تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


جمعیت الوفاق بحرین:
 خائنان به بیت‌المقدس، مکه را هم به دشمن واگذار خواهند کرد 
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
جمعیت الوفاق بحرین به عنوان بزرگترین گروه معارض این کشور، سازش آل خلیفه با رژیم صهیونیستی را «ذلت و خواری» توصیف و تاکید کرد، «خائنان به بیت المقدس، مکه را هم واگذار خواهند کرد».
خیانت آل خلیفه به فلسطین و اعلام توافق عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با واکنش‌های بسیار زیادی در جهان اسلام مواجه شده است. توافق عادی ‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی که دیروز در کاخ سفید امضا شد باعث شده تا گروه‌های مقاومت و گروه‌های شیعه آن را ذلت و خواری سران مرتجع عرب توصیف کنند.
در همین راستا، شیخ «حسین الدیهی» نایب‌رئیس‌جمعیت الوفاق بحرین به عنوان بزرگترین گروه معارض بحرینی، گفت که بحرینی‌ها تا ابد در کنار فلسطینی‌ها هستند. او در گفت‌و‌گو با شبکه المیادین توافقات سازش با رژیم صیهونیستی را «سقوط سازشکاران» عنوان کرد و گفت که آنها تاکنون یک روز هم درکنار مردم فلسطین نبودند: «همواره در کنار مردم فلسطین در یک جبهه خواهیم ماند و هیچ زمانی طرف جریان ذلت و خواری را نخواهیم گرفت و از اینکه نام بحرین در توافق سازش و حقارت آمده، متأسفیم».
او سپس با اشاره به امضای توافق سازش در کاخ سفید گفت «به بهانه صلح می‌خواهند قدس شریف را دفن کنند...هر کسی از قدس دفاع کند، گویی از مکه دفاع کرده است و هر کسی که امروز پشت به قدس می‌کند، فردا روز، مکه را نیز واگذار خواهد کرد...فلسطین همواره جزو اصول ثابت جمعیت الوفاق و انقلابیون بحرین خواهد ماند».
هشدار حماس و جهاد اسلامی
از سوی دیگر، «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، با تأکید بر لزوم اتحاد بین گروه‌های فلسطینی، تأکید کرد این اتحاد، عامل اصلی ایستادگی این ملت و پایبندی آن به حقوق تاریخی خود در فلسطین است. النخاله در مصاحبه با روزنامه «القدس» گفت صدور بیانیه مشترک به نام گروه‌های ملی در پایان نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی که در رام الله و بیروت برگزار شد، بدین معناست که همه گروه‌ها تمایل دارند از مرحله اختلاف و درگیری داخلی، وارد عرصه درگیری واقعی با اشغالگر اسرائیلی شوند. این مسئول فلسطینی ادامه داد، در پایان، دشمن صهیونیستی «غزه مسلح» را نخواهد پذیرفت و به همین دلیل، جریان مقاومت و مردم غزه، هدف قرار خواهند گرفت، ولی نباید یک لحظه از سلاح خود غافل شویم، بلکه باید گروه‌های مقاومت را تقویت کنیم و این جنگ با پروژه صهیونیسم، ادامه خواهد داشت تا پیروز شویم.
«نبیل ابوردینه» سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان اعلام هم کرد، همه توافقنامه‌های آمریکایی و اسرائیلی چه با عرب و چه با غیر عرب مردود است. احزاب لبنانی نیز دیروز اعلام کردند که عادی‌‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی شدیدترین درجه انحطاط اخلاقی است.
روز خشم مردمی
در واکنش به توافق عادی ‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی، گروه‌های فلسطینی دیروز سه شنبه را «روز خشم مردمی» نامیدند. در این راستا، گروه‌های مقاومت فلسطین دیروز سه شنبه تجمع اعتراضی را در محکومیت توافقات عادی ‌سازی روابط میان کشورهای عربی(امارات و بحرین) از یک سو و رژیم اشغالگر قدس از سوی دیگر برگزار کردند. این تجمع در برابرمقر مجلس قانونگذاری فلسطین در غزه با عنوان «عادی ‌سازی روابط خیانت است» با مشارکت تمام گروه‌ها و جمعیت‌های خیریه به ویژه جمعیت الوفاق بحرین و قشرهای مختلف مردم غزه برگزار
شده است.
فلسطینیان ساکن قدس اشغالی هم با شرکت در فعالیت‌ها و برنامه‌های دینی و مردمی در مخالفت با عادی ‌سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی تاکید کردند کسانی که در واشنگتن جمع شده‌اند(مقامات اماراتی و بحرینی) تا توافقات فروش قدس اشغالی را امضا کنند، تنها نماینده خودشان هستند نه ملت‌ها. همچنین روز جمعه آینده نیز روز «عزای عمومی» اعلام شده و قرار است فلسطینیان در این روز در محکومیت این توافقات خیانت‌بار پرچم‌های سیاه را در تمامی میادین و روی خانه‌ها و ساختمان‌ها برافراشته و برنامه‌ها و مراسم‌های مختلفی را هم برگزار کنند.
برخلاف سران مرتجع عرب، قطر رژیم صهیونیستی را اشغالگر نامید

درخواست قطر از شورای امنیت برای پایان محاصره - قدس آنلاین | پایگاه خبری -  تحلیلی

در حالی که سران مرتجع عربی برای ارتباط با رژیم صهیونیستی وارد نوعی رقابت شده‌اند، قطر دیروز اعلام کرد هنوز رژیم صهیونیستی را یک اشغالگر می‌داند.
به دنبال توافق ننگین امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی برای عادی ‌سازی روابط، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر با بیان اینکه «جهان اسلام نباید از پیگیری مسئله فلسطین خسته شود» تاکید کرد «مردم فلسطین هر روز از اشغالگری و سرکوب رنج می‌برند». وی در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست ضمن حمایت از هدف بلندمدت تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی ورای مرزهای اشغال شده ۱۹۶۷، تاکید کرد که «ما نیاز به یافتن یک راه‌حل عادلانه برای فلسطینی‌ها داریم و...».
اظهارات وزیر امور خارجه قطر درباره مسئله فلسطین در حالی است که حکام امارات و بحرین تحت فشار‌های فزاینده آمریکا اقدام به عادی ‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس کرده‌اند و به همین منظور وزیران خارجه خود را برای امضای قرارداد به واشنگتن فرستاده‌اند. سخنگوی وزارت خارجه قطر هم همزمان اعلام کرد با سازش با رژیم صهیونیستی نمی‌توان مسئله فلسطین را حل و فصل کرد و ریشه مشکلات در اشغالگری این رژیم است.
«عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان نیز در مصاحبه با تلویزیون این کشور گفت، به رسمیت شناختن یا عادی ‌سازی
با اسرائیل، فایده‌ای ندارد، چراکه صاحبان اصلی مسئله(فلسطینی‌ها)، با این امر مخالف هستند. وی تاکید کرد که فلسطینی‌ها صاحبان این مسئله هستند که به آنها ظلم شد و از حقوقشان محروم گشتند و اراضی‌شان غصب شد. اخیراً شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان نیز تاکید کرده بود که اسلام آباد هیچ نوع إعمال فشاری را برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی نخواهد پذیرفت.در استان حسکه
آمریکایی‌ها با اخراج 100 هزار دانش‌آموز سوری،
مدارس را به پادگان نظامی تبدیل کردند

آمریکا مدارس حسکه را پادگان‌ نظامی کرده است - ایران آنلاین
اشغالگران آمریکایی به کمک شبه نظامیان کرد تحت فرمان خود، مدارس استان «حسکه» در شمال شرق سوریه را تحت اشغال خود در آوردند و با ممانعت از ورود دانش‌آموزان به مدارس، این مکان‌ها را به پایگاه‌های نظامی خود تبدیل کردند.
شبه نظامیان کُرد عضو گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»، که از نظامیان تروریست آمریکایی دستور می‌گیرند، ده‌ها مدرسه در استان حسکه سوریه را اشغال کردند و آنها را در اختیار اشغالگران قرار‌دادند. تروریست‌های آمریکایی نیز این مدارس را به پایگاه ‌های خود تبدیل و حدود 100 هزار دانش‌آموز را از تحصیل محروم کردند. آمریکایی‌ها شماری از مدارس را نیز به زندان تبدیل کردند. به گزارش خبرگزاری فارس، این اتفاق در حالی رخ داد که نهادهای بین‌المللی در قبال آن، کاملا سکوت کرده‌اند.
خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) در این باره توضیح داد، تنها یک روز از ورود معلمان و دانش‌آموزان به مدارس در استان حسکه نگذشته بود که شبه نظامیان موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه با حمله به مدارس و اشغال آنها، مانع ورود دانش‌آموزان و معلمان شدند.
بر اساس آمار اداره کل آموزش و پرورش استان حسکه، شبه نظامیان کُرد، ۲۲۸۵مدرسه از مقاطع مختلف تحصیلی را با زور سلاح به اشغال خود درآوردند و تنها ۱۷۹ مدرسه باقی مانده است که توسط اداره آموزش و پرورش حسکه مدیریت می‌شود.
«الهام صورخان» رئیس‌کل آموزش و پرورش حسکه، در این باره گفت: «به دنبال رفتار غیرمسئولانه گروه نیروهای دموکراتیک سوریه در تصرف غیرقانونی مدارس حسکه و تلاش برای تحمیل رویکرد آموزشی و تربیتی خود بر برخی از این مدارس پس از تبدیل آن به مدارس خصوصی، قریب به 100 هزار دانش‌آموز از تحصیل بازمانده‌اند».
در واکنش به این اتفاق، معلمان و اولیاء دانش‌آموزان در مناطق مختلف حسکه، دست به تجمع و تحصن زدند. خانواده‌های دانش‌آموزان روزانه با تجمع و تظاهرات مقابل مدارس، مخالفت خود را با اقدام آمریکایی‌ها و شبه نظامیان تحت فرمان آنها، اعلام می‌کنند.
به گفته خانواده‌های دانش‌آموزان، شبه نظامیان قصد دارند مردم شهرها و روستاها را به خاطر مخالفت با حضور تروریست‌های آمریکایی و شبه نظامی، مجازات کنند. آنها همچنین، سکوت نهادهای بین‌المللی در برابر محرومیت هزاران دانش‌آموز از حق تحصیل را مورد انتقاد قرار‌دادند.
مردم حسکه محرومیت دانش‌آموزان از حق تحصیل را یک جنایت در حق هزاران نفر از اهالی این منطقه سوریه می‌دانند. آنها که سال‌ها با رنج جنایات گروه‌های تروریستی دست و پنجه نرم کرده‌اند‌، حالا با کسانی روبه رو هستند که می‌خواهند کودکان و جوانان منطقه را از علم و دانش محروم کنند و با گسترش جهل و بی‌سوادی، راه را برای اجرای پروژه‌های استعماری بیگانگان، همراه کنند.
بمباران شدید تروریست‌ها در ادلب
بیش از 12 جنگنده ارتش روسیه بعد از ظهر دیروز مواضع تروریست‌های «جبهة النصره» در استان ادلب را به شدت بمباران کردند. به گزارش فارس، برخی منابع محلی اعلام کردند که یگ گردان هوایی کامل در این عملیات شرکت کرده بودند. هر گردان یا اسکادران هوایی، ۱۲ الی ۲۴ جنگنده را در بر می‌گیرد.
همزمان با این حملات هوایی، توپخانه سنگین ارتش سوریه نیز مواضع تروریست‌ها را در سه شهرک‌ غرب استان ادلب‌، گلوله باران کردند.
وزارت دفاع روسیه روز شنبه هشدار داده بود که گروه تروریستی جبهه النصره خود را برای انجام تحرکات شیمیایی در استان ادلب آماده می‌کند.
خبر دیگر اینکه، منابع محلی در شمال شرق سوریه از سقوط یک فروند بالگرد متعلق به نظامیان اشغالگر آمریکایی خبر دادند. منابع مذکور گفتند که پس از سقوط این بالگرد، خودروهای زرهی آمریکایی منطقه را محاصره کردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 شهریور 1399
چهارشنبه 26 شهریور 1399 08:49 ق.ظ
مرگ بر یهودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic