تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

با هدف اخراج آمریکایی‌ها صورت می‌گیرد
عشایر سوری گروه گروه در حال پیوستن به ارتش مردمی سوریه
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
عشایر شرق سوریه یکی پس از دیگری به «ارتش مردمی سوریه» که اخیرا با هدف نبرد علیه اشغالگران آمریکایی و مزدوران آنها تشکیل شده است، می‌پیوندند.
در پی برگزاری نشست سران و اعضای فبیله «العکیدات» در شهر «دیرالزور» سوریه و اعلام تشکیل «ارتش مردمی سوریه»، دیگر عشایر و قبایل شرق نیز یکی یکی به این ارتش می‌پیوندند و قصد دارند که همسو با دمشق، علیه اشغالگران آمریکایی و مزدوران آنها بجنگند.
به گزارش خبرگزاری دانشجو، دیروز عشایر منطقه «السبخه» استان «رقه» اعلام کردند که از هر مقاومتی برای آزاد‌سازی اراضی سوریه از چنگ اشغالگران آمریکایی و مزدوران آنها‌، حمایت می‌کنند و به ارتش مردمی سوریه ملحق می‌شوند. اعضای عشایر السبخه در بیانیه‌ خود، که در یک تجمع برای همبستگی با عشایر دیرالزور قرائت شد، اعلام کردند که با همه قدرت، قاطعیت و صلابت از هر مقاومتی برای آزاد‌سازی وجب به وجب خاک سوریه از اشغالگری حمایت می‌کنند. عشایر السبخه اعلام کردند که حضور باند‌های شبه نظامی کُرد مورد حمایت اشغالگران آمریکایی، خود عین اشغالگری است. اعضای عشایر السبخه بر وفاداری کامل خود به خاک و سرزمین سوریه و رهبری آن «بشار اسد» تاکید کردند. به گفته آنها، شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»، با حمایت آمریکا، نفت سوریه را به سرقت می‌برند.
دولت سوریه بار‌ها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد. سوریه دو میلیارد و 500 میلیون بشکه ذخایر اثبات شده نفتی دارد.
خبرگزاری فارس نیز گزارش داد، «نوافق البشیر» شیخ عشیره «البقاره» در شمال شرق سوریه نیز خواستار تشکیل ارتش عشایری برای مقابله با آمریکا و شبه نظامیان کرد شد.
البشیر گفت که عشایر در صورت حمایت دولت سوریه، می‌توانند به یک مقاومت مسلحانه قدرتمند تبدیل شوند.
او همچنین، خواستار آغاز «جنگ آزاد‌سازی» شرق فرات با هماهنگی میان عشایر، دولت و ارتش سوریه شد و در بُعد سیاسی نیز گفت که باید با هماهنگی دولت دمشق، «شورای رهبری» و هیئت سیاسی قبائل شکل بگیرد و در مناطق آزاد شده، پرچم سوریه نصب شود. عشیره «البقاره»، که نسبش ‌ به امام محمد باقر‌(ع) می‌رسد، از بزرگترین عشایر منطقه فرات و حومه حلب به شمار می‌رود و اعضای آن در کشورهای عراق وترکیه نیز حضور دارند. تعداد اعضای این عشیره در سوریه به یک میلیون و 200 هزار نفر می‌رسد. عناصر نیروهای دموکراتیک سوریه در آخرین اقدام خود علیه ساکنان شرق سوریه، در شهرک «سویدان جزیره»، واقع در جنوب شرق دیرالزور، 9 غیر نظامی را ربودند و آنها را به مکان نامعلومی منتقل کردند. معترضان سوری ساکن استان‌های دیرالزور و «حسکه» بارها علیه کُردها و تروریست‌های آمریکایی دست به اعتراض زده‌اند.


بحران نان در لبنان/ سازمان ملل: 50 هزار تُن آرد می‌فرستیم

آیا بحران کمبود نان در لبنان در راه است؟ | الشرق الاوسط فارسی
در پی انفجار بیروت و هشدار درباره کمبود نان در لبنان ظرف هفته‌های آینده، سازمان ملل اعلام کرد، برنامه جهانی غذا 50 هزار تن آرد گندم به لبنان ارسال می‌کند.
با انفجار بندر بیروت در سه شنبه هفته پیش(14 مرداد)، که افزون بر بیش از 170 کشته‌، 6000 زخمی و تعدادی مفقود
بر جای گذاشته، ورودیِ اصلی آرد گندم به لبنان نیز ویران شده است.
در این رابطه، «دیوید بیسلی»، رئیس‌برنامه جهانی غذا، گفت: «۸۵ درصد از گندم مورد نیاز لبنان از طریق بندر بیروت وارد این کشور می‌شود.» حالا این بندرگاه به ویرانه‌ای تبدیل شده، به طوری که یادآور شهرهای مخروبه فیلم‌های آخرالزمانی است.
بیسلی دوشنبه گذشته، طی یک کنفرانس مجازی، درباره محل انفجار بیروت گفت: «ما فکر می‌کنیم با همکاری ارتش لبنان، می‌توانیم این منطقه را پاک‌سازی کنیم.
تجهیزات زیادی را با هواپیما به آنجا منتقل کرده و هر کاری بتوانیم انجام خواهیم داد.»
به گزارش فارس، وی افزود: «برای اینکه نان سر سفره همه مردم لبنان باشد، باید ظرف دو هفته آینده یک کشتی حامل ۱۷۵۰۰ تُن آرد سفید وارد بیروت شود.» همچنین به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل روز سه‌شنبه از ارسال ۵۰ هزار تُن گندم به لبنان
خبر داد.
این تکاپوها برای نجات مردم از خطرِ گرسنگی، در حالی است که پشت پرده جریان‌های قدرت مشغول به کار خود هستند؛ یک رسانه لبنانی گزینه احتمالیِ مورد تأیید آمریکا و فرانسه برای جانشینی «حسان دیاب» را نخست‌وزیر مستعفی این کشور معرفی کرد.
پایگاه «ال بی‌سی آی» بنا به اطلاعات به دست آمده اعلام کرد، «نواف سلام» سفیر سابق لبنان، گزینه مورد تأیید واشنگتن و پاریس برای تصدی نخست‌وزیری است.
این خبر تبدیل به سوژه تحلیلی بسیاری از رسانه‌های لبنان شده است.
برخی دیگر نیز بازگشت «سعد حریریِ» به قدرت را از سناریوهای مطرح می‌دانند!
در هر حال، نمی‌توان کسانی را که خود بخشی از مشکل لبنان هستند، به عنوانِ راه‌حل، به مردم خسته، آسیب‌دیده و عصبانی لبنان تحمیل کرد. این جا تنها بحث سر آن نیست که بیگانگان حکمرانی را تحمیل می‌کنند، اصل بحث بر سر آن است که اولاً، بسیاری از گزینه‌های موجود و مورد قبول غرب، خودشان سال‌ها حکمرانی فاجعه‌بار داشته‌اند و مردم نسبت به آنها، دل‌سیر دارند؛ ثانیاً، این گزینه‌ها باید منافعِ آنهایی را تأمین کنند که خودشان را به قدرت رسانده‌اند و معمولا منافع آنها با منافع ملی و مصلحت عمومی تضاد پیدا
می‌کند.پس از مواجهه با سوال‌های دقیق نماینده مسلمان کنگره
مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا سنگ روی یخ شد

آیا آبرامز مهره مهمی برای سیاست خارجی شکست خورده آمریکا مقابل ایران خواهد  بود؟ - ایرنا
«ایلهان عمر»، عضو مجلس نمایندگان آمریکا، از انتخاب «الیوت آبرامز» به عنوان مسئول میز ایران در وزارت خارجه آمریکا، انتقاد کرد و او را در برابر سؤالات بسیار چالشی قرار‌داد.
پس از استعفای «برایان هوک»، مسئول پیشین میز ایران در وزارت خارجه آمریکا، که بسیاری آن را اخراج مودبانه می‌دانند، الیوت آبرامز مسئولیت وی را به عهده گرفت.
آبرامز قبلا مسئول ویژه ونزوئلا در وزارت خارجه آمریکا بود. وی پرونده تیره و تاری در نقض حقوق بشر، تشویق به تغییر رژیم و نیز حمایت از تروریست‌ها دارد.
نماینده جدید آمریکا در امور ایران، در انتخابات سال ۲۰۱۶، از «تد کروز» و «مارکو روبیو» حمایت کرده بود. او در حالی به این سمت منصوب شده است که در ابتدا از مخالفان سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا بوده است. سوابق سیاه آبرامز باعث شد تا در جلسه حضور وی در کنگره آمریکا، برخی از نمایندگان همانند ایلهان عمر، او را با سؤالات چالشی مورد حمله قرار دهند.
ایلهان عمر اعلام کرد: «الیوت آبرامز که متهم به دروغگویی در پرونده ایران کنترا است، به عنوان نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا معرفی شد. او به کنگره دروغ گفت و در زمینه
قتل عام صد‌ها غیرنظامی مخفی کاری کرد.
الیوت آبرامز نباید مسئول سیاست آمریکا در قبال ایران و یا هر سیاست دیگری باشد.»
ایلهان عمر خطاب به آبرامز گفت:« شما در سال 1991 به دو مورد مخفی کاری اطلاعات از کنگره در مورد پرونده ایران کنترا اعتراف کردید، هرچند بعدها عفو شدید. با این وجود، چرا باید به شما اعتماد کرد.» سپس ایلهان عمر در جلسه کنگره خطاب به آبرامز اعلام کرد:« در سال 1982 شما در کمیته روابط خارجی سنا درباره سیاست خارجی آمریکا در السالوادور شهادت دادید. در آن شهادت اعلام کردید که سیاست خارجی آمریکا در السالوادور دستاوردی عالی داشت. این در حالی است که در کشتار بزرگ السالوادور، بیش از 800 غیر نظامی و کودکانی تا دوساله به صورت بی‌رحمانه توسط نیروهای آموزش دیده آمریکا کشته شده‌اند. در آن کشتار تعدادی از نیروها درباره تجاوز به دختران 12 ساله، قبل از کشتن آنها، فخر فروشی می‌کرده‌اند. آیا هنوز چنین باوری دارید و سیاست آمریکا در السالوادور را عالی می‌دانید؟» آبرامز از پاسخ دادن به این سؤال طفره رفت.
در ادامه، ایلهان عمر اعلام کرد:«شما از یک فراکسیون مسلح در ونزوئلا حمایت می‌کنید که در جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و نسل کشی دخالت دارد، تنها به این دلیل که حس می‌کنید آنها منافع آمریکا را تامین می‌کنند،کاری که در گواتمالا، السالوادور و نیکاراگوئه انجام داده اید.» آبرامز در برابر این سؤال نیز طفره رفت و جواب نداد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 22 مرداد 1399
پنجشنبه 23 مرداد 1399 04:22 ب.ظ
مرگ بر جنایت کاران آمریکائی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic