تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
سید حسن نصرالله:
 اطلاعات ما از بندر حیفا بیش از بندر بیروت است،
حتی یک گلوله در این بندر نداریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه حادثه اخیر در بیروت یک فاجعه انسانی و ملی بوده است، تصریح کرد که حزب‌الله نه اسکله را اداره می‌کند و نه در آن چیزی داشته و دارد و ما در مورد آن‌چه که در بندر حیفا است، بیشتر مطلعیم تا آن‌چه که در بندر بیروت است.
چهار شنبه هفته گذشته قرار بود که سید «حسن نصرالله» در مورد مسائل مختلفی سخن بگوید، اما به علت انفجار در بندر بیروت، با دو روز تأخیر و در روز جمعه سخنرانی کرد و در این سخنرانی نیز تنها به این انفجار مهیب و حواشی آن پرداخت. او که حزبش در این روز‎ها در معرض اتهام‌زنی‌های مختلف بود، بدون آن‌که وارد این جدال فرسایشی شود و به کس یا جریانی لبنانی اتهام بزند، از منظری کلی
سخن گفت.
رهبر مقاومت لبنان گفت، بنده با قاطعیت اعلام می‌کنم ما هیچ چیزی در بندر نداریم. نه انبار سلاحی، نه موشکی، نه تفنگی، نه بمبی، نه حتی یک گلوله و نیترات، به هیچ وجه نه در حال حاضر، نه در گذشته و نه در آینده و تحقیقات این مسئله را اثبات خواهد کرد. او در سخنانی که خط و نشانی نیز برای رژیم صهیونیستی در آن مستتر بود افزود: «حزب‌الله ممکن است از آنچه در اسکله بندر حیفا (در مناطق اشغالی) بیشتر از آنچه در بیروت هست، اطلاع داشته باشد، زیرا این بخشی از معادله بازدارندگی است.»
نصرالله این مصیبت را به خانواده‌های داغدیده و همه ملت لبنان تسلیت گفت و برای مجروحان این انفجار هولناک شفای عاجل مسئلت کرد و افزود:«آنچه در بیروت رخ داد، یک فاجعه به تمام معنای انسانی و ملی بود.» او همچنین خاطر نشان کرد، حزب‌الله (برای کمک‌رسانی به آسیب دیدگان و مردم مصیبت دیده) تمام نهادها و موسسات تابعه و افراد و امکاناتش را در اختیار دولت و ملت لبنان قرار‌داده است.
به گزارش تسنیم، رهبر حزب‌الله لبنان ادامه داد: «ما نگاه مثبتی به هرگونه همبستگی و سفر (مقامات خارجی) به لبنان به ویژه اگر با هدف وحدت و گفت‌وگو باشد، داریم.» او اظهار داشت: «صحنه خارجی، مثبت است و فرصتی را برای خروج از حالت محاصره و سختی که لبنان با آن رو‌به‌رو است، فراهم
می‌کند.»
نصرالله همچنین با تأکید بر اهمیت ادامه امدادرسانی و آواربرداری و ترمیم جراحات گفت، با تاسف شدید باید بگویم از همان ساعات اولیه بروز فاجعه، برخی رسانه‌های داخلی و عربی و برخی گروه‌های سیاسی (اشاره به غربگرایان موسوم به 14 مارس) به پیشداوری پرداخته و ادعا کردند که آنچه رخ داده، عبارت از انبار موشکی و مهمات حزب‌الله بوده است. وی ادامه داد، باید مجازات عادلانه درخصوص هر کس که دست داشتنش (در فاجعه انفجار بیروت) اثبات شود، به دور از هرگونه محاسبات یا وابستگی‌ها اعمال شود.
بازتاب سخنان نصرالله
این سخنان رهبر مقاومت لبنان بازتاب‌های زیادی در رسانه‌های مختلف جهان داشته است؛ روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» با ابراز وحشت از سخنان دبیرکل حزب‌الله نوشت: دانسته‌های نصرالله از دانسته‌های ما در‌باره بندر حیفا بیشتر است. «هاآرتص» نیز در واکنش به این سخنرانی‌، به نقل از دبیرکل حزب‌الله، نوشت: «سید حسن نصرالله: انبار تسلیحاتی بیروت حاوی هیچ تسلیحاتی از حزب‌الله نبود؛ ما موارد بیشتری درباره بندر حیفا می‌دانیم.» دیلی استار اما گزارش داد، دبیرکل حزب‌الله لبنان ارتباط با مواد منفجره در بندر بیروت را تکذیب کرد. گفتنی است، علیرغم آن‌که این روزها برای مخالفان مقاومت در لبنان، روزهای حمله به حزب‌الله است، اما رهبر حزب‌الله حتی در صدد آن برنیامد تا روی پاسخ دادن به این اتهامات تمرکز کند. او ضمن توجه دادن به دشمن صهیونیستی، تمام تمرکز خود و حزبش را بر حل و بهبود اوضاع فاجعه‌زده بیروت گذاشته است. شکست تیم ترور بن سلمان برای قتل رئیس‌اسبق اطلاعات عربستان
Magiran | روزنامه کیهان (1399/05/19): شکست تیم ترور بن سلمان برای قتل رئیس اسبق اطلاعات عربستان
رئیس‌پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان فاش کرده، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی سال ۲۰۱۸ تیمی را برای ترور وی به کانادا اعزام کرده بود اما این طرح از سوی مقام‌های کانادایی خنثی شد! ترور یکی از ابزارهای «بن سلمان» برای ماندن در قدرت است.
هنوز جهان جنایت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در قتل و سلاخی «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی در سال 2018 را فراموش نکرده که خبر رسیده، بن سلمان در همان سال، یک تیم ترور نیز برای حذف یکی از شاهزاده‌های سعودی به کانادا اعزام کرده بود.
«سعد الجابری» رئیس‌پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان که اکنون در کانادا در تبعید به سر می‌برد، روز پنج شنبه با ارائه شکایتی به یک دادگاه آمریکایی گفته، محمد بن سلمان سال ۲۰۱۸ تیمی را برای ترور وی اعزام کرد اما این طرح از سوی مقام‌های کانادایی خنثی شد. سعد الجابری برای مدت طولانی مشاور شاهزاده
محمد بن نایف ولیعهد پیشین عربستان بود.«منابع آگاه» نیز به رویترز گفته‌اند «الجابری» از اسنادی اطلاع دارد که حاوی اطلاعات حساسی است که ولیعهد سعودی نگران آن است. الجابری در یک شکایت ۱۰۷ صفحه‌ای که علیه ولیعهد سعودی و ۲۴ تن دیگر به دادگاه فدرال ارایه داده گفته، ولیعهد سعودی در سال ۲۰۱۸ از طریق اقیانوس اطلس تیمی را برای ترور او عازم کانادا کرده بود. بر اساس این شکایت تیم ترور شامل افراد نزدیک به بن سلمان بوده‌اند. این تیم دو چمدان حاوی ابزارهای تحقیقات جنایی به همراه داشته است. تیم ترور را فردی همراهی می‌کرده که با چگونگی پاک‌سازی صحنه جرم آشنایی داشته است. طبق این گزارش، این افراد در صدد بودند به صورت مخفیانه وارد کانادا شوند و از این رو با ویزای توریستی به کانادا رفته و وانمود کرده بودند یکدیگر را نمی‌شناسند. اما افسران مرزی به آنها مشکوک شدند و به عکسی دست یافتند که آنان را کنار هم نشان می‌داد و از این رو دروغ شان
فاش می‌شود. این حادثه یک هفته پس از قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی به دست مزدوران سعودی در کنسولگری عربستان در اسلامبول ترکیه رخ داده است! گفتنی است کشورهایی مثل فرانسه، آمریکا و انگلیس چون بن سلمان و پدرش را گاوهای شیردهی می‌دانند که باید دوشیدشان، در چنین مواقعی یا سکوت می‌کنند، یا صراحتا اعلام می‌کنند، چون به این رژیم نیاز دارند، نمی‌توانند علیه آن موضع‌گیری موثر کنند!سال 2017 مطرح شده بود؛
درخواست رسمی عربستان از آمریکا برای حمله نظامی به قطر!

فارین پالیسی: عربستان سال 2017 به ترامپ پیشنهاد حمله به قطر را داده بود- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim
پایگاه اینترنتی «فارین پالیسی» گزارش داده پادشاه سعودی سال ۲۰۱۷ از رئیس‌جمهور آمریکا درخواست کرد به قطر حمله کند اما این درخواست از سوی دونالد ترامپ رد می‌شود.
عربستان از سال 2017 به همراه امارات، مصر و بحرین کشور قطر را تحت محاصره قرار‌داده و تمام روابط دیپلماتیک خود با این کشور را نیز قطع کرده است. سعودی‌ها علت این اقدام ناگهانی را که همه را غافلگیر کرد، «همکاری قطر با گروه‌های تروریستی» اعلام کرد و این در حالی بود که این رژیم خود به «پدر جد تکفیری‌ها و گروه‌های تروریستی» معروف است.
تلاش‌های زیادی از سوی برخی کشورهای غربی در این مدت با هدف پایان دادن به این بحران صورت گرفته اما بحران همچنان ادامه دارد. در این مدت قطر به کمک ایران و چند کشور دیگر موفق به شکست محاصره عربستان و سه کشور دیگر شد که این امر نیز خشم سعودی‌ها را برانگیخته است. حالا خبری منتشر شده که نشان می‌دهد، اختلاف این دو کشور سابقا متحد، عمیق‌تر از این حرفهاست.
نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» که گفته می‌شود به کاخ سفید نزدیک است در گزارشی اعلام کرده، رئیس‌جمهور آمریکا در سال 2017 و در جریان تماس با ملک سلمان قویا پیشنهاد عربستان برای حمله به قطر را رد کرده است. به گزارش فارس، بر اساس این گزارش، بلافاصله پس از مخالفت ترامپ، آمریکا از کویت درخواست می‌کند با هدف حل اختلاف در درون شورای همکاری میانجیگری کند.
درخواست سعودی‌ها از آمریکا برای حمله به قطر دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که چهار کشور عربی (امارات، بحرین، مصر و عربستان) روابط دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کرده و قطر را تحت تحریم قرار می‌دهند. این چهار کشور با میانجیگری کویت فهرستی از درخواست‌های 13 گانه خود را به اطلاع قطر رساندند و پایان تحریم این کشور را به عملی کردن این درخواست‌ها مشروط کردند، اما دوحه همه این درخواست‌ها را رد کرد و آن را دخالت در حاکمیت ملی خود برشمرد.
روزنامه «وال استریت ژورنال» نیز در سال 2019 میلادی فاش کرده بود ارتش سعودی طرح حمله به قطر را در سال 2017 میلادی آماده کرده بود. این روزنامه به نقل از مسئولان آمریکایی و سعودی و قطری نوشته بود، طرح عربستان شامل کنترل بر حوزه شمالی گاز طبیعی قطر به عنوان بزرگترین حوزه در نوع خود بعد از یورش نظامی به این کشور بود.
به نوشته وال استریت ژورنال، مسئولان آمریکایی ریاض را متقاعد کردند که یورش به قطر نقض واضح قوانین بین‌المللی است و همین امر باعث شد تا عربستان و هم پیمانانش، قطر را تحت محاصره شدید قرار دهند زیرا روشن شد که دست زدن به اقدام نظامی علیه این کشور دشوار است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 19 مرداد 1399
یکشنبه 19 مرداد 1399 10:12 ق.ظ
درذود بر حزب ا لله
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات