تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
اعترافات دیرهنگام رهبر سابق ائتلاف مخالفان سوریه

حق با بشار اسد است سوریه در حال جنگ با تروریست‌هاست

    ۲۵ / ۸  / ۱۳۹۳

رهبر سابق ائتلاف مخالفان سوریه در اعترافی دیرهنگام گفت، در مورد نظام سوریه اشتباه کرده است و تروریست‌ها با کمک کشورهای خارجی درصدد تجزیه و نابودی کشور هستند.
«رولا زین» روزنامه‌نگار و تحلیلگر سوری در مقاله‌ای در روزنامه «رای الیوم» به تغییر موضع معاذ الخطیب سرکرده مستعفی ائتلاف مخالفان سوریه در قبال بحران این کشور پرداخت.
به گزارش العالم، این روزنامه‌نگار در این یادداشت نوشت: معاذ الخطیب پس از حضور در جمع نمایندگان به ظاهر دوستان سوریه به این نتیجه رسیده است که کشوری وجود ندارد که به خاطر سوری‌ها و به نفع سوریه کار کند.
وی اضافه کرد که دوستان سوریه (دشمنان) خواستار سرنگونی نظام سوریه، نهادها و تاسیسات زیربنایی هستند و خواستار جنگ و خونریزی تا آخرین قطره خون سوری‌ها هستند. طبق این گزارش، معاذ الخطیب همچنین تاکید کرده این کشورها خواستار  تداوم جنگ ویرانگر هستند و خواهان ارسال سلاح و تجهیزات جنگی بیشتر به سوریه هستند تا خون سوری‌ها ریخته شود.
رای الیوم به نقل از معاذ الخطیب تصریح کرد، دشمنان سوریه خواستار هیچ‌گونه راه حل سیاسی برای بحران سوریه نیستند و معتقدند نظام سوریه باید ساقط شود.
نویسنده این مقاله افزود، معاذ الخطیب امام جماعت (سابق) مسجد اموی سوریه این حقایق را دریافته و به این نتیجه رسیده که کشورهایی که ادعای حل بحران سوریه را دارند فرصت‌طلبان و فاسدانی هستند که طرح‌های دروغین را دنبال می‌کنند.
به گفته معاذ الخطیب، تروریست‌ها درصدد غارت اموال عمومی هستند و سوریه در نظر آنها یک بانک است و نابودی آن برایشان اهمیت ندارد زیرا به محض احساس خطر فورا در کشور همجوار که تابعیت با چند دلار آمریکایی فروخته می‌شود تابعیت دیگری خواهند خرید.
به نوشته رای الیوم، معاذ الخطیب به اشتباه خود پی برده و با صراحت اعلام کرده است که نظام سوریه علیه تروریست‌ها می‌جنگد و به کارمندان خود در مناطق مختلف حقوق می‌دهد، برق‌رسانی می‌کند و کارهایی برای مردم انجام می‌دهد که نشان می‌دهد که به فکر مردم است.
نویسنده سوری در ادامه مطلب نوشت: اینک «هادی البحره» رئیس کنونی تشکل مخالفان سوری نیز تعجب می‌کند که چرا ائتلاف آمریکایی علیه داعش به حکومت بشار اسد حمله نمی‌کند و تنها به حمله محدود علیه داعش اکتفا کرده است.
گفتنی است معاذ الخطیب از طریق دولت روسیه درصدد برآمده که با دولت بشار اسد گفت‌وگو کند که این مسئله مورد نارضایتی و مخالفت کشورهای غربی قرار گرفت.
این در حالی است که اخضر ابراهیمی فرستاده سابق سازمان ملل به سوریه نیز طی اظهاراتی اعلام کرده بود که کشورهای غربی و برخی از کشورهای عربی خواستار حل سیاسی بحران سوریه نیستند و خواستار مداخله نظامی در این کشور هستند.
ائتلاف به اصطلاح ضد داعش به رهبری آمریکا چندین بار به بهانه مقابله با تروریست‌ها پالایشگاه‌های نفت و گاز سوریه را بمباران کرده‌اند!
موفقیت‌های ارتش سوریه
موفقیت‌های پی در پی ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور و محاصره تروریست‌ها در حلب باعث شده است که ترکیه، غرب و اعراب خلیج فارس به تکاپو بیفتند و جلوی پیشروی ارتش را به سوی پایگاه‌های گروه‌های مسلح در حومه حلب بگیرند.
به همین سبب «استفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل متحد را مامور ارائه طرح توقف درگیری‌ها در حلب کرده‌اند.
هدف از ارائه چنین طرحی این است که اولا گروه‌های مسلح نفسی تازه کنند و دوم آنکه جلوی پیشروی ارتش سوریه به سوی پایگاه‌های گروه‌های مسلح در حومه حلب گرفته شود.
از سوی دیگر مقامات واشنگتن و آنکارا برای آموزش شورشیان سوریه در خاک ترکیه موافقت کردند.
همچنین قرار است آمریکا به مخالفان سوری سلاح‌های ضد هوایی و تانک ارسال کند.
این در حالی است که ارتش آزاد سوریه اعلام کرده با داعش نمی‌جنگیم و هدف ما نابودی نظام سوریه است!
سایر رویدادها
* دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که تروریست‌ها به سوی مردم گرسنه در شهر دومای سوریه که قصد حمله به انبارهای مواد غذایی تروریست‌ها را داشتند آتش گشودند.
* گروه تروریستی داعش پیشنهاد گروه تروریستی جبهه النصره مبنی بر برقراری آتش‌بس را نپذیرفت.
* گروه ناظر بر حقوق بشر سازمان ملل از وضعیت غذایی و بهداشتی برخی مناطق سوریه ابراز نگرانی کرد و خواستار ارسال کمک‌های دارویی و غذایی برای مردم سوریه شد.

مقاومت فلسطین:

وجب به وجب کرانه باختری باید به سلاح‌های پیشرفته مجهز شود

یکی از رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تأکید کرد، برای آزادی فلسطین باید وجب به وجب خاک فلسطین مسلح و سلاح در اختیار اعضای مقاومت قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «محمود الزهار» در سخنانی بر ضرورت تسلیح مقاومت فلسطین در کرانه باختری تأکید کرد. وی در دیدار با تعدادی از صاحب‌نظران و نخبگان در خان‌یونس غزه گفت: «عملیات‌های شهادت‌طلبانه‌ای که اخیراً در قدس و کرانه باختری انجام شد یکی از ابتکارات مقاومت در این مناطق بود و برای هدف قرار دادن هر وجب از خاک فلسطین که توسط اسرائیل اشغال شده است باید مقاومت را مسلح به سلاح‌های پیشرفته کرد.»
وی افزود: «این وظیفه ما است و اگر انجام ندهیم خیانت کرده‌ایم.»
الزهار گفت: «حماس ادامه محاصره غزه را نمی‌پذیرد و هر چند خواستار جنگ نیست اما با وسایل متعدد از جمله سلاح‌های خود توانسته به دشمن اسرائیلی ضربه وارد کند.»
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که شاخه‌های نظامی گروه‌های فلسطینی به زودی در غزه نشست مهمی را برای بررسی موضوع تأخیر در بازسازی نوار غزه و عدم رفع محاصره این منطقه برگزار می‌کند.
ادامه درگیری‌ها در قدس
در تازه‌ترین درگیری‌های قدس شرقی میان تظاهرکنندگان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی، حداقل سه فلسطینی زخمی شدند.
تظاهرکنندگان به سمت نیروهای رژیم صهیونیستی سنگ پرتاب کردند و پلیس اسرائیل نیز برای متفرق کردن آنها به ابزارهای ضد شورش متوسل شد.
در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی و قدس طی روزهای اخیر درگیری‌های شدیدی میان فلسطینیان و نیروهای رژیم صهیونیستی در قدس و کرانه باختری به وقوع پیوسته که طی آن چندین نفر به شهادت رسیدند و ده‌ها نفرمجروح شدند.
تظاهرات ضد صهیونیستی در اروپا
در راستای حمایت از مسجدالاقصی و اعتراض به ادامه اشغال قدس از سوی رژیم صهیونیستی تظاهرات گسترده‌ای در پایتخت‌های اروپایی برگزار شد. در انگلیس، سوئد، فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان و کشورهای دیگر اروپا تظاهرکنندگان به رغم سرمای شدید حمایت خود را از مردم فلسطین و مسجدالاقصی اعلام کردند. معترضان تأکید کردند که مردم فلسطین در مقابله با رژیم اشغالگر قدس تنها نیستند.در این تظاهرات شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی سر داده شد و از مجامع بین‌المللی و حقوق بشری درخواست شد جلوی تجاوزات این رژیم را بگیرند.
به مقاومت اسلامی افتخار می‌کنیم
المنصف المرزوقی رئیس جمهور کنونی تونس تأکید کرد، به مقاومت در غزه و جنبش حماس افتخار می‌کند.
شماری از مردم تونس نیز در حمایت از مسجدالاقصی در خیابان بورقیبه در پایتخت این کشور تظاهرات کردند. در این تظاهرات تلاش‌های اسرائیل برای یهودی‌سازی بیت‌المقدس محکوم شد.
یکی از تظاهرکنندگان گفت: ما تلاش می‌کنیم به شهروندان تونسی یادآوری کنیم که مسئله اصلی برای همه ما آرمان فلسطین به ویژه مسجدالاقصی است.
سایر رویدادها
* اتحادیه اروپا در سندی محرمانه از اعضای خود خواست در صورت مخالفت اسرائیل با راه حل دو دولت نسبت به تحریم این رژیم اقدام کنند.
* یک سیاستمدار اسرائیلی نتانیاهو را مسئول ناآرامی‌های اخیر بیت‌المقدس دانست.سد‌العظیم، پایگاه هیت و منطقه الرفیعات آزاد شد

پیشروی گسترده نیروهای مسلح عراق در استان‌های دیاله، الانبار و صلاح‌الدین

نیروهای داوطلب، عشایر و ارتش عراق طی عملیات جداگانه، مناطق «الرفیعات» «سدالعظیم»، «هیت» و «بونمر» را از تروریست‌های داعش پس گرفتند.


به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، نیروهای دولتی و عشایر عراق سدالعظیم در استان دیاله را از کنترل تروریست‌ها خارج کردند و خودشان بر این منطقه مسلط شدند.
سدالعظیم یکی از سدهای بزرگ عراق محسوب می‌شود. در این عملیات همه بمب‌های کار گذاشته شده تروریست‌ها کشف و خنثی شد. پایگاه نظامی «هیت» و منطقه «بونمر» در استان الانبار عراق نیز از وجود تروریست‌ها پاکسازی شد و به دست نیروهای دولتی افتاد. این عملیات هوایی و زمینی ارتش هم با پشتیبانی نیروهای مردمی صورت گرفت و طی آن 33 تروریست به هلاکت رسیدند و 11 خودروی آنها منهدم شد.
در استان صلاح‌الدین هم نیروهای عراقی توانستند بخش‌های وسیعی از منطقه «الرفیعات» در غرب شهر بلد را آزاد کنند. در این عملیات دهها عضو داعش به هلاکت رسیدند و تعدادی از فرماندهان داعش نیز به دست نیروهای دولتی اسیر شدند.
تروریست‌های داعش هم به جای نبرد با نیروهای دولتی، در غرب بغداد با انفجار بمب، غیرنظامیان را هدف قرار دادند. در این انفجار، دو نفر شهید و 11 تن دیگر مجروح شدند.
انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در فرودگاه بغداد هم پنج زخمی بر جای گذاشت.
واحد مرکزی خبر همچنین گزارش داد، ارتش عراق قصد دارد، از چهار محور به منطقه الکرمه در استان الانبار حمله و این منطقه را نیز به زودی آزاد کنند.
دیدار با آیت الله سیستانی
به گزارش خبرگزاری فارس، سلیم جبوری رئیس پارلمان عراق، دیروز به نجف‌اشرف رفت و با آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» مرجع عالی شیعیان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد. جبوری از اهل تسنن عراق است. پیش از این هم «فواد معصوم» رئیس جمهور عراق، با آیت‌الله سیستانی در نجف دیدار کرده بود.
در دیدار جبوری و سیستانی، تحولات جاری عراق و راههای مقابله با مشکلات خصوصا تروریسم مورد بررسی قرار گرفت.
ژنرال دمپسی
ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا که شنبه به بغداد رفته بود، پس از دیدار با مقامات عراقی به خبرنگاران گفت: جنگ علیه داعش بر اساس تاکتیک جدید صورت می‌گیرد و این جنگ ممکن است سال‌ها طول بکشد. دمپسی افزود: جنگ با داعش در حال نتیجه دادن است. نباید داعش را گروهی جلوه دهیم که قدرت شکست ناپذیری دارد و امکان متوقف کردن آن وجود ندارد. وی از عراقی‌ها خواست افراد بیشتری برای عضویت در نیروهای مسلح این کشور داوطلب شوند، تا پس از گذراندن آموزش نظامی در جنگ با داعش شرکت کنند.
پس از دیدار دمپسی از عراق، «حیدر عبادی»نخست‌وزیر عراق یک‌بار دیگر تأکید کرد، بغداد به نیروی‌ زمینی آمریکا اجازه دخالت در عراق را نمی‌دهد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 27 آبان 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات