تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


خیانت ارتجاع عرب به جهان اسلام، پایانی ندارد
امضاء توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در سالگرد قتل‌عام صبرا و شتیلا!    ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
شانزدهم سپتامبر برابر با ۲۶ شهریور، سی و هشتمین سالروز جنایت خونین صبرا و شتیلا به دست فالانژها و صهیونیست‌ها در لبنان است. این جنایت در سال ۱۹۸۲ در زمان اشغال لبنان از سوی رژیم صهیونیستی و علیه فلسطینی‌ها رخ داد. دیروز امارات در آستانه این جنایت هولناک بود که، توافقنامه عادی ‌سازی روابط با صهیونیست‌ها را امضاء کرد!
شرح این ماجرا که «یکی داستان‌ است پر آبِ چشم» ساده است: سال 1982 (1361) مزدوران لبنانی موسوم به فالانژها با حمایت و مشارکت ارتش صهیونیستی به مدت 3 روز (16، 17 و 18 سپتامبر برابر با 25، 26 و 27 شهریور) بین 3 الی 5 هزار نفر را در دو اردوگاه فلسطینیان پناهنده در صبرا و شتیلا به معنای واقعی کلمه سلاخی کردند.
در زمان وقوع فاجعه هیچ فرد مسلحی در این دو اردوگاه حضور نداشت، ساکنان این اردوگاه‌ها اکثراً زن و کودک و کهنسالان بودند و امکان هیچ‌گونه دفاعی از خود نداشتند. به گزارش تسنیم، اردوگاه‌ها توسط ارتش صهیونیستی محاصره شده بود و امکان فرار را نیز از ساکنان سلب کرده بودند که این خود نشان دهنده برنامه‌ریزی صهیونیست‌ها و مزدوران لبنانی فالانژ برای کشتار سازمان یافته آوارگان فلسطینی ساکن در این اردوگاه‌هاست.
دولت وقتِ آمریکا، به نیروهای مسلحِ فلسطینی تعهد و تضمین می‌دهد که امنیت اردوگاه‌ها را تأمین کند، با این وعده آنها را از اردوگاه خارج می‌کند و با کشتی به تونس می‌فرستد، اما به تعهد خود عمل نمی‌کند و عملاً افراد اردوگاه را که دیگر هیچ حامی و مراقبِ مسلحی نداشتند، تقدیمِ فالانژها ‌کرد!
همچنین در زمان اشغال لبنان و وقوع این نسل‌کُشی –چنان‌که رژیم صهیونیستی هم به نسل‌کشی بودن آن اذعان داشته است! – 7 هزار نیروی سازمان ملل در لبنان حضور داشتند که برای جلوگیری از این جنایت هیچ اقدامی-تاکید می‌شود-هیچ اقدامی نکردند. این جنایت مانند بسیاری دیگر از جنایات سازمان یافته صهیونیست‌ها و شرکا مورد غفلتِ! رسانه‌ها و مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفت.
گفتنی است، چنانکه شرحِ ساده این ماجرا نشان می‌‎دهد، فالانژها «فاعلِ مباشر» این جنایت بودند، اما این فاعلِ مباشر بدون همکاریِ رژیم صهیونیستی و آمریکا و بدون بی‌توجهی نیروهای سازمان ملل قادر به انجام این فاجعه نبودند. توجه شود که این فاجعه در یک ساعت رخ نداده است، بلکه 3 روز به صورت پی‌در‌پی در جریان بوده است.
نکته مهم دیگر اینکه، مدافعین اصلی و پرهیاهویِ حقوق بشر یعنی آمریکا و سازمان ملل هم بخشی از جنایت بودند. باز توجه شود که آمریکا و سازمان ملل جرمشان این نیست که در مقابل جنایت فالانژها و شراکتِ رژیم صهیونیستی سکوت کرده‌اند، بلکه خود آنها دستشان آلوده به خون کودکان و زنان و کهنسالان و بی‌گناهانی است که قربانی این «جنایتِ تیمی» بودند. آثار این خون هنوز بر دستانِ آنان قابل مشاهده است، وقتی که از نگرانی‌های خود در مورد اوضاع حقوق بشریِ ایران سخن می‌گویند! آن هم وقتی یک قاتل در کشورمان مجازات می‌شود!
اما در پایان و پس از این «شرحِ ماجرا» یک جمله «بدونِ شرح» کفایت می‌کند که «همزمان با سالگرد این فاجعه، امارات و بحرین از توافق خود با رژیم صهیونیستی پرده برداری می‌کنند و برخی دیگر از کشورهای عربی نیز در صف پیوستن به این توافق هستند.» ادامه اعتراض‌های مردمی در نیجریه/
معترضان خواستار آزادی شیخ زکزاکی هستند
اختصاصی؛ تظاهرات مردم نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی ادامه دارد  
حساب کاربری شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه با انتشار تصاویری اعلام کرده طرفداران وی بار دیگر با برپایی تظاهرات در شهر «ابوجا»، پایتخت این کشور خواستار آزادی وی شده‌اند.
اعتراضات علیه ادامه زندان غیر قانونی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسرش در سراسر نیجریه همچنان ادامه دارد و مردم با در دست داشتن پرچم‌های حسینی خواستار آزادی رهبر خود هستند. حساب کاربری شیخ زکزاکی که توسط هواداران وی در جنبش اسلامی نیجریه اداره می‌شود نیز دیروز اعلام کرده مردم در «ابوجا» بار دیگر به خیابان‌ها ریخته و خواستار آزادی شیخ و همسرش شده‌اند. طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیز همزمان با عزاداری در شهرهای مختلف نیجریه مردم خواستار آزادی شیخ زکزاکی شدند که با یورش پلیس شماری از شیعیان به شهادت رسیده و شماری نیز زخمی شدند.
شیخ زکزاکی و همسرش از سال 2015 و به دنبال یورش ارتش نیجریه به حسینیه زاریا در کانودا همچنان در زندان به سر می‌برند. بر اساس گزارش‌ها در آن حمله نزدیک به 2 هزار نفر از شیعیان به شهادت رسیده و صدها نفر نیز زخمی شدند.گروه‌های حقوق بشری نیجریه بعدها فاش کردند که ارتش این کشور برای پنهان کردن تعداد دقیق قربانیان، اجساد آنها را در گورهای جمعی دفن کرده است. نه اتحادیه اروپا و نه آمریکا و نه هیچ کشور غربی مدعی دفاع از حقوق بشر، حاضر نشده‌اند علیه این جنایت هولناک موضع موثری بگیرند!شب ناآرام بیروت؛ هواداران سمیر جعجع در خیابان‌ها رژه رفتند!
متهم اصلی ربوده شدن احمد متوسلیان کیست؟+عکس - جهان نیوز
در پی بروز تنش میان طرفداران حزب «القوات اللبنانیه» به رهبری جعجع و «جریان ملی آزاد» به رهبری «جبران باسیل: در بیروت، ارتش لبنان برای توقف درگیری وارد عمل شد و طرفداران جعجع را نیز تلویحاً مسئول این تنش‌ها معرفی کرد.
در حالی که لبنان درگیر مشکلات حاد اقتصادی است که به تعبیر رئیس‌جمهور این کشور بدتر از شرایط جنگی است، انفجار بندر بیروت در 14 مرداد این کشور را در شوک فرو برده و همچنان خبر آتش‌سوزی‌هایی کم و بیش مشکوک از گوشه و کنار لبنان به گوش می‌رسد (آخرینش آتش سوزیِ مجتمع تجاری در بیروت)، هر از گاهی درگیری‌های حزبی مشکوکی نیز ضمیمه این وقایع می‌شود تا اوضاع لبنان پیچیده‌تر از قبل شود.
مراسم سالروز ترور «بشیر الجمیل» (رئیس‌حزب فالانژها و رئیس‌جمهور منتخب لبنان که ۹ روز پس از تحویل گرفتن مقام ریاست جمهوری و قبل از ادای سوگند رسمی، 14 سپتامبر ۱۹۸۲ برابر با 23 شهریور 1361 به همراه ۲۵ نفر از همراهانش، در بیروت با انفجار بمب به قتل رسید) در روز دوشنبه محلِ تنشی در اطراف دفتر مرکزی جریان ملی آزاد واقع در منطقه «میرنا الشالوحی» شهر بیروت، پایتخت لبنان، میان طرفداران القوات اللبنانیه به ریاست «سمیر جعجع» و حامیان جریان ملی آزاد به ریاست «جبران باسیل» بود.
ارتش وارد ماجرا شد و برای متوقف کردن این درگیری که در آن تیر هوایی نیز شلیک شده است، وارد عمل شد. گزارش شده، ارتش لبنان همچنین با انتشار بیانیه‌ای در مورد حوادث آن شب منطقه «میرنا الشالوحی» بیروت اعلام کرده که طرفداران القوات اللبنانیه به سمت جریان ملی آزاد سنگ پرتاب کرده‌اند. ارتش این‌گونه به طور تلویحی طرفداران سمیر جعجع را مقصر حوادث دیشب اعلام کرد. برخی تصاویر نشان می‌دهد، هواداران جعجع در خیابان‌های بیروت رژه می‌روند!
جریان ملی آزاد با انتشار بیانیه‌ای اتفاق رخ داده را شرح داد و آن را «تعرض غیر قابل قبول» به حرمت دفتر کل خود و نیز حامیانش دانست و تأکید کرد، «دیگر دورانِ ترساندن جامعه ما از سوی یک اقلیت مسلح به دلیل وجود جریان ملی آزاد تکرار نخواهد شد». به گزارش ایسنا، این جریان در ادامه از نیروهای نظامی و امنیتی خواست مسئولیت خود را بر عهده گرفته و مانع این ناهنجاری شوند.
گفتنی است، چنان‌که مشخص است دو طرف یکدیگر را متهم کرده‌اند؛ اما به دو قرینه می‌توان احتمال داد که روایت طرفداران باسیل به واقعیت نزدیک‌تر باشد، اول این‌که ارتش نیز تلویحاً طرفداران جعجع را متهم کرده است، دوم هم این‌که سابقۀ جریان جعجع به قدری تیره و تار است که پذیرش حرف‌های آن را دشوار می‌کند و همچنین این جریان سابقه زیادی در به راه‌انداختن درگیری دارد.
امروز که سالروز فاجعه انسانی در صبرا و شتیلاست، یادآوری این نکته ضروری می‌نماید که جریان جعجع ادامه همان جریان فالانژهاست که در سلاخی فلسطینیان واقع در صبرا و شتیلا شریک صهیونیست‌ها بود.
فالانژها به بهانه ترور بشیر الجمیل 3 تا 5 هزار فلسطینی پناهنده و غالباً زن و کودک را سلاخی کردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 شهریور 1399
چهارشنبه 26 شهریور 1399 08:50 ق.ظ
مرگ بر یهودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic