تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


آمریکا بدون روتوش 50 میلیون بیکار‌، 41 میلیون گرسنه و میلیون‌ها آواره
  ۱۳۹۹/۰۵/۱۱

آمریکا بدون روتوش
رسانه‌های آمریکایی می‌گویند، وضعیت آمریکا زیر سایه بحران‌ها و مدیریت فاجعه بار ترامپ هر روز بدتر و بدتر می‌شود. دولتی که درگیر جنگ، محاصره یا تحریم نیست در حالی برای دیگران نسخه می‌پیچد که خود، به چنان فلاکتی افتاده که قادر به مدیریت لشکر میلیون‌ها بیکار، گرسنه و آواره خود نیست.
«نانسی پلوسی»، رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا اخیراً با بیان اینکه «مردم در سراسر آمریکا گرسنه و بیکارند» خواستار اتحاد هر دو حزب برای مقابله با این بحران شد. آمارهای رسمی که این روزها درباره وضعیت بیکاری، بی‌خانمان‌ها و گرسنه‌های آمریکا منتشر می‌شود نشان می‌دهد که نگرانی «پلوسی» پر بیراه نیست. کرونا بیش از 54 میلیون بیکار به لشکر بیکاران آمریکا اضافه کرده و «برنی سندرز» سناتور مشهور آمریکایی نیز با بیان اینکه«اقتصاد آمریکا در حال غش کردن است» گفته «30 میلیون کارگر آمریکایی قادر نیستند مزایای بیکاری خود را تمدید کنند».
41 میلیون گرسنه
نداشتن غذای کافی برای خوردن نیز بحران بیکاری آمریکا اضافه شده است. آمارهای رسمی وزارت کشاورزی آمریکا نشان می‌دهد بیش از ۴۱میلیون آمریکایی -  یک‌هشتم شهروندان این کشور -  دچار عدم‌امنیت غذایی هستند. تحقیقات بخش نظرسنجی از خانوارها در اداره آمار آمریکا نیز نشان می‌دهد که تقریبا ۳۰ میلیون نفر در این کشور در ۷ روز منتهی به ۲۱ ژوئیه (۳۱ تیر) غذای کافی برای خوردن نداشته‌اند. به گزارش ایرنا تقریبا 23/9 میلیون از ۲۴۹ میلیون پاسخ دهنده به این نظرسنجی گفته‌اند، «برای حدود یک هفته غذای کافی برای خوردن نداشته‌اند» و ۵ میلیون و 420 هزار نفر هم گفته‌اند که «در این هفته اغلب چیزی برای خوردن نداشته‌اند». این گزارش حاکی است، تعداد پاسخ دهندگانی که «گاهی» غذای کافی برای خوردن نداشته‌اند بالاترین حد در تحقیقات ۱۲ هفته‌ای این مرکز بوده و همچنین شمار افرادی که گفته‌اند «اغلب» غذای کافی نداشته‌اند بالاترین رقم از هفته منتهی به ۲۶ می‌(۶ خرداد) بوده است.گزارش یادشده همچنین حاکی است ۱۳ میلیون و 900 هزار کودک آمریکایی در ۱۲ هفته گذشته به دلیل مشکلات مالی خانوارها اغلب غذای کافی نخورده‌اند. این میزان حدود 2/5 برابر کل تعداد کودکانی است که در سال ۲۰۱۸ از نا امنی غذایی رنج می‌بردند. نتایج نظرسنجی موسسه آمریکایی «مادران با کودکان جوان» هم نشان می‌دهد که 17/4 درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که فرزندانشان از زمان شیوع همه‌گیری کرونا به دلیل ناتوانی مالی آنها دچار سوء تغذیه شده‌اند. این تحقیقات نشان می‌دهد که همه‌گیری کرونا باعث دو برابر شدن ناامنی غذایی در آمریکا شده است. ۴۰ درصد خانوارهایی که در این مدت به بانک‌های غذا مراجعه کرده‌اند اولین بارشان بوده است. «رایان سوییت» مدیر ارشد تحقیقات اقتصادی در موسسه «مودی آنالیتیکس» درباره وضعیت جاری آمریکا به روزنامه «یواس‌ای تودی» گفته «اقتصاد در خطر جدی عقبگرد به سمت رکود قرار دارد...مگر اینکه کنگره و دولت ترامپ قبل از اینکه کنگره به تعطیلات ماه جاری خود برود به یک طرح بسته نجات مالی جدید برسند».
کرونا و 28 میلیون بی‌خانمان
منابع رسمی در آمریکا می‌گویند، بحران کرونا باعث شده، میلیون‌ها نفر نیز در این کشور با خطر بی‌خانمانی مواجه شوند. پایگاه اینترنتی «بیزینس اینسایدر» در این زمینه گزارش داده با پایان اجرای طرحی از سوی دولت فدرال آمریکا مبنی بر «ممنوعیت بیرون راندن مستأجران از خانه‌های خود در دوران کرونا»، ۲۸ میلیون نفر در این کشور بی‌خانمان خواهند شد. با شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا دولت فدرال این کشور طرحی را تصویب کرد که براساس آن بیرون کردن مستأجران ممنوع اعلام شد؛ اما اجرای این طرح متوقف شده و پیش‌بینی می‌شود با پایان آن به تعداد آمریکایی‌های بی‌خانمان افزوده شود.
گفته می‌شود اکنون اجرای این طرح در ۲۹ ایالت متوقف شده و در آینده و طبق برنامه‌ریزی در بیشتر ایالت‌های این کشور نیز به پایان خواهند رسید. دلیل پیش‌بینی این حجم از بی‌خانمان در آمریکا این است که «انجمن مالکان آپارتمانِ» این کشور در گزارش پیشین خود اعلام کرده حدود ۶۰ درصد مستأجران توان پرداخت اجاره‌بهای خود را ندارند. البته بر اساس این گزارش ۸۰ درصد از صاحب‌خانه‌ها برای همکاری با مستأجران خود برای رسیدن به یک راه‌حل در این زمینه تمایل نشان داده‌اند. در این میان نمایندگان دموکرات مجلس سنا نیز درخواستی برای طرح حمایتی با عنوان «کمک اجاره ملی» به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار را ارائه داده‌اند.
پایگاه اینترنتی آمریکایی «بلومبرگ» نیز در گزارشی نوشته تعلل جمهوریخواهان در آغاز کردن مذاکرات و جدی نبودن آنها در شروع اقداماتشان نشان می‌دهد به وسعت فاجعه اقتصادی که کشور با آن رو‌به‌روست بی‌توجه هستند. بر اساس این گزارش 22 میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده ماه ژوئیه (ماه گذشته میلادی) امید چندانی نداشتند بتوانند کرایه خانه ماه آینده خود را بپردازند. این در حالی است که برنامه‌های حمایت مالی درخصوص شیوع ویروس کرونا در هفته‌ها و ماه‌های آینده پایان می‌یابند.


ترامپ شکست خود در انتخابات را مساوی
با وقوع آشوب و خونریزی در آمریکا دانست!

ترامپ تلویحاً خواستار تعویق زمان انتخابات آمریکا شد
ترامپ که به شدت از شکست در انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه آمریکا هراس دارد برای ترساندن مردم و رقبای خود هشدار داده اگر پیروز انتخابات نشود، آشوب، هرج و مرج و خونریزی سراسر آمریکا را فرا می‌گیرد.(سایه جنگ!) برخی این موضع ترامپ را «تهدید» تلقی کرده و نسبت به زیربار نتایج انتخابات نرفتن ترامپ، به شدت ابراز نگرانی می‌کنند.
94 روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی مانده و قرار است اگر اتفاق خاصی نیفتد! انتخابات روز 13 آبان 99 برگزار شود. ترامپ در اکثر نظرسنجی‌ها وضعیت مساعدی ندارد و دوسوم مردم آمریکا وی را «مقصر وضع موجود» می‌دانند. به همین دلیل ترامپ به هر دری می‌زند که یا انتخابات را به تعویق بیندازد یا وضعیت را به نفع خود تغییر دهد. او به گفته روانشناسان، تحمل شکست را ندارد و به همین دلیل کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند اگر در انتخابات شکست بخورد اولاً نتیجه را نمی‌پذیرد و ثانیاً طرفداران تا بن دندان مسلحش بعید نیست جنگ داخلی دیگری را در آمریکا به راه بیندازند.
 طی ماه‌های گذشته ترامپ بارها اعلام کرده اگر انتخاب نشود هرج و مرج تمام کشور را فرا خواهد گرفت. وی طی روزهای اخیر نیز با هشدار نسبت به وقوع تقلب در انتخاب خواستار تعویق انتخابات شد که این مسئله نیز نخبگان سیاسی این کشور را به وحشت‌انداخته است. او اخیراً از مردم کشورش خواست او را فقط به خاطر مدیریت فاجعه بارش در بحران کرونا قضاوت نکنند!
ترامپ دیروز نیز طی سخنرانی در جمع هوادارانش در ایالت فلوریدا بار دیگر با حمله به «جو بایدن» رقیب انتخاباتی اش گفت:«اگر بایدن در این انتخابات پیروز شود، آشوب و خونریزی گسترش می‌یابد، هیچ جایی امن نخواهد بود، هیچ امنیت و صلح و عدالتی وجود نخواهد داشت... اگر بایدن رئیس‌جمهور آمریکا شود، دولت چین این کشور را صاحب خواهد شد». رئیس‌جمهور آمریکا همچنین تلاش کرد تا از آب گل‌آلود اعتراضات ضد نژادپرستی به نفع خود بهره بگیرد آنجا که گفت دموکرات‌ها در سراسر آمریکا درصدد نابود کردن پلیس هستند.
اعتراضات ادامه دارد
اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا اما همچنان در برخی شهرها مثل پورتلند ادامه دارد و معترضان پورتلندی بار دیگر در جدیدترین تجمع اعتراضی خود پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. دیروز دونالد ترامپ بار دیگر شهر پورتلند را «لانه تروریست‌ها» و معترضان به نژادپرستی را تلویحاً «تروریست» توصیف کرد و بار دیگر برای آنها خط و نشان کشید:«اگر خیابان‌های شهر پورتلند تخلیه نشوند، ما از ابزار بسیار قدرتمندی استفاده خواهیم کرد». ترامپ که ظاهرا به احتمال اعزام نیرو‌های گارد ملی آمریکا به شهر پورتلند اشاره داشت، گفت: «ما چاره‌ای نداریم، زیرا افراط گرایان جناح چپ در خیابان‌های شهر‌های مختلف آشوب و بلوا به راه‌انداخته‌اند». ترامپ در حساب کاربری خود در توئیتر نیز باردیگر این تهدیدها را تکرار کرد: «نیرو‌های امنیت داخلی تا زمانی که پاک‌سازی آنارشیست‌ها و آشوبگران از سوی پلیس محلی صورت نگیرد، پورتلند را ترک
نمی‌کنند»!
20 سال زندان برای یک معترض
خبر دیگر از اعتراضات آمریکا اینکه یکی از بازداشتی‌های اعتراض‌های پورتلند، به 20 سال زندان محکوم شده است. مقامات آمریکایی می‌گویند، این فرد در جریان اعتراض‌ها یک وسیله انفجاری به سمت دادگاه فدرال این شهر پرتاب کرده و باعث وقوع آتش سوزی شده است. گفتنی است ناآرامی‌های آمریکا بیش از 2 ماه است که ادامه دارد و در همان یک ماه نخست اعلام شد، چیزی نزدیک به 30 معترض کشته و هزاران نفر زخمی و بازداشت شده‌اند. اما رفته رفته رسانه‌های آمریکایی نیز تعداد تلفات را سانسور و صرفا به ارائه آمارهای کلی اکتفا کردند. نشریه «نیوزویک» نیز دیروز گزارش داد وزرات امنیت داخلی آمریکا ظرف2 ماه گذشته بیش از یک میلیون دلار برای تأمین سلاح‌های «کمتر کشنده» و تجهیزات سرکوب جهت مقابله با اعتراضات ضدنژادپرستی خرج کرده است. به نوشته این نشریه، ائتلاف «جوامع مرز‌های جنوبی» در این خصوص اعلام کرده: «پول مالیات‌دهندگان آمریکایی برای خرید سلاح‌های کمتر کشنده جهت استفاده علیه شهروندان در شهرهای سرتاسر کشور صرف شد که فعالیت‌هایی در راستای صلاحیه اول [قانون اساسی] انجام
می‌دادند».

معاون سیاسی سید حسن نصرالله تشریح کرد
ناگفته‌های جنگ 33 روزه و نقش بزرگ «حاج قاسم» در شکست رژیم صهیونیستی

بازتاب گسترده سخنان سردار سلیمانی در رسانه های صهیوینستی - شبکه ...
‎معاون سیاسی دبیرکل حزب‌الله لبنان از پشت پرده جنگ 2006 رژیم صهیونیستی علیه لبنان گفت و بر نقش اساسی سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» در تمام طول این جنگ و در پیروزی مقاومت تأکید کرد.
مطالعه جنگ 33  روزه می‌تواند همبستگی محور مقاومت به عنوان جریانی واحد را بازنمایی کند. این جنگ نقطه‌ای بود که در آن عمودهای محور مقاومت (تا آن زمان) کنار هم و با هم علیه دشمن اصلیِ خود جنگیدند. جنگ را رژیم صهیونیستی آغاز کرد، آن هم علیه مردم لبنان، اما جریان مقاومت مسئولیت مقابله با این متجاوز را بر عهده داشت. بینندگان تنها جنگ حزب‌الله به رهبری نصرالله با صهیونیست‌ها را می‌دیدند، اما حزب‌الله نماینده کل جریان مقاومت در این نبرد بود.
حالا «الحاج حسین الخلیل»، معاون سیاسی دبیرکل حزب‌الله، با حضور در شبکه «المنار» جزئیاتی جدید از پشت‌پرده جنگ ۳۳ روزه میان لبنان و رژیم صهیونیستی در ژوئیه ۲۰۰۶ (تیر و مرداد سال 85 شمسی) را تشریح کرد. وی به نقل از «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله، هنگامی که پیکرهای شهدای این جنگ را نگاه می‌کرد گفت: «با دیدن تصویر هر شهیدی حس می‌کنم که برخی از مسئولان [وقت] لبنانی در کشتار این شهدا شریک هستند؛ آنها در ضربه زدن از پشت به این شهدا مشارکت کردند». الخلیل در ادامه از دیدار «طوفانیِ» «نبیه بری» رئیس‌پارلمان لبنان و «فؤاد سنیوره» نخست‌وزیر اسبق این کشور در زمان وقوع این جنگ پرده برداشت و گفت: «سینیوره در پیش‌نویس سخنرانی خود در کنفرانس رم از خواسته‌های دشمن پیشی گرفته بود و بری ‌از مخالفت با رفتن وی به کنفرانس مذکور بود. سنیوره در اوج جنگ می‌گفت که مزارع شبعا لبنانی نیست و این درخواست را داشت که به پرونده آن به شورای امنیت ارجاع داده شود تا درباره آن تصمیم‌گیری شود».
معاون سیاسی سید حسن نصرالله این را هم اضافه کرد که: «آمریکایی‌ها در مقابل آتش‌بس، خواستار تحویل سلاح سنگین حزب‌الله و استقرار نیروهایی از تابعیت‌های مختلف در طول مرز زمینی لبنان و سوریه بودند و ما این شروط را رد کردیم... پس از آنکه آمریکایی‌ها ناامید شدند بحث اصلاح وظایف یونیفل کنار رفت و مفادی که در قطعنامه ۱۷۰۱ بر روی آن توافق کردیم، پذیرفته شد».
نقش بزرگ حاج قاسم در پیروزی
این عضو ارشد حزب‌الله تصریح کرد، کمک‌هایی که در طول جنگ به مقاومت لبنان می‌شد یا از جانب ایران بود یا ارتش سوریه و دمشق که هیچ زمانی مقاومت را رها نکرد. وی در ادامه نقش شهید حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در این جنگ را «اساسی» خواند و گفت: «وی جنگ را از وسط میدان و از داخل لبنان دنبال می‌کرد». الخلیل به نقش مهم شهید سوری سرتیپ «محمد سلیمان» نیز اشاره کرد و گفت: «اسرائیلی‌ها وی را ترور کردند».
گفتنی است، جنگ تحمیلی رژیم صهیونیستی بر لبنان از ۱۲ ژوئیه تا ۱۴ اوت ۲۰۰۶ (۲۱ تیر تا ۲۳ مرداد ۱۳۸۵) طول کشید و به جنگ 33 روزه معروف شد. تل‌آویو در پایان ناچار شد با قبول ناکامی، قطعنامه سازمان ملل را بپذیرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 12 مرداد 1399
یکشنبه 12 مرداد 1399 09:43 ق.ظ
مرگ بر امریکا و اسرائیل

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic