تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


حمایت محکم انقلابیون یمن از سیدحسن نصرالله صنعا:
عمق اسرائیل را با موشک می‌زنیم
    ۱۳۹۹/۰۵/۰۸

Magiran | روزنامه کیهان (1397/02/06): انقلابیون یمن: جنگ را به عمق ...
وزیر خارجه دولت یمن با بیان اینکه «هر حمله‌ای به مقاومت لبنان، حمله به کل محور مقاومت محسوب می‌شود»، گفت: «عمق اسرائیل در تیررس ماست».
رژیم صهیونیستی و رسانه‌هایش روز دوشنبه خبر از درگیری مرزی با حزب‌الله داده و اعلام کردند در این درگیری هیچ تلفاتی نداده‌اند. خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دنیا نیز شروع به بازنشر خبرهایی کردند که صهیونیست‌ها لحظه به لحظه منتشر می‌کردند. ساعاتی بعد وقتی حزب‌الله لبنان سکوت خود را شکست و گفت حتی یک گلوله هم شلیک نکرده، معلوم شد، این جنگ فقط یک طرف داشته و آن، رژیم صهیونیستی بوده است که از ترس انتقام حزب‌الله، احتمالا دچار نوعی خطای محاسباتی شده است! همین مسئله باعث شد تا صهیونیست‌ها در وحشت واکنش حزب‌الله باقی بمانند، واکنشی که معلوم نیست در چه زمان صهیونیست‌ها را گرفتار خواهد کرد. حالا این وحشت هم همه‌گیر شده، هم گسترش یافته چنان‌که رسانه‌های صهیونیستی دائم مشغول گمانه‌زنی درباره زمان فرارسیدن انتقام هستند.  در این بین صهیونیست‌ها از تهدید نیز دست بر نداشته‌اند و همین امر باعث شده تا متحدین این جنبش محبوب نیز، وارد معرکه شوند. «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه لبنان در روز دوشنبه را محکوم و تأکید کرد که «هرکس مقاومت لبنان را مورد هدف قرار دهد همه محور مقاومت را هدف گرفته است». او اظهار داشت که رژیم صهیونیستی به خوبی می‌داند محور مقاومت شمار زیادی از دولت‌ها و قدرت‌های منطقه را جمع کرده و ایجاد یک جنگ جدید منطقه‌ای به نفع «اسرائیل» یا هر طرف دیگری نیست. به گزارش تسنیم،«شرف» از کشورهایی که با دشمن صهیونیستی روابط دارند نیز خواست تا از این امر بر حذر باشند و صهیونیست‌هایی را که معتقدند مرزها و عمق جغرافیایی و منافع دریاییشان از ضربات مقاومت و هم‌پیمانان آنکه در محیط استراتژیکی گسترده‌ای مستقر هستند در امان خواهد بود، مهار کنند؛ چرا که «مقاومت پاسخ قاطع و دردناکی به آنها خواهد داد».
این سخنان وزیر امور خارجه دولت نجات یمن که تهدید رژیم صهیونیستی به حمله موشکی آن ‌هم به اعماق خاک این کشور است، یاد آور تهدید پیشین انصار‌الله یمن است که گفته بود «اعماق اسرائیل را خواهیم زد». البته اشاره شرف تنها به واکنش مقاومت یمن نیست، بلکه ناظر به کل محور مقاومت است.
حمایت قاطع دولتمردان یمن
از سید حسن نصرالله
بسیاری از رجال سیاست و ارتش در لبنان نیز نسبت به نمایش رژیم صهیونیستی در روز دوشنبه واکنش نشان دادند. به گزارش ایسنا از «المیادین»، «ژوزف عون»، فرمانده ارتش لبنان، گفت: «ارتش به دنبال انجام وظایف مربوط به حفظ امنیت و حفاظت از مرزها در برابر دو دشمنی است که نمی‌توان در برابرشان ساکت نشست.
این دو دشمن اسرائیل و تروریسم هستند.» همچنین «منصور فاضل» مدیر دفتر رئیس‌«التیار الوطنی الحر» (جریان وابسته به رئیس‌جمهور لبنان) گفت، «گمان نمی‌کنم رژیم صهیونیستی پس از شکست در جنگ ۲۰۰۶، تمایل و جرأت ورود به جنگ با حزب‌الله را داشته باشد».
به گزارش فارس، او افزود «در برابر هر تجاوزی، پشتیبان حزب‌الله هستیم».
«عدنان منصور»، وزیر خارجه اسبق لبنان نیز گفت: «دوران بزن‌دررو برای اسرائیل پایان یافته است و پاسخ حزب‌الله قطعی است...عذرخواهی اسرائیل نتیجه شکست و ضعف آن است؛ چرا که تل‌آویو از تغییر اوضاع ضد خود می‌ترسد».
گفتنی است، سید «حسن نصرالله» رهبر محبوب جنبش حزب‌الله همان طور که برخی رسانه‌های صهیونیستی گفته‌اند در به دردسر‌انداختن صهیونیست‌ها و فرسایش فکری و ذهنی آنها موفق عمل
می‌کند.
این همه سر و صدا که رژیم صهیونیستی به راه‌انداخته و این وحشتی که در آن فرو رفته ناشی از این است که مدتی پیش نصرالله گفته بود اگر نیرویی را از ما بزنید، بی‌پاسخ نخواهد ماند.


رئیس‌ستاد مشترک ارتش عراق
حشدالشعبی‌ رکن پیروزی عراق بر دشمن است

سفر رئیس ستاد مشترک ارتش عراق به انگلیس- اخبار بین الملل - اخبار ...
رئیس‌ستاد مشترک ارتش عراق در دیدار با رئیس‌سازمان حشد‌الشعبی اظهار داشت، جانفشانی‌های حشدالشعبی‌، علت پیروزی مردم عراق بر تروریست‌های تکفیری بوده است و نیروهای حشد هم اکنون حافظ دستاوردهای این کشور هستند.
سرلشکر ستاد «عبدالامیر رشید یارالله» در دیدار با «فالح الفیاض»، تاکید کرد: حشد‌الشعبی یک نیروی اساسی و اصلی در کنار ارتش قهرمان ما بوده و پیروزی علیه تروریسم را محقق کرده است. وی افزود، حشدالشعبی در حفظ دستاوردهای موجود و تثبیت امنیت فرزندان عراق، نقش محوری
دارد.
به گزارش فارس، بر اساس بیانیه سازمان حشد‌الشعبی، سر لشکر یارالله و الفیاض در این دیدار بر وجود پیوند مستحکم میان ارتش و حشد‌الشعبی تاکید کردند. این بیانیه افزود دو طرف تصریح کردند که پیام اصلی و مهم این دیدار، مناسبات مستحکم میان حشد‌الشعبی و ارتش است.
ترور یک سرلشکر عراقی
سر لشکر «احمد عبد الواحد اللامی» فرمانده لشکر 29 ارتش عراق، به همراه یک افسر و سه سرباز ارتش این کشور، در حمله عناصر گروه تروریستی داعش در شهر «هیت» استان« الانبار» شهید شدند.
 تروریست‌های داعش خرداد 1393 استان‌های نینوا، صلاح الدین، دیاله و الانبار و بخش‌هایی از استان کرکوک را اشغال کرده بودند. اما نیروهای حشد‌الشعبی و ارتش عراق توانسته‌اند به تدریج داعش را شکست دهند. بالاخره نیز در آذر 1396 پایان حاکمیت داعش بر عراق و سوریه اعلام شده است. با این حال، هنوز هسته‌های خفته داعش در استان‌های مذکور عراق و برخی مناطق شرق سوریه فعالیت دارند. از عراق همچنین خبر رسید، وزارت کشور دیروز از دستگیری 6 تروریست داعشی در استان نینوا خبر داد. یک خودروی بمبگذاری شده نیز در منطقه «الباب الشرقی» بغداد منفجر شد. این انفجار جراحت پنج شهروند عراقی را به دنبال
داشت.


وزیر خارجه چین تاکید کرد
آمریکا کشور قلدری است که نباید در برابرش کوتاه آمد
وزیر خارجه چین در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود گفته، پکن به اقدامات ضد چینی آمریکا پاسخ منطقی و قاطع خواهد داد چرا که مدارا در برابر قلدر باعث جسورتر شدن آن خواهد شد.
در ایامی که تنش‌های آمریکا-چین به اوج خود رسیده، «وانگ یی» وزیر خارجه چین در رایزنی با «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه ضمن اعلام آمادگی برای وجود «یک ارتباط منطقی» بین کشورش با آمریکا، اعلام کرد، چین به اقدامات «قلدرمآبانه» آمریکا پاسخ قاطع و منطقی خواهد داد.
به گزارش فارس، وانگ یی تأکید کرد، اقدامات آمریکا ابتدایی‌ترین حس نزاکت در تعاملات بین کشورها را نادیده گرفته و واقعا اساس هنجارهای بین‌المللی را نقض کرده است و این رفتارهای آمریکا را در سیاست تنها با یک کلمه می‌توان توصیف کرد و آن «هژمونی(طلبی)» است.
وزیر خارجه چین همچنین هشدار داد: «مدارا کردن در برابر یک قلدر، باعث ایجاد امنیت برای کسی نخواهد شد بلکه تنها سبب خواهد شد که آن قلدر جسورتر شده و بدتر رفتار کند. همه کشورها باید در برابر اقدامات یکجانبه و هژمونی طلب مقاومت کنند و از صلح و توسعه جهانی حفاظت کنند».
گفتنی است، این اظهارات وزیر خارجه چین در حالی است که اروپا هم تحریم‌هایی را علیه چین اعمال کرد. آمریکا کوشش دارد تا کشورهای اروپایی و همچنین ژاپن، استرالیا و برخی دیگر از کشورها را در جریان رویارویی‌اش با چین، همراهِ خود
کند.
استرالیا خود را از این بازی کنار کشیده اما ژاپن و اروپا، به دلایل متعدد، مجبور به همراهی با آمریکا هستند، ولو در ظاهر!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 9 مرداد 1399
جمعه 10 مرداد 1399 06:35 ب.ظ
درود بر رزمندگان اسلام
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic