تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


بشار اسد خطاب به ارتش سوریه:
نبرد را تا نابودی کامل تروریسم ادامه می‌دهیم
   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
تمجید بشار اسد از عملکرد ارتش سوریه
رئیس‌جمهور سوریه به مناسبت سالروز تأسیس ارتش این کشور، ضمن تقدیر از دستاوردهای بزرگ نیروهای مسلح، بر عزم قاطع تا آزاد ‌سازی کامل خاک سوریه و نابودی تروریسم تاکید کرد.
«بشار اسد» در هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس ارتش سوریه، خطاب به فرماندهان و نیروهای ارتش این کشور، تأکید کرد:« مردان آزاده و پرافتخار ارتش سوریه در مراحل مختلف جنگ تحمیلی تروریستی علیه این کشور، در کنار مردم عزیز ما بودند و پیروزی‌های بزرگی را خلق کردند. به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس‌جمهور سوریه خطاب به نظامیان، افزود: «من از شما می‌خواهم مسیر پیروزمندانه خود را ادامه دهید، مسیر دلاورمردی و فداکاری که با کامل کردن آن، همه خاک سرزمین مان را از لوث تروریسم و اشغالگری پاک خواهید کرد. ما اطمینان داریم که میهن مان به این پیروزی نهایی دست خواهد یافت». هم اکنون، تنها بخش‌هایی از استان «ادلب» سوریه در اشغال تروریست‌ها قرار دارد.


 واکنش‌های متفاوت به پیشنهاد مصطفی کاظمی
برای برگزاری انتخابات زودهنگام عراق
نخست‌وزیر عراق موعد انتخابات پارلمانی جدید را اعلام کرد - شبکه ...
مقامات و گروه‌های سیاسی عراق به زمان اعلام شده از سوی نخست‌وزیر این کشور برای برگزاری انتخابات پارلمانی، واکنش‌های متفاوتی نشان دادند؛ برخی این زمان را دیرهنگام و برخی نیز آن را مناسب می‌دانند.
«محمد الحلبوسی» رئیس‌پارلمان عراق، دیروز خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام‌تراز تاریخ مشخص شده از سوی «مصطفی کاظمی» نخست‌وزیر عراق، و برگزاری نشست فوق‌العاده پارلمان شد. کاظمی روز 16 خرداد سال آینده را برای برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام کرده است.
الحلبوسی طی توئیتی نوشت: دولت‌های متوالی، برنامه دولت و کابینه خود را اجرا نکردند و اقدامی فراتر از سطرهای نوشته شده [در این برنامه اعلامی] انجام ندادند و این امر موجب تداوم اعتراض‌های مردمی به دلیل کاهش خدمات و فراهم نشدن شرایط یک زندگی با عزت شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی در ادامه نوشت: برای عراق و وفاداری به فداکاری‌های مردم این کشور، ما خواستار برگزاری انتخاباتی (زودتر) و برگزاری نشست فوق‌العاده و علنی با حضور رؤسای قوای سه‌گانه کشور و گروه‌های سیاسی هستیم تا اقدامات قانونی لازم بر اساس ماده ۶۴ قانون اساسی‌، که تنها روند قانونی برگزاری انتخابات زودهنگام است، انجام شود. همه باید درخصوص اختیارات خود هشیار باشند و به مسئولیت‌های خود در قبال ملت عمل کنند.
به گفته کارشناسان، چیزی به نام انتخابات زودهنگام در قانون اساسی عراق وجود ندارد و آنچه که در قانون تصریح شده، انتخابات عمومی بر اساس ماده 64 قانون اساسی است، که طبق آن، پارلمان منحل می‌شود و
بعد از دو ماه از تاریخ انحلال پارلمان، انتخابات زودهنگام برگزار می‌شود. انحلال پارلمان نیز تنها با تایید رئیس‌جمهور میسر خواهد بود.
از جمله مطالبات معترضان عراقی طی نزدیک به یک سال گذشته، برگزاری انتخابات شفاف پارلمانی بوده، که برای تحقق این امر، قانون انتخابات در این کشور طی ماه‌های گذشته تغییر یافته است.
 «عبد الحسین الهنداوی» مشاور نخست‌وزیر عراق، نیز «شروط اساسی» برای برگزاری انتخابات زود هنگام در این کشور را، تکمیل قانون انتخابات، آماده‌‌سازی کمیساریای انتخابات و کنترل سلاح و پول و بسیج کردن مردم اعلام کرده است. کمیسیون حقوقی پارلمان عراق هم در واکنش به تعیین موعد انتخابات پارلمانی زود هنگام در این کشور از سوی نخست‌وزیر، اعلام کرد که او صلاحیت این کار را ندارد.
موافقان نخست‌وزیر
سید «عمار حکیم» رهبر ائتلاف «عراقیون» و رئیس‌«جریان حکمت ملی عراق»، از اقدام نخست‌وزیر این کشور در تعیین زمان اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام، استقبال کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، حکیم دیروز طی بیانیه‌ای، اعلام کرد: تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام از سوی نخست‌وزیر، اقدامی موفق و گامی در مسیر درست است و عزم دولت برای عمل به وعده‌های خود را نشان می‌دهد.
در همین ارتباط، «نعیم العبودی» سخنگوی فراکسیون «الصادقون» وابسته به «عصائب اهل الحق» عراق نیز گفت که برگزاری انتخابات زودهنگام، گام مثبتی تلقی می‌شود... اما باید تا پیش از برگزاری انتخابات، مسئله فراکسیون اکثریت برای همیشه حل و فصل شود.
«محمد الغبان» رئیس‌فراکسیون «فتح» در پارلمان عراق نیز گفت که ائتلاف فتح موافق برگزاری انتخابات زودهنگام است و این مسئله جزو اولویت‌های دولت فعلی به شمار می‌رود.
ائتلاف «نصر» به ریاست «حیدرعبادی» نیز از اعلام زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق از سوی نخست‌وزیر این کشور، استقبال و طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ائتلاف «نصر» امیدوار است که با همبستگی کلیه موسسات و گروه‌های سیاسی، موانع مربوط به قانون انتخابات... برای برگزاری انتخابات شفاف و آزاد... رفع شود.
این ائتلاف تاکید کرد که اعتبار نظامی و سیاسی کشور کاملا به این انتخابات و میزان شفافیت آن و تشکیل دولتی ملی و توانمند در ترسیم شیوه‌هایی درست و ویژه برای خدمت به دولت و مردم، بستگی دارد.در تیر ماه اتفاق افتاد
 نقض آتش بس در یمن توسط آل‌سعود برای ۳ هزارمین بار

Magiran | روزنامه کیهان (1399/05/12): در تیر ماه اتفاق افتاد: نقض ...
نیروهای ائتلاف سعودی در ماه ژوئیه (11 تیر-9 مرداد) نزدیک به 3 هزار بار آتش بس در یمن را نقض کرده‌اند.
منبعی در اتاق عملیات رصد نقض‌های ائتلاف سعودی اعلام کرده «نقض‌ آتش بس‌های» ائتلاف سعودی فقط در ماه ژوئیه (11 تیر-9 مرداد) به بیش از ۲۸۹۵ مورد رسیده که از میان این نقض‌ها، ۲۹ حمله توسط هواپیماهای آپاچی و جاسوسی صورت گرفته است و اکثر آنها نیز شهر «الدریهمی» را هدف قرار ‌داده‌اند.
ایسنا در این باره نوشته، منبع مذکور همچنین اعلام کرد، نقض‌های ائتلاف سعودی همچنین شامل پرواز ۷۸ فروند جنگنده و ۱۴۳ هواپیمای جاسوسی بر فراز جبهه‌های مختلفی که شامل توافق سوئد می‌شوند، ۷۱۱ نقض بمباران، ۱۱ نقض با احداث استحکامات جنگی در جبهه‌های مختلف «الحدیده» و تلاش‌ها برای نفوذ به الدریهمی و «حیس» است.
نکته قابل توجه دیگر اینکه، متجاوزان ائتلاف سعودی نه تنها پیمان‌های خود با مردم یمن را نقض می‌کنند، بلکه به خود نیز رحم نمی‌کنند. فقط دو روز پس از آغاز زمان اجرای بخش سیاسی توافق ریاض، منابع خبری از درگیری سنگین میان نیروهای دولت مستعفی یمن وابسته به سعودی و نیروهای شورای انتقالی جنوب هم‌سو با امارات عربی متحده خبر دادند. به گزارش فارس، این دو گروه، متحدان امارات و عربستان در جنوب یمن هستند که از تابستان سال گذشته درگیر جنگ قدرت با یکدیگرند.
گفتنی است، تجاوز ائتلاف سعودی به خاک یمن از بهار سال ۱۳۹۴ با حمله هوایی این ائتلاف، با نام عملیات طوفان قاطعیت (عملیه عاصِفه الحزم) و به بهانه حمایت از «عبد ربه منصور‌هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن، آغاز شد و تا کنون بلای جان مردمان یمن است. چندی پیش سعودی‌ها حمایت خود را ازعبدربه منصور‌هادی برداشته و بسیاری از دولتمردان او را از ریاض اخراج کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 12 مرداد 1399
یکشنبه 12 مرداد 1399 09:44 ق.ظ
درود بر مسلمین
مرگ بر ملحدین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic