تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

سناتور آمریکایی:
نیمی از خانواده‌های آمریکایی هیچ درآمدی ندارند!
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
برنی سندرز سناتور مطرح آمریکایی و نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: به دنبال همه گیری کرونا در آمریکا نیمی از خانوارهای آمریکایی درآمد خود را از دست داده‌اند.
بر اساس داده‌های وبگاه«ورلد امتر» شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا عصر دیروز از مرز
18 میلیون و 258 هزار نفر فراتر رفت. شمار فوتی‌ها نیز به رقم وحشتناک694 هزار نفر رسید. بر اساس داده‌های این وبگاه آمریکا کماکان با 4 میلیون و 813 هزار مبتلا و 158 هزار فوتی در صدر جدول جهانی تلفات کرونا قرار دارد. کرونا وضعیت بسیار اسف باری در آمریکا به بار آورده طوری که طبق گزارش‌ها اقتصاد این کشور وارد بزرگترین رکود خود طی 90 سال گذشته شده است. این ویروس حتی بیش از 54 میلیون بیکار به لشکر بیکاران آمریکا اضافه کرده است. 30 میلیون کارگر آمریکایی قادر نیستند مزایای بیکاری خود را تمدید کنند؛ 41 میلیون آمریکایی از فقر غذایی رنج می‌برند. نزدیک به 14 میلیون کودک در این کشور غذای کافی برای خوردن ندارند و 28 میلیون نفر نیز همین روزهاست که سقفی بالای سرخود برای زندگی نداشته باشند.
روز یک شنبه نیز «برنی سندر»، سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» در پیامی توئیتری با اعلام اینکه «مردم آمریکا فقیرتر شده‌اند» هشدار داد کرونا باعث شده نیمی از خانوارهای آمریکایی نیز درآمد خود را از دست بدهند: «ثروتمندان ثروتمندتر شده‌اند (اما) بیش از نیمی از خانوارهای آمریکایی درآمد خود را در جریان همه‌گیری کرونا از دست داده‌اند این در حالی است که 491 میلیاردر، ثروت خود را 743 میلیارد دلار افزایش داده‌اند. این ناپسند است. ما به اقتصادی نیاز داریم که برای همه کار کند نه اقتصاد متقلبانه‌ای که برای ثروتمندان و قدرتمندان است». طبق گفته «سندرز» نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور نیز در سه ماهه گذشته دست کم 33 درصد افت داشته است.
4 وزیر صهیونیست در قرنطینه
از سرزمین‌های اشغالی نیز خبر می‌رسد کرونا 4 وزیر صهیونیست را روانه قرنطینه کرده است. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عبری‌زبان «معاریو»، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی، از چهار وزیر خواسته تا پس از ارتباط و تماس با «رافی پرتز»، وزیر امور قدس در دولت نتانیاهو که روز شنبه اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده است، تحت قرنطینه قرار بگیرند. این روزنامه عبری‌زبان همچنین نوشته، این وزارتخانه از« زئیو الکین»، وزیر آموزش عالی و منابع آبی، «یعقوب اویتان»، وزیر امور دینی، «اورلی لوی»، وزیر توسعه و نیز «الی کوهن»، وزیر اطلاعات دولت صهونیستی خواست خود را قرنطینه کنند. طبق نوشته روزنامه معاریو، «آوی دیختر» و «اوسنات مارک» از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) و همچنین سه تن از مشاوران آنها نیز به همین دلیل در قرنطینه قرار دارند.
نخست‌وزیر کرونایی
از اروپا نیز خبر رسیده که، همزمان با افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در کوزوو، نخست‌وزیر این کشور کوچک هم به این ویروس مبتلا شده است. به نوشته بلومبرگ، «عبدالله هوتی» نخست‌وزیر کوزوو در پیامی در صفحه شخصی خود در فیس بوک اعلام کرده نتیجه تست ابتلا به کرونای او مثبت شده است. این سیاستمدار ارشد اهل کوزوو همچنین اعلام کرده به جز سرفه‌ خفیف هیچ نشانه دیگری در رابطه با ابتلا به کرونا ندارد: «من برای دو هفته خودم را قرنطینه می‌کنم و وظایفم (در مقام نخست‌وزیر) را از خانه انجام خواهم داد». طبق آخرین خبرها، تا روز دوشنبه در کوزوو 8 هزارو 799 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند، ۲۴۹ تن فوت کرده‌اند و 4 هزارو 863 نفر از مبتلایان هم درمان شده‌اند.


وزیر خارجه لبنان تحت فشار خارجی استعفاء کرد
 نخست‌وزیر لبنان: من سعد حریری نیستم که از بیرون دستور بگیرم

حسان دیاب نخست‌وزیر آتی لبنان؟ - ایسنا
برخورد قاطع نخست‌وزیر لبنان با بی‌ادبی‌های وزیر خارجه فرانسه، با عث شد که وزیر خارجه غربگرای لبنان ناراحت شود و استعفا بکند. نخست‌وزیر نیز فرد دیگری را به عنوان وزیر جدید کابینه اش تعیین کرد.
«ناصیف حتی» وزیر خارجه لبنان، دیروز رسما استعفای خود را تقدیم «حسان دیاب» نخست‌وزیر این کشور کرد. به گزارش مشرق، بر خلاف ادعای برخی گروه‌های سیاسی نزدیک به جریان مخالف دولت، مبنی بر اینکه دخالت‌های «جبران باسیل» وزیر خارجه پیشین در امور خارجی، موجب این استعفا شده است، اطلاعات رسیده از پشت پرده، جریان دیگری را حکایت می‌کند. بنابر این اطلاعات، پس از برخورد قاطع حسان دیاب با بی‌ادبی‌های وزیر خارجه فرانسه، «ناصیف حتی» که به داشتن گرایشات خارجی، به ویژه گرایش به فرانسه، مشهور است، از قاطعیت نخست‌وزیر ناراحت شد و استعفا کرد.
در سفر اخیر وزیر خارجه فرانسه به لبنان، دیاب به قدری از برخورد تحقیرآمیز وزیر فرانسوی و هتاکی او علیه مقاومت، عصبانی شده بود که به او می‌گوید: «ما در لبنان از کسی دستور نمی‌گیریم. من هم سعد حریری نیستم که هرچه امر از خارج آمد، انجام دهم.» طبق این گزارش، آمریکایی‌ها که لبنان را به بهانه فعالیت حزب‌الله‌، زیر فشارهای اقتصادی قرار‌داده‌اند، در یک برنامه‌ریزی هدفمند، می‌خواهند وزرای هم‌سو با غرب در کابینه حسان دیاب را به سمت استعفا کشانده تا در نهایت، جریان مقاومت را مسئول شرایط لبنان معرفی کنند.
در هر حال، دیروز و ساعاتی پس از استعفای ناصیف حتی، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر لبنان با قبول استعفای او، «شربل وهبه» را به جای وی انتخاب کردند. شربل وهبه پیش از این، مشاور میشل عون بوده است.اردنی‌ها برای نخستین بار با هدف براندازی دولت به خیابان‌ها ریختند

مردم اردن برای نخستین بار با برگزاری تظاهراتی، خواستار برکناری نخست‌وزیر این کشور و اعضای کابینه او شدند.
حدود ۲۵۰۰ معلم در شهر«اربد» واقع در شمال اردن دست به تظاهرات زده و خواستار لغو تصمیمات اخیر درمورد تعطیلی سندیکای معلمان و آزادی اعضای بازداشتی آن شدند. این تظاهرات پس از آن برگزار شد که یک هفته پیش دادستانی کل اردن مقرر کرد، فعالیت سندیکای معلمان متوقف، مقر آن به مدت دو سال بسته و اعضای شورای این سندیکا بازداشت شوند. دادستانی کل اردن همچنین تصمیم گرفت، برای اعضای شورای سندیکای معلمان احضاریه فرستاده و آنها را به دادستان کل ارجاع دهد تا درباره جرائم خود بازجویی شوند.
حالا روزنامه اینترنتی «رای الیوم» اعلام کرده بیش از 3 هزار شهروند اردنی ساکن شهر «المفرق» در شرق اردن به منظور کناره‌گیری عمر الرزاز، نخست‌وزیر، تیسیر النعیمی، وزیر آموزش و پرورش و سلامه حماد، وزیر کشور، از قدرت و نیز اعلام همبستگی با مطالبات معیشتی صنف معلمان به خیابان‌ها آمده و قانون ممنوعیت تجمع بیش از ۲۰ نفر را به چالش کشیده‌اند.
این در حالی است که بنابر اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، ناصر نواصره، رهبر جنبش معلمان، پس از اعلام اعتصاب غذا تا اطلاع ثانوی به همراه ۴ نفر، به علت وخیم شدن اوضاع سلامتی‌اش در بیمارستان بستری شده است. آنطور که باشگاه خبرنگاران نوشته، در منطقه «ساکب» نزدیک شهر «جرش» در شمال اردن نیز صد‌ها نفر در امتداد تظاهرات گسترده ساکنان شهر اربد در اعتراض به تعطیل کردن دفاتر صنف معلمان تجمع کرده‌اند. ساکنان منطقه «ساکب» با سردادن شعار‌هایی خواستار کناره‌گیری دولت «عمر الرزاز» هستند. در شهر «مادبا» و دیگر مناطق اردن به ویژه اردوگاه «البقعه» متعلق به پناهندگان فلسطینی و شهر‌های «معان» و «العقبه» نیز صد‌ها نفر از معترضان، شهروندان و معلمان تجمع کردند و ضمن سر دادن شعار علیه دولت اردن با صنف معلمان اعلام همبستگی کردند. منابع خبری می‌گویند، این اعتراض‌ها در اردن، بی‌سابقه است.رای الیوم در پایان نوشته «این نخستین بار است که مردم اردن برای براندازی دولت به خیابان‌ها می‌آیند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 14 مرداد 1399
سه شنبه 14 مرداد 1399 12:46 ب.ظ
مرگ ب امریکائی های جنیت کار و نوکرن سگ صفتشان

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic