تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


جنگ افروزی آمریکا پس از 11 سپتامبر37 میلیون نفر را در سراسر دنیا آواره کرد
  ۱۳۹۹/۰۶/۱۹

Aleborzma's Blog | art/history/poet/ | صفحهٔ 507
گزارش جدید گروه «پروژه هزینه‌های جنگ» نشان می‌دهد دست‌کم ۳۷ میلیون نفر به خاطر جنگ‌هایی که آمریکا به بهانه 11 سپتامبر به راه‌انداخته آواره و بی‌خانمان شده‌اند. اگرچه این گروه هشدار می‌دهد که این آمار «محافظه‌کارانه» است و رقم واقعی ممکن است «بسیار بالاتر» باشد.
18 سال از حملات مشکوک 11سپتامبر می‌گذرد. حوادثی که با اما و اگرهای بسیاری از سوی پژوهشگران مستقل رو به رو شده و صدها کارشناس از رشته‌های مختلف علمی از جغرافیا گرفته تا فیزیک و مهندسی در داخل و خارج آمریکا بر اساس تحقیقات خود اعلام کرده‌اند احتمالا دولت آمریکا خود مسبب این حملات بوده یا دست کم از آن خبر داشته و کاری نکرده است. آمریکا بعد از این حملات جنگ جهانی را در پوشش «مبارزه با تروریسم» آغاز کرد و دو کشور مهم منطقه را به اشغال خود درآورد. حالا بعد از گذشت سال‌ها از این جنگ خانمان سوز نیویورک تایمز در گزارشی نوشته «میلیون‌ها نفر به خاطر این جنگ در جهان آواره شده‌اند».
بر اساس این گزارش که دانشگاه «براون» در قالب پروژه «هزینه‌های جنگ» منتشر کرده، دست‌کم ۳۷ میلیون نفر مستقیما در نتیجه جنگ‌های آمریکا بعد از ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ آواره شده‌اند. به گفته نگارندگان این گزارش، این آمار بیشتر از افرادی است که بر اثر درگیری از سال ۱۹۰۰، به استثنای جنگ جهانی دوم، آواره شده‌اند. بنابر گزارش روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» اولین بار است که شمار افراد آواره شده بر اثر اقدام ارتش آمریکا در این دوره، منتشر شده است. این نتایج همچنین در زمانی منتشر شده که آمریکا و سایر کشورهای غربی به طور فزاینده رویکرد مخالفت با پذیرش پناهجویان را در پیش گرفته‌اند و با تقویت احساسات ضد مهاجران، سیاست «مرزهای بسته» را دنبال می‌کنند.
به گزارش فارس تعداد افراد آواره شده که اغلب آنها غیرنظامی هستند، در افغانستان، عراق، پاکستان، یمن، سومالی، فیلیپین، لیبی و سوریه به عنوان کشورهایی که جنگ در آنها قابل‌توجه‌تر بوده، بیشتر است. همچنین طبق این گزارش، آمار ارائه شده تخمینی محافظه‌کارانه است و آمار واقعی ممکن است بین ۴۸ میلیون تا ۵۹ میلیون نفر باشد. این آمار میلیون‌ها نفری را که در کشورهایی که عملیات آمریکا در آنها کمتر بوده از جمله در بورکینافاسو، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، جمهوری دموکراتیک کنگو، مالی و نیجر، محاسبه نکرده است.
یک میلیارد بی‌خانمان!
گزارش یک‌اندیشکده استرالیایی نیز حاکی از آن است که تا سال ۲۰۵۰ بیش از یک میلیارد نفر در جهان به دلیل تغییرات محیطی و ناآرامی‌های مدنی، با بحران بی‌خانمانی مواجه خواهند شد.
 به نوشته خبرگزاری رویترز، مرکز «ثبت تهدید زیست محیطی» با استفاده از داده‌های سازمان ملل و منابع دیگر، هشت نوع تهدید زیست‌محیطی را ارزیابی می‌کند و همچنین پیش‌بینی می‌کند چه مناطق و کشور‌هایی در جهان بیشتر در معرض خطر قرار دارند. این‌اندیشکده استرالیایی با جمع‌آوری این داده‌ها، گزارش خود را در این خصوص ارائه کرده است.‌اندیشکده «اقتصاد و صلح استرالیا» گزارش داده با توجه به این پیش‌بینی که جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰، به ۱۰ میلیارد نفر می‌رسد و تقلا برای دستیابی به منابع طبیعی افزایش می‌یابد و همچنین درگیری و جنگ نیز شدت می‌گیرد، بنابراین ممکن است ۱.۲ میلیارد نفر از مردم مناطق صحرای جنوب آفریقا، آسیای مرکزی و غرب آسیا مجبور شوند تا سال ۲۰۵۰ دست به مهاجرت بزنند. نتیجه این گزارش ۹۰ صفحه‌ای، تحلیلی درباره حدود ۱۵۰ کشور است که ارزیابی می‌کند با چه تعداد تهدید رو‌به‌رو هستند و ظرفیت آنها در برابر این تهدیدها چگونه است. مؤسس‌اندیشکده اقتصاد و صلح گفته که هم‌اکنون جهان نسبت به پنجاه سال گذشته ۶۰ درصد آب آشامیدنی کمتری در اختیار دارد و این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای غذا در ۳۰ سال آینده، ۵۰ درصد افزایش یابد که عمدتاً از گسترش طبقه متوسط در آسیا نشأت می‌گیرد. بروز این عوامل، همراه با بلایای طبیعی که فقط به دلیل تغییرات آب و هوایی احتمالاً افزایش می‌یابد، به این معنی است که تا سال ۲۰۵۰ حتی کشورهای پایدار و باثبات نیز آسیب‌پذیر خواهند بود.این گزارش در حالی ارائه شده که بر اساس برآورد‌های موسسه «آسپن»، یک اتاق فکر در آمریکا، دست‌کم ۳۰ میلیون نفر از ۱۱۰ میلیون آمریکایی که در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند تا پایان سپتامبر امسال و در بحبوحه شیوع کرونا در معرض خطر اخراج از خانه‌هایشان قرار دارند و احتمالاً بی‌خانمان خواهند شد.11 سپتامبر و چند پرسش مهم از دولت آمریکا

گزارش تسنیم| 11 سپتامبر؛ انفجار مهندسی‌شده یا حادثه تروریستی؟- اخبار بین  الملل تسنیم - Tasnim
سید محمد امین آبادی
فردا 11 سپتامبر است. 18 سال پیش صبح چنین روزی در سال 2001 (20 شهریور 1380) دو هواپیمای مسافربری با فاصله تقریباً 15 دقیقه به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک برخورد کردند. در نتیجه این دو برخورد، همه مسافران به همراه عده زیادی که در ساختمان‌ها حضور داشتند، کشته شدند. هواپیمای سوم نیز تقریباً نیم ساعت بعد به ساختمان پنتاگون، واقع در «ویرجینیا» برخورد کرد.هواپیمای چهارم در نزدیکی شهر «شنکسویل» در ایالت «پنسیلوانیا»، بدون برخورد با ساختمانی سرنگون شد. ظاهراً قرار بوده این هواپیما به سمت «واشنگتن‌دی‌سی» هدایت و به کاخ سفید برخورد کند.هیچ‌کدام از مسافران چهار پرواز زنده نماندند. کشته‌شدگان این حملات در مجموع 2996 نفر گزارش شد. بیشتر کشته‌شدگان نیز مردم عادی و شهروندانی بودند که ملیت آنها از ۹۰ کشور مختلف اعلام شد.
روایت رسمی دولت آمریکا و رسانه‌های جریان اصلی این کشور اعم از سی‌ان‌ان، فاکس نیوز، نیویورک تایمز، واشنگتن پست و صدها رسانه داخلی و بین‌المللی دیگر از این قرار بود که این عملیات تروریستی، از سوی سازمان القاعده به رهبری «اسامه بن لادن» برنامه‌ریزی و اجرا شده است. در همین راستا نیز دولت بوش با استفاده از فضای بهت و حیرت داخلی آمریکا و آمادگی افکار عمومی این کشور مسیر سیاست خارجی این کشور را تغییر و ‌اشغال افغانستان و عراق را در اولویت کار خود قرار داد. اما و اگر‌های بسیاری در همان زمان و سال‌های بعد درباره روایت رسمی دولت بوش درباره ماهیت ماجرای 11 سپتامبر مطرح شد. هنوز هم بعد از گذشت 18 سال ابعاد مختلف این حادثه و ابهاماتی که در مورد آن وجود دارد پاسخ گفته نشده است.آیا سازمان تروریستی القاعده واقعاً توانایی برنامه‌ریزی و اجرای عملیاتی تروریستی آن هم در این سطح و به این گستردگی را داشت؟ چرا نیروهای مسلح آمریکا نتوانستند جلوی حملات را حداقل به ساختمان پنتاگون که از ضریب امنیت بالایی برخوردار است بگیرند؟ چرا روایت رسمی دولت آمریکا با نتایج تحقیقات متخصصان از علوم مختلف از جغرافیا گرفته تا فیزیک و مهندسی درباره این ماجرا تفاوت‌های فاحش دارد؟
سایت محققان حامی واقعیت و عدالت درباره 11 سپتامبر یکی از رایج‌ترین روایت‌های مستقل درباره 11 سپتامبر را این گونه توضیح می‌دهد: «تخریب کامل برج‌های مرکز تجارت جهانی، به خاطر برخورد هواپیماهای مسافربری با آنها نبوده، بلکه بر اثر مواد منفجره‌ای بوده است که از قبل در این ساختمان‌ها جاسازی شده و هنگام برخورد هواپیماها چاشنی آنها را نیز فعال کرده‌اند تا تمام ساختمان فرو بریزد». یکی از مهم‌ترین مواردی که محققان مستقل انگشت خود را بر روی آن گذاشته‌اند ماجرای مرموز ساختمان شماره 7 در مرکز تجارت جهانی است. این ساختمان یکی از ساختمان‌های کناری برج‌های دو قلو بود و بدون آن‌که هواپیمایی به آن برخورد کند، به کلی تخریب شد!! پرفسور«استیون جونز» استاد فیزیک دانشگاه «بریگهام یانگ» نیز در تحقیقات خود درباره حادثه 11 سپتامبر می‌نویسد:« شواهدی در به کارگیری نوعی از انفجار در این ساختمان‌ها وجود دارد. برای انجام چنین احتراقی به درجه حرارت فوق‌العاده بالایی نیاز بوده است» بنا به نوشته بی‌بی سی در عکسبرداری هوایی بر فراز مرکز تجاری منهتن توسط یک فروند هواپیمای متعلق به سازمان فضایی آمریکا (ناسا) که چند روز پس از واقعه 11 سپتامبر انجام شد، نشانه هایی از درجه حرارت بالا در این منطقه مشاهده و ثبت شد که این موضوع نظریه «جونز» را ثابت می‌کند. این استاد فیزیک سال 2006 از دانشگاه اخراج شد. سال2009  نیز 75 نفر از اساتید دانشگاه‌های مختلف آمریکا با‌اشاره به شواهدی که در تحقیقات خود جمع‌آوری کرده بودند، اعلام کردند «حملات 11 سپتامبر توطئه‌ کاخ سفید برای توجیه‌اشغال دیگر کشورهای نفت‌خیز بوده است». این اساتید دانشگاه که خود را روشنفکران حقیقت‌یاب 11 سپتامبر نامیده‌اند، معتقدند واقعیت‌ها و شواهدی که آنها در تحقیقات خود به دست آورده‌اند واقعاً غیرقابل انکار بوده و نقطه نقطه بزرگ‌ترین توطئه تاریخ را به هم متصل می‌کند. نتایج تحقیقات 500 محقق آمریکایی از دانشگاه‌های «استنفورد» و «پرینستن» نیز نشان می‌دهد انفجار برج‌های دو قلو کار خود آمریکا بوده یا دست کم دولت آمریکا از این حملات خبر داشته و به عمد کاری نکرده است.
صرف نظر از اما و اگرهای بسیار درباره ماهیت ماجرا؟ چندین پرسش مهم در این میان مطرح است؛ آیا آمریکا به اهداف خود بعد از این حملات رسید؟ آیا آمریکا و جهان پس از 11 سپتامبر امن‌تر شده است؟ اگر هدف سیاست خارجی آمریکا بعد از حملات به برج‌های دوقلو تسلط بر غرب آسیا بود آیا این هدف محقق شد ؟ میراث 11 سپتامبر برای اقتصاد، سیاست و امنیت آمریکا چه بود ؟ چه کسی پاسخگوی میلیون‌ها کشته، زخمی ،معلول و آواره 18 سال گذشته در منطقه غرب آسیا است؟ بر اساس گزارش جدیدی که دانشگاه «براون» در قالب پروژه «هزینه‌های جنگ» منتشر کرده، دست‌کم ۳۷ میلیون نفر مستقیماً در نتیجه جنگ‌های آمریکا بعد از ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ آواره شده‌اند. به گفته نگارندگان این گزارش، این آمار بیشتر از افرادی است که بر اثر درگیری از سال ۱۹۰۰، به استثنای جنگ جهانی دوم، آواره شده‌اند. بنا به نوشته سایت «خانه شفاف سازی اطلاعات» تنها در عراق بیش از یک میلیون و 455 هزار و 590 نفر به دنبال حمله آمریکا به این کشور تا کنون کشته شده‌اند. واشنگتن پست در گزارشی سال گذشته ادعا کرده بود که شمار کشته‌های جنگ افغانستان 157 هزار نفر بوده است. اما کارشناسان و ناظران معتقدند شمار تلفات قطعاً بسیار بیشتر از این تعداد است و باید شمار غیر نظامیانی که توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده‌اند و تمامی کسانی که از خانه و کاشانه خود آواره شده و در غربت مرده‌اند یا کسانی که به دلیل قحطی و گرسنگی یا نبود امکانات پزشکی تلف شده‌اند نیز به این تعداد اضافه شود. رئیس‌جمهور کنونی آمریکا نیز بارها طی ماه‌های اخیر گفته است آمریکا بعد ازسال 2001 بین 6 تا 7 تریلیون دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کرده است و سؤال آخر از طراحان، مجریان و استفاده کنندگان از فرصت حملات 11 سپتامبر اینکه چه منفعتی ارزش این همه جنایت را داشت؟پلیس آمریکا بیمار 13 ساله آمریکایی را در خانه اش به گلوله بست
شلیک چندباره پلیس آمریکا به پسر 13 ساله مبتلا به «اوتیسم»
پلیس آمریکا در یک اقدام جنایتکارانه دیگر، پسر نوجوان مبتلا به« اوتیسم» ساکن ایالت «یوتا» را در خانه اش به گلوله بست. این نوجوان که به بیمارستان منتقل شده است، در شرایط بحرانی به سر می‌‌برد.
اقدامات جنایتکارانه نیروهای پلیس آمریکا تمامی ندارد؛ در جدیدترین مورد، پسر ۱۳ ساله مبتلا به اوتیسم در شهر «گلندیل» ایالت یوتا، چندین بار هدف اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و اکنون به گفته مادر وی، در شرایط بحرانی قرار دارد. بر اساس گزارش بی‌بی سی، مادر «لیندن کامرون» که مبتلا به سندرم «آسپرگر» (نوعی اوتیسم) است، درخصوص این اتفاق گفت: با ۹۱۱ (تلفن اضطراری) تماس گرفتم و به دلیل وضعیت پسرم درخواست کمک کردم و گفتم، لیندن باید برای درمان به بیمارستان برده شود.وی افزود، پسرش به این دلیل دچار بحران شده بود که بعد از حدود یک سال به سر کار برگشته بود. این مادر در ادامه گفت: (به پلیس) گفتم که پسرم غیرمسلح است و چیزی ندارد، فقط گاهی عصبانی می‌شود و شروع به داد و فریاد می‌کند. او بچه است و می‌خواهد جلب توجه کند. گروهبان پلیس مرکز ایالت یوتا در توجیه تیراندازی به این نوجوان گفت: «یک افسر پلیس هنگامی که این پسر نوجوان قصد داشت فرار کند به او تیراندازی کرد!» گفته شده که وی از ناحیه شانه، هر دو مچ پا، روده و مثانه دچار جراحت شده است». طبق داده‌های «واشنگتن پست» که مرتباً به روزرسانی می‌شود، از ابتدای سال  ۲۰۱۵ تا کنون، حدود ۱۲۵۴ فرد مبتلا به بیماری روانی بر اثر تیراندازی پلیس آمریکا کشته شده‌اند. این آمار، ۲۲ درصد همه کسانی است که در تیراندازی پلیس در سراسر آمریکا در همین دوره جان باخته‌اند.
استعفای کادر فرماندهی پلیس رچستر
درپی اعتراضات گسترده به قتل یک شهروند سیاه‌پوست توسط مأموران پلیس شهر «راچستر» آمریکا، کادر فرماندهی پلیس این شهر استعفای خود را اعلام کردند. به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «لاولی وارن» شهردار راچستر روز سه شنبه به وقت محلی در خلال جلسه شورای شهر اعلام کرد، «تمامی اعضای کادر فرماندهی» پلیس این شهر کناره‌گیری کرده‌اند. استعفای مقامات ارشد پلیس راچستر پس آن اتفاق افتاد که دادستان ایالت نیویورک دستور داد تحقیقاتی در‌باره قتل «پرود» به دست مأموران پلیس انجام شود. از «سیاتل» نیز گزارش رسید، پلیس دست‌کم ۲۷ معترض را در جریان تظاهرات روز کارگر در این شهر دستگیر کرده است.به گزارش شبکه خبری «ای‌بی‌سی»، پلیس سیاتل مدعی شده تظاهرات کنندگان اقدام به پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سمت نیروهای پلیس کرده‌اند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 20 شهریور 1399
پنجشنبه 20 شهریور 1399 09:56 ق.ظ
مرگ بر آمریکائی جنایتکار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic