تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

پشت پرده حمله به سامرا و موصل؛ سقوط شهر بدون مدافع

  سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳


حمله تکفیری ها به سامرا و موصل، نقشه پیشنهادی افسران برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بود که به طور احمقانه ای از طرح های جبهه مقاومت در سوریه تقلید شده و قرار بود با اجرای آن، مناطق سنی نشین عراق بطور کامل جدا شده و تحت سلطه دولت تکفیری ها در آید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرگزاری النخیل عراق به نقل از مقامات سازمان های اطلاعاتی و امنیتی این کشور، از پشت پرده حمله تروریست های داعش به شهرهای سامرا و موصل و پشتیبانی 3 میلیارد دلاری عربستان از این عملیات پرده برداشت.

بر اساس این گزارش، افسران نظامی و کارشناسان امنیتی برخی کشورهای حوزه خلیج فارس، به این نتیجه رسیده بودند که موفقیت های متوالی جبهه مقاومت در سوریه از زمانی سرعت گرفت که ارتش سوریه، ابتدا طرح جداسازی مناطق تحت سلطه تکفیری ها را اجرا کرد و از آن پس، قرارگاه ها و مراکز تجمع تروریست ها، یکی پس از دیگری فرو ریخت و اکنون وضعیت به گونه ای تغییر یافته که گروه های مسلح، بدون درگیری تسلیم می شوند.

شهر حمص نمونه بارز موفقیت آمیز بودن این طرح نظامی بود و در آن، تروریست هایی که مسیرهای پشتیبانی شان قطع شده بود، داوطلبانه سلاح های خود را تسلیم کردند و بدون درگیری، سوار بر اتوبوس های دولت سوریه از شهر خارج شده و پایتخت انقلاب را به دولت تسلیم کردند.

با اجرای این طرح، اکنون کافیست که ارتش سوریه منتظر بنشیند تا به مرور زمان، تکفیری های مناطق باقیمانده نیز، تسلیم شوند و سلاح های خود را تحویل دهند.


بر اساس این تجربیات، فرماندهان نظامی برخی ارتش های عربی، تصمیم گرفتند همین طرح را تقلید کرده و از آن بر علیه جبهه مقاومت استفاده کنند.

 
عملیات داعش در سامرا و موصل، با مدیریت مستقیم افسران سعودی و نظارت مقام های ارشد عربستان سعودی و قطر انجام شد تا استان های سنی نشین جدا شده و خیلی زود، تمام مناطق شمالی عراق به تسلط دولت اسلامی عراق و شام در آید.

حمله به سامرا برای تقسیم عراق

گزارش های سرویس های اطلاعاتی عراق و نیز، اعترافات رهبران اسیر شده این سازمان تروریستی حاکی از آن است که طراحان این عملیات اطمینان داشته اند که حتی با 50 درصد موفقیت نیز، وضعیت میدانی منطقه و هرج و مرج به شکلی تغییر خواهد کرد که تقسیم عراق به دست ساکنان منطقه رقم می خورد.

برنامه ریزی برای این عملیات از حدود 6 ماه پیش در اتاق های جنگ ارتش سعودی آغاز شده و دولت قطر نقش هماهنگ کننده و پشتیبانی را در این طرح داشت که نزدیک به 3 میلیارد دلار برای آن هزینه شد.


افسران طراح این عملیات به پادشاه عربستان اطمینان داده بودند که با جداسازی مناطق شمالی و افزایش بمبگذاری ها و کشتارهای وسیع و پرتعداد، توجه غرب جلب شده و این پیام به آنها منتقل خواهد شد که استان های سنی نشین خواهان استقلال و استقرار حکومت دلخواه هستند و افکار عمومی جهان، این بخش از عراق را به عنوان منطقه ای جداگانه و متمایز با جنوب تصور خواهد کرد. به این ترتیب مقدمه برای پس گرفتن نیمی از عراق فراهم خواهد شد.


نشست های توجیهی متعددی در تعدادی از پایتخت های عربی، از جمله اردن، قطر و برخی از پایتخت های اروپایی بین نمایندگان جامعه اطلاعاتی عربستان سعودی و قطر و تعدادی از فرماندهان  داعش، بویژه افسران حزب بعث صدام و تعدادی از سیاستمداران عراقی، برگزار شد.


به آنها توضیح داده شد که این طرح نیاز به کار در دو جبهه دارد و نخستین بار است که یک پروژه در چنین سطحی در دو عرصه سیاسی و نظامی اجرا می شود.


وقتی طرح به پادشاه عربستان و تعدادی از اعضای ارشد آل سعود عرضه شده و  توضیح داده می شود که با جدا شدن استان های سنی نشین، حکومت تکفیری ها تثبیت شده و پلت فرم برای اجرای عملیات های بیشتر در عراق و مشابه سازی در کشورهای دیگر ایجاد می شود، آنها به قدری هیجان زده و ذوق زده می شوند که بی معطلی دستور تامین اعتبار نامحدود مالی برای پشتیبانی و اجرای طرح را صادر می کنند.


تعدادی از فرماندهان داعش نیز به ملاقات پادشاه سعودی عبدالله بن عبدالعزیز، برده می شوند و همانجا دستور قرارگرفتن امکانات ارتش سعودی در خدمت افسران سابق حزب بعث و فرماندهان داعش صادر شده و بزودی گروه هایی از اعضای داعش برای آموزش به عربستان منتقل می شوند.


نقش قطر نیز، در این فرآیند مهم بود و شبکه هایی برای استخدام جنگجویان جدید از کشورهای عربی بویژه مغرب و تامین و انتقال تسلیحات و تجهیزات از مسیر ترکیه و کردستان عراق را راه اندازی می کند.


با سقوط شهر های رنکوس و یبرود در سوریه و تسلیم شدن تکفیری های حمص، شاهزادگان سعودی خواستار اجرای سریع عملیات می شوند و مقامات سعودی دربرابر مقاومت فرماندهان داعش، مجبور به برپایی چندین نشست با آنها می شوند.


سعودی های می دانند که افسران سابق گارد ریاست جمهوری صدام، نظامیانی باتجربه هستند، اما اهداف آنها چندان با سیاست های عربستان در جبهه بین المللی تکفیری ها منطبق نیست و در صورت تقویت بیشتر، به طور قطع شاخه داعش در سوریه نیز قدرت بیشتری خواهد گرفت و باقیمانده عناصر جبهه النصره و تکفیری های تحت امر سعودی ها را نابود خواهند کرد.


آنها تلاش کردند فرماندهان داعش را قانع کنند که با تخریب اماکن مقدس شیعیان در سامرا و قتل عام مردم، فرایند جنگ فرقه ای را دامن بزنند و از همین رو، حملات تروریستی به قصد ناآرام کردن استان دیاله شدت گرفت.


اطلاعات ارتش عراق، حاکی از حمله به شهرهای در استان دیاله بود، اما تغییر ناگهانی طرح از سوی مقامات سعودی، که بدون اطلاع سایر طرف های حاضر در نشست های توجیهی، تنها به فرماندهان داعش منتقل شده بود، باعث غافلگیری موقتی ارتش عراق شد.

توجیه تکفیری ها برای حمله صلاح الدین

* توجیه تروریست ها قبل از حمله به سامرا . توضیح داده می شود که استان صلاح الدین پایتخت عباسیون بوده است.
حمله تکفیری ها به سامرا

اطلاعات به دست آمده از اعضای ارشد تروریست های مهاجم به سامرا نشان می دهد که خود آنها نیز، حتی صبح روز حمله، خبر از هدف بودن شهر سامرا نداشته اند. در همان روز، همزمان با حرکت تروریست ها به سمت سامرا، به برخی از شخصیت های خائن شهر اطلاع داده می شود که آماده همکاری با نیروهای مهاجم باشند.

در سپیده دم پنجشنبه، تهاجم به سامرا آغاز می شود و با غافلگیری مردم و ماموران محلی و ایجاد فضای رعب و وحشت، تروریست ها در شهر پراکنده شده و در نقاط مختلف مستقر می شوند.

با کمک خائنین و وابستگان به وهابی ها، تروریست های داعش به منازل چهره های شناخته شده، از جمله وزیر علوم عراق حمله کرده و ساکنین آنها را که اغلب از اهل سنت هستند به قتل می رسانند.

پلیس و ماموران محلی در نقاط مختلف شهر مقاومت می کنند، اما همه آنها، حتی سربازان اهل سنت، رفته رفته احساس می کنند که باید به سمت حرم بروند.


 

نقطه عطف

با تجمع گروه های پراکنده سربازان و مردم در اطراف حرم، فرایند به هم ریختن نقشه مهاجمان آغاز می شود. مقاومت محافظان حرم تروریست ها را غافلگیر می کند و رسیدن به آنجا غیر ممکن می شود. تروریست ها با شلیک خمپاره، تلاش می کنند حرم را تخریب کنند و درست در ساعاتی که اغلب حرامیان مهاجم در خیابان های اطراف حرم تجمع کرده اند، صدای غرش بالگردهای ارتش شنیده می شود.

هلیکوپتر ارتش عراق

بالگرد ارتش عراق


یگان طلایی ارتش عراق، که داعش مدعی است سپاه ایران آن را تاسیس کرده و آموزش داده است، از زمین و هوا به مهاجمان حمله می کند و آنها را از 800 متری حرم تا بیابان های اطراف شهر بیرون می راند.

داعش علت شکست خود در تسخیر سامرا را مقاومت مردم می داند و در بیانیه خود مدعی می شود که در سامرا با نیروهای "قاسم سلیمانی" جنگیده است.

پاکسازی سامرا از تکفیری ها

پاکسازی سامرا از تکفیری ها


حمله به موصل

داعش برای جبران این شکست و ارتقا روحیه تکفیری ها و نیز، امیدوار نگه داشتن حامیانش، صبح روز بعد به شهر موصل در شمال غربی عراق حمله کرد.
موصل شهر سنی نشین و مرکز استان نینوا است و داعش از زمان استقرار در الانبار و مناطق شمالی عراق، مراوداتی با برخی شهرهای این استان داشت.
پس از حمله داعش از سمت جنوب و غرب به موصل، گروه های دیگری نیز، از مرزهای ترکیه و سوریه وارد دهوک عراق شدند و از شمال به موصل حمله کردند.
تعلل مقامات کردستان عراق در اعزام نیروهای کمکی برای محافظان شهر، باعث پیشروی تروریست ها شد و فرودگاه، زندان مرکزی، دانشگاه و مناطق دیگری از شهر به تصرف داعش در آمد.

حمله تکفیری ها به موصل

 

ائمه و خطبای استان نینوا بار دیگر از کسانی که قادر به استفاده از سلاح هستند خواستند برای جنگ با عناصر مسلح داعش در موصل سلاح به دست بگیرند، اما کوتاهی برخی مقامات و هراس مردمی که ترجیح دادند از شهر بگریزند و یا در خانه بمانند، باعث محاصره شدن محافظان شهر شد و ارتش، در ساعات پایانی دیشب، به آنها دستور عقب نشینی داد.
 

نچیروان بارزانی، رئیس حکومت اقلیم کردستان عراق امروز مدعی شد که آماده اعزام پیشمرگان کرد برای دفاع از موصل بوده، اما به علت اختلال ارتباطی در دو روز اخیر، پاسخی از دولت دریافت نکرده است.

نفوذ داعش به موصل، بطور جدی شهرهای کردنشین را نیز تهدید خواهد کرد.

شاهدان عینی می گویند، نیروهای نظامی طی دو روز مقاومت مانع از نفوز تکفیری ها به شهر شدند، اما با افزایش شلیک های خمپاره ای تکفیری ها به سوی شهر، دیشب دستور عقب نشینی دریافت کردند.  با خروج نظامیان از شهر، صبح امروز تروریست های داعش وارد شهر شدند و پرچم سیاه خود را بر مناره های مساجد نصب کردند.

پرچم داعش در موصل

 

حمله داعش به موصل

 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 مرداد 1393


دور تازه حملات هوایی به غزه | مقاومت: اسرائیل را جهنم می‌کنیم ۲۹ مرداد ۱۳۹۳

گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد، رژیم صهیونیستی با نقض آتش‌بس و از سرگیری حملات به غزه درهای جهنم را به روی خود گشود.


به گزارش خبرگزاری‌ها، گردان‌های قسام در بیانیه‌ای تاکید کرد، دشمن صهیونیستی هر بار خیانت و جنایات خود را ثابت می‌کند و آخرین خیانت و جنایت این رژیم نقض آتش‌بس و تجاوز مجدد به غزه قبل از پایان مهلت آتش‌بس بوده است که اقدام به عملیات هوایی وحشیانه علیه غیرنظامیان بی‌گناه کرد.
گردان‌های قسام در پاسخ به دور تازه جنایات صهیونیست‌ها با شلیک ده‌ها فروند راکت به فرودگاه تل‌آویو و شهرهای سدروت، المجدول، بئرالسبع، نتینوت و شهرک‌های سرزمین اشغالی تاکید کرد، این حملات راکتی در پاسخ به اقدام دشمن در نقض آتش‌بس و ارتکاب جنایات علیه ملت فلسطین است و به یاری خداوند رژیم صهیونیستی تاوان سختی پس خواهد داد.
این گردان در بیانیه خود افزود، دشمن صهیونیستی اگر جرئت دارد دلیل اصلی حمله بزدلانه به خانواده‌های بی‌گناه فلسطینی را اعلام کند.
رژیم صهیونیستی با نقض آتش‌بس دوباره حملات وحشیانه خود را به غزه از سر گرفت و با حملات مجدد به باریکه غزه 20 نفر را شهید و 109 نفر را مجروح کرد.
همسر و دختر «محمد صنیف» از فرماندهان گردان‌های قسام جزو شهدای حمله اخیر رژیم صهیونیستی هستند. هدف این رژیم ترور فرمانده قسام بود که ناکام ماند. با از سرگیری حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه شمار شهدای غزه به 2037 نفر رسیده است.
«عزت الرشق» یکی از رهبران حماس ضمن اعلام این مسئله که تل‌آویو عامل اصلی شکست مذاکرات آتش‌بس است تاکید کرد. اسرائیل مجدداً جنگ را به ملت فلسطین تحمیل کرد و راهی جز مقاومت باقی نگذاشت.
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی به تیم مذاکره کننده این رژیم دستور داد تا قاهره را ترک کنند و شکست مذاکرات را اعلام کرد.
«عزام الاحمد» سرپرست هیئت مذاکره‌کننده فلسطینی در قاهره نیز گفت، اسرائیل باعث شد این تماس‌ها که می‌توانست صلح را به دنبال داشته باشد به شکست بینجامد.
وی افزود، هیئت اسرائیلی از نخستین روز مذاکرات در قاهره در حال وقت تلف کردن بود و قصد داشت میان اعضای هیئت فلسطینی اختلاف بیندازد. الاحمد گفت، ترک قاهره به معنای عقب‌نشینی از مذاکرات نیست و هیئت فلسطینی هر زمان که میانجی مصری زمینه را برای تکمیل مذاکرات مناسب ببیند حاضر است به میز مذاکره بازگردد.
ارتش اسرائیل از زمان از سرگیری حملات مجدد به غزه 60 نقطه از جمله مساجد، کارخانه داروسازی، ساختمان‌های مسکونی و دولتی را هدف قرار داد که گردان‌های قسام با شلیک دست کم 100 موشک به سرزمین‌های اشغالی به این حملات پاسخ داد.
رژیم صهیونیستی با تشکیل کابینه امنیتی اوضاع غزه را مورد بررسی قرار داد
کانال 10 تلویزیون اسرائیل به نقل از یک مقام نظامی رژیم صهیونیستی خبر داد ارتش این رژیم برای عملیات زمینی علیه نوار غزه آماده می‌شود و به همین دلیل ارتش صهیونیستی تعداد 2000 نفر از نیروهای ذخیره خود را فراخوانده است.


 پدر 8شهیدخانواده اللوح خطاب به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت، از مقاومت دست برنخواهیم داشت و تا آخر از آن حمایت خواهیم کرد.
وی افزود، از مقاومت می‌خواهیم با تمام قدرت دشمن را هدف قرار دهد.
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منزل خانواده اللوح واقع در مرکز غزه را بمباران کردند که در نتیجه آن هشت نفر از اعضای این خانواده از جمله سه کودک و یک زن باردار به شهادت رسیدند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 مرداد 1393
جنگنده‌های رژیم‌صهیونیستی به دستور نتانیاهو حمله هوایی به نوار غزه را از سر گرفتند.

نتانیاهو دستور از سرگیری حمله به غزه را صادر کرد
 ۲۸ مرداد ۱۳۹۳به گزارش خبرگزاری فارس، دیروز عصر سخنگوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی مدعی پرتاب 3 راکت از سوی غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی شد که در پی اعلام این موضوع،‌ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور از سرگیری حملات هوایی به نوار‌غزه را صادر کرد. این در حالی است که هیچ یک از گروه های فلسطینی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است. سامی ابوزهری سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که حماس هیچ اطلاعی درباره شلیک شدن موشک از غزه به سوی شهرک‌های اسرائیلی ندارد.

کانال 2 اسرائیل نیز گزارش داد، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در نخستین حمله خود، 10 مکان در نوار غزه را هدف قرار داده است. در نخستین دقایق حمله، شبکه پرس‌تی وی از زخمی شدن دو کودک فلسطینی در حملات تازه رژیم صهیونیستی در شرق رفح خبر داد.
همچنین به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی به هیئت اسرائیلی دستور داده است که مذاکرات آتش‌بس را متوقف کرده و قاهره را ترک کننند. دو طرف اسرائیلی و فلسطینی در قاهره چندین روز است که برای رسیدن به توافق با یکدیگر مذاکره می کنند. پیش از حملات دیروز رژیم صهیونیستی و نقض آتش بس موقت 24 ساعته، مقاومت فلسطین اعلام کرد وقت کشی اسرائیل فایده ندارد و مقاومت از حق ملت فلسطین کوتاه نمی آید.
عزت الرشق از رهبران حماس اعلام کرد طرف اسرائیلی با کارشکنی تلاش دارد تا مذاکرات را به شکست بکشاند و علت اصلی به توافق نرسیدن هیئت ها در مذاکره، کارشکنی های رژیم صهیونیستی است. وی تاکید کرد اسرائیل درباره هر یک از بندهای توافقنامه مانع تراشی می کند و تلاش‌های مصر هم برای نجات مذاکرات به جایی نمی رسد.
وی افزود، ما به خواست میانجی مصری پاسخ مثبت دادیم و با تمدید مدت آتش بس موافقت کردیم اما امیدواریم که این فرصت آخرین تمدید آتش بس موقت باشد چرا که مقاومت فلسطین با تمدید مدت آتش‌بس موافقت نخواهد کرد و برای ادامه جنگ با رژیم اشغالگر آمادگی دارد.
از آغاز درگیری ها تاکنون بیش از 2000فلسطینی کشته شده اند که بیشتر آنها غیرنظامی بودند و بیش از 10 هزار نفر نیز مجروح شدند. از سوی دیگر تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد مقامات تل آویو هیچ توافقی را که شامل رفع حصر محاصره غزه، ایجاد بندر یا فرودگاه در غزه باشد امضا نخواهد کرد مگر اینکه مقاومت فلسطین خلع سلاح شود. روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز نوشت، آمریکا و اسرائیل برای رفع محاصره غزه به توافق رسیده اند. این روزنامه توضیح بیشتری درباره این توافق نداده است.


 روزنامه صهیونیستی: ترکیه در جنگ غزه مواد غذایی سربازان اسرائیلی را تامین می‌کرد

روزنامه یدیعوت آحارونوت فاش کرد ترکیه برای نیروهای اسرائیلی در جریان جنگ علیه نوار غزه مواد غذایی فرستاده است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت در گزارشی اعلام کرد مواد غذایی موردنیاز نیروهای رژیم صهیونیستی در جنگ غزه را ترکیه تامین کرده است.
این روزنامه به نقل از برخی سربازان اسرائیلی که در جنگ نوار غزه شرکت کرده بودند نوشت، زمانی که قوطی‌های مواد غذایی و بطری‌های آب را دیدیم که در ترکیه بسته‌بندی شده بود کاملا غافلگیر شدیم.
یدیعوت آحارونوت افزود، به رغم انتقاد نخست‌وزیر ترکیه از حملات اسرائیل به نوار غزه، اما آنکارا از نیروهای اسرائیلی در طول جنگ حمایت کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 مرداد 1393
بن‌بست در مذاکرات آتش‌بس جنگ غزه


بن‌بست در مذاکرات آتش‌بس جنگ غزه موشک‌ها آماده شلیک شدند  ۲۷ مرداد ۱۳۹۳


کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به اختلافات عمیق در مذاکرات آتش‌بس در قاهره اعلام کرد طرف اسرائیلی و فلسطینی برای از سرگیری جنگ آماده می‌شوند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در خبری اعلام کرد طرف فلسطینی و اسرائیلی در مذاکرات قاهره به توافق نرسیدند و شدت اختلاف‌ها به حدی است که به زودی جنگ از سر گرفته خواهد شد.
در گزارش این شبکه تلویزیونی همچنین آمده است بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر در لحظات آخر پیشنهادهای جدیدی در طرح آتش‌بس ارائه داده است.
یکی از اعضای هیئت فلسطینی اعلام کرد رژیم صهیونیستی خواستار خلع سلاح مقاومت شده است که با مخالفت طرف فلسطینی روبه‌رو شده و همین مسئله به شکست جلسه مذاکرات منجر شده است.
این در حالی است که پیش از این مطبوعات اسرائیلی از جانبداری مصر از طرف اسرائیلی خبر داده بودند و حتی اعلام کردند که مشکل مذاکرات مشکل میان اسرائیل و فلسطین نیست بلکه مشکل مصر با فلسطینی‌ها به خصوص حماس است.
منابع خبری از تشدید فشارها بر نتانیاهو برای پایان دادن به مذاکرات و تلاش برای از سر راه برداشتن حماس خبر می‌دهند.
در همین رابطه «موسی ابومرزوق» عضو دفتر سیاسی حماس گفت، مذاکرات قاهره با رژیم صهیونیستی به علت تناقض رفتار این رژیم به خانه اول بازگشته است.
وی تاکید کرد، نتانیاهو که اسیر تناقضات داخلی است وارد جنگی هوایی و زمینی شد و در هر دوی آنها شکست خورد و به هیچ یک از اهداف تعیین شده‌اش دست نیافت.
ابومرزوق اظهار داشت، تیم مذاکره‌کننده فلسطینی از هیچ یک از حقوق ملت فلسطین صرف نظر نخواهد کرد و به هیچ وجه با خلع سلاح مقاومت که خواسته طرف اسرائیلی است موافقت نمی‌کند.
وی همچنین گفت، آتش‌بس موقت با رژیم صهیونیستی تمدید نخواهد شد.
تیم مذاکره‌کننده فلسطینی تاکنون چند دور مذاکرات غیرمستقیم با تیم مذاکره‌کننده رژیم اسرائیل با میانجیگری مصر در قاهره برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه برگزار کرده است.
روزنامه شرق‌الاوسط گزارش داد رژیم صهیونیستی با اتخاذ اقدامات یک‌جانبه تلاش می‌کند مذاکرات قاهره را با شکست مواجه سازد.
این در حالی است که یک مقام اسرائیلی به رسانه‌های صهیونیستی اعلام کرد در صورت شکست مذاکرات، تل‌آویو آتش‌بس یک‌جانبه اعلام کرده و وضعیت غزه را در حالت سکوت در برابر سکوت قرار می‌دهد.
«اوزی لاندائو» وزیر توریسم رژیم صهیونیستی با انتقاد از عملکرد مقامات این رژیم در مذاکره با حماس اعلام کرد اسرائیل در حال تبدیل حماس به یک بازیگر بین‌المللی است و این حماس است که ما را مدیریت می‌کند.
روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از وزیر توریسم اسرائیل نوشت، تل‌آویو تلاش دارد به هر قیمتی به صلح دست یابد. در تمام جنگ‌های پیشین پس از دستیابی به یک آرامش با واکنشی تهاجمی‌تر از سوی حماس مواجه شده‌ایم ما در حال تبدیل حماس به یک بازیگر بین‌المللی هستیم.
شبکه خبری الاقصی نیز اعلام کرد نظامیان ارتش اسرائیل معتقدند آتش‌بس با حماس به نفع اسرائیل است چرا که گردان‌های قسام آنها را مانند اردک صید می‌کردند.
نظامیان اسرائیلی همچنین اظهار داشتند صید سربازان اسرائیلی برای رزمندگان مقاومت تبدیل به یک بازی و سرگرمی شده است.
سایر رویدادها
* شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام کرد شماری از جوانان اسرائیلی با انتقاد از عملیات نظامی اسرائیل در غزه از حضور و خدمت در ارتش سرباز می‌زنند.
* وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از حرکت قطارها در جنوب فلسطین اشغالی به دلیل احتمال از سرگیری حملات موشکی مجدد مقاومت جلوگیری کرد.
* مصر و نروژ  اعلام کردند به محض توافق بر سر آتش‌بس دائم کنفرانسی را برای مشارکت کشورهای مختلف جهان برای کمک به بازسازی غزه برگزار خواهند کرد.
* نیروهای رژیم اشغالگر اسرائیلی منزل دو شهروند فلسطینی در الخلیل واقع در کرانه باختری را تخریب و 12 فلسطینی را بازداشت کردند.
* وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد با بیرون کشیدن اجساد چند شهید دیگر غزه از زیر آوارها و به شهادت رسیدن برخی از مجروحان تعداد شهدا به 2016 افزایش یافت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 مرداد 1393
با عملیات مشترک ارتش و نیروهای پیشمرگ


سد بزرگ موصل از اشغال تروریست‌های داعش خارج شد۲۷ مرداد ۱۳۹۳


پاکسازی سد موصل/ هلاکت دهها تروریست دراستان بابل و الانبارعراق

سخنگوی ارتش عراق اعلام کرد نیروهای کرد و ارتش عراق پس از آزادسازی سد موصل از دست گروه تروریستی داعش درحال پاکسازی اطراف سد هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این سد بزرگترین سد عراق است که در پنجاه کیلومتری موصل دومین شهر بزرگ عراق قرار دارد .

سد موصل
گزارش ها حاکی است ، جنگنده های ارتش عراق با بمباران مواضع داعش در شمال استان بابل  22 تروریست داعش‌ را به هلاکت رساندند  و 11 نفر از آنها را زخمی کردند.
منابع خبری در ارتش عراق همچنین از به هلاکت رسیدن دستکم 80 تروریست درپی حملاتی هوایی به مواضع تروریست ها در منطقه سدیره - السجر در استان الانبار خبر دادند .

 

این عملیات با هماهنگی با بخش اطلاعات نظامی عراق صورت گرفت و علاوه بر هلاکت زیادی از تروریست ها  دهها خودرو و تجهیزات تروریست ها نیز منهدم شد.
هفت تن از سرکردگان گروه تروریستی داعش هم در حملات نیروهای امنیتی به منطقه « الکیلو» در شمال استان بابل عراق به هلاکت رسیدند .
در جنوب بغداد و منطقه جرف الصخر نیز نیروهای عراقی به پیشروی هایی دست یافتند که سبب قطع ارتباط تروریست های این منطقه با فلوجه و مناطق دیگر استان الانبار شد .

عراق

با وجود پیشروی نیروهای عراقی و انتقال هزاران آواره از کوهها به مناطق امن ، اوضاع آوارگان در شمال این کشور همچنان وخیم گزارش می شود. آوارگان که برای در امان ماندن از جنایات وحشیانه تروریست های داعش خانه و کاشانه خود را ترک کرده اند از کمبود آب و غذا و دارو رنج می برند.
ارتش و نیروهای پیشمرگ عراق با آزادسازی سد بزرگ موصل از اشغال داعش، حلقه محاصره عناصر داعش در موصل را تنگ‌تر کردند.


به گزارش خبرگزاری‌ها، نیروهای ارتش و پیشمرگان کرد عراق دیروز طی عملیات مشترکی، سد موصل را به طور کامل از اشغال تروریست‌های داعش خارج کردند. همه شبه‌نظامیان تروریست مستقر در این منطقه مجبور به عقب‌نشینی شدند.
سد موصل که در مسیر رود «دجله» قرار دارد، در سال 1986 احداث شده است.
 این سد 3200 متر طول و 131 متر نیز ارتفاع دارد. سد موصل بزرگترین سد عراق و چهارمین سد بزرگ خاورمیانه است.
در مورد شمار تلفات عناصر داعش طی عملیات آزادسازی سد موصل گزارشی نرسیده است. دیروز شهر «تلکیف» در استان «نینوا» هم توسط پیشمرگان کرد از وجود تروریست‌ها پاکسازی شد.
دیروز همچنین، مواضع داعش در مناطق «القیاره»، «النباعی»، «تل طاسه» و «الهوره» در استان‌های نینوا و بغداد توسط جنگنده‌های ارتش عراق بمباران شد. در این حملات 43 تروریست داعش به هلاکت رسیدند و 10 دستگاه خودرو نظامی آنان نیز منهدم شد.
در استان «الانبار» نیز 25 قبیله دیگر به نیروهای دولتی پیوستند و در عملیات جدید ارتش و عشایر علیه داعش هم، مناطق «البوعساف»،‌«زنکوره»، «بروانه» و «العصریه» به دست نیروهای دولتی افتادند.
دو حمله هوایی جداگانه ارتش به مواضع داعش در شمال «بابل» و جنوب شهر «تکریت» مرگ 42 تروریست و جراحت 11 تن دیگر را در پی داشت.
مقامات آمریکایی نیز مدعی شدند، پهپادهای این کشور روز یکشنبه 14 مرتبه مواضع داعش را در حومه سد موصل هدف قرار دادند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 مرداد 1393


بلومبرگ: داعش برای انجام عملیات در غرب آماده می‌شود   ۲۶ مرداد ۱۳۹۳


منابع اطلاعاتی ایالات متحده از تلاش گروه تروریستی داعش برای انجام عملیات در این کشور و اروپا خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری فارس، پنج مقام اطلاعاتی آمریکا در مورد حملات تروریستی داعش در این کشور و کشورهای اروپایی خبر دادند. این مقامات به خبرگزاری بلومبرگ گفتند، شواهدی در دست است که سازمان داعش به دنبال نفوذ به دیگر مناطق جهان فراتر از عراق و سوریه است.
به گفته سرهنگ «درک هاروی» بازنشسته ارتش آمریکا، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به شدت قدرت و نفوذ داعش در عراق و سوریه را دست‌کم گرفته است.
این منابع اطلاعاتی هشدار دادند اتباع خارجی و شبکه‌های اجتماعی به نفوذ داعش در دیگر کشورها کمک کرده و بر اساس برآوردهای اطلاعاتی، فقط در خاورمیانه داعش بیش از 10 هزار نیروی رزمی در اختیار دارد.
آنها همچنین می‌گویند که داعش با استفاده از اتباع خود از ملیت‌های مختلف به دنبال انجام عملیات تروریستی در کشورهای دیگر است. «برت مک گورک» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور ایران و عراق نیز هشدار داد که داعش بسیار توانمندتر از القاعده است.
روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» نیز گزارش داد، مقامات اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند گروه تروریستی داعش در تلاش است تا شبکه‌ای را خارج از عراق و سوریه ایجاد کند و این شبکه شامل اروپا نیز می‌شود.
این مقامات اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند تلاش داعش برای مستقر کردن عاملان خود در کشورهای غربی، سندی است که این گروه تروریستی، توطئه‌های خود علیه آمریکا و همپیمانان این کشور را در سر می‌پروراند.
یکی از مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران درباره تهدیدات داعش گفت: ما شاهد گسترش جاه‌طلبی‌های تروریسم خارجی علیه خود هستیم که به موازات اقدامات تهاجمی آنها در خاورمیانه است.
این مقام آمریکایی ادامه داد، گروهک تروریستی داعش، هزاران جنگجوی خارجی از جمله دارندگان گذرنامه غربی که هم‌اکنون در میان نیروهای داعش در عراق قرار گرفته‌اند را جذب کرده‌اند و برخی از نیروهای این گروه تروریستی از اروپا در حال بازگشت به خانه‌هایشان هستند تا شبکه‌ها و شعبه‌های داعش در اروپا را تشکیل دهند و آغاز به کار کنند.
این مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، جزئیاتی درباره مکان و ترکیب شبکه‌های داعش در اروپا ارائه نکردند و به این بسنده کردند که گروه تکفیری داعش فراتر از اهداف بیان شده خود برای حمله به آمریکا و اجرای توطئه‌های خاص رفته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 مرداد 1393


عملیات هماهنگ در 4 استان عراق برای سرکوب تروریست‌های داعش  ۲۶ مرداد ۱۳۹۳


نیروهایی مسلح و عشایر عراق مناطق وسیعی را در مرکز، شمال و غرب این کشور از کنترل تروریست‌ها خارج کردند و عناصر داعش را در شهر «حدیثه» به محاصره خود درآوردند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، نیروهای مردمی، عشایر و ارتش عراق دیروز طی عملیات هماهنگ زمینی و هوایی در استان‌های بغداد، نینوا، دیاله و الانبار، بیش از 116 تروریست را به هلاکت رساندند و مناطق وسیعی را نیز از وجود تروریست‌ها پاکسازی کردند. در میان کشته‌شدگان دیروز جسد «محمو هثیان» معروف به «ابو انس جولانی» شناسایی شده است. جولانی از معاونان ارشد «ابوبکر البغدادی» خلیفه خود خوانده داعش در شمال عراق بوده است.
در میان مناطق آزاد شده، از بخش شرقی موصل نیز نام برده می‌شود. مناطق کمربندی جنوب بغداد نیز تحت کنترل کامل نیروهای دولتی درآمده است.
در استان «نینوا» پیشروی نیروهای داوطلب و ارتش به سمت موصل ادامه دارد و این نیروها طی دیروز مناطق «اسقوف»، «حسار»، «قسروک» و بخش‌هایی از «برطله» و «بعشقیه» را آزاد کردند.
در استان الانبار نیز جنگنده‌های عراقی مواضع تروریست‌های داعش را در «فلوجه»، «حلابسه»،‌«زنجیلی»، «بئراحمد» و «قره‌تپه» بمباران کردند. در این حملات، تلفات و خسارات زیادی به داعش وارد شد.
در استان دیاله 71 تروریست طی حملات ارتش و عشایر کشته شدند و 19 خودروی آنها نیز منهدم شد.
از شهر حدیثه در استان الانبار نیز خبر رسید تروریست‌های  داعش در این شهر هم‌اکنون تحت محاصره نیروهای ارتش و عشایر قرار دارند.
خبرگزاری تسنیم نیز به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی ملی عراق خبر داد، یک هسته تروریستی ویژه بمب‌گذاری خودروها در غرب شهر بغداد توسط نیروهای امنیتی متلاشی شد و اعضای آن دستگیر شدند.
خبرگزاری فارس نیز گزارش داد، «ابوبکر البغدادی» به همراه تعداد زیادی از نیروهایش در غرب استان الانبار مشاهده شده است. تاکنون البغدادی در موصل به سر می‌برده است.در این میان، مقامات آمریکایی مدعی شدند، پهپادهای این کشور 9 حمله هوایی علیه داعش انجام داده‌اند. به گفته آنها، این حملات در اطراف سد موصل و حوالی شهر «اربیل» صورت گرفته است.
تروریست‌های داعش هم در ادامه جنایات خود، 312 نفر را در منطقه «کوجو» واقع در حومه شهر «سنجار» قتل‌عام کردند. قربانیان این جنایت غیرنظامی و آواره بودند. هم‌اکنون آوارگان این منطقه در معرض قحطی قرار دارند.
«نارین شمو» یکی از فعالان حقوق‌بشر عراقی گفت: ما هر روز شاهد قتل‌عام اقلیت‌های ایزدی هستیم. این در حالی است که جامعه بین‌الملل نتوانسته به آنها کمک کند، زنان و کودکان در محیط‌های باز و بدون سر پناه به سر می‌برند و سالمندان نیز توانایی پیمودن مسیرهای طولانی را ندارند، به ویژه اینکه بیشتر آنها بیمار هستند.
این فعال حقوق‌بشر عراق با ابراز تاسف از سکوت جامعه بین‌الملل درباره حوادث عراق و سرنوشت ایزدی‌ها در شمال این کشور افزود: برخی سازمان‌های بین‌المللی موضع‌گیری شرم‌آوری درباره کشتار صدها هزار بی‌گناه توسط تروریست‌ها و تندروها دارند.
این مرکز خواستار تحرک فوری بین‌المللی و انجام اقدام‌های لازم برای نجات جان هزاران بی‌گناه شد.
سایر رویدادها
* شماری از شهروندان انگلیسی با برگزاری تظاهرات در لندن، جنایات داعش علیه ملت عراق را محکوم کردند.
* روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» خبر داد، ناتو گروه تروریستی داعش را حمایت تسلیحاتی می‌کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 مرداد 1393
در اجلاس قاهره


مقاومت فلسطین: حقوق ما تامین نشود برای جنگ طولانی آماده‌ایم  ۲۶ مرداد ۱۳۹۳

مقاومت فلسطین اعلام کرد هرگز از مطالبات مردم فلسطین کوتاه نخواهد آمد و چنانچه مذاکره قاهره به نتیجه نرسد برای جنگ طولانی مدت آماده‌ایم.
به گزارش خبرگزاری ها، هیئت‌های فلسطینی و اسرائیلی روز گذشته در قاهره در شرایطی مذاکرات غیرمستقیم خود را برای رسیدن به آتش‌بس دائم در نوار غزه آغاز کردند که مقاومت فلسطین اعلام کرد تا تحقق کامل مطالبات مردم فلسطین با آتش‌بس دائم موافقت نخواهد کرد.
در همین رابطه خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد مقاومت فلسطین هرگز در مذاکرات قاهره برای دستیابی به آتش‌بس طولانی مدت با رژیم صهیونیستی از خواسته خود مبنی بر توقف تجاوزات اسرائیل، لغو محاصره، ایجاد بندر و فعالیت مجدد فرودگاه تخریب شده غزه کوتاه نمی‌آید.
در همین حال «عزت الرشق» عضو حماس و عضو هیئت مذاکره‌کننده فلسطین در قاهره تاکید کرد شروط ارائه شده به این هیئت برای آتش‌بس تا آخرین لحظات قبل از تمدید آتش‌بس موقت به هیچ‌وجه پذیرفتنی و قابل قبول نیست.
وی تصریح کرد هیئت مذاکره‌کننده فلسطینی هرگز خواسته‌هایی را که مطالبات ملت فلسطین را برآورده نکند نمی‌پذیرد.
«موسی ابومرزوق» نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز گفت، اگر هیئت رژیم صهیونیستی بار دیگر با فریبکاری وارد مذاکرات شود به توافق نخواهیم رسید و در این صورت همه گزینه‌ها برای مقاومت مطرح خواهد بود.
وی افزود: باید تمام تلاش خود را برای دستیابی به توافقی که مطالبات مردم فلسطین را برآورده کند به کار بگیریم.
ابومرزوق تاکید کرد، این مطالبات حقوق اولیه و طبیعی مردم فلسطین است و آنها حق دارند و باید از این حقوق که همه ملت‌های جهان از آن برخوردارند بهره‌مند شوند.
وی تصریح کرد، ملت فلسطین نمی‌تواند در شرایط محاصره باقی بماند و تحت حملات ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی و جنگ‌هایی که نوار غزه را تخریب و خون مردم بی‌گناه را می‌ریزد به زندگی خود ادامه دهد.
این اظهارات در شرایطی صورت می‌گیرد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از خالد مشعل خواست با پیشنهادات مصر برای پایان درگیری‌ها در غزه و آتش‌بس دائم موافقت کند.
همچنین منابع خبری اعلام کردند یک هیئت از کنگره آمریکا به منظور آنچه بررسی اوضاع نوار غزه خوانده شد وارد قاهره شد.
روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت، یکی از اعضای کابینه رژیم صهیونیستی اظهار داشت که به احتمال زیاد مذاکرات با فلسطینی‌ها به شکست می‌انجامد چرا که طرف فلسطینی شرایط اسرائیل را نمی‌پذیرد.
از کرانه باختری نیز خبر می‌رسد یگانی از ارتش رژیم صهیونیستی شنبه شب به منطقه‌ای در شرق جنین در کرانه باختری رود اردن یورش برد.
نظامیان صهیونیست با گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی به سوی فلسطینیان دو روستا در شرق جنین حمله کردند که بر اثر آن چند فلسطینی زخمی شدند.
همچنین یک جوان فلسطینی در قدس اشغالی توسط یک شهرک‌نشین صهیونیست با خودرو زیر گرفته شد و به شهادت رسید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 مرداد 1393


یورش نظامیان صهیونیست به تظاهرات همبستگی با مردم غزه در الخلیل   ۲۵ مرداد ۱۳۹۳


تظاهرات ضد صهیونیستی در همبستگی با مردم غزه همچنان در شهرهای جهان ادامه دارد و اعتراض‌ها در کرانه باختری به درگیری با نظامیان اسرائیلی منجر شد.
به گزارش خبرگزاری‌ها، در جریان تظاهرات همبستگی با مردم غزه در کرانه باختری 12 جوان فلسطینی در نتیجه یورش صهیونیست‌ها مجروح شدند.
این تظاهرات که در شهر الخلیل بعد از نمازجمعه برگزار شد تظاهرکنندگان ضمن سر دادن شعارهای ضد اسرائیلی جنایات این رژیم در غزه را محکوم کردند.
به گفته شاهدان عینی ده‌ها نفر از  فلسطینی‌ها بر اثر استنشاق گاز سمی دچار تنگی نفس شدید شدند. نظامیان صهیونیست به خبرنگاران هم رحم نکردند و تعدادی از آنها را که سرگرم تهیه گزارش بودند، بازداشت کردند.
تظاهرات مشابه ضد صهیونیستی در شهرهای اکوادور و اردن نیز برگزار شد.
در این حال به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، فعالان کانادایی و آمریکایی یکسری اقدامات را برای بستن بنادر سواحل غربی این دو کشور برنامه‌ریزی کرده‌اند تا مانع پهلو گرفتن کشتی باری تجاری رژیم صهیونیستی و تخلیه کالاهایش شوند.
این اقدام در واکنش به درخواست اتحادیه‌های فلسطینی و آفریقای جنوبی برای مسئول دانستن اسرائیل به خاطر نقض حقوق‌بشر به ویژه نقض حقوق فلسطینی‌ها در تهاجم اخیر به نوار غزه که باعث کشته شدن1900 فلسطینی شده صورت گرفته است.
در بیانیه این گروه آمده: فلسطین از ما خواست اقدام کنیم. کارگران فلسطینی و اتحادیه تجاری فدراسیون کل فلسطین از کارگران در سراسر جهان خواستند تا از دست زدن به کالاهای اسرائیلی بپرهیزند.
طرح مسدود کردن کشتی در صورت موفقیت، حمل و نقل تجاری رژیم صهیونیستی در سواحل غربی، آمریکا و کانادا را در تنگنا قرار می‌دهد.
یک پیرمرد 91 ساله هلندی پس از آنکه 6 نفر از بستگانش بر اثر حملات هوایی در نوار غزه کشته شدند مدال افتخاری را که از اسرائیل دریافت کرده بود باز پس فرستاد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، «هنک زانولی» 91 ساله که به خاطر پناه دادن یک یهودی در برابر اقدامات نازی‌ها از اسرائیل مدال افتخار دریافت کرده بود پس از هدف قرار گرفتن خانه بستگانش در جریان حملات هوایی به نوار غزه و کشته شدن 6 نفر از خویشاوندان وی این مدال راپس فرستاده است.
زانولی که یک وکیل بازنشسته است هفته جاری مدال افتخار اسرائیل را همراه با نامه‌ای برای سفیر اسرائیل در لاهه پس فرستاده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 مرداد 1393
در آستانه دور تازه مذکرات قاهره منتشر شد


توافقنامه احتمالی آتش‌بس دائمی میان مقاومت و صهیونیست‌ها  ۲۵ مرداد ۱۳۹۳
روزنامه مصری «الشروق» در آستانه دور تازه مذاکرات هیئت فلسطینی و اسرائیلی بر سر آتش‌بس دائمی، 11 بند توافق‌ نهایی احتمالی را منتشر کرده است.
به عقیده ناظران سیاسی منطقه، رژیم صهیونیستی که در نتیجه حمله موشکی مقاومت از هر طرف تحت فشار قرار گرفته در نظر دارد با پذیرش شروط گرو‌های فلسطینی به آتش‌بس دائمی تن دهد.
اکثر مقامات سیاسی - نظامی اسرائیل و تحلیلگران سیاسی معتقدند که تل‌آویو در جنگ اخیر غزه همانند جنگ‌های گذشته تحقیر شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه مصری «الشروق» 11 بند توافق نهایی آتش‌بس نوار غزه به شرح ذیل منتشر کرده است:
1- «اسرائیل» از تمام حملات زمینی، دریایی و هوایی خود دست بردارد و متعهد شود هیچ‌گونه عملیات زمینی علیه غزه با هدف قرار شهروندان انجام نمی‌دهد.
2- تمام گروه‌های فلسطینی از حملات زمینی، هوایی و دریایی خود و ساخت تونل‌ها در خارج از مرزهای غزه و به سمت «اراضی اسرائیلی» دست بردارند و متعهد شوند هیچ‌گونه حمله موشکی علیه اسرائیل و شهروندان نخواهد داشت.
3- بازگشایی گذرگاه‌ها میان اسرائیل و غزه به نحوی که به پایان محاصره منجر شود و عبور و  مرور و نقل و انتقال افراد، کالاها، ابزارهای بازسازی غزه میان کرانه باختری و غزه و بالعکس را طبق توافقات مقامات اسرائیلی و فلسطینی فراهم کند.
4- هماهنگی مقامات اسرائیلی با تشکیلات خودگردان در موضوعات مالی متعلق به غزه.
5- لغو منطقه حائل در شمال و شرق غزه و استقرار نیروهای امنیتی تابع تشکیلات خودگردان از اول ژانویه 2015، و عملیات لغو دو مرحله صورت گیرد در مرحله اول 300 متر به 100 متر در 1‍8 نوامبر 2014 کاهش یابد و در مرحله دوم نیروهای تشکیلات خودگردان مستقر شوند.
6- آزادی صید و کار در آب‌های منطقه‌ای غزه در فاصله 6 مایلی و این مسافت به تدریج افزایش یابد تا کمتر از 12 مایل نباشد و این امر با هماهنگی تشکیلات خودگردان و اسرائیل صورت گیرد.
7- کمک مقامات اسرائیلی به مقامات تشکیلات در بازسازی زیرساخت‌های اساسی آسیب دیده در نوار غزه و فراهم کردن احتیاجات یک زندگی با کرامت برای آوارگان، ارائه پشتیبانی پزشکی برای معالجه مجروحان و اعزام مجروحانی که نیاز به کمک‌های پزشکی به خارج از نوار غزه را دارند و سرعت بخشیدن به واردات کمک‌های انسانی به نوار غزه.
8- هماهنگی تشکیلات خودگردان با مقامات اسرائیلی و سازمان‌های بین‌المللی برای فراهم‌سازی مواد اساسی بازسازی غزه بر اساس مدت زمانی محدود، تا اینکه آوارگان هر چه زودتر به خانه‌های خود بازگردند.
9- درخواست مصر از جامعه بین‌الملل برای ارائه کمک‌های انسانی و مالی فوری به نوار غزه تا هر چه زودتر و در فرصت زمانی معین بازسازی شود.
10- پس از اینکه آتش‌بس اجرایی شد و زندگی عادی به نوار غزه بازگشت، گفت‌وگوهای غیرمستقیم میان 2 طرف در قاهره پس از یک ماه از تاریخ توافق از سر گرفته شود و در آن جلسات در مورد تبادل اسرا و اجساد بحث شود.
11- موضوع ساخت بندر و فرودگاه در نوار غزه بر اساس توافق «اسلو» و توافق‌های امضا شده میان طرفین است.
غزه فعلا و پس از توافق دو طرف در آتش‌بسی 120 ساعته که از روز پنجشنبه آغاز شده به سر می‌برد و قرار است برای توافق در مورد آتش‌بس دائمی دو طرف جلسات دیگری داشته باشند. این مذاکرات از امروز از سر گرفته می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 مرداد 1393

داعش و جبهه النصره در فهرست تحریم سازمان ملل قرار گرفتند ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

شورای امنیت سازمان ملل با صدور قطعنامه‌ای، «داعش» و «جبهه النصره» را گروه‌های تروریستی اعلام و حامیان آنها را به تحریم تهدید کرد.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، شورای امنیت سازمان ملل جمعه با اجماع آرا، قطعنامه‌ای را علیه داعش و جبهه النصره تصویب کرد. براساس قطعنامه مذکور، این دو گروه که در عراق و سوریه فعال هستند، جزو گروه‌های تروریستی به شمار می‌روند و شش نفر از رهبران آنها تحت تحریم‌های خاص قرارمی‌گیرند. قطعنامه فوق همه کسانی که از این تروریست‌ها حمایت می‌کنند را نیز تهدید به تحریم کرد. کارشناسان سیاسی می‌پرسند آیا آمریکا رژیم سعودی، قطر و ترکیه را که از حامیان تروریست‌های داعش هستند را تحریم خواهد کرد؟
در قطعنامه روز جمعه اسامی شش نفرکه در معرض ممنوعیت مسافرت بین‌المللی، مسدودسازی سرمایه و تحریم تسلیحاتی قرار خواهند گرفت، اعلام شده است،‌از جمله این افراد «ابومحمد العدنانی» سخنگوی داعش است. العدنانی ملیت عراقی دارد و از سوی کارشناسان سازمان ملل به عنوان یکی از با نفوذترین سران داعش و نزدیک به «ابوبکر البغدادی» خلیفه و رهبر آن شناخته شده است.
قطعنامه شورای امنیت از ا قدامات تروریستی داعش و ایدئولوژی به شدت افراط گرایانه‌اش، نقض نظام یافته و گسترده حقوق بشر و قوانین بین‌المللی از سوی این گروه ابراز تأسف کرده و آن را به شدیدترین نحو ممکن محکوم کرده است.
شورای امنیت همچنین «سعید عارف» یک افسر سابق ارتش الجزایر که در سال 2013 از حبس خانگی در فرانسه گریخت و به «جبهه النصره» پیوست را در لیست سیاه خود قرار داده است.
مبنای قطعنامه، فصل هفتم منشور سازمان ملل است که رعایت آن را از سوی کشورهای عضو سازمان ملل از نظر حقوقی الزام‌آور ساخته و به شورای امنیت اختیار می‌دهد تصمیم‌هایی در مورد تحریم‌های اقتصادی یا اعمال زور اتخاذ کند.
با این حال، قطعنامه اجازه استفاده از نیروی نظامی برای برخورد با شورشیان را نمی‌دهد.
این سومین قطعنامه سازمان ملل در مورد گروه تروریستی داعش است که از 10 ژوئن (20 خرداد) عملیات تروریستی خود را در شمال عراق آغاز کرده است.
دولت سوریه از این قطعنامه شورای امنیت استقبال کرد. در همین حال، «هوشیار زیباری» وزیر خارجه عراق گفت، کشورهای مخالف سوریه، عامل قدرت گرفتن داعش هستند. به گفته وی، اکنون کنترل داعش از دست این کشورها خارج شده است.
در عرصه میدانی نیز به نظر می‌رسد که کشورهای غربی قصد دارند داعش را مهار کنند؛ به عنوان مثال، ایالات متحده به عنوان یک کشور حامی داعش در سوریه، طی 48 ساعت اخیر دوبار به کاروان‌های داعش در جنوب شهر «سنجار» در شمال عراق و حومه سد موصل حمله و شماری از خودروهای آنان را منهدم کردند. آمریکا همچنین قصد دارد حملاتی را علیه مواضع داعش در اطراف بغداد انجام دهد. این خبری است که «جان کربی» سخنگوی پنتاگون دیروز آن را اعلام کرده است.
اما، داعش به جنایات خود در شمال عراق همچنان ادامه می‌دهد؛ به گفته «دوناتلا رورا» مشاور ارشد بحران عفو بین‌الملل، عناصر داعش صدها زن و کودک را در استان نینوا ربوده و تنها 300 مرد را در شرق شهر سنجار اعدام کرده‌اند. در منطقه «قیروان» شورشیان داعش با ورود به روستایی، 81 مرد وابسته به فرقه ایزدی را اعدام کردند و 180 تن از زنان این روستا را نیز ربودند. این خبر را زیباری وزیر خارجه عراق اعلام کرد.
قدیمی‌ترین مسجد منطقه «جلولا» در شمال عراق هم به دست عناصر داعش تخریب و مؤذن آن اعدام شد.
به گفته شاهدان عینی، شش تن از افراد پلیس محلی روستای «سید احمد» در شمال جلولا توسط داعش اعدام شدند.
سایر رویدادها
* دولت آلمان به آوارگان عراقی 24 میلیون یورو کمک کرد.
* روزنامه آمریکایی «ورلد تریبیون» حمایت مالی و تسلیحاتی برخی کشورهای غربی از داعش را فاش کرد.
* انتشار تصویری از نمایش پرچم داعش مقابل کاخ سفید، باعث سردرگمی و هراس سرویس‌های امنیتی آمریکایی شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 مرداد 1393هلاکت ۱۰۶ داعشی به دست مردم و ارتش عراق  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

نیروهای امنیتی عراقی با همکاری نیروهای مردمی ۶۵ عضو گروهک تکفیری داعش را که تلاش کردند به منطقه العظیم، حد فاصل دو استان دیاله و صلاح الدین نفوذ کنند، به هلاکت رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از شبکه تلویزیونی العالم :  پلیس استان دیاله در این باره گفت: نیروهای ارتش  و  مردم عراق توانستند از ورود عناصر تکفیری داعش به مناطق پاکسازی شده در العظیم جلوگیری کنند.

همچنین نیروی هوایی عراق در منطقه جلولاء در استان دیاله محل تجمع عناصر تکفیری داعش را هدف قرار داد و بیست و چهار نفر از آنها را کشت و سه خودرو را منهدم کرد.

از سوی دیگر در استان الانبار هفده عضو داعش در بمباران نیروی هوایی عراق به هلاکت رسیدند.

این در حالی است که افسران امنیتی عراقی  گفته اند که شایعاتی که درباره ضعف تدابیر امنیتی در اطراف استان بغداد مبنی بر آسیب پذیر بودن آن  مقابل حمله احتمالی به این استان منتشر می شود، بی اساس و هدف از این شایعات ایجاد ناامنی و بی ثباتی میان مردم است.

عزیز جبر شیال،  استاد علوم سیاسی دانشگاه مستنصریه گفت: این تصور که بغداد به راحتی از سوی عناصر داعش، تکفیری و وهابی قابل نفوذ است بی اساس است.

همچنین جاسم الموسوی، کارشناس عراقی در این باره گفت: حضور افراد دو لشکر ارتش عراق در اطراف بغداد علاوه بر نیروهای داوطلب  مردمی بیانگر تدابیر امنیتی لازم برای حمایت از بغداد است.

پیش تر گروه های مسلح تلاش هایی برای ورود به بغداد کردند اما به نتیجه نرسیدند.

در همین حال طرح محافظت از بغداد با حمایت جریان صدر به اوج خود رسیده است.

عدنان السراج، عضو ارشد دولت قانون دراین باره  گفت: نفوذ تروریست ها به بغداد به علت نبود پایگاه مردمی برای آنان دراین شهر امکان پذیر نیست.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 25 مرداد 1393
 عملیات مشترک در موصل/ اعدام دست جمعی در سنجار  - شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

شبکه تلویزیونی سی ان ان از عملیات مشترک نیروهای آمریکا،ارتش عراق و پیشمرگ های کرد برای بازپس گیری سد موصل بزرگترین سد عراق از داعش خبر داد. همزمان خبر می رسد عناصر گروه تروریستی داعش ده ها نفر را در روستایی در منطقه سنجار در شمال عراق اعدام کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شبکه تلویزیونی سی ان ان از عملیات مشترک نیروهای آمریکا،ارتش عراق و پیشمرگ های کرد برای بازپس گیری سد موصل بزرگترین سد عراق از داعش خبر داد. در این خبر به زمان و جزییات این عملیات نظامی اشاره نشده است .

عملیات مشترک آمریکا،عراق و پیشمرگ های کرد در موصل
هلاکت 14 تروریست داعش در بعقوبه
همزمان منابع امنیتی عراق ازکشته شدن دست‌کم 20 تن از عناصر تروریستی داعش و ماموران امنیتی عراق  در دو حمله  جداگانه در  مناطق  مختلف شهر بعقوبه در شمال شرق بغداد خبر دادند .

هلاکت 14 تروریست داعش در بعقوبه
منابع امنیتی اعلام کردند نیروهای پیشمرگه  با پشتیبانی حملات هوایی ارتش عراق با یورش به پناهگاه های  گروه داعش در محله های الجماهیر و السوق در مرکز منطقه جلولا  دست کم14  تن از عناصر این گروه تروریستی را کشتند و 11 تن دیگر را زخمی کردند .
به گزارش خبرگزاری آلمان از بعقوبه ،  منابع امنیتی افزودند: تروریست های داعش دیروز با شلیک چند گلوله خمپاره به یک پایگاه نیروهای پلیس عراق در محله الرساله  در مرکز مقدادیه در شمال شرق بعقوبه  شش مامور پلیس از جمله یک افسر  عراقی را کشتند و سه  مامور دیگر را زخمی کردند .

تروریست های داعش دهها نفر را در سنجار اعدام کردند
همزمان گزارش ها حاکیست گروه تروریستی داعش حدود 80 نفر از اعضای اقلیت ایزیدی های عراق را در روستایی در شمال این کشور قتل عام کرد .

تروریست های داعش دهها نفر را در سنجار اعدام کردند
یک قانونگذار ایزیدی و دو مقام کرد روز جمعه از این قتل عام اقلیت ها توسط تروریست های داعش خبر دادند .
هوشیار زیباری مقام ارشد کرد به خبرگزاری رویترز گفت : " آنها با خودرو وارد شدند و بعداز ظهر  شروع به کشتار کردند . ما معتقدیم که این قتل عام به دلیل اعتقاد مذهبی صورت گرفته است یعنی به ما بگروید وگرنه کشته می شوید  "
 پیشروی گروه داعش به سمت شمال  و مرز منطقه خود مختار کردستان عراق زنک خطر را برای دولت عراق به صدا در آورد و محرک نخستین حملات هوایی آمریکا علیه مواضع این گروه شد .
مهامه خلیل نماینده مجلس ایزیدی گفت : وی با روستاییانی که از قتل عام جان بدر برده صحبت کرده است. آنها گفتند این کشتارها ظرف یک ساعت صورت گرفته است  .
یکی از ساکنان یک روستا گفته است که  یک داعشی در همان منطقه جزئیات خونریزی را در اختیار وی قرار داده است  .
 این روستایی اظهار کرد : وی به من گفت : داعش پنج روز صرف تلاش برای متقاعد ساختن روستاییان جهت گرویدن به اسلام کرد و یک نطق طولانی در این مورد ایراد شد  سپس مردان را جمع کردند و به ضرب گلوله کشتند و زنان و دختران احتمالا به تل العفر منتقل شدند . هنوز این خبر به طور مستقل مورد تایید قرار نگرفته است  .
در این حال وزیر حقوق بشر عراق روز یکشنبه به رویترز گفته بود که داعش در جریان تهاجم خود به شمال عراق ، دست کم 500 عضو اقلیت قومی یزیدی را کشته است  .

گفت و گوی تلفنی صدراعظم آلمان با حیدر العبادی و مسعود بارزانی
در این حال ، صدر اعظم آلمان جمعه شب در تماس تلفنی با حیدر العبادی نخست وزیر جدید عراق و مسعود بارزانی رئیس اقلیم خودمختار کردستان عراق درخصوص تحولات اخیر این کشور و نحوه ارائه کمک های برلین برای مقابله با گروه تروریستی داعش با آنان گفت و گو کرد.

گفت و گوی تلفنی صدراعظم آلمان با حیدر العبادی و مسعود بارزانی
سخنگوی دولت آلمان با صدور بیانیه ای خاطر نشان کرد: آنگلا مرگل در گفت و گو با حیدر العبادی ضمن اعلام حمایت از وی به عنوان نخست وزیر جدید عراق ابراز امیدواری کرد که با تشکیل هر چه سریع تر دولت جدید عراق شاهد رفع مشکلات و برقراری آرامش و صلح در این کشور باشیم.
به گفته اشتفن زایبرت،مرکل در این گفت و گو همچنین ابراز امیدواری کرده است که انتخاب نخست وزیر جدید عراق موجب ایجاد وحدت کامل بین گروه های سیاسی و مذهبی در این کشور برای مقابله با گروه های تروریستی شود.
صدر اعظم آلمان همچنین در تماس تلفنی با مسعود بارزانی،رئیس اقلیم خود مختار کردستان عراق از مبارزه قاطعانه کردهای این منطقه علیه گروه تروریستی داعش قدردانی و برحمایت برلین از کردها در ادامه این راه تاکید کرده است.
در همین رابطه وزیر خارجه آلمان که تا ساعتی دیگر به منظور دیدار با مقام های عراقی راهی این کشور خواهد شد، جمعه شب قبل از سفر به کردستان عراق،گفت : در سفر دو روزه خود علاوه بر اربیل به بغداد نیز سفر کرده و با نخست وزیر جدید این کشور و همچنین رییس اقلیم خودمختار کردستان عراق دیدار و گفت و گو می کنم.
فرانک والتر اشتاین مایر افزود: در دیدارهای خود در عراق ضمن ارزیابی وضعیت این کشور راه های ارائه کمک های بشردوستانه و همچنین ارسال تجهیزات نظامی به عراق را بررسی خواهیم کرد.
اشتاین مایر تصریح کرد: با انتخاب حیدر العبادی به عنوان نخست وزیر عراق و با تشکیل دولت جدید در این کشور امیدها برای رفع مشکلات تقویت شده و امیدواریم تشکیل هرچه سریعتر دولت جدید موجب وحدت همه گروه های سیاسی و مذهبی در این کشور شده و اتحاد همه جانبه علیه گروه تروریستی داعش شکل گیرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 25 مرداد 1393

دستور القاعده شبه‌جزیره عربستان برای حمله به اهداف آمریکا در سرتاسر جهان

۲۴ مرداد ۱۳۹۳

القاعده در شبه‌جزیره عربستان از تکفیری‌ها خواست به اهداف آمریکا حمله کنند.


به گزارش واحد مرکزی خبر، گروه تروریستی انصار‌الشریعه وابسته به گروه القاعده در شبه‌جزیره عربی خواستار حمله به اهداف آمریکایی در جهان شد. این گروه بر لزوم حمله به اهداف آمریکا در برابر حملات هوایی این کشور علیه القاعده در عراق تاکید کرد. در بیانیه این گروه: از تمامی گروه‌های تروریستی و تکفیری خواسته شده به عنوان بخشی از فعالیت‌های جهادی، نظامی، اقتصادی و رسانه‌ای خود به اهداف آمریکایی حمله کنند.این گروه حتی خواستار ورود تروریست‌ها به خاک آمریکا شده است.گروه‌های تروریستی منطقه که همواره به عنوان ابزاری در راستای تحقق اهداف آمریکا عمل کرده‌اند اکنون در برخی حوزه‌ها اعلام استقلال کرده و علیه آمریکا خواستار جنگ شده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 25 مرداد 1393


جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ساعاتی پس از آتش‌بس 5 روزه غزه را بمباران کردند

۲۴ مرداد ۱۳۹۳


جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به رغم تمدید پنج روزه آتش‌بس، مناطق مختلف غزه را بمباران و خسارات زیادی به این منطقه وارد کردند.

سرویس خارجی-

هیئت‌های فلسطینی و اسرائیلی در قاهره در شرایطی پنجشنبه با تمدید آتش‌بس به مدت پنج روز دیگر موافقت کردند که ساعاتی پس از این توافق جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دستور بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر و موشه یعالون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بر فراز غزه به پرواز درآمدند و چهار منطقه آن را بمباران کردند.
سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد در این حملات خوشبختانه خسارات جانی به بار نیامد ولی به مزارع کشاورزی، ساختمان‌ها و منازل مسکونی خسارات زیادی وارد آمد. این در شرایطی است که نتانیاهو به رغم تمدید مدت آتش‌بس اعلام کرد که همچنان به بمباران غزه ادامه خواهد داد.
در همین رابطه گروه‌های فلسطینی نیز اعلام کردند که برای جنگ طولانی‌مدت با رژیم صهیونیستی آمادگی دارند و هرگز توافقی که خواسته‌های فلسطینیان را برآورده نکند امضا نخواهند کرد.
«خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی حماس در این‌باره گفت، هیئت فلسطینی بر سر خواسته‌های فلسطینیان موضع یکپارچه دارد و برای دستیابی به توافق جدی که به درد و رنج فلسطینیان پایان دهد جدی است.
الحیه تأکید کرد، هیئت فلسطینی با ادامه آتش‌بس موافقت کرد تا فرصت بیشتری برای رایزنی داشته باشد و رژیم اشغالگر را از داخل و خارج تحت فشار قرار دهد.
گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس نیز با انتشار تصاویری بر آمادگی خود برای ادامه مبارزه با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
در این تصاویر مبارزان گردان‌های قسام با حضور در تونل‌ها در نوار غزه برای شلیک موشک‌ها به سوی شهرک‌های اسرائیلی آماده هستند تا به محض دستور دوباره موشکباران شهرک‌های سرزمین اشغالی را آغاز کنند.
اسماعیل هنیه معاون رئیس دفتر سیاسی حماس نیز تأکید کرد که دستیابی به توافق آتش‌بس با رژیم صهیونیستی تنها پس از لغو کامل محاصره غزه امکان‌پذیر خواهد بود.
از سوی دیگر کمیته مشورتی شورای حقوق بشر سازمان ملل ارتکاب جنایات جنگی ارتش اسرائیل در جنگ غزه را تأیید کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 25 مرداد 1393


( کل صفحات : 19 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic