‌دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ام اس ان بی‌سی» اظهار داشت: «اکنون مردم آمریکا به علت اختلاف نظر‌ها میان کنگره و کاخ سفید، به شدت نگرانند...حدود ۱۵۰ هزار خانواده آمریکایی در ماه‌های اخیر یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده‌اند و بیش از چهار میلیون نفر نیز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. ما اگر می‌خواهیم اقتصاد و مدارس کشور را بازگشایی کنیم، باید این ویروس را شکست دهیم.
هم اکنون، میلیون‌ها کودک در کشور گرسنه‌اند و بسیاری از افراد نیز قادر به پرداخت اجاره بهای خانه‌هایشان نیستند. شمار زیادی از آنها زنانی هستند که مسئولیت نگهداری کودکان شان را به عهده‌دارند».
 رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا این را هم گفت که: «بسیاری از خانواده‌های آمریکایی مدت بیمه بیکاری شان رو به اتمام است. حدود 10 هفته قبل، ما لایحه‌ای را با هدف بهبود این شرایط تصویب کردیم، اما جمهوری خواهان با مخالفت با این لایحه، آن را متوقف کردند و هنوز هم هیچ طرحی را به عنوان جایگزین معرفی نکرده‌اند. آنها از طرحی برای تأمین غذای مورد نیاز افراد نیازمند سخن گفتند، اما مردم آمریکا گرسنه‌اند و نیازمند منابع مالی و پول برای پرداخت اجاره بهای خانه‌هایشان هستند. آنها نیازمند دریافت مزایای بیمه بیکاری هستند و دولت‌های محلی ما هم به علت شیوع ویروس کرونا، نیازمند دریافت کمک هستند. نمی‌توان هر روز یک موضوع و طرح جدید را تست کرد. اکنون مقامات دولتی در کاخ سفید می‌گویند نباید هیچ کس مسیر رفتن کودکان را به مدارس مسدود کند».
تشدید ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف آمریکا
اما در حالی که پیامدهای عملکرد ترامپ درمورد مبارزه با ویروس کرونا باعث شده تا بسیاری از آمریکایی‌ها شغل خود را از دست بدهند و شمار گرسنگان نیز رو به افزایش باشد همزمان اعتراض‌ها به تبعیض نژادی و خشونت پلیس نیز روز به روز به سمت خشونت بیشتر حرکت می‌کند.
در این باره خبر رسیده که رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم دارد دست کم ۱۰۰ مأمور فدرال دیگر را برای سرکوب معترضان به شهر پورتلند اعزام می‌کند. اعزام نیروهای فدرال برای سرکوب مردم، موضوعی است که باعث اعتراض‌های گسترده‌ای حتی از سوی مقامات ایالتی شده است.
به نوشته روزنامه «دیلی میل»، طبق محتوای یک ایمیل داخلی که به دست واشنگتن پست رسیده، چند روز پیش سرویس مجریان قانون آمریکا تصمیم گرفت تعداد ۱۰۰ تن دیگر از عوامل این سازمان را برای آنچه «تقویت امنیت ساختمان دادگاه فدرال مارک او.هاتفیلد در مرکز شهر پورتلند» نامیده، مستقر کند. در این ایمیل عنوان شده که این نیروها پنجشنبه گذشته وارد پورتلند شده‌اند.
ترامپ دوشنبه شب طی توئیت‌هایی با حمله به معترضان و رسانه‌هایی که اعتراضات آنها را پوشش می‌دهند گفته بود: «رسانه‌های اخبار دروغ تلاش می‌کنند معترضان پورتلند و سیاتل را مردمانی شگفت انگیز، دوست داشتنی و بیگناه که صرفاً برای یک پرسه زنی کوچک بیرون آمده‌اند نشان دهند...در واقع آنها آنارشیست و آشوبگران دیوانه و بیمار هستند؛ مردان و زنان بزرگ ضابط قانون در کشور ما به آسانی می‌توانند کنترلشان کنند اما اگر جو بایدن به عنوان عروسک
خیمه شب بازی چپ در انتخابات پیروز شده باشد آنها شهرهای آمریکای ما را از بین برده و حتی بدتر از آن را انجام می‌دهند».
ترامپ در توئیت‌هایش برای چندمین بار این را هم نوشت که، به صورت خودکار مجازات ۱۰ سال حبس برای هر کسی که به مجسمه‌ها در آمریکا آسیب بزند در نظر گرفته می‌شود...آنها حتی اگر تلاش به این آسیب زدن کنند هم مجازات می‌شوند!
اتحاد شهرداران علیه رئیس‌جمهور
در ادامه شهرداران پورتلند و پنج شهر دیگر آمریکا که به شدت مخالف ورود نیروهای ترامپ به معرکه هستند، از کنگره این کشور خواستند استقرار ماموران مسلح امنیتی فدرال را در شهرهایی که خواستار حضورشان نیستند، غیرقانونی اعلام کند. شهرداران این شهرها شامل پورتلند، سیاتل، شیکاگو، کانزاس سیتی، آلبوکرکی و واشنگتن در نامه‌ای به رهبران مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کردند، استفاده فاحش این دولت از نیروهای فدرال در شهرها، ضمن اعتراض مقام‌های محلی نباید هرگز دوباره اتفاق بیفتد. تد ویلر، شهردار پورتلند، در ایالت اورگان آمریکا به همراه
جو آنهاردستی، کمیسر این شهر، خواستار نشست فوری با مقامات اداره امنیت داخلی در این شهر به منظور گفت وگو درباره آتش‌بس و خروج نیرو‌های فدرال از این منطقه شدند.
با این حال، یک مقام آمریکایی اظهار داشت که، ماموران مسلح فدرال تا زمانی که حملات در شهر پورتلند به ساختمان دادگاه فدرال متوقف نشود باقی می‌مانند و ممکن است به زودی ماموران بیشتری هم اعزام شوند. بیلی ویلیامز، دادستان آمریکایی اضافه کرد: «اینکه به افسران فدرال بگوییم آنجا را در ضمن تداوم حملات به اموال و پرسنل فدرال ترک کنند، راه‌حل نیست. ما این ساختمان را بدون محافظ نمی‌گذاریم تا افرادی که نیت نابود کردنش را دارند آن را نابود کنند». با این حال خبرهای رسیده حاکی از این است که در شهر جنگ زده سیاتل اوضاع لحظه به لحظه وخیم‌تر   می‌شود و عملا یک جنگ خیابانی در سیاتل به راه افتاده است. در این شهر مردم با نیروهای فدرالی که ترامپ اعزام کرده است مشغول نبردند. درباره شمار تلفات، مجروحین یا بازداشتی‌های احتمالی این روز نیز خبری منتشر نشده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 8 مرداد 1399
چهارشنبه 8 مرداد 1399 12:03 ب.ظ
مرگ بر صهیونیست جهانی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات