تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سید محمد امین‌آبادی :
تناقض به سبک امانوئل ماکرون
  ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
عصبانی شدن ماکرون در نشست اتحادیه اروپا -
سید محمد امین‌آبادی
مجله فرانسوی «شارلی ابدو» روز سه‌شنبه 11 شهریورماه بار دیگر کاریکاتورهای توهین‌آمیز خود علیه پیامبر اسلام(ص) را منتشر کرد.«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز جمعه 14 شهریورماه در حمایت از توهین این مجله به ساحت مقدس پیامبر اسلام و ارزش‌های بیش از یک میلیارد و  800 میلیون جمعیت کره زمین گفت:«آزادی در فرانسه، آزادی برای اعتقاد داشتن یا نداشتن را هم شامل می‌شود، اما این را نمی‌توان از آزادی‌ا‌ی که حق کفرگویی را هم شامل می‌شود جدا کرد.»
روز شنبه 22 شهریورماه دولت فرانسه که مدعی است حتی کفرگویی و اهانت به خدا نیز در این کشور آزاد است با حمله به اعتراضات
جلیقه‌زردها که تنها منتقد سیاست‌های نئولیبرال امانوئل ماکرون هستند به شدت آنها را سرکوب و نزدیک به 300 نفر از معترضین جلیقه‌زرد را دستگیر کرد. شاید گفته شود که این 300 نفر به دلیل اعتراض به سیاست‌های ماکرون بازداشت نشده‌اند بلکه به‌دلیل عدم رعایت قوانین مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی در شرایط شیوع کرونا بازداشت شده‌اند. در آن صورت پاسخ این خواهد بود که این اولین بار نیست که دولت ماکرون جلیقه‌زردها را سرکوب می‌کند. پیش از شیوع کرونا و در طول 2 سال گذشته دولت ماکرون هزاران جلیقه‌زرد را بازداشت و روانه زندان کرده است. در جریان سرکوب‌ها نیز تاکنون بیش از 11 معترض جلیقه‌زرد توسط پلیس کشته شده و ده‌ها نفر نیز به‌دلیل استفاده پلیس از سلاح «فلش بال» دچار نابینائی و نقص عضو شده‌اند.
جلیقه‌زردها اگر در جریان اعتراضات خود علیه دولت ماکرون به اموال و اماکن عمومی صدمه بزنند در آن صورت دولت ماکرون مجاز به برخورد خواهد بود چرا که طبق قانون، آزادی بیان تا جایی مجاز شمرده می‌شود که در تضاد و تزاحم با سایر قوانین نباشد. آنچه از تعاریف آزادی بیان در اسناد بین‌المللی نیز برمی‌آید، به هیچ وجه توجیهی برای تخریب اموال عمومی و همچنین مجوزی برای توهین یا تمسخر به سایر عقاید محسوب نمی‌شود. در این مورد نیز دولت فرانسه دچار تناقض در گفتار و عمل خود است.  ماکرون حق آزادی بیان
جلیقه زردها را به دلیل تزاحم این حق با سایر حقوق مردم فرانسه محدود و بسیاری را روانه زندان می‌کند اما در نقطه مقابل  نه تنها از توهین نشریه‌ای فکاهی به ارزش 8 درصد جمعیت خود و 24 درصد جمعیت کره زمین جلوگیری نمی‌کند بلکه از این توهین به بهانه کفرگویی حمایت نیز می‌کند. در حالی که هم در قوانین داخلی فرانسه و هم در قوانین بین‌المللی به وضوح بیان شده است که آزادی بیان تا جایی کاربرد دارد که با سایر حقوق تزاحم پیدا نکند. جریحه‌دار کردن احساسات دینی  نزدیک به 2 میلیارد مسلمان در جهان به بهانه آزادی بیان نه تنها با هیچ منطق و استدلالی قابل پذیرش نیست، بلکه مغایر با همه اسناد، کنوانسیون‌ها و معاهداتی است که آزادی بیان را به‌عنوان یک حق بشری معرفی کرده‌اند.
از سوی دیگر  با وجود اینکه توهین به مقدسات اسلامی در فرانسه طی چند دهه گذشته کاملاًً آزاد بوده است اما  قانون ممنوعیت انکار هولوکاست به شدت در این کشور اجرا و خاطیان نیز محاکمه و از حقوق اجتماعی خود محروم شده‌اند. انکار هولوکاست در  فرانسه به توهین به رژیم صهیونیستی نیز تسری پیدا کرده و بسیاری از منتقدین سیاست‌های نژادپرستانه این رژیم به یهودستیزی متهم و محاکمه شده‌اند. برخی از کسانی که در فرانسه در زمینه هولوکاست محاکمه شده‌اند این مسئله را منکر نشده بلکه تنها خواسته‌اند به محققان اجازه داده شود در زمینه هولوکاست تحقیق شود. سال 2006«برونو گلنیش» مرد شماره دوی جبهه ملی فرانسه و از اعضای پارلمان اروپا در فرانسه محاکمه شد. وی تنها گفته بود  «وجود اتاق‌های گاز را رد نمی‌کند، زیرا در این زمینه متخصص نیست، اما باید به مورخان اجازه داده شود که در این زمینه بحث و گفت‌وگو کنند و این گفت‌وگوها باید آزاد باشد». وی به‌دلیل این اظهارات از دانشگاه نیز تعلیق شد. پیش از وی «رابرت فوریسون» استاد تاریخ دانشگاه‌های فرانسه نیز پس از تصویب «قانون گسو» علیه منتقدین هولوکاست در سال 1990، تحت پیگرد قضایی قرار گرفت. در 16 دسامبر 1998(25 آذر 1377) میلادی نیز «روژه گارودی»، فیلسوف و نویسنده مسلمان فرانسوی به‌جرم انکار هولوکاست در کتاب خود به‌نام «اسطوره‏های بنیادین سیاست اسرائیل»، در دادگاه تجدید نظر پاریس محکوم شد.
همزمان با شلیک 4 موشک به سفارت آمریکا
 افراد ناشناس در جنوب بغداد کاروان نظامی آمریکا را به آتش کشیدند

پنتاگون از حمله به کاروان آمریکا در عراق اظهار بی‌اطلاعی کرد - ایرنا
همزمان با حمله موشکی افراد ناشناس به سفارت آمریکا در بغداد، یک کاروان نظامیان تروریست آمریکایی در استان «بابل» هدف حمله قرار گرفت و تعدادی‌تانک و خودروی زرهی آمریکایی‌ها به آتش کشیده شد.
بامداد دیروز چهار فروند موشک کاتیوشا به سمت سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد شلیک شد، که به گفته شاهدان، سه فروند موشک به ساختمان‌ها و تاسیسات بخش نظامی سفارت اصابت کردند. خبرگزاری فارس با اعلام خبر فوق، در‌باره تلفات احتمالی اشغالگران آمریکایی، چیزی گزارش نکرد.
دیروزهمچنین، یک کاروان حامل تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی آمریکایی در استان بابل، به وسیله بمب کنار جاده‌اى هدف قرار گرفت. این کاروان حامل خودروهای زرهی از نوع «کوگار MRAP » و تجهیزات‌تانک بود، که به صورت گسترده‌ای تخریب شدند و آتش ناشی از خودروهای کاروان، تا مدت زیادی در بزرگراه بین‌المللی منطقه شعله‌ور بود.
هفته پیش نیز دو کاروان خودروهای حامل تجهیزات و تسلیحات برای تروریست‌های آمریکایی در استان «دیوانیه» عراق و شمال بغداد، هدف حمله قرار گرفته بود.
 پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد نیز هفته گذشته با موشک‌های سنگین وزن هدف حمله قرار گرفت و این حمله باعث آتش سوزی گسترده‌ای در پایگاه نظامی مذکور شد.
سفارت انگلیس نیز اعلام کرد، یک بمب کنار جاده‌ای چند خودروی حامل دیپلمات‌های این کشور را در بغداد هدف قرار‌داد. سفارت فوق مدعی شد که این انفجار، مجروحی بر جا نگذاشت. این در حالی است که برخی منابع گزارش دادند، یک مأمور امنیتی انگلیسی بر اثر این انفجار، کشته شد.
اظهارات عامری
«هادی عامری» رئیس‌ائتلاف «فتح» عراق‌، از اقدام نخست‌وزیر این کشور در اعمال تغییر در پست‌های دولتی، اعلام برائت و تأکید کرد که این ائتلاف دو چیز می‌خواهد:‌ خروج نیروهای بیگانه و انتخابات بی‌طرف.
به گزارش خبرگزاری فارس، عامری در بیانیه خود افزود: «[در ارتباط با]
پُست‌هایی که امروز اعطا شد و زیاد شدن اظهارنظرها درباره آن، مبنی بر اینکه [این اقدام] بازگشت به مسئله سهم‌خواهی است، ائتلاف فتح ضمن برائت از ماجرای فوق، اعلام می‌کند که اطلاعی در این خصوص ندارد».
عامری تأکید کرد: «ائتلاف فتح از همان ابتدا بارها تکرار کرده است که تمام آنچه از دولت می‌خواهد دو چیز است: اول زمانبندی خروج نیروهای آمریکایی در اسرع وقت و دوم، بازگرداندن شکوه کشور و ایجاد فضایی مناسب برای اجرای انتخاباتی آزاد، بی‌طرف، عادلانه و به دور از تأثیر گذاری پول و تسلیحات».
خبرگزاری رسمی عراق دیروز گزارش داده بود که« مصطفی کاظمی» نخست‌وزیر این کشور، مدیران و مسئولان برخی پُست‌های مهم دولتی، از جمله رئیس‌بانک مرکزی، در این کشور را تغییر داده است.
خبر دیگر اینکه، نیروهای حشد‌الشعبی طی دو عملیات جداگانه در صحرای الانبار و کرکوک و شناسایی چند مخفیگاه و انبار مهمات داعش، مقادیر زیادی موشک و بمب متعلق به تروریست‌ها را کشف و ضبط کردند. کرونا و فشارهای معیشتی کادر درمانی انگلیس را به خیابان‌ها کشاند 

تظاهرات کادر درمانی انگلیس در اوضاع کرونا - ایرنا
صدها تن از اعضای کادر درمانی انگلیس در اعتراض علیه بی‌توجهی‌های دولت به شرایط سخت معیشتی آنها و بی‌تفاوتی نسبت به شیوع کرونا، به خیابان‌ها آمدند و علیه دولت و نخست‌وزیر شعار دادند.
صدها تن از کارکنان وزارت بهداشت انگلیس، که در خط مقدم مقابله با کرونا در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های این کشور فعالیت می‌کنند، در اعتراض به ناسپاسی دولت «بوریس جانسون» و مخالفت او با افزایش حقوق آنان، در لندن دست به تظاهرات زدند و علیه نخست‌وزیر شعار دادند.
دولت انگلیس مثل آمریکا و دیگر دولت‌های غربی، از ارائه آمارهای واقعی کشته شدگان کرونا طفره می‌رود.
اعضای کادر درمانی انگلیس در حالی نسبت به شرایط سخت معیشتی خود معترض هستند که اگر این کشور بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، اوضاع اقتصادی آن وخیم‌تر نیز خواهد شد. چند روز قبل اعلام شده بود که انگلیس ممکن است بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 شهریور 1399
چهارشنبه 26 شهریور 1399 08:48 ق.ظ
مرگ ب امریکا و قوم یهود خون آشام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات