تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


معترض آمریکایی:
ما پرچم آمریکا را آتش می‌زنیم چون نماد ترور و قتل در سراسر دنیاست
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
معترض آمریکایی درباره علت آتش زدن پرچم کشورش به رسانه‌ها گفت: «ما پرچم آمریکا را آتش می‌زنیم چون این پرچم نماد ترور و قتل در سراسر دنیاست».
اعتراضات ضد نژادپرستی بعد از گذشت 77 روز از قتل وحشیانه «جورج فلوید» در برخی نقاط آمریکا همچنان ادامه دارد. یکی از موارد شاخص اعتراضات اخیر آمریکا، آتش زدن پرچم آمریکا از سوی مردم آمریکا بود. در ویدئویی که اخیراً در فضای رسانه‌ای منتشر شده یکی از معترضان آمریکایی درباره علت آتش زدن پرچم کشورش توضیحات جالبی می‌دهد: «ما پرچم آمریکا را آتش زدیم تا هم مخالفت خود را با اقدامات و سیاست‌های دولت ترامپ اعلام کنیم و از سوی دیگر نیز تمام سیستم آمریکا را محکوم کنیم. این سیستم به ترامپ حق می‌دهد که به قدرت برسد و چنین شخصی را در راس حکومت قرار می‌دهد. ما کل این موضوع را رد می‌کنیم و نمی‌پذیریم...ما پرچم آمریکا را به آتش کشیدیم و روی تیشرت‌هایمان نوشته ایم که فقط انقلاب می‌خواهیم نه هیچ چیز دیگر. ما می‌خواهیم با انقلاب خود از شر این سیستم خلاص شویم. ما به این خاطر پرچم آمریکا را به آتش می‌کشیم که این پرچم نماد ترور و قتل در سراسر جهان است و همه مردم در جهان می‌دانند که آمریکا یک قدرت خیرخواه در جهان نیست. اقدام ما یک اقدام زیباست و در واقع اعلام همبستگی با تمامی برادران و خواهرانمان در دنیا است».
حمله به اداره پلیس پورتلند
خبرگزاری فرانسه نیز طی گزارشی درباره ادامه اعتراض‌ها در پورتلند (که شدیدتر و خشن‌تر از شهرهای دیگر آمریکاست) نوشت: «اعتراضات در راستای مطالبه عدالت نژادی و اصلاحات در پلیس شنبه شب در شهر پورتلند همچنان برای بالغ بر ۱۰ هفته متوالی از زمان کشته شدن جورج فلوید ادامه یافت. شنبه شب صدها معترض مقر انجمن پلیس پورتلند را به آتش کشیدند. پلیس پورتلند به معترضان هشدار داده در صورت تلاش برای آسیب زدن به این ساختمان و یا وقوع اقدامات مجرمانه دیگر علیه آنها به زور متوسل خواهد شد». از جورجیا نیز گزارش می‌رسد پلیس این شهر با شلیک به سوی ماشینی که سرنشینان آن نوجوانان سیاهپوست یک خانواده بودند، مجددا باعث شعله‌ور شدن خشم و نفرت نسبت به نژادپرستی شده است. بر اساس گزارش «دیلی میل»، ساعت ۸ روز شنبه به وقت محلی با شلیک پلیس به سوی خودرویی که سرنشینان آن نوجوانان سیاهپوست بودند، حادثه‌ای مرگبار رقم خورد. به گفته این پایگاه خبری، سرنشینان این ماشین از یک خانواده بوده و بین ۹ تا ۱۶ سال سن داشتند. پلیس به سه فرزند کوچکتر زمانی که از ماشین خارج می‌شدند، شلیک کرده است. دفتر تحقیقات جورجیا علت این اقدام پلیس را نقض قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی این افراد عنوان کرده و گفته «پلیس قصد داشت این ماشین را متوقف کند».
در ویدئویی که از این حادثه منتشر شده پدر این فرزندان و افراد دیگر از پلیس خواهش می‌کنند تا به سوی دو فرزند دیگر که با صورت روی زمین خوابیده‌اند، شلیک نکند. پدر آنها در این کلیپ می‌گوید: «فرزندانم، این‌ها بچه‌های من هستند، شما نباید به آنها شلیک کنید، خواهش می‌کنم!»


۲ مقام آمریکایی جلوی ترامپ با مشت و لگد به جان هم افتادند
ترامپ: ایران یا باید مذاکره کند یا اتفاق دیگری خواهد افتاد
اختلافات بر سر پیام رسان چینی «تیک تاک»، وزیر خزانه‌داری و مشاور رئیس‌جمهور آمریکا را به جان هم‌انداخت.
  تنش‌ها بین چین و آمریکا در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی، امنیتی و فناوری همچنان ادامه دارد و طی روزهای اخیر پیام رسان چینی «تیک تاک» نیز به موضوع تنش‌های قبلی اضافه شده است. دولت «دونالد ترامپ» در پی افزایش اختلافات با چین، به دنبال لغو فعالیت این برنامک(اپلیکیشن) در آمریکاست. کاخ سفید مدعی است که این برنامک اطلاعات خصوصی جمع‌آوری شده از کاربران را به دولت چین منتقل می‌کند. دولت‌ها در زمان دشمنی با یکدیگر، به دنبال محدود کردن یا فیلتر کردن پیام رسان‌های یکدیگر در خاک خود هستند. این البته حقی است که آمریکا برای سایر کشورها(از جمله ایران)، قائل نیست.
دیروز نیز خبر رسید که اختلافات مشاور رئیس‌جمهور و وزیر خزانه‌داری آمریکا بر سر پیام رسان تیک‌تاک، موجب زد و خورد این دو نفر با یکدیگر در جلسه کاخ سفید شد. چند منبع مطلع در این زمینه به روزنامه «واشنگتن پست» گفتند، اخیراً «پیتر ناوارو» مشاور تجاری دولت و «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در اتاق بیضی کاخ سفید بر سر وضعیت تیک تاک به نزاع پرداخته‌اند.در این جلسه که رئیس‌جمهور آمریکا نیز حضور داشته، ناوارو بر تحریم کامل این نرم‌افزار چینی در آمریکا اصرار داشته است، اما منوچین معتقد بود تیک تاک باید به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. در نهایت، اختلاف نظر میان این دو، به داد و فریاد زدن بر سر یک‌دیگر منتهی شد. یکی از این منابع مطلع به واشنگتن پست گفت‌، درگیری میان این دو مقام کاخ سفید بالا گرفته و کار آنها به «زد و خورد و کتک‌کاری» نیز کشیده شده است.
ترامپ روز پنجشنبه به شرکت «بایت دنس» مالک شبکه اجتماعی تیک تاک، تا ۱۵ سپتامبر (25)مهلت داد تا یک مشتری برای این برنامه در آمریکا پیدا کرده و یا فعالیت آن را به‌طور کامل متوقف کند. بر اساس گزارش‌ها، بعد از ضرب‌الاجل 40 روزه ترامپ برای واگذاری این پیام رسان به شرکت آمریکایی، شرکت توئیتر برای خرید این برنامک، ابراز تمایل کرده است. بنا به گفته منابع آگاه، توئیتر تقریباً ۳۰ میلیارد دلار سرمایه در بازار دارد که به‌اندازه ارزش واگذاری دارایی‌های تیک تاک است و برای پیشبرد چنین معامله‌ای، نیاز به افزایش سرمایه‌های خود دارد. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت نیز در حال رایزنی برای خرید بخش آمریکایی برنامک تیک تاک است و برخی منتقدان می‌گویند که تعیین ضرب‌الاجل ترامپ با هدف اعمال فشار به شرکت چینی برای امضای قرارداد فروش بخش آمریکایی تیک تاک به یک شرکت آمریکایی است.
بنا به گزارش شبکه یورونیوز، تیک تاک یک شبکه اجتماعی برای ساخت و به اشتراک‌گذاری ویدئوهای کوتاه سه تا ۱۵ ثانیه‌ای است که محبوبیت فراوانی در میان نوجوانان دارد و از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۱۶ تاکنون، یک میلیارد و 600 میلیون بار دانلود شده‌، که ۱۲۳ میلیون بار آن در آمریکا بوده است.حمله تکفیری‌های تحت حمایت ترکیه به 8 شهر در شمال سوریه شکست خورد
حمله تکفیری های تحت حمایت ترکیه به 8 شهر در شمال سوریه شکست خورد ...
نیروهای ارتش سوریه حمله تکفیری‌های تحت حمایت ترکیه به هشت شهر در استان‌های« ادلب »و «حلب» را در هم شکستند و مهاجمان را مجبور به عقب‌نشینی کردند.
دریادار «الکساندر شربینسکی» رئیس‌مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد، تکفیری‌های وابسته به «جبهه النصره» به هشت شهر سوریه در استان‌های ادلب و حلب حمله کردند. نیروهای ارتش سوریه نیز آنها را عقب راندند و اجازه ندادند که تروریست‌ها این شهر‌ها را اشغال کنند. به گزارش خبرگزاری فارس، 15 اسفند ۱۳۹۸رؤسای جمهور روسیه و ترکیه بر سر آتش‌بس در استان ادلب سوریه‌، توافق امضاء کرده‌اند. طبق این توافق، قرار بود که ترکیه تکفیری‌های جبهه النصره را مهار کند، ولی آنکارا عملا از این گروه تروریستی و تروریست‌های دیگر حمایت می‌کند. به اعتقاد کارشناسان، راهبرد آنکارا در سوریه، تضعیف دولت دمشق و تقویت حضور نیروهای ارتش ترکیه در مناطق شمالی سوریه است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 20 مرداد 1399
دوشنبه 20 مرداد 1399 09:13 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات