تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


شیخ نعیم قاسم:
تحریم‌های آمریکا چیزی را در لبنان عوض نمی‌کند  
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۱

نعیم قاسم: کارشکنی آمریکا نخستین مانع در راه تشکیل دولت لبنان است - ایرنا
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که آمریکا قصد دارد با سیاست تحریم، لبنان را به تغییر رفتار وادار کند، اما مردم لبنان خواسته آمریکا را نمی‌پذیرند.
شیخ «نعیم قاسم» با اشاره به تحریم‌های دولت آمریکا علیه لبنان، این اقدام را «تجاوزی آشکار» علیه لبنان توصیف کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، معاون سید «حسن نصرالله» طی گفت‌و‌گو با شبکه «آر تی»، در پاسخ به سؤالی درخصوص تحریم‌های آمریکا علیه افراد و نهادهای لبنانی به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان به خصوص تحریم‌های هفته گذشته علیه چند وزیر لبنانی، گفت: «تحریم‌ها معادله را برای مردم لبنان که خواستار آزادی سرزمین شان هستند و هرگز سیاست تحمیلی آمریکا بر لبنان را نمی‌پذیرند، تغییر نخواهد داد. تحریم‌های آمریکا هیچ چیزی را در واقعیت تغییر نمی‌دهند و چه بسا موجب افزایش ایستادگی همپیمانان مقاومت خواهد شد».
او افزود: «هنگامی که آمریکا از بهره‌کشی از مزدوران خود ناتوان شد، هنگامی که از حملات اسرائیل علیه لبنان نا امید شد، یا زمانی که با استفاده از داعش علیه لبنان به جایی نرسید، به سوی سیاست تحریم روی آورد اما آنان باید بدانند که تحریم‌ها علیه هر شخص و نهادی در لبنان، هرگز سیاست مردم لبنان را تغییر نمی‌دهد.»
این مقام حزب‌الله لبنان، در ادامه گفت که هدف دیگر آمریکا از تحریم‌، این است که لبنان تحت فشار باقی بماند و هنگامی که آمریکایی‌ها با طرح فرانسه موافقت کردند، به دنبال این بودند که لبنان به طور کامل فرو نپاشد، اما اگر طرح فرانسه به یک روند سیاسی کامل منجر می‌شد، آمریکا با آن موافقت نمی‌کرد و احتمال این وجود دارد که طرح فرانسوی‌ها به دلیل فشار آمریکا ناکام بماند.
شیخ نعیم قاسم درخصوص احتمال تأثیر تحریم‌های آمریکا علیه وزرای جنبش «امل» و جریان «المرده» برای تشکیل دولت پیش رو نیز گفت که تحریم‌ها موضوع جدیدی نیست و به طور کلی تشکیل دولت ارتباط چندانی به تحریم‌ها ندارد و در دولت‌های پیشین نیز همپیمانان حزب‌الله تحت تحریم قرار‌داده بودند.
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان درخصوص تشکیل دولت نیز گفت که حزب‌الله با دولتی که تعداد بیشتری از گروه‌های سیاسی در آن عضو باشند، همراه است و نمی‌پذیرد که دولت آتی از میان افراد مستقل تشکیل شود، به طوری که پیش از این تجربه تشکیل دولت تکنوکرات پیش آمده بود؛ اما آن دولت به حمایت سیاسی نیاز داشت.
این مقام حزب‌الله لبنان، عادی‌‌سازی روابط دولت امارات با رژیم صهیونیستی را با این هدف دانست که کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از این مسیر به دنبال حفط تاج و تخت خود با خدمت به آمریکا و اسرائیل هستند؛ اما آنها به زودی می‌فهمند که در حاشیه هستند و هیچ وقت تأثیرگذار نبودند.
او تأکید کرد که سازش در نهایت‌، ضررش به این کشورها خواهد رسید و ضرری به مسئله فلسطین نخواهد زد و مردم فلسطین روز به روز به وضوح متوجه می‌شوند که چه کسانی همراه آنها و چه کسانی علیه آنها هستند.
به گفته وی کشورهای عرب خلیج‌فارس نقشی در هیچ یک از معادلات ندارند، جز اینکه پشتیبان مالی جنگ‌ها و طرح‌های آمریکا در منطقه باشند.
شیخ عیسی قاسم در پایان سخنان خود درخصوص مسائلی که درخصوص عقب‌نشینی حزب‌الله از سوریه گفته می‌شود، نیز گفت که حزب‌الله نیروهای خود را به تدریج از اواخر ۲۰۱۷ یعنی از سه سال پیش از سوریه خارج کرده است. چرا که دیگر نیازی به حضورشان در برخی مناطق نبود و آن مناطق دیگر آزاد شده بود.
او تأکید کرد که جز در مسئله درگیری و جنگ، هیچ نیازی به حضور نیروهای حزب‌الله در سوریه نیست و فی نفسه حزب‌الله نیازی به حضور نظامی در سوریه نمی‌بیند. اکنون نیز جز در مناطقی که به حضور حزب‌الله نیاز است، باقی نیروها خارج شده‌اند و هر زمانی که نیاز به حضورشان باشد، بار دیگر اعزام می‌شوند.اتحادیه عرب با توافق امارات و رژیم صهیونیستی مخالفت نکرد!
 انصارالله: اتحادیه عرب را باید دفن کرد

اتحادیه عرب باید دفن شود
سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به اقدام اتحادیه عرب در عدم مخالفت با توافق ننگین امارات و رژیم صهیونیستی گفت: «اتحادیه عرب دیگر کارایی ندارد و به مجمعی برای صهیونیست‌ها تبدیل شده است و باید دفن شود».
روز چهارشنبه گذشته اتحادیه عرب در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو خود از صدور حتی یک بیانیه‌ ساده و صوری در محکومیت توافق امارات و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌‌سازی روابط امتناع کرد. اتحادیه عرب در این نشست با پیش‌نویس قطعنامه فلسطین در محکومیت توافق امارات با رژیم اشغالگر قدس هم مخالفت کرد. این مسئله با واکنش‌های مختلفی مواجه شده است.
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن، در گفت‌و‌گویی ناکامی اتحادیه عرب در محکومیت سازش دولت امارات با رژیم صهیونیستی را به منزله «پایان عمر» این اتحادیه دانست و گفت که چنین مجمعی «باید دفن شود». عبدالسلام به پایگاه المسیره گفت، اتحادیه عرب به جایی رسیده که منکر مسئله‌ای می‌شود که به خاطر آن تأسیس شده است، یعنی مسئله فلسطین و اگر در واقعیت نمی‌تواند کاری کند، حداقل از مواضع اصولی خود عقب‌نشینی نکند...فلسطین خواسته خود را برای صدور بیانیه‌ای برای محکومیت سازش ارائه کرد اما نتوانست به نتیجه‌ای برسد. بنابراین ما معتقدیم که این اتحادیه باید دفن شود».
سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه به فلسطینی‌ها هشدار داد که اتحادیه عرب می‌تواند از این پس به قاتلی تبدیل شود که آنها را هدف قرار می‌دهد و تجربه می‌گوید که احتمال اینکه اتحادیه عرب دست به بازداشت گسترده فلسطینیان بزند و پس از آن جنگ نظامی علیه فلسطین به راه بیندازد وجود دارد. عبدالسلام از فلسطینیان خواست تا دیگر از کانال اتحادیه عرب به دنبال خواسته‌های خود نباشند، چرا که به «اتحادیه‌ صهیونیست‌ها» تبدیل شده و در خدمت طرح آمریکاست.
واکنش حماس
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز اقدام اتحادیه عرب در مخالفت با پیش‌نویس طرح تشکیلات خودگردان در محکومیت توافق امارات با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت که این اقدام به نفع این رژیم است. «حازم قاسم»، سخنگوی حماس در واکنش به استقبال «جارد کوشنر»، داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا از اقدام اتحادیه عرب، اظهار داشت: «این مسئله، انگیزه جدید به دولت آمریکا برای اجرای معامله قرن که به دنبال حذف آرمان فلسطین است، خواهد داد».
«محمد الهندی»، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم گفته که از تشکیلات خودگردان فلسطین می‌خواهیم از اتحادیه عرب خارج شود. طبق گزارش «فلسطین الیوم» الهندی تأکید کرده در اتحادیه عرب امروز کشورهایی حضور دارند که دست از فلسطین کشیده و «اسرائیل» را در آغوش گرفته و با محکوم کردن عادی‌‌سازی روابط با این رژیم مخالفت می‌کنند. او تصریح کرد که اتحادیه عرب امروز دیگر نماینده ملت‌های بیدار و حامی ملت فلسطین نیست.
جنبش «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» نیز اقدام اتحادیه عرب را به شدت محکوم کرد. این گروه با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد، عدم تصویب طرح فلسطین (در محکومیت امارات) بار دیگر بر تهی بودن و نابودی اتحادیه عرب تأکید دارد. جنبش «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» تأکید کرد که این اتحادیه به ابزاری برای کشورهای وابسته و خائن تبدیل شده است تا سیاست‌های آنان را حمایت و اجرایی کند.
در همین ارتباط، منابع دیپلماتیک به شبکه المیادین لبنان گفتند که محور امارات در اتحادیه عرب، مانع از ارائه قطعنامه تشکیلات خودگردان فلسطین در این اتحادیه شده‌ است. این منابع گفتند که «صائب عریقات»، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین «ساف» دو روز مانده به نشست اتحادیه عرب تهدید کرده بود که چنانچه قطعنامه طرف فلسطینی رد شود، تشکیلات خودگردان از اتحادیه خارج خواهد شد. به گفته این منابع، کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس، مصر، اردن، مغرب و سودان مخالف پیش‌نویس قطعنامه تشکیلات خودگردان بودند و امارات اقدام به ارائه پیش‌نویس جایگزین کرد و کشورهای مذکور، با این پیش‌نویس موافقت کردند. منابع دیپلماتیک المیادین گفتند که لبنان، عراق، الجزایر و تونس موضع بی‌طرفانه‌ای در قبال پیش‌نویس طرح امارات اتخاذ کردند ولی سومالی و دولت مستعفی منصور‌هادی مخالفت خود با این پیش‌نویس امارات را اعلام کردند.سازمان ملل خبر داد
ادامه قتل‌عام مسلمانان میانمار در میان انفعال جامعه جهانی

نسیم آنلاین | تصاویر ماهواره‌ای نشانگر نسل کشی مسلمانان در میانمار
سازمان ملل اعلام کرد که قتل‌عام و سرکوب مردم منطقه مسلمان‌نشین «راخین» در غرب «میانمار» همچنان ادامه دارد.
سازمان ملل دیروز با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد که قتل عام و سرکوب مردم مسلمان ساکن منطقه راخین ادامه دارد. در بیانیه سازمان ملل آمده است که درگیری میان نیروهای مسلح میانمار و ارتش «آراکان» در راخین، باعث مرگ و میر و از بین رفتن زیرساخت‌ها و ترک اجباری مردم از خانه‌هایشان
شده است.
«اولا موگرین»، مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل، نگرانی عمیق خود را نسبت به پیامدهای ادامه درگیری‌ها، که از 3 سپتامبر(13 شهریور) شروع شده است، ابراز داشت. وی یادآور شد که نزدیک به 100 خانه به آتش کشیده شده و هزاران نفر نیز از منطقه فرار کرده‌اند.
این مسئول سازمان ملل تاکید کرد که حقوق انسانی بین‌المللی ایجاب می‌کند که طرفهای درگیر به مردم عادی احترام گذاشته و از هدف قرار‌دادن آنها در عملیات نظامی خودداری کنند.
قتل عام مسلمانان روهینگیایی توسط نیروهای مسلح میانمار و شبه‌نظامیان بودایی از ۲۵ اوت ۲۰۱۷ (پنج شهریور 1396) شروع شده است و همچنان ادامه دارد. طبق اعلام منابع داخلی و بین‌المللی، در اثر این جنایت‌ها‌، علاوه‌بر آوارگی حدود یک میلیون روهینگیایی و فرار آنها به بنگلادش، هزاران روهینگیایی دیگر کشته شده‌اند. دولت میانمار روهینگیایی‌ها را «مهاجران غیرقانونی» از بنگلادش می‌داند و سازمان ملل نیز آنها را «ستم‌دیده‌ترین اقلیت جهان» اعلام کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 22 شهریور 1399
یکشنبه 23 شهریور 1399 09:05 ق.ظ
درود برمسلمین جهان

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic