تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
در تظاهرات کم نظیر خطاب به دولت

مردم انگلیس: جنگ افروزی ممنوع به داد ما برسید    

  ۳۰ / ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫مردم انگلیس:‬‎

صدها هزار نفر از مردم انگلیس با برگزاری بزرگترین تظاهرات سال، علیه سیاست‌های ریاضت اقتصادی شعار دادند و از دولت خواستند به جای جنگ‌افروزی در جهان، به فکر معیشت مردم این کشور باشد
به گزارش پایگاه اینترنتی «گاردین»، دیروز انگلیس شاهد بزرگترین تظاهرات سال در لندن و سایر شهرهای این کشور بود. محور شعارهای معترضان که شمار آنها حدود 250 هزار نفر برآورد شد، پایان دادن فوری به سیاست‌های ریاضت اقتصادی بود. تظاهرکنندگان اقدامات ریاضتی دولت محافظه‌کار «دیوید کامرون» را محکوم کردند.
بر روی پلاکارد راهپیمایان انگلیسی در شهرهای مختلف این شعارها به چشم می‌خورد: «دولت کامرون را نمی‌خواهیم»، «از بودجه عمومی نکاهید»، «مسکن یک حق است نه امتیاز»، «به جای مردم عادی، از یک درصد ثروتمندان مالیات بگیرید»، و «جنگ ممنوع، به داد ما برسید».
برپا کنندگان تظاهرات شمار شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی سراسری را ابتدا 100 هزار نفر اعلام کرده بودند. ولی بعداً این تعداد از 250 هزار نفر هم فراتر رفت. این استقبال کم‌نظیر از یک تظاهرات ضد ریاضتی و ضد دولتی، علاوه بر اینکه مشکلات شدید معیشتی مردم را نشان می‌دهد، این را نیز آشکار می‌کند که دولت انگلیس احتمالاً روزهای سختی را برای راضی نگه داشتن مردم پیش رو خواهد داشت.
بسیاری از کسانی که در تظاهرات لندن شرکت کرده بودند، از نقاط دور و نزدیک انگلیس خود را به این شهر رسانده بودند.
یک عضو پارلمان انگلیس به نام «سام فیربیرن» به خبرنگاران گفت، این تازه اول کار است. اعتراضات و اعتصابات ادامه خواهد داشت. وی گفت: ما آرام نخواهیم نشست، تا موقعی که سیاست ریاضتی به تاریخ بپیوندد و نیازهای عموم مردم در اولویت قرار گیرد.
به گفته برگزارکنندگان تظاهرات، آنها با این راهپیمایی، می‌خواستند افزایش پدیده‌هایی مثل بی‌خانمانی، نابرابری و فقر کودکان را به مقامات گوشزد کنند. طبق بررسی‌های «مؤسسه جدید پلیس»، بیش از 29 درصد کودکان انگلیسی پس از افزایش هزینه‌ها در بخش مسکن، به ورطه فقر افتادند.
همراهی لندن با سیاست‌های جنگ‌طلبانه 14 سال اخیر آمریکا، وضعیت اقتصادی انگلیس را وخیم کرده است. مردم در تظاهرات دیروز به خبرنگاران گفتند، فشار اقتصادی، بیکاری و فقر منجر به ناهنجاری‌های اجتماعی و حتی افزایش خودکشی در انگلیس شده است.
پیش از برگزاری تظاهرات دیروز پلیس انگلیس شماری از فعالان ضد ریاضتی را دستگیر کرده و از آنها تعهد گرفته بود که در تظاهرات شرکت نکنند.
یک نهاد غیر دولتی موسوم به «کمپین شورای مردمی ضد ریاضت اقتصادی» تظاهرات دیروز را از طریق شبکه‌های اجتماعی سازماندهی کرده بود.
دولت محافظه‌کار کامرون که دوره قبل نیز حاکم بود، برنامه پنج ساله ریاضت اقتصادی را در سال 2010 به اجرا گذاشت. وی در دوره جدید نیز اجرای این سیاست را ادامه داد.


 واشنگتن: 16 هزار تروریست از 90 کشور جهان به داعش پیوسته‌اند   

Image result for ‫16 هزار داعش‬‎

وزارت خارجه آمریکا با انتشار گزارشی درباره تروریسم اعلام کرده که بیش از 16 هزار تروریست خارجی از بیش از 90 کشور جهان تاکنون به داعش پیوسته‌اند.
وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود درباره «تروریسم جهانی» با اشاره به کشته شدن نزدیک به 33 هزار تن و زخمی شدن 34 هزار و 700 تن دیگر در جریان تقریبا 13 هزار و 500 حمله تروریستی در سراسر جهان در سال گذشته میلادی اعلام کرد: «تاکنون بیش از 16 هزار تروریست خارجی از بیش از 90 کشور جهان به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند.»
طبق گزارش وزارت خارجه آمریکا، در طول یک سال گذشته تعداد حملات تروریستی با 35 درصد افزایش نسبت به سال 2013 به 13 هزار و 463 حمله در سال 2014 رسیده است.  بیشتر این حملات تروریستی در کشورهای عراق، پاکستان، افغانستان، هند، نیجریه و به ویژه سوریه رخ داده که در میان آنها نزدیک به 20 حمله تروریستی باعث کشته شدن بیش از 100 تن گردیده است؛ این در حالی است که در سال 2013 تنها شاهد دو نمونه از این حملات گسترده بوده‌ایم.
طبق این گزارش القاعده اگر چه همچون گذشته فعالیت ندارد اما، هنوز هم خطرناک است و تهدیدی برای جهان محسوب می‌شود.
وزارت خارجه آمریکا در حالی اقدام به انتشار این گزارش کرده که این کشور خود، در حمایت از تروریست‌ها در سرتاسر جهان، به ویژه عراق، سوریه، لبنان و یمن ید طولایی دارد. البته حمایت از دولت تروریستی رژیم صهیونیستی را نیز باید به کارنامه آمریکا افزود. نکته جالب این که در این گزارش، بدون اشاره به مداخلات آمریکا و متحدین مرتجع عرب این کشور مثل آل سعود و قطر و ... علت افزایش حملات تروریستی در سطح جهان صرفا به وجود «دولت‌های ضعیفی» چون یمن، سوریه، لیبی، عراق و نیجریه عنوان شده است!


با حضور 200 هزار فلسطینی

 اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مسجدالاقصی برگزار شد

Image result for ‫اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مسجدالاقصی برگزار شد‬‎

حدود 200 هزار نمازگزار فلسطینی با وجود تدابیر امنیتی صهیونیست‌ها، نخستین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجد مبارک‌الاقصی بجا آوردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های خبری فلسطین، با وجود استقرار حدود 2000 نیروی پلیس رژیم اشغالگر در سراسر قدس اشغالی به خصوص در کوچه‌ها و محله‌های قدیمی این شهر، حدود 200 هزار فلسطینی توانستند خود را به مسجدالاقصی رسانده و نخستین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در آنجا به‌جا آورند.هزاران فلسطینی از استان‌های مختلف کرانه باختری عازم مسجدالاقصی شده و با عبور از ایست‌های نظامی رژیم صهیونیستی خود را به این مسجد رساندند. هزاران نفر هم پای پیاده از غزه خود را به مسجدالاقصی رساندند.
این در حالی است که صهیونیست‌ها به عناوین مختلف تلاش می‌کنند که از تجمع فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی جلوگیری کنند و به مردان زیر 40 سال نیز اجازه ورود به مسجدالاقصی را ندادند.
عملیات گردان‌های قسام
در عملیات تیراندازی در کرانه باختری روز جمعه که شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) مسئولیت آن را به عهده گرفت، یک صهیونیست به هلاکت رسید و یک تن دیگر زخمی شد. به گزارش تسنیم، پلیس و ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «این حمله مسلحانه که نزدیک شهرک «دولف» در مرکز کرانه باختری انجام شد، دو اسرائیلی هدف قرار گرفتند و زخمی شدند که یکی از آنها در پی شدت جراحات وارده به او، در بیمارستانی نزدیک «تل‌آویو» مرد.»در همین حال، «گردان‌های القسام» شاخه نظامی جنبش حماس مسئولیت تیراندازی به خودروی شهرک‌نشینان در نزدیکی شهرک دولف در غرب رام‌الله در کرانه باختری را به عهده گرفت. این عملیات رام‌الله با استقبال جنبش حماس و حرکت «جهاد اسلامی» در فلسطین نیز همراه شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 31 خرداد 1394
پایگاه خبری آمریکا:

موشک اسکاد انصارالله 20 افسر صهیونیستی و 60 نظامی سعودی را کشته است

            ۳۰ / ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫موشک اسکاد انصارالله‬‎

یک پایگاه خبری آمریکایی فاش کرد در حمله موشکی اخیر انصارالله یمن به پایگاه «خمیس مشیط»، علاوه بر فرمانده نیروی هوایی عربستان، 20 افسر اسرائیلی و 60 افسر و سرباز سعودی نیز به هلاکت رسید‌ه‌اند.

منابع خبری آمریکا فاش کردند که بر اثر اصابت موشک «اسکاد» ارتش یمن به بزرگ‌ترین پایگاه هوایی خمیس مشیط در استان عسیر عربستان در16 خرداد ماه، علاوه بر فرمانده نیروی هوایی عربستان، حدود 20 افسر اسرائیلی و بیش از 60 افسر و سرباز سعودی کشته شدند.
به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، پایگاه آمریکایی«وترنز» با تایید کشته شدن این عده‌ از افسران اسرائیلی و افسران و سربازان سعودی افزود: «افسران اسرائیلی برای کمک به ارتش سعودی در پایگاه هوایی «خالد بن عبد العزیز» مستقر بودند. افسران اسرائیلی به تهیه طرح‌های حمله به مناطق مختلف یمن با سلاح‌های ممنوع بین‌المللی ساخت اسرائیل کمک می‌کردند.»
«وترنز» نوشت: «موشک اسکاد به دقت به هدف خود اصابت کرده و بر خلاف ادعای عربستان رهگیری و سرنگون نشده است.» این پایگاه خبری آمریکایی همچنین تاکید کرد که «محمد الشعلان» فرمانده نیروی هوایی عربستان هم بر اثر اصابت موشک اسکاد یمن به پایگاه هوایی خالد کشته شد.» وترنز اذعان کرد، منابع سعودی مستقر در نیویورک نیز کشته شدن «الشعلان» را در این پایگاه تایید کردند و گفتند جسد وی و افسران و سربازان بر اثر این حمله موشکی سوخته بود اما موضع رسمی آل سعود این بودکه این فرمانده بلندپایه به دنبال سکته قبلی جان داده است!
عربستان تلاش زیادی داشت تا تبعات شلیک اسکاد یمن به این پایگاه رسانه‌ای نشود اما با گذشت زمان زوایای این امر روزبه روز بیشتر مشخص می‌شود. در سفر اخیر وزیر دفاع عربستان به روسیه اعلام شد، وی به دنبال خرید موشک ضدموشک اسکندر برای هدف قرار دادن موشک‌های اسکاد یمن هم بوده است!


پاسخ قبایل سوریه به مداخلات شاه اردن در کنار دولت و ارتش سوریه می‌مانیم 

Image result for ‫پاسخ قبایل سوریه به مداخلات شاه اردن در کنار دولت و ارتش سوریه می‌مانیم‬‎

شیوخ قبایل و عشایر سوریه در پاسخ به اظهارات مداخله‌جویانه اخیر شاه اردن تأکید کردند نیازی به حمایت‌های اردن ندارند و همچنان از کشور و دولت و ارتش خود حمایت می‌کنند.
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، شیوخ قبایل و عشایر سوریه با رد قاطع اظهارات مداخله جویانه عبدالله دوم شاه اردن تأکیدکردند هر گونه درخواست یا طرح یاپروژه‌ای که آنها را از اصالت ملی و عربیت جدا کند، نمی‌پذیرند و بر پایبندی و وفاداری مطلق به کشور، دولت و وحدت ملی تأکید می‌کنندو ارتش سوریه را ضامن قدرتمند برای حفظ وحدت کشور می‌دانند.
شیوخ قبایل و عشایر سوریه در بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات اخیر عبدالله دوم شاه اردن که مدعی آمادگی کشورش برای تسلیح عشایر سوریه شده بود، خطاب به وی گفتند: «ما از اظهارات درباره تسلیح عشایر سوریه از طریق رسانه‌ها غافلگیر شدیم در حالی که شما به طور کامل چالش‌ها و دشواری‌هایی که وحدت ملی و حاکمیت سوریه را تهدید می‌کند، می‌دانید.»
این بیانیه خطاب به شاه اردن آورده است: «شما به خوبی حجم توطئه علیه سوریه و ماهیت طرح آمریکایی رامی‌دانید، توطئه‌ای که منطقه راهدف قرار داده و هدف از آن متلاشی کردن و تجزیه منطقه به ویژه عراق و سوریه است که شروع این طرح از عراق از طریق درخواست برای تسلیح عشایر آن برای ایجاد شرایط مناسب به منظور تجزیه آن است.»
این بیانیه آورده است «عشایر سوریه بر پایبندی و وفاداری قاطع و کامل خود به کشور، دولت و وحدت ملی خود تأکید می‌کنند و با مردم سوریه عهد و پیمان می‌بندند که پشتیبان واقعی ارتش به عنوان ضامن و حامی قوی وحدت و یکپارچگی کشور باشند.»
عشایر سوریه از شاه اردن خواسته‌اند در مخالفت با هر اقدام و طرحی که به سوریه و مردم آن ضربه می‌زند، موضع‌گیری کند.
پوتین به شایعات پایان داد
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اما تأکید کرد موضع روسیه حمایت و تأیید بشار اسد رئیس جمهور سوریه و حکومتش است و این یک موضع صحیح و بسیار سخت است که نباید انتظار دیگر از ما وجود داشته باشد.»
وی افزود: «روسیه از دولت دمشق حمایت می‌کند چرا که هراس دارد پس از ترک قدرت از سوی اسد این کشور همانند لیبی و عراق شود.»
رهبر روسیه گفت: «ما آماده‌ایم با اسد همکاری کنیم تا او بتواند در روند تغییر سیاسی مشارکت کند و با اپوزیسیون سالم مذاکراتی داشته باشد.»
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که طی روزهای اخیر شایعات زیادی درباره پیوستن روسیه به کشورهای مخالف نظام بشار اسد رواج پیدا کرده بود به ویژه پس از سفر اخیر وزیر دفاع عربستان به مسکو این شایعه شنیده شد که روسیه با عربستان درباره حمایت از تروریست‌ها علیه نظام سوریه به توافق رسیده است.
آغاز عملیات آزادسازی تدمر
منابع سوری از آغاز عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی شهر تدمر در استان حمص که ماه گذشته به دست داعش افتاد خبر می‌دهند. به گزارش فارس ارتش و نیروهای مسلح سوریه در یک اقدام غافلگیر کننده از چندین محور به سرعت در حال پیشروی به سمت شهر تدمر هستند و در اولین گام موفق شدند باغ‌های غرب شهر تدمر را آزاد کنند.
منطقه «ام تباییر» نیز در حومه تدمر به دست نیروهای ارتش افتاده است. در جریان این درگیری‌ها ده‌ها تروریست تکفیری وابسته به داعش به هلاکت رسیدند و مقادیر زیادی سلاح مصادره شد.
ارتش سوریه همچنین در عملیاتی دقیق مجتمع‌های شمال و غرب منطقه «باشکوی» و «کوی افغانستانی‌ها» در حلب را آزاد کرد و کنترل آنها را در دست گرفت.
شهر حلب از چند روز اخیر آماج حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها قرار گرفته است که طی آن ده‌ها غیر نظامی اعم از زن و کودک به شهادت رسیدند.
نکته حائز اهمیت در این تحولات، شایعه‌پراکنی و تبلیغات گروه‌های تروریستی است که جنگ روانی به راه انداخته و چنین وانمود کرده‌اند که اکثر شهرها و مناطق مهم به دست گروه‌های مسلح افتاده است در حالی که تروریست‌ها به دلیل ناکامی در عملیات خود دست به این شایعه‌پراکنی‌ها زده‌اند.
به گزارش فارس در مناطق دیگر سوریه از جمله «قنیطره» حومه حماه و درعا نیز درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش و تروریست‌ها صورت گرفته است که طی آن تعداد زیادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.
سند رسمی درباره حمایت ترکیه از تکفیری‌ها
طبق گزارش سالیانه وزارت خارجه آمریکا ترکیه در سال 2014 مسیر ترانزیت تروریست‌های خارجی به سوریه بوده است.
وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره مستقیم و صریح بر نقش فعال ترکیه در حمایت از گروه‌های تروریستی، در گزارش خود اعلام کرد که «ترکیه به دلیل موقعیت مکانی و داشتن مرز گسترده با سوریه و عراق مسیر اصلی ترانزیت تروریست‌های خارجی به شمار می‌رود.»
دولت سوریه تاکنون چندین بار از ترکیه به دلیل ترانزیت تروریست به خاک این کشور به سازمان ملل شکایت کرده است.

جنبش استقلال‌طلب نجران یک پایگاه نظامی آل‌سعود را تصرف کرد 

Image result for ‫جنبش استقلال‌طلب نجران یک پایگاه نظامی آل‌سعود را تصرف کرد‬‎

برخی منابع خبری اعلام می‌کنند جنبش استقلال‌طلب نجران در اولین عملیات مسلحانه خود موفق شده، یک پایگاه نظامی سعودی را تصرف کند.
 جنبش معارض عربستانی «آزادگان نجران» از تسلط و به دست گرفتن کنترل یک پایگاه نظامی سعودی در منطقه «الشعلیه» در جنوب منطقه نجران (جنوب عربستان) خبر داد. این جنبش همچنین اعلام کرد، در منطقه «خباش» که تقریبا در 10 کیلومتری جنوب مرکز نجران واقع شده، با نظامیان سعودی درگیری‌های شدیدی داشته که بر اثر آن چند نظامی سعودی کشته شدند. جنبش آزادگان نجران پیش از این اعلام کرده بود که اولین نبرد خود را در مناطقی از جنوب نجران آغاز خواهد کرد که نظامیان سعودی بر آنجا سیطره دارند. هدف از تاسیس این جنبش، استقلال استان نجران اعلام شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 31 خرداد 1394


انگلیس به همکاری با آل‌سعود درجنایت علیه مردم یمن اذعان کرد 

      ۳۰ / ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫انگلیس و عربستان‬‎

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس حمایت تسلیحاتی این کشور از عربستان در جنگ علیه مردم یمن را رسما تایید کرد.
 وزارت دفاع انگلیس تایید کرده که در راستای تسلیح عربستان در جنگ علیه مردم یمن، انگلیس با در اختیار گذاشتن فناوری‌های نظامی از سعودی‌ها حمایت می‌کند. شبکه خبری راشاتودی در گزارشی اختصاصی به نقل از سخنگوی وزارت دفاع انگلیس نوشت: «کمک‌های انگلیس از عربستان شامل تامین تسلیحات هدایت شونده است.» البته دولت انگلیس مدعی شده که اطمینان می‌دهد چنین تسلیحاتی در راستای قوانین بین‌المللی به کار گرفته می‌شوند! معترضان حمایت انگلیس از این خاندان سلطنتی را محکوم کرده و گفته‌اند که انگلیس بیشتر از دغدغه حقوق بشر و دموکراسی، دغدغه پول و فروش سلاح دارد. معترضان می‌گویند تسلیحات هدایت شونده که توسط نیروی هوایی عربستان استفاده می‌شود شامل جت‌های تورنادو و تایفون است. به گفته مخالفان، عربستان بزرگترین مشتری تسلیحات نظامی انگلیس است. بد نیست یادآوری شود که آمریکا نیز در واکنش به اعتراض‌ها درباره فروش بمب‌های خوشه‌ای به عربستان گفته بود: عربستان می‌داند چگونه از این بمب‌ها استفاده کند!
کنفرانس ژنو شکست خورد
با وجود آنکه منابع خبری از تمدید کنفرانس ژنو تا روز شنبه خبر داده بودند اما جمعه شب سازمان ملل رسما شکست این مذاکرات را اعلام کرد. این نشست که از روز دوشنبه هفته گذشته شروع شده بود با وجود کارشکنی‌های ریاض، از همان ابتدا امید چندانی به موفقیت آن نمی‌رفت. مقامات سازمان ملل عربستان را مسئول شکست کنفرانس ژنو در مورد جنگ یمن دانسته و ابراز امیدواری کردند که همچنان امیدها برای اعلام آتش‌بس انسانی در ماه رمضان وجود دارد.
 روزنامه السفیر لبنان هم عربستان و آمریکا  را مسئول شکست کنفرانس ژنو معرفی کرد. السفیر با بیان اینکه « اگرچه در اعلامیه پایانی مقصر ناکامی رایزنی‌های ژنو یک معرفی نشد اما همه ناظران و حتی «اسماعیل ولد الشیخ احمد» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد مقصر را سنگ اندازی و کارشکنی‌های هیئت اعزامی ریاض می‌دانند که هیئت صنعا پیشنهادهایی برای حل بحران و دستیابی به آتش بس ارائه کرد و در گفت وگوها صادق و گشاده رو بود.»
 رئیس هیئت جنبش انصارالله در ژنو نیز، عربستان را مانع اصلی رسیدن توافق میان گروه‌های یمنی در ژنو اعلام کرد. براساس گزارش رسانه‌ها، هیئت یمنی مورد حمایت ریاض شرط آتش بس را عقب نشینی انصارالله و کمیته‌های مردمی از شهرهای عدن و تعز عنوان کرده بود  اما در مقابل جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که تنها در صورت گرفتن ضمانت از سازمان ملل مبنی بر خلع سلاح القاعده یمن حاضر به عقب‌نشینی از عدن و سایر شهرهای یمنی است. از سوی دیگر «عادل شجاع» عضو حزب کنگره مردمی یمن و عضو هیئت اعزامی صنعا به ژنو با تایید پایان مذاکرات در ژنو اظهار داشت: «سفیر آلمان و اتحادیه اروپا به هیئت صنعا ابلاغ کرده است که یا شرایط را بپذیرد یا پیامدهای آتی آن طی چند روز آینده برای یمن را متحمل شود.» سازمان ملل هنوز زمان دور بعدی مذاکرات بین گروه‌های یمنی را اعلام نکرده است.
ادامه حملات آل‌سعود
از سوی دیگر جنگنده‌های ائتلاف سعودی بامداد دیروز نیز حملات هوایی خود به صنعا را از سر گرفتند. جنگنده‌های سعودی پیش از این، منطقه بنی معین در شهرستان رازح استان صعده واقع در شمال یمن را بمباران کرده بودند که بر اثر آن دستکم 12 شهروند بی‌دفاع شهید و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند که بیشتر قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. همچنین عناصر القاعده امام جماعت و خطیب مسجد «الحزم» واقع در منطقه «شبام» در استان «حضرموت» یمن را به دلیل «مخالفت با حملات عربستان» ترور کردند.
تشدید حملات سعودی‌ها علیه یمن در حالی است که وزیر خارجه عربستان در اظهاراتی متناقض مدعی شد که تجاوز ریاض به صنعا حتی در ماه مبارک رمضان نیز ادامه می‌یابد و دلیل آن را حمایت از ملت و دولت فراری یمن دانست! در مقابل، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز پایگاه‌های نظامی الدخان، الدود، العمود و پایگاه‌های تازه تأسیس در الخوبه واقع در منطقه جازان را هدف قرار دادند.وزیر دفاع آمریکا : خبرنگار بلومبرگ سخنگوی جدید پنتاگون می‌شود

Image result for ‫وزیر دفاع آمریکا‬‎

اشتون کارتر اعلام کرده که یکی از خبرنگاران تلویزیون بلومبرگ در واشنگتن، قرار است جانشین جان کربی در پنتاگون شود.

به گزارش تسنیم، به نقل از وبسایت کنگره آمریکا، اشتون کارتر تاکید کرده، «پیتر کوک»  که اخیرا به عنوان خبرنگار ارشد تلویزیون بلومبرگ در واشنگتن مشغول به کار بوده است، جانشین جان کربی به عنوان سخنگوی جدید پنتاگون خواهد شد.براساس این گزارش، جان کربی برای ادامه فعالیت به وزارت خارجه آمریکا منتقل شده است. کارتر در این‌باره تاکید کرد: «من خوشحال هستم که اعلام کنم پیتر کوک به تیم من خواهد پیوست و به عنوان سخنگوی پنتاگون فعالیت خواهد کرد.»پیتر کوک پیش از این خبرنگار «ان‌بی‌سی‌نیوز» و «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» نیز بوده است. پیش از این وی به مدت ۱۰ سال به عنوان یک خبرنگار برای یک شبکه تلویزیونی محلی کار می‌کرده است. «کوک» دانش‌آموخته دانشگاه دوک در رشته روزنامه‌نگاری است.فراخوان سیاهان آمریکا برای مقابله مسلحانه با نژادپرستی

Image result for ‫سیاهان آمریکا‬‎

در واکنش به ادامه سریال سیاه‌‌پوست‌کشی در آمریکا، گروهی از فعالان شبکه‌های اجتماعی در آمریکا خواستند با به دست گرفتن سلاح و مقاومت مسلحانه از جان خود محافظت نمایند.

جنایت کلیسای «چارلستون» آمریکا که در آن یک نژادپرست سفیدپوست 9 سیاه‌پوست را به رگبار گلوله بست و در دم کشت، جان سیاه‌پوستان آمریکا را به لب رسانده و شماری از آنها را به فکر انداخته که برای مبارزه با نژادپرستی، خود باید سلاح به دست بگیرند.
به گزارش فارس، چند روز پس از جنایت هولناک کلیسای چارلستون نگاهی به شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد خشم سیاه‌پوستان از ادامه تبعیض نژادی ریشه‌دار در آمریکا، به اوج رسیده و زمزمه‌های یک جنگ نژادی - هرچند در شبکه‌های اجتماعی - بر سر زبان‌ها افتاده است.
از همان زمان که حادثه چارلستون رخ داد، زمزمه‌هایی از احتمال فراخوان برای مسلح شدن سیاهان مطرح شد، چراکه این قشر از جامعه آمریکا، ناامید از نیروهای پلیسی که خود به نژادپرستی شهره‌اند، حالا با پدیده تازه‌ای روبرو شده‌اند؛ گروهی از سفیدپوستان که جامعه آپارتاید آفریقای جنوبی را الگوی خود دانسته و پرچم آن را هم به سینه می‌زنند!
هراس از حملات بیشتر و جانبداری آشکار رسانه‌ها و مقامات آمریکایی از سفیدپوستان، موجب شده تا سلاح به دست گرفتن و «دفاع از خود در برابر نژادپرستان» به ایده‌ای پرطرفدار در جامعه سیاه‌پوستان آمریکا تبدیل شود.
«با شلیک پاسخ می‌دهیم»  حالا به شعار غالب سیاه‌پوستانی بدل شده که در ماه‌های گذشته اعتراضاتشان با سرکوب نیروهای تا بن دندان مسلح گارد ملی پاسخ داده شده است.
یکی از کاربران سیاه‌پوست در توئیتر نوشته است: «اگر کلیسا برای مادرم امن نیست، خودم کلیسا را امن می‌کنم. با شلیک پاسخ می‌دهیم».
کاربر دیگری هم به بی‌عدالتی دستگاه قضایی آمریکا علیه سیاه‌پوستان اشاره کرده و نوشته است: «از دیدن اینکه مردان، زنان و کودکان سیاه‌پوست به قتل رسیده و قاتلانشان هم محاکمه نمی‌شوند، خسته شده‌ایم. صلح‌جویی کافی است. با شلیک پاسخ می‌دهیم».
سیاه‌پوستان در جنبش اخیر خود به متمم دوم قانون اساسی این کشور اشاره می‌کنند که در آن حق حمل سلاح برای «دفاع از خود» به رسمیت شناخته شده است.
کاربر دیگری نیز نوشته است: «متمم دوم برای ما هم هست. من برای جان خودم یا خانواده‌ام با کسی مذاکره نمی‌کنم. من هم با شلیک پاسخ می‌دهم.»
سیاه‌پوستان که حالا مبارزه خود علیه نژادپرستی را بدون «رهبر» می‌بینند، پس از حادثه چارلستون مرتب جملات مالکوم ایکس در مورد لزوم دفاع از سیاه‌پوستان را به اشتراک گذاشته و تأکید می‌کنند که جنبش آن‌ها دفاعی است و قصد حمله به سفیدپوستان را ندارند.
یکی از کاربران سیاه‌پوست در توئیتر نوشته است: «هیچ‌کس نمی‌گوید که به صورت گزینشی سفیدپوستان را هدف قرار دهیم. ما فقط دنبال دفاع از خود هستیم.»
حالا باید منتظر بود و دید روندی که یک سال قبل با شعار «جان سیاهان ارزش دارد» آغاز و حالا به شعار «با شلیک پاسخ می‌دهیم» تبدیل شده است، به کجا ختم می‌شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 31 خرداد 1394


ماه مبارک رمضان هم مانع از جنایات آل‌سعود در یمن نشد

           ۲۹/ ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫ماه مبارک رمضان هم مانع از جنایات آل‌سعود در یمن نشد‬‎Image result for ‫جنایات آل‌سعود ماه مبارک رمضان در یمن‬‎

جنگنده‌های سعودی در اولین روز ماه مبارک رمضان نیز دست از جنایات خود برنداشت و با ادامه حملات هوایی به مردم بی‌دفاع یمن، 23 نفر دیگر را در «لحج» به شهادت رساندند.
 حلول ماه مبارک رمضان نیز مانع از حملات عربستان به مردم مسلمان یمن نشد. منابع یمنی اعلام کردند که هواپیماهای رژیم متجاوز سعودی در اولین روز ماه مبارک رمضان نیز دست به کشتار جدیدی زدند و با هدف قرار دادن اتوبوس‌های حامل خانواده‌های کوچ کرده از عدن در لحج، دستکم 23 نفر را به شهادت رسانده و چندین نفر دیگر را نیز زخمی کردند. سعودی‌ها همچنین حملات خود را به مناطق مختلف استان صعده افزایش داده، دو مسجد و چندین مرکز تجاری را ویران کرده و شمار زیادی از مردم را نیز زخمی کردند.
به گزارش شبکه «المیادین» جنگنده‌های سعودی دیروز منطقه المزرق در استان «حرض» را با بمب‌های خوشه‌ای هدف حمله قراردادند. از سوی دیگر منابع خبری از وقوع پنج انفجار مهیب در پایتخت یمن و شهید شدن ۳۱ نفر خبر دادند، داعش مسئولیت این حملات تروریستی را به عهده گرفت. شورای امنیت نیز با صدور بیانیه‌ای صرفاً به محکومیت لفظی این جنایات بسنده کرد.
تشدید حملات سعودی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرده در حملات 85 روزه عربستان به یمن 279 کودک شهید و 402 کودک هم زخمی شده‌اند. البته منابع یمنی آمار قربانیان را بسیار بالاتر از این اعلام کرده‌اند. در واکنش به این تجاوزگری‌ها اما، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز پایگاه نظامی «المخروق» در شهر نجران در جنوب عربستان را تحت کنترل خود درآوردند. ارتش یمن همچنین اداره پلیس عربستان در «ظهران» واقع در جنوب عربستان را هم گلوله باران کرد و اردوگاه نظامی «الحمامه» را با موشک‌های «گراد» هدف قرار داد. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی، به پایگاه نظامی «المخبره» عربستان در منطقه «الطوال» در استان «جیزان» نیز حمله کردند.
نشست ژنو
مذاکرات ژنو در مورد یمن که از روز دوشنبه هفته گذشته شروع شده در حالی تا امروز تمدید شده است که همچنان طرفین حاضر در این نشست در مورد آتش بس و سازوکارهای اجرای آن اختلافات اساسی با یکدیگر دارند.
 به گزارش شبکه العالم،‌ منابع یمنی نزدیک به مذاکرات می‌گویند: «بین مذاکره کنندگان درباره دو مسئله اساسی اختلاف نظر به وجود آمده است،‌ این درحالی است «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده بین‌المللی از پیشرفت در مذاکرات خبر داده است.» این منابع افزودند: «هیئت اعزامی ریاض به ژنو خواستار اجرای «آتش‌بس» موقت است اما هیئت شکل گرفته از گروه‌های سیاسی یمنی خواهان برقراری آتش‌بس دائمی در این کشور هستند.» از سوی دیگر «حمزه الحوثی» عضو هیئت انصار الله در ژنو اعلام کرد: «این جنبش با هرگونه عقب‌نشینی از عدن یا دیگر مناطق قبل از دستیابی به توافق درباره برقراری آتش بس مخالف است.» در زمان کنفرانس مطبوعاتی «حمزه الحوثی»، برخی از حامیان سعودی به وی حمله کردند و درصدد به هم زدن کنفرانس برآمدند.
این در حالی است که شبکه المیادین، در خبری اعلام کرد که سازمان ملل در حال آماده کردن بیانیه پایانی مذاکرات است. طبق گزارش المیادین، مهمترین بندهای اصلی بیانیه پایانی مذاکرات ژنو از این قرار است: «آتش بس دو طرفه حداقل در طول ماه رمضان، تسهیل در امر کمک رسانی و ورود کمک‌های انسان دوستانه به تمام مناطق یمنی،  ایجاد ساز و کار عقب‌نشینی همراه با آتش‌بس انسان دوستانه و لزوم شروع روند سیاسی از طریق گفت‌و‌گوی میان گروه‌های یمنی.» مذاکرات ژنو طبق اعلام منابع یمنی و سازمان ملل امروز به پایان می‌رسد و گروه‌های داخلی یمن امیدوارند بتوانند در مورد آتش بس دائمی به توافق برسند.
سایر رویدادها
منابع حاضر در مذاکرات ژنو اعلام کردند، سفیر دولت ترکیه تلاش‌های صورت گرفته برای برقراری آتش‌بس انسان دوستانه در یمن را ناکام کرد.
تیراندازی یک فرد ناشناس در منطقه «العوامیه» عربستان به سوی افراد غیرنظامی به کشته شدن سه نفر منجر شد.
رئیس جمهور پاکستان با اشاره به حمایت این کشور از عربستان اعلام کرد اگر حوثی‌ها تلاش کنند که به مرزهای عربستان نفوذ کنند ارتش پاکستان آماده است تا نخستین کسی باشد که در برابر آنها می‌ایستد.

مصر بار دیگر ناآرام شد

سرکوب معترضان به اعدام مرسی یک کشته برجای گذاشت

Image result for ‫سرکوب معترضان به اعدام مرسی یک کشته برجای گذاشت‬‎

نیروهای امنیتی مصر تظاهرات معترضان به حکم اعدام «محمد مرسی» و رهبران «اخوان‌المسلمین» را سرکوب کردند و در جریان حملات خود، یک شهروند مصری را کشته و ده‌ها نفر دیگر را مجروح کردند.
به گزارش تسنیم، هزاران مصری دیروز به دعوت اخوان‌المسلمین در قاهره و شهرهای بزرگ به خیابان‌ها آمدند و احکام صادر شده علیه مرسی (رئیس‌جمهور قانونی برکنار شده) و پنج رهبر اخوان‌المسلمین را محکوم کردند.
نیروهای امنیتی که از قبل در مورد برگزاری تظاهرات هشدار داده بودند، با استفاده از باتوم و گاز اشک‌آور، به معترضان در قاهره حمله‌ور شدند. معترضان نیز با استفاده از سنگ و بطری، به این حملات پاسخ دادند.
براساس آمارهای اولیه، این درگیری‌ها مرگ یک معترض و جراحت ده‌ها تن دیگر را در پی داشت.
هفته گذشته براساس حکم صادر شده توسط دادگاه قاهره، «محمد مرسی» و پنج تن دیگر، از جمله «محمد بدیع» رهبر اخوان‌المسلمین به اعدام محکوم شدند.
رد پناهندگی
به نوشته مطبوعات ترکیه، محمد مرسی در راستای وفاداری به ملت مصر و دوستان و حامیانش، پیشنهاد پناهندگی به ترکیه را رد کرد.
در ماجرای برکناری مرسی توسط نظامیان مصر، آنکارا جانب مرسی و اخوان‌المسلمین را گرفت.
حذف رقیبان
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، «عبدالفتاح السیسی» اخیرا 11 تن از روسای نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این کشور را بازنشسته کرده است. به نوشته پایگاه خبری «عربی 21»، السیسی این افراد را رقیبان احتمالی خود می‌دانست و آنها را اجبارا بازنشسته کرده است.


 درخواست علمای اهل سنت لبنان برای آزادی فوری شیخ علی سلمان  

Image result for ‫درخواست علمای اهل سنت لبنان برای آزادی فوری شیخ علی سلمان‬‎

علمای اهل سنت لبنان صدور حکم چهار سال زندان برای شیخ علی سلمان، دبیر کل جمعیت الوفاق از سوی رژیم آل خلیفه را «ظالمانه» خواندند و آن را محکوم کردند.
 علمای اهل سنت لبنان به رژیم آل خلیفه به خاطر صدور حکم چهار سال زندان برای دبیرکل جمعیت الوفاق به خاطر موضع‌گیری‌های سیاسی به شدت اعتراض کردند. علمای اهل سنت لبنان با ابراز تأسف شدید از صدور چنین حکمی اعلام کردند قبلا نیز رژیم آل خلیفه را نصیحت کرده بودند و از این رژیم خواسته بودند که از روی حکمت و درایت تصمیم‌گیری کند و زندانیان سیاسی به ویژه شیخ علی سلمان را آزاد کنند. علمای لبنان همچنین تاکید کردند که سرنوشت مطالبه‌کنندگان آزادی نباید به زندان ختم شود به ویژه آنکه شیخ علی سلمان مرتکب جرم و خطایی نشده است.اولین جنبش نظامی استقلال‌طلب در نجران عربستان اعلام موجودیت کرد

Image result for ‫اولین جنبش نظامی استقلال‌طلب در نجران عربستان اعلام موجودیت کرد‬‎

جنبش نظامی و استقلال‌طلب «آزادگان نجران» با عضویت قبایل این منطقه برای نبرد با سعودی‌ها رسماً اعلام موجودیت کرد.
«ابوبکر ابی احمد السلامی»، فعال عربستانی و یکی از اعضای این جنبش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد: «جوانان و فعالان سیاسی منطقه نجران از کمیته‌های انقلابی و برادران و همسایگان و تمام بستگان می‌خواهند، به جوانان این منطقه آموزش نظامی دهند.»  وی با تاکید بر اینکه «از روند کنونی امور در یمن احساس نگرانی می‌کنیم»، اعلام کرد: «جنبش آزادگان نجران اولین نبرد خود را در مناطقی آغاز خواهد کرد که نظامیان رژیم اشغالگر سعودی در جنوب نجران آن را به اشغال خود درآورده‌اند.»قبایل منطقه نجران چند روز پیش نیز با صدور بیانیه‌ای جنگ علیه رژیم سعودی را اعلام و این رژیم را به خیانت به تمام معاهدات و توافقات گذشته محکوم کرد و خواستار جدایی نجران از دولت مرکزی عربستان شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 30 خرداد 1394


انتقام سخت ارتش عراق از داعش 440 تکفیری به هلاکت رسیدند 

 ۲۹/ ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫انتقام سخت ارتش عراق از داعش 440 تکفیری به هلاکت رسیدند‬‎Image result for ‫انتقام ارتش عراق از داعش 440 تکفیری به هلاکت رسیدند‬‎

نیروهای داوطلب و ارتش عراق 440 تروریست را در چهار استان این کشور به هلاکت رساندند و دو استان را به طور کامل پاکسازی کردند.
 «عبدالامیر الزیدی» فرمانده عملیات دجله اعلام کرد، نیروهای تحت امر وی در استان «دیاله» بیش از 100 تروریست خارجی غیرعرب و دستکم 200 تکفیری کشورهای عربی را به هلاکت رساندند و این استان را به طور کامل پاکسازی کردند.
وی اعلام کرد: «تروریست‌های داعش با بیش از 200 عملیات انتحاری قصد داشتند جلوی پیشروی نیروهای دولتی را بگیرند، اما موفق نشدند.»
پنج بهمن سال گذشته نیروهای مسلح عراق موفق شده بودند این استان را از کنترل داعش خارج کنند، اما شماری از عناصر تروریستی از آن زمان تاکنون توانستند به داخل استان دیاله نفوذ کنند.
وزارت دفاع عراق نیز دیروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای داوطلب و دولتی در سه استان «کرکوک»، «صلاح‌الدین» و «الانبار» 124 تروریست داعش را کشتند و چهار مخفیگاه و هشت خودروی آنها را منهدم کردند.
در همین حال، «رائد الجبوری» استاندار صلاح‌الدین، از پاکسازی کامل این استان از لوث تروریست‌ها خبر داد. منطقه «بیجی» در این استان قرار دارد و طی روزهای اخیر شاهد نبرد میان نیروهای دولتی و تروریست‌های داعش بوده است.
از استان بغداد نیز خبر می‌رسد، نیروهای امنیتی 12 تروریست را در منطقه «الطارمیه» در شمال «بغداد» کشتند و شماری را نیز به اسارت درآوردند.
در این میان، تروریست‌های داعش با حمله خمپاره‌ای به منطقه «عامریه» حومه «فلوجه» شش غیرنظامی را شهید و 10تن دیگر را زخمی کردند.
فراخوان برای
«عملیات بزرگ»
«عمار حکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق اما از جوانان این کشور خواست با گذراندن دوره‌های آموزشی، خود را برای «نبرد بزرگ» در ادامه دعوت مرجعیت آماده کنند. عمار حکیم در این مورد توضیحات بیشتری نداد.
وی از دولت بغداد نیز خواست به وضعیت پناهندگان، خانواده‌های شهدا و مجاهدانی که خانه خود را ترک کرده‌اند، بیشتر توجه کند.


تلفات سنگین تکفیری‌ها در مناطق مختلف سوریه

 ارتش سوریه 200 تروریست تکفیری را به هلاکت رساند

Image result for ‫ارتش سوریه 200 تروریست تکفیری را به هلاکت رساند‬‎

در جریان عملیات ارتش سوریه در حومه ادلب، لاذقیه، حومه قنیطره و حومه دمشق صدها تروریست‌ به هلاکت رسیده یا زخمی شدند.
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیروهای ارتش سوریه دو منطقه تحت تصرف گروه‌های مسلح تروریستی در حومه ادلب را از آنها باز پس گرفته و آزاد کردند.
یک منبع آگاه میدانی سوری در این باره گفت: «یگان‌های ارتش سوریه در ضرباتی دقیق و حساب شده علیه مواضع و تجمعات ائتلاف گروه‌های تروریستی «جیش‌الفتح» ده‌ها تروریست را کشته و زخمی و تجهیزات نظامی و سلاح‌های آنها را منهدم کردند.»
نیروهای ارتش سوریه همچنین شمار زیادی از اعضا گروه‌های تروریستی را هنگام تلاش برای حمله به ایست‌های بازرسی در «جبل زاهیه» و «کوع الحطب» در حومه لاذقیه به هلاکت رساندند.
در حومه قنیطره، حومه دمشق و مناطق دیگر سوریه نیز نیروهای ارتش تعداد زیادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند.
در مجموع در عملیات روز پنجشنبه ارتش بیش از 200 تروریست در مناطق مختلف کشته شدند.
واکنش تکفیری‌ها
به موازات پیروزی‌های ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور، تروریست‌های تکفیری نیز حملات خمپاره‌ای و موشکی خود را به مناطق و شهرهای سوریه افزایش داده‌اند.تروریست‌ها تلاش می‌کنند که ساکنین این مناطق را وادار به ترک منازل خودکرده و مناطق مذکور را تصرف کنند.
کارشناسان معتقدند که ایستادگی مردم مناطق مختلف سوریه در برابر حملات تروریستی باعث تضعیف روحیه اعضای این گروه‌ها شده است.
این در حالی است که صدها تن از جوانان مناطق مختلف استان سویدا در جنوب سوریه برای مقابله با گروه‌های تروریستی به ارتش سوریه ملحق شدند.
آزادی22 روستا و شهرک
در ادامه عملیات نظامی کمیته‌های دفاع مردمی کردهای سوریه در شمال این کشور این نیروها 22 روستا و شهرک را در مسیر «تل تمر- حلب» آزاد کردند. در جریان آزادسازی این مناطق درگیری‌های شدیدی بین نیروهای مردمی کرد با عناصر تکفیری داعش روی داد که در نتیجه آن ده‌ها تکفیری داعشی کشته شدند.
تجهیز تروریست‌ها به سلاح‌های سنگین
اندیشکده‌ «ران پائول» اما در گزارشی با اشاره به سیاست یک بام و دو هوای کاخ‌سفید اعلام کرد: «واشنگتن با استفاده از سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن از هر دو طرف درگیر در جنگ حمایت می‌کند که در نتیجه بی‌ثباتی هژمونی آمریکایی با هر ابزاری تضمین شود.»در این گزارش آمده است: «اتاق‌های عملیاتی به رهبری آمریکا در جنوب ترکیه و اردن وجود دارد که علاوه بر آموزش آخرین اطلاعات را در اختیار مخالفان سوری قرار می‌دهد.»این اندیشکده افزود: «ترکیه و عربستان نیز با موافقت آمریکا تروریست‌ها را به سلاح‌های سنگین مجهز کرده‌اند و تمامی این اقدامات در جهت اهداف خودخواهانه و تقویت هژمونی آمریکا است.»
سایر رویداها
* دولت ترکیه گذرگاه تل‌ابیض در مرز این کشور با سوریه را بست، دولت ترکیه نگران نزدیک شدن کمیته‌های مردمی کرد به این گذرگاه است.
* شبکه خبری المنار اعلام کرد، همکاری اسرائیل و جبهه النصره در سوریه گسترش یافته است.
* نماینده ویژه سوریه در سازمان ملل گفت، گزارشات سازمان ملل در مورد سوریه چیزی جز چشم‌پوشی از واقعیت نیست.
* یک نماینده پارلمان فرانسه تاکید کرد، بهتر است فرانسه در سوریه پیرو سیاست‌های آمریکا و عربستان نباشد.


بان کی مون در اقدامی کم‌سابقه رژیم صهیونیستی را کودک‌کش خواند

Image result for ‫بان کی مون در اقدامی کم‌سابقه رژیم صهیونیستی را کودک‌کش خواند‬‎Image result for ‫بان کی مون در اقدامی کم‌سابقه رژیم صهیونیستی را کودک‌کش خواند‬‎

دبیرکل سازمان ملل در یک واکنش‌ کم‌سابقه از عملکرد رژیم صهیونیستی در جریان حمله سال گذشته به غزه که منجر به قتل‌عام کودکان فلسطینی شد به شدت انتقاد کرد و این موضع‌گیری موجب خشم نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شد.
به گزارش تسنیم به نقل از «جروزالم پست»، «بان‌کی‌مون» روز پنجشنبه در گزارشی به شدت از رژیم صهیونیستی به دلیل جنایاتش در حمله اخیر به غزه انتقاد کرد.وی اظهار داشت: «من از درد و رنج تعداد زیادی از کودکان در نتیجه عملیات‌های نظامی سال گذشته اسرائیل در غزه بسیار نگران هستم.»
دبیرکل سازمان ملل گفت: «از اسرائیل می‌خواهم که در سیاست‌ها و اقداماتش تجدیدنظر کند و خطاهای گذشته را جبران کند و از کشتار کودکان ممانعت و از مدارس و بیمارستان‌ها محافظت کند.»بان‌کی‌مون در این گزارش همچنین تاکید کرد، کشتار کودکان نشان می‌دهد که اسرائیل از قوانین بین‌المللی حقوق‌بشر تبعیت نکرده و از گزینه نظامی استفاده بیش از حد نموده است.این گزارش با انتقاد شدید نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مواجه شد و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز اظهارات بان‌کی‌مون را به شدت محکوم کرد و گفت: «سازمان ملل ریاکار است و تزویر و ریا در این سازمان حد و مرزی ندارد.»
وی انتقاد بان‌کی‌مون از رژیم صهیونیستی را به عنوان یک «روز سیاه» برای سازمان ملل عنوان کرد و گفت: «دبیرکل سازمان ملل با این کار خود به گروه حماس مصونیت بخشید.»معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز این گزارش را یک طرفه و آزاردهنده خوانده است!دیگر مقامات رژیم صهیونیستی نیز از اظهارات بان‌کی‌مون به شدت عصبانی شدند و مدعی شدند این سخنان از سوی دبیرکل سازمان ملل دور از واقعیت است. گفتنی است دست‌کم 550 تن از 2200 شهید جنگ اخیر غزه کودک هستند.از سوی دیگر جنبش حماس تاکید کرد که حماس هر توافقی را که بر علیه اصول ثابت فلسطین و به ضرر منافع ملت آن باشد هرگز امضا نخواهد کرد.حماس تاکید کرد امضای هر توافقی آن هم توافق آتش‌بس بلندمدت با رژیم صهیونیستی باید مورد حمایت همه گروه‌های فلسطینی باشد.
سایر رویدادها
* رئیس دفتر سیاسی حماس درگیری‌های پنجشنبه شب در اردوگاه عین‌الحلوه را که به کشته شدن 2 نفر و زخمی شدن بیش از 11 نفر منجر شد محکوم کرد.
* گروهی از صهیونیست‌ها یک کلیسا در ساحل دریاچه طبریه در شمال فلسطین اشغالی را به آتش کشیدند.
* پلیس رژیم صهیونیستی در اولین جمعه ماه رمضان با استقرار هزاران تن از نیروهای خود در اطراف مسجدالاقصی مانع برگزاری نماز فلسطینیان در این مسجد شد.
* برخی منابع پلیسی رژیم صهیونیستی گزارش دادند که پنجشنبه شب یک بمب در نزدیکی قبرستانی در شهر یافا واقع در شمال سرزمین اشغالی منفجر شد که بر اثر آن دو صهیونیست زخمی شدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 30 خرداد 1394


جنگ یمن و سوریه محور سفر وزیر دفاع آل‌سعود به روسیه 

 ۲۹ / ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫جنگ یمن و سوریه محور سفر وزیر دفاع آل‌سعود به روسیه‬‎

وزیر دفاع آل‌سعود درحالی به روسیه رفته که منابع خبری مهم‌ترین هدف وی را «جنگ یمن و سوریه» عنوان می‌کنند.
پس از رسانه‌ای شدن سفر «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان به روسیه خبر رسید، دو کشور در پنج زمینه توافقنامه همکاری امضا کردند که یکی از این زمینه‌ها همکاری در بخش انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است. همچنین دو کشور در بخش علوم فضایی نیز توافقنامه همکاری امضا کردند. «محمد بن سلمان»  پیش از این تاکید کرده بود که کشورش تلاش می‌کند همکاری‌های خود با مسکو را در تمام زمینه‌ها گسترش دهد. اما کارشناسان و رسانه‌های مختلف نیز به این سفر پرداخته و از اهداف پیدا و پنهان آن نوشتند. روزنامه «تایمز» انگلیس با اشاره به سفر «محمد بن سلمان» به روسیه و دیدار او با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور، نوشت: «سفر شاهزاده «محمد بن سلمان» به مسکو با هدف ایجاد پل‌هایی با «ولادیمیر پوتین»، از یک سو و تاکید بر نقش محوری ریاض در منطقه خاورمیانه از سوی دیگر، صورت می‌گیرد.»
 این روزنامه انگلیسی تاکید کرد: «جانشین ولیعهد سعودی با سفر به روسیه در نظر دارد مسکو را به دست کشیدن از نظام دمشق متقاعد سازد.»
«مجتهد» فعال سیاسی مشهور عربستانی اما در مطلبی در خصوص علل این سفر نوشت: «وی به مسکو رفته تا به «ولادیمر پوتین» التماس کند که وی انصارالله را قانع کند با توقف جنگ در یمن بدون عذرخواهی عربستان موافقت کند.» به گزارش ایرنا، «مجتهد» تاکید کرد: «اما کار به این سادگی‌ها نیست و روسیه نیز خواسته‌هایی دارد که بدون آنها برای این کار واسطه نمی‌شود، مهم‌ترین این خواسته‌ها عبارتند از: بالا بردن قیمت نفت، امضای قرارداد خرید سلاح‌های روسی که عربستان پیش از این آن را متوقف کرده بود و امضای قرارداد خرید اسلحه برای مصر با منابع مالی عربستانی که عربستان این قرارداد را نیز متوقف نموده بود.»
روزنامه روسی کامر سانت هم  پیش‌بینی کرده که در این سفر دو طرف به عقد قراردادهایی در خصوص تسلیحات نظامی مبادرت کنند، چون یک تیم نظامی سعودی هم اخیرا در کنفرانس نظامی فنی  «ارتش- 2015» در شهر کوبنیکای روسیه شرکت کرده و بنا بر اخبار خبرگزاری «تاس» مسئولان نظامی سعودی با مقامات نظامی روسی در خصوص خرید موشک‌های بالستیکی-تاکتیکی «اسکندر» نیز رایزنی کرده بودند.
این در حالی است که رسانه‌ها گزارش دادند «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان از مسکو دعوت‌نامه رسمی برای سفر به روسیه دریافت کرده و به زودی به این درخواست پاسخ خواهد گفت.


خسارت 114 میلیارد دلاری اروپا از تحریم روسیه

Image result for ‫خسارت 114 میلیارد دلاری اروپا از تحریم روسیه‬‎

یک مرکز تحقیقاتی اتریش به اتحادیه اروپا هشدار داد، اگر همچنان آمریکا را در تحریم‌های ضد روسی همراهی کند، 114 میلیارد دلار زیان خواهد دید.
 نتایج تحقیقات یک مرکز تحقیقاتی اقتصادی در اتریش نشان می‌دهد که تحریم‌های ضد روسی هزینه‌های سنگینی برای کشورهای اتحادیه اروپا در برداشته است.
براساس این تحقیق، اگر اروپایی‌ها همچنان آمریکا را در تحریم علیه روسیه همکاری کنند، معادل 100 میلیارد یورو (114میلیارد دلار) خسارت می‌بینند. طبق تحقیقات فوق، این تحریم همچنین می‌تواند بر دو میلیون شغل در اتحادیه اروپا تاثیرگذار باشد.
روزنامه اتریشی «دی‌ولت» با درج این گزارش، نظرات کارشناسان کمیسیون اروپا را نیز منعکس کرد؛ به نوشته این روزنامه، کارشناسان فوق مدعی هستند تحریم روسیه، هزینه بسیار اندکی برای اتحادیه اروپا دارد.
کشورهای اتحادیه اروپا از فروردین سال گذشته روسیه را به بهانه دخالت در اوکراین، در زمینه‌های بانکی، دفاعی و انرژی تحریم کردند.
روسیه نیز از تیر همان سال، هرگونه انتقال موادغذایی به کشورهای تحریم‌کننده را ممنوع کرده است. وزرای خارجه اتحادیه اروپا هفته آینده قصد دارند برای گسترده‌تر کردن تحریم‌های ضدروسی تصمیم بگیرند. روسیه نیز تهدید کرده اگر تحریم‌های موجود به قوت خود باقی بماند، دست به اقدامات تلافی‌جویانه بیشتری می‌زند. همزمان، واشنگتن اعلام کرد، اگر روسیه به مداخلات خود در اوکراین ادامه دهد، فشارهای اقتصادی علیه مسکو شدت می‌یابد. همچنین در پی مسدود شدن حساب‌های دیپلماتیک روسیه در بلژیک، دولت مسکو سفیر بلژیک را فراخواند و از وی در این مورد توضیح خواست.
با افزایش تنش‌های سیاسی، تحرکات و تقویت ناتو در شرق اروپا محسوس‌تر شده است؛ به گزارش تسنیم، ژنرال«هانس لوتار دومروس» از فرماندهان ارشد ناتو در گفت‌وگو با روزنامه «دی‌ولت» تاکید کرد، ناتو باید در برابر تهدیدات روسیه، به تسلیحات مدرن مجهز شود.
همچنین، نیروهای ضربت ناتو در لهستان یک رزمایش گسترده برگزار کردند.
در این رزمایش، 2100 نظامی از 9 کشور عضو ناتو شرکت کردند. این رزمایش نظامی نیز ادامه بحران بین روسیه و غرب است.
به گزارش ایسنا، «بروتیسلا کوموروفسکی» رئیس جمهور در حال کناره‌گیری لهستان طی یک کنفرانس خبری، خواستار حضور دایمی نظامیان ناتو در لهستان شد. اقدامی که به طور قطع روسیه با آن مخالف است.
گفتنی است تنش بین روسیه و غرب به سرکردگی آمریکا بعد از جنگ سرد، به بالاترین حد آن رسیده طوری که عده‌ای از آغاز دوران جنگ سرد جدید بین این دو خبر می‌دهند. سه‌شنبه گذشته پوتین غرب را با موشک‌های قاره‌پیما و هسته‌ای تهدید کرد.

دادستانی کل ترکیه فاش کرد


دخالت دولت اردوغان در انفجارهای تروریستی

Image result for ‫دخالت دولت اردوغان‬‎

سرپرست دادستانی کل ترکیه اعلام کرد، سرویس اطلاعاتی دولت «رجب طیب اردوغان» در انفجارهای تروریستی شهر مرزی «ریحانلی» و دو عملیات تروریستی دیگر دست داشته است.
به گزارش تسنیم، «اوزجان شیشمان» دیروز فاش کرد: «سرویس اطلاعاتی رئیس‌جمهور ترکیه در سه عملیات تروریستی دست داشته است؛ عملیات تروریستی شهر مرزی ریحانلی، حمله مسلحانه به شهرک «اولوکیشلا» و بمب‌گذاری در گذرگاه «جلفا کوزو» که مقابل گذرگاه «باب الهوی» که داخل خاک سوریه قرار دارد.» «شیشمان» گفت: «تروریست‌هایی که دست به حملات فوق زدند، با عوامل اطلاعاتی ترکیه ارتباط داشتند و از این عوامل کمک گرفتند.»
خرداد سال 1392 شهر ریحانلی شاهد وقوع چند انفجار بود که مرگ 53 نفر از جمله سه افسر و یک نیروی پلیس را در پی داشت.
در حمله مسلحانه به شهرک «اولوکیشلا» که فروردین سال گذشته رخ داده بود نیز هشت نفر زخمی شدند. در گذرگاه مرزی «جلفا کوزو» نیز انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده مرگ 10 نفر را در پی داشته است.
هنوز دولت آنکارا به اظهارات سرپرست دادستانی واکنش نشان نداده است. با توجه به کاهش 9 درصدی کرسی‌های حزب حاکم ترکیه در مجلس، از قدرت  سیاسی اردوغان کاسته شده و همین مسئله حملات منتقدان به وی را تشدید می‌کند که اظهارات شیشمان نخستین حمله در این راستا محسوب می‌شود.
خبر دیگر اینکه، اردوغان دیروز به طور ناگهانی به دیدار «عبدالله گل» رئیس‌جمهور سابق ترکیه رفت. هرچند گل و اردوغان از رهبران حزب «عدالت و توسعه» هستند، ولی طی سال‌های اخیر میان این دو کدورت‌هایی پیش آمده بود. کارشناسان دیدار اردوغان با گل را پیش‌بینی می‌کردند.

نژادپرستی در آمریکا همچنان قربانی می‌گیرد

جوان 21 ساله آمریکایی سیاه‌پوستان را در کلیسا به رگبار بست

Image result for ‫جوان 21 ساله آمریکایی سیاه‌پوستان را در کلیسا به رگبار بست‬‎

پس از چند ماه کشتار هدفمند سیاهان آمریکا توسط پلیس نژادپرست این کشور، این بار یک جوان نژادپرست سفیدپوست سیاه پوستان را در یک کلیسا به رگبار بست و 9تن را در دم کشت.
 پدیده شوم نژادپرستی به شدت در  جامعه آمریکا ریشه دوانده و روز به روز نیز ابعاد جدید به خود می‌گیرد. سیاهان آمریکا فکر می‌کردند با روی کار آمدن اوبامای سیاه پوست نژادپرستی نیز علیه آنها کم خواهد شد اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه درست در نقطه مقابل آن بر شدت این نژادپرستی افزوده شد.
 در طی چند ماه گذشته سیاه‌پوستان آمریکایی به راحتی به دست پلیس سفیدپوست به قتل رسیده و عاملان این جنایت‌ها نیز تبرئه شده‌اند گویا این واکنش باعث شده سفیدپوستان نژادپرست نیز دست به کار شوند و با برداشتن سلاح مردم را به‌ گلوله ببندند.
در آخرین نمونه از این جنایات نژاد پرستانه جوانی سفیدپوست تنها به دلیل نفرت از سیاه‌پوستان به خود اجازه داد با حضور در جمع آنان و در کلیسای محل عبادت به سوی سیاهان حاضر در محل تیراندازی کرده و 9 تن را به قتل برساند.
این جنایت چهارشنبه گذشته در کلیسای باستانی شهر«چارلستون» متعلق به سیاه‌‌پوستان و به دست یک جوان 21 ساله سفیدپوست به وقوع پیوست.فرد قاتل به نام «دیلان استرم روف » صبح روز بعد در 395 کیلومتری محل وقوع جرم و در کارولینای شمالی دستگیر و به «چارلستون» بازگردانده شد.
«روف» که پیش از وقوع جرم حدود یک ساعت در کنار عبادت کنندگان در کلیسای «امانوئل ای‌ام‌ای» مشغول عبادت بود، ناگهان به سوی افراد حاضر در کلیسا در حین قرائت انجیل تیراندازی و 6 زن و 3 مرد را به قتل رساند. یکی از قربانیان، یک سناتور ایالتی است که کشیش همین کلیسا بود.
 براساس این گزارش عامل جنایت هولناک ایالت کارولینا از ۶ ماه قبل برای کشتن سیاه‌پوستان برنامه داشت یکی از دوستان عامل جنایت هولناک کلیسای امانوئل گفت: «وی همواره از سخنان نژادپرستانه علیه سیاهان استفاده کرده و از ۶ ماه جلوتر برای چنین اقدامی برنامه داشت.»«جفری مولن» رئیس‌پلیس شهر چارلستون  نیز اعلام کرده که «مظنون این حادثه براساس نفرتی که از سیاهپوستان داشته چنین اقدامی را مرتکب شده است.»
  شبکه خبری سی‌ان‌ان در این‌باره گزارش داد: «پلیس این شهر که ابتدا از دادن اطلاعات درباره قربانی شدن یا نشدن سناتور ایالتی- که کشیش این کلیسا بود - خودداری می‌کرد، سرانجام تأیید کرد که کشیش «کلمنتا پینکنی» از اعضای سنای ایالت کارولینای جنوبی جزو کشته‌شدگان است.
واکنش اوباما
رئیس‌جمهور آمریکا  نیز در واکنش به  این جنایت هولناک گفت: «ما به‌عنوان یک کشور باید این حقیقت را بدانیم که این نوع خشونت جمعی در سایر کشورهای پیشرفته رخ نمی‌دهد».  به گزارش تسنیم اوباما در بخشی از سخنانش گفت: «من مجبور بوده‌ام بارها سخنانی مانند این بیان کنم. جوامع مجبور بوده‌اند تراژدی‌هایی مانند این رویداد را بسیار تجربه کنند. بار دیگر افراد بی‌گناه کشته شدند زیرا فردی که می‌خواست صدمه‌ای وارد کند بدون هیچ مشکلی به سلاح دست یافت. ما به‌عنوان یک کشور باید این حقیقت را بدانیم که این نوع خشونت جمعی در سایر کشورهای پیشرفته رخ نمی‌دهد».تعدادی از ساکنان واشنگتن  نیز روز پنج‌شنبه پس از کشتار جمعی ۹ سیاهپوست آمریکایی توسط یک نژادپرست سفیدپوست و نیز خشونت‌های پلیس علیه سیاهان آمریکایی دست به تجمع خاموش زدند.  در این تجمع پلاکاردهایی در دست مردم بود که روی آنها نوشته شده بود «زندگی سیاهپوست هم ارزش دارد» و «از تمام سفیدپوستان می‌خواهیم که این عمل تروریستی را محکوم کنند».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 30 خرداد 1394
دفاع جانانه از بسیج مردمی عراق

مفتی الازهر: ای فرزندان علی(ع) و حسین(ع) فریاد بزنید هیهات منا الذله

   ۲۷ / ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫حسن الجناینی‬‎

نماینده شیخ الازهر مصر با تجلیل از فداکاری‌ها و مجاهدت‌های نیروهای داوطلب مردمی عراق، آنها را پیروز نبرد تمام عیار کنونی با «داعش» خواند.
شیخ «حسن الجناینی» گفت: «عزیزترین چیزی که نیروهای داوطلب مردمی تقدیم می‌کنند، خونشان است؛‌ خونی که برای حفظ سرزمین مطهر عراق ]به خاطر مرقدهای امامان معصوم(ع)[ ریخته می‌شود.
وی خطاب به نیروهای داوطلب مردمی گفت: «شما ای ملت عراق، صبر پیشه کنید و مستحکم باشید و تقوای الهی پیشه کنید و بدانید که پیروزی با صبر به دست می‌آید. شما ای فرزندان حسین(ع) و علی(ع) و مجاهدان ابرار، صداهایتان را بلند کنید و بگویید: «هیهات منا الذله»، این کلامی است که با آب طلا نوشته شده است و ما آن را اعلام می‌کنیم.
ملت عراق در برابر کسانی قرار دارد که از دین چیزی نمی‌دانند و به خاطر دنیای خود، به کودکان و زنان رحم نمی‌کنند و آب دجله را با خون قهرمانان (و مردم) بی‌گناه و به خاطر دنیا در آمیخته‌اند.
وی از جهان عرب نیز خواست  همچون ملت عراق مقابل داعش، در یک صف واحد قرار گیرند.
الجناینی خطاب به تکفیری‌ها هم تاکید کرد: «ای عناصر داعش، حال که به عراق آمده‌اید، گور خود را بکنید، تا در آن دفن شوید. سال گذشته در پی صدور فتوای مرجعیت، بسیج مردمی پیروزی‌های بزرگی کسب کرد و توانست مناطقی مثل «آمرلی»، «جرف الصخر» و «تکریت» را آزاد کند.
مالکی و فتوای مرجعیت
«نوری مالکی»‌ معاون رئیس‌جمهور عراق نیز دیروز تاکید کرد: «فتوای مرجعیت بزرگترین توطئه تاریخ عراق را خنثی کرد.» وی گفت: «نیروهای داوطلب مردمی با چالش‌هایی مقابله می‌‌کنند که ملت عراق با آنها روبروست.» مالکی از همه مردم عراق خواست به بسیج مردمی بپیوندند و از این طریق، توطئه آنهایی را که مدعی هستند این نیروها به طیف خاصی تعلق دارند، را خنثی کنند.
معاون رئیس‌جمهور عراق گفت:  «نیروهای داوطلب مردمی با وجود هجمه‌های برخی رسانه‌ها، پیروزی‌های پیاپی کسب کرده‌اند.
هلاکت 56 تروریست
به گزارش واحد مرکزی خبر، «سعد معن»‌سخنگوی عملیات مشترک ارتش عراق اعلام کرد، نیروی هوایی این کشور 23 تروریست تکفیری را در منطقه «هیت» به هلاکت رساند. 11 تروریست دیگر نیز در نزدیکی پالایشگاه بغداد به دست نیروهای دولتی کشته شدند.
همچنین، نیروهای امنیتی با یورش به پایگاه تروریست‌‌ها در «بیجی»، هشت تکفیری از جمله پنج تک تیرانداز را کشتند.
در موصل نیز 25 کودک که توسط عناصر داعش برای بمب‌گذاری در خودرو آموزش  می‌دیدند، بر اثر انفجار کشته شدند!
از استان کرکوک نیز خبر می‌رسد، تروریست‌‌های داعش برای عملیات تروریستی و انتحاری، 123 کودک را به خدمت گرفته‌اند.


 نیویورک تایمز: انصارالله توان حملات مرگبار به عربستان را دارد

Image result for ‫انصارالله یمن‬‎

روزنامه «نیویورک تایمز» تاکید کرد جنبش انصارالله توان و قدرت لازم برای به راه انداختن حملات مرگبار و کشنده در داخل عربستان را دارد.
 روزنامه نیویورک تایمز، در گزارشی اعلام کرد: «جنبش انصارالله توان حملات مرگبار از طریق مرزها در داخل عربستان را دارد. تسلط آنها بر شهر«الحزم»، مرکز استان «الجوف» در شمال غرب یمن (همجوار با عربستان)، به انصارالله قدرت مانور در مذاکرات صلح را - که تحت نظارت سازمان ملل در ژنو صورت می‌گیرد- می‌دهد.» در گزارش این رسانه آمریکایی آمده است: «تسلط حوثی‌ها بر شهر الحزم نشانه پیشروی و حرکت رو به جلو در همه استان‌های یمن ظرف ۱۰ ماه گذشته است و این با وجود حملات ائتلاف تحت رهبری عربستان علیه اهداف وابسته به حوثی‌ها به منظور تلاش برای برگردانیدن «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی به قدرت است.»
از سوی دیگر روز سه‌شنبه یک نظامی عربستان پنج تن از همکاران خود در مقر نظامی الودیعه در شهر مرزی نجران را هدف شلیک تیربار قرار داد که بر اثر آن یک تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند. به نظر می‌رسد شخص مذکور مخالف تجاوز نظامی عربستان به یمن بوده و از این طریق اعتراض خود به متجاوزان عربستانی را نشان داده است.


سیدعبدالملک الحوثی:

 آمریکا، اسرائیل و آل سعود محورهای شرارت هستند

Image result for ‫انصارالله یمن‬‎

رهبر انصارالله یمن آمریکا، اسرائیل و عربستان را به عنوان مثلث «شرارت و جنایت» در جهان معرفی و تاکید کرد گزینه انصارالله برای رویارویی با این مثلث، مقاومت است.
«عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز سه‌شنبه به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان سخنرانی کرد. به گزارش فارس، وی در این سخنرانی به جنایات عربستان در حق ملت یمن اشاره کرد و گفت: «دشمن سعودی با پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره به تجاوزات خود علیه ملت یمن و کشتار مردم بی‌گناه و کودکان یمنی ادامه می‌دهد.» رهبر جنبش انصارالله گفت: «ملت یمن ملتی مظلوم است، اما دشمن ما یعنی عربستان، آمریکا و اسرائیل وقیح و جنایتکار هستند.» وی در ادامه افزود: «ما بر تعیین سرنوشت یمن به دست مردم همین کشور تاکید داریم و این حق ملت هر کشوری است که سرنوشت خود را خودشان رقم بزنند.» الحوثی این را هم گفت که انصارالله برای مقابله با دشمنان خود فقط یک گزینه می‌شناسد و آن «مقاومت» است.
رهبر جنبش انصارالله یمن عربستان را «آلت دست آمریکا و اسرائیل» دانست و گفت: «نظام سعودی همچون سرباز آمریکا و اسرائیل اقدام می‌کند و این نظام در منطقه نیز علیه ملت‌ها عمل می‌کند.» رهبر جوان انصارالله مهم‌ترین عامل ایستادگی ملت یمن در برابر دشمن را «ایمان و توکل بر خداوند» دانست و ادامه داد: «عربستان، آمریکا و اسرائیل مثلث شرارت در جهان هستند که با اموال و پول‌های خود در منطقه و دنیا فتنه‌انگیزی می‌کنند.» رهبر انصارالله یمن همچنین به شرکت اسرائیل در جنگ علیه یمن اشاره کرد و افزود: «اسرائیل از طریق نیروی هوایی و کارشناسان نظامی خود در جنگ علیه یمن مشارکت می‌کند.‬‎» وی ارتکاب جنایات‌ها در حق کودکان و زنان یمنی را نه نشانه قدرت دشمن بلکه دلیلی بر «شرارت» آن دانست که «هیچ‌گونه ارزش اخلاقی» را دربر نمی‌گیرد‬‎.
«الحوثی» در ادامه تاکید کرد: «ادامه تجاوزات عربستان، طبیعت نقش رژیم سعودی در منطقه را نشان می‌دهد و این اسرائیل است که بهره آن را می‌برد.» رهبر انصارالله همچنین تصریح کرد که تجزیه یمن هنوز در دستور کار دشمن قرار دارد. به گفته الحوثی «آن‌چه که از تجاوز دشمن روشن است، این است که متجاوزین و در راس آنها اسرائیل چشم طمع به یمن دارند». «عبدالملک الحوثی» جنایتکاران را کسانی توصیف کرد که «گفت‌و‌گوها را متوقف کردند و از طریق تعطیلی مذاکرات سود بردند و امروز به یمن تجاوز کردند‬‎.» وی در ادامه تاکید کرد:  «عربستان و آمریکا برای ارتکاب جنایات بیشتر تلاش کردند گفت‌وگوی ژنو را به تاخیر بیندازند.» رهبر انصارالله خطاب به عربستان گفت: «سازمان ملل را رها کنید تا بی‌طرفانه برای موفقیت ماموریت خود تلاش کند.»
زمزمه آتش‌بس
با وجود آنکه دیروز زمان سه روزه مذاکرات ژنو در مورد یمن تمام شد، اما برخی منابع از تمدید این مذاکرات خبر داده‌اند. این در حالی است که برخی منابع از توافق طرفین بر آتش‌بس تاکید کرده‌اند. به گزارش تسنیم به نقل از شبکه خبری المیادین، تمامی گروه‌های یمنی حاضر در کنفرانس ژنو با برقراری آتش‌بس انسانی در این کشور توافق نظر دارند و در حال بررسی ضمانت‌های اجرای آن و اقدامات لازم  در این زمینه هستند. بر اساس این گزارش، هیئت داخلی یمن از صنعا پیشنهاد برقراری آتش‌بس انسانی را بر اساس یک جدول زمانی مطرح کرده است و بعد از آن نیز راه حل‌های سیاسی مطرح خواهد شد. این در حالی است که یک عضو هیئت مذاکره‌کننده انصارالله در ژنو به روزنامه السفیر لبنان گفته: «هنوز بر سر چیزی توافق نکرده‌ایم و مشورت‌ها ادامه دارد.» همچنین فرستاده سازمان ملل به یمن در این مذاکرات اعلام کرده است: « مذاکرات ژنو نخستین گام برای پایان دادن به رنج و مشکلات یمنی‌هاست و باید طرف‌های یمنی به توافق حتی به توافق آتش‌بس پیش از ماه رمضان برسند.» خبرنگار اسکای نیوز در ژنو نیز اعلام کرد: «جنبش انصارالله با آتش‌بس انسانی در یمن بدون پیش‌شرط توافق کرده اما صحبتی از عقب‌نشینی خود از شهرهای یمن نکرده است.» طبق خبرهای منتشر شده «حمزه الحوثی»، یکی از اعضای هیئت انصارالله یمن در مذاکرات ژنو گفته «ما معتقدیم که این مذاکرات فراگیر به توافق منجر خواهد شد.»
پایگاه خبری العهد لبنان نیز به نقل از «نبیل الوزیر»، یکی از اعضای هیئت انصارالله یمن که برای شرکت در مذاکرات صلح یمن به ژنو رفته اعلام کرد، «اگر فرستاده سازمان ملل نتواند پاسخ مثبتی از سوی طرف‌ عربستانی برای آتش‌بس در ماه مبارک رمضان دریافت کند، هیئت انصارالله و همپیمان‌هایش برای دیدار و گفت‌وگو با «بان کی مون»، دبیرکل سازمان به نیویورک می‌روند.» از سوی دیگر منابعی در سازمان ملل متحد اعلام کردند که مذاکرات گروه‌های یمنی در ژنو احتمالا تا روز شنبه آینده تمدید خواهد شد.
از سوی دیگر «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد: «گروه‌های وابسته به ریاض در روند گفت‌وگوهای ژنو خلل ایجاد می‌کنند.» مذاکرات ژنو از روز سه‌شنبه برای بررسی اوضاع یمن شروع شده و به علت کارشکنی سعودی‌ها در پرواز گروه‌های داخلی یمن، روز اول این نشست بدون گروه‌های داخلی یمن برگزار شد اما در نهایت با میانجیگری عمان این گروه‌ها  روز سه‌شنبه موفق به حضور در این کنفرانس شدند.
تحولات میدانی
سخنگوی سازمان ملل در گزارش روزانه خود از شهید شدن دستکم 279 کودک و زخمی شدن 402 تن، تنها در 10 هفته گذشته در یمن خبر داده است. در همین ارتباط هفت نفر از اعضای یک خانواده در جنایت جدید رژیم آل سعود در استان تعز به شهادت رسیدند.
جنگنده‌های سعودی همچنین منزل «شیخ حسن علی قعشم» مدیر کل اوقاف و ارشاد یمن در استان جوف را هدف قرار دادند. این در حالی است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز با موشک‌های «النجم الثاقب» مواضع نظامی سعودی در «احد المسارحه» و «ابو عریش» در جیزان را مورد حمله قرار دادند. یگان ویژه ارتش یمن و کمیته‌های مردمی نیز چهار دستگاه خودروی نظامی در موضع نظامی المخروق در نجران واقع در جنوب عربستان را منهدم کردند‎.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 خرداد 1394
پوتین خطاب به غرب:

تمام سیستم‌های دفاع موشکی را در هم می‌کوبیم

۲۷ / ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫پوتین‬‎
رئیس‌جمهور روسیه ضمن اعلام مجهز شدن ارتش این کشور به 40 موشک قاره‌پیما، تصریح کرد که ناتو در حال نزدیک شدن به مرزهای روسیه است و مسکو باید مقابل تهدیدات ناتو از خود دفاع کند. این اظهارات با واکنش آمریکا و ناتو مواجه شده است.

 به گزارش خبرگزاری‌ها، «ولادیمیر پوتین» با حضور در یک نمایشگاه نظامی در غرب مسکو گفت: «ارتش روسیه به 40 موشک قاره‌پیما مجهز شده و این موشک‌ها می‌توانند هر سیستم دفاع ضد موشکی را درهم بکوبند.»
پوتین در دیدار با رئیس‌جمهور فنلاند نیز گفت: «ناتو در حال نزدیک شدن به مرزهای روسیه است و مسکو باید در برابر تهدیدات ناتو از خود دفاع کند. اگر کسی مرزهای ما را تهدید کند، ما نیز مجبور خواهیم بود نیروهای مسلح و قدرت تهاجمی خود را به این مناطق منتقل کنیم.»
پوتین این را هم گفت که «ناتو به سوی مرزهای ما می‌آید و این ما نیستیم که به سوی مرزهای کشوری در حرکت هستیم.»
واکنش سریع غرب
در واکنش به این اظهارات پوتین، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو، تقویت توانایی دفاعی روسیه را «غیرمنطقی» و «خطرناک» توصیف کرد و مدعی شد که «مسکو به دنبال قدرت‌نمایی هسته‌ای است.»
«استولتنبرگ» تصریح کرد: «این قدرت‌نمایی هسته‌ای روسیه غیرمنطقی است. این اقدام بی‌ثبات‌کننده و خطرناک است و این چیزی است که ما در حال مقابله با آن هستیم و این یکی از دلایلی است که در حال حاضر آمادگی نیروهای خود را افزایش می‌دهیم.»
استولتنبرگ گفت: «ناتو مجبور شده است تا به اقدامات تجاوزکارانه روسیه واکنش نشان دهد. راهبرد ناتو در شرق اروپا دفاعی است و مطابق با تعهدات بین‌المللی خواهد بود.»
مداخلات غرب در اوکراین، روابط میان روسیه و آمریکا و اروپا را تیره کرده است.
«جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز به اظهارات پوتین واکنش نشان داد و گفت: «این مسئله مایه نگرانی من است.» وی افزود: «هیچ کس نمی‌تواند شاهد عقبگرد ما باشد. هیچ کس نمی‌خواهد (جهان) به شرایط جنگ سرد برگردد.»
کری گفت: «ممکن است این سخنان پوتین صرفا یک ژست (سیاسی) باشد، اما هیچ فردی نمی‌تواند چنین سخنانی را از رهبر یک کشور قدرتمند بشنود و نگران نشود.»
البته وزیر خارجه آمریکا به این مسئله اشاره نکرد که علت اصلی اظهارات پوتین، سیاست گسترش به سمت شرق از جانب ناتو و آمریکا است.
در همین حال، سناتورهای آمریکایی در یک اقدام تحریک‌آمیز جدید، با استقرار تسلیحات سنگین در شرق اروپا موافقت کردند.
در همین رابطه، «آناتولی آنتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه گفت: «کشورهای عضو ناتو، روسیه را برای راه‌اندازی رقابت تسلیحاتی جدید تحریک می‌کنند.»

کاخ سفید: بازرسی از ایران یک سناریوی منحصر به فرد است

Image result for ‫کاخ سفید: بازرسی از ایران یک سناریوی منحصر به فرد است‬‎
سخنگوی کاخ‌سفید تصریح کرد بازرسی مدنظر از برنامه هسته‌ای ایران فراتر از پروتکل الحاقی و یک بازرسی ویژه است.
جاش گفت: بازرسی تمام زنجیره تامین دقیقا به ما این اطمینان را می‌دهد که مسیر مخفی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای وجود نخواهد داشت.
وی گفت: کارشناسان در حال حاضر در حال گفتگو درباره جزییات این مسئله در اروپا هستند. ما شاهد هستیم ایران در توافق سیاسی که اوایل آوریل به آن رسیدیم اساسا به همکاری با سرزده‌ترین بازرسی‌ها که تاکنون بر یک کشوری اعمال شده، موافقت کرده است.
سخنگوی کاخ‌سفید گفت: آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای یک پروتکل استاندارد دارد که در انجام این نوع بررسی‌ها از آن تبعیت می‌کند اما مسلما اوضاع درباره ایران به خاطر شرایط منحصر به فرد برنامه هسته‌ای ایران متفاوت است. ارنست گفت: آنچه که در این سناریوی خاص منحصر به فرد است این است که بازرسی‌ها در سراسر زنجیره تامین انجام می‌شود. ما فقط به تاسیسات هسته‌ای یا تاسیسات نظامی نگاه نمی‌کنیم بلکه بازرسی‌ها شامل برخی تاسیسات تولید که برای عملیاتی شدن تاسیسات هسته‌ای مهم است نیز می‌شود. این بازرسی همچنین شامل منابع اورانیوم در داخل ایران می‌شود تا زمانی که این مواد اکتشاف یا انتقال می‌یابند، مورد بررسی قرار گیرند. بنابراین ما به همه زنجیره تامین نظارت خواهیم داشت که می‌تواند به آمریکا و شرکای بین‌المللی این اطمینان را بدهد که ایران به توافق گسترده‌تر (جامع) پایبند است و فقط زمانی که ایران این گام‌ها را بردارد، آمریکا و جامعه بین‌المللی آماده خواهد بود نوع خاصی از کاهش تحریم‌ها را پیشنهاد کند که می‌دانیم سران و مردم ایران مشتاق آن هستند.
وی افزود: نگرانی‌هایی درباره ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد که کارشناسان در اروپا در حال گفت‌وگو درباره آن هستند و در متن توافق نهایی باید حل و فصل شوند اما بازرسی تمام زنجیره تامین دقیقا به ما این اطمینان را می‌دهد که مسیر مخفی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای وجود نخواهد داشت. ما می‌دانیم تجهیزات خاصی برای راه‌اندازی هر نوع تاسیسات هسته‌ای نیاز است. بنابراین با رفتن به تاسیسات تولید و راستی آزمایی درباره این که این تجهیزات تولید نشده است و اگر تولید شده باشد به کجا می‌رود. اطمینان زیادی بدست خواهیم آورد که تجهیزات تولید شده در این تاسیسات برای مسیر مخفی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست. همین کار را می‌توانیم در تاسیسات استخراج انجام دهیم. ما خواهیم دانست که این مواد به کجا می‌روند و می‌توانیم راستی‌آزمایی کنیم که این مواد برای مسیر ناشناخته برای رسیدن به سلاح هسته‌ای نیست.

آمریکا به بهانه داعش پایگاه‌های جدید در عراق می‌سازد

Image result for ‫آمریکا به بهانه داعش پایگاه‌های جدید در عراق می‌سازد‬‎
وزارت دفاع آمریکا قصد دارد به بهانه نزدیک کردن مستشاران نظامی خود به خطوط جنگ با داعش، پایگاه‌های نظامی جدیدی در عراق ایجاد کند.
به گزارش العالم، استیو وارن سخنگوی پنتاگون گفت پایگاه التقدم در استان الانبار ممکن است جزء نخستین پایگاه‌های جدید آمریکا در عراق باشد و 450 نظامی آمریکایی که اخیراً به دستور اوباما به عراق اعزام شده بودند، در این پایگاه مستقر خواهند شد. ما در حال بررسی ایجاد پایگاه‌های دیگری شبیه به پایگاه التقدم در مناطق دیگر عراق هستیم.
این یگان در پایگاه هوایی جدید التقدم واقع در حدود 40 کیلومتری رمادی مستقر خواهد شد که هدف آن پشتیبانی از هنگ هشتم ارتش عراق و آموزش آن برای بازپس‌گیری رمادی مرکز استان الانبار و بزرگترین شهرهای استان عراق است.
ژنرال دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تصریح کرد که می‌توان همزمان با اقدام ارتش عراق در بازپس‌گیری مناطقی که پیشتر تحت کنترل داعش بود، می‌توان پایگاه‌های نظامی آمریکایی جدید دیگری پس از پایگاه التقدم ایجاد کرد.
وی افزود: ما همواره در حال بررسی مسئله ضرورت ایجاد پایگاه‌های جدید هستیم. می‌توانم یک پایگاه را در محور بغداد- تکریت- کرکوک به سمت موصل، دومین شهر بزرگ عراق و مرکز استان نینوا را تصور کنم.
خبرگزاری رویترز می‌گوید با وجود آنکه 3100 سرباز فعلی، بسیار کم‌تر از 170 هزار سرباز، در اوج حضور ارتش آمریکا در عراق- زمان ریاست جمهوری جرج بوش- است، اما این افزایش نیرو، نخستین نشانه تصمیمات تازه در استراتژی اوباما در عراق است. داعش یک سال پیش موصل را تصرف کرد.شاهزاده سعودی: با اسرائیل هستیم و مخالف ایران

Image result for ‫ولید بن طلال بن عبد العزیز‬‎
شاهزاده عیاش و جنایتکار سعودی گفت ما مخالف شیعه و ایران، و در کنار اسرائیل هستیم.
ولید بن طلال بن عبد العزیز در مصاحبه با شبکه بلومبرگ گفت: عربستان و کشورهای عرب از حمله اسرائیل به ایران جهت از بین بردن برنامه هسته‌ای این کشور حمایت می‌کنند، زیرا ما مخالف ایران و شیعه هستیم.
وی افزود: کشورهای اهل تسنن هر چند این موضوع را اعلام نمی‌کنند، اما آن را تأیید کرده و در دیدارهای محرمانه با مقامات رژیم صهیونیستی حمایت خود را از این اقدام ابراز داشته‌اند.
وی تأکید کرد: اعراب معتقدند که از سوی ایران و نه اسرائیل، تهدید می‌شوند ما و اسرائیل هر دو نسبت به موضوع برنامه هسته‌ای ایران اهتمام داشته و از آن نگرانیم.
میلیاردر سعودی در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه اقتصادی بلومبرگ در مورد اینکه آیا اگر اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای ایران حتی در صورت دستیابی گروه 5+1 به توافق با تهران حمله کند، کشورهای عرب از تل‌آویو حمایت خواهند کرد یا خیر، گفت که فرصتی برای موفقیت‌آمیز بودن این موضوع نمی‌بیند، اما با این وجود فاش کرد، کشورهای عرب فقط در رسانه‌های گروهی به محکوم کردن حمله اسرائیل به ایران خواهند پرداخت، اما در جلسات خصوصی از آن حمایت و پشتیبانی می‌کنند.
وی ادعا کرد: ما از نظر تاریخی، ایران را تهدید بزرگی برای خود می‌دانیم و همواره میان دو امپراطوری فارس و عرب به ویژه مسلمانان اهل تسنن درگیری دایمی وجود داشته است.
وی تأکید کرد: اعراب احساس می‌کنند از سوی ایران و نه اسرائیل مورد تهدید قرار خواهند گرفت. امپراطوری فارس در گذشته بر تمام منطقه حکمرانی می‌کرد و هم اکنون در بحرین و عراق و سوریه و به واسطه حزب‌الله در لبنان و به واسطه حماس در غزه حضور دارد.
گفتنی است ولید بن طلال همان شاهزاده‌ای است که چند هفته پیش اعلام کرد به خلبانان بمباران کننده مردم یمن یکصد خودروی گران‌قیمت هدیه می‌کند.
اخیراً نشریه آمریکایی فارن افرز در گزارشی تصریح کرده بود عربستان سعودی و اسرائیل 50 سال است که روابط مخفیانه دارند.
همزمان با سخنان ولیدبن طلال، موشه یعلون وزیر جنگ رژیم اسرائیل گفت که اعراب و کشورهای عربی خطری برای این رژیم ندارند و از جانب آنها خطری احساس نمی‌شود.
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، موشه یعلون در کنفرانس امنیتی هرتزیلیا در نزدیک تل‌آویو به وضعیت راهبردی این رژیم پرداخت و گفت: «خطر یک حمله عربی امنیت اسرائیل را تهدید نمی‌کند.»
یعلون با بیان اینکه در سایه کاهش خطرات معمول و سنتی علیه اسرائیل تلاش‌ها برای سلب مشروعیت افزایش یافته است، گفت: «خبر خوب این است که خطر یک حمله از سمت کشورهای عربی وجود ندارد.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 خرداد 1394
در اعتراض به حکم اعدام مرسی صورت گرفت

فراخوان اخوان‌المسلمین مصر برای برگزاری انتفاضه مردمی

    ۲۷ / ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫فراخوان اخوان‌المسلمین مصر برای برگزاری انتفاضه مردمی‬‎

جماعت «اخوان‌المسلمین» مصر در واکنش به تأیید حکم اعدام «محمد مرسی» و شماری از رهبران این جماعت، خواستار قیام و انتفاضه مردمی در روز جمعه شد.
به گزارش تسنیم، جماعت اخوان‌المسلمین مصر به حکم دادگاه فرمایشی نظامیان این کشور که حکم اعدام مرسی و پنج تن از رهبران این جماعت را روز چهارشنبه تأیید کرد، به شدت اعتراض کرد و از مردم این کشور خواست فردا جمعه به خیابان‌ها بریزند و این حکم فرمایشی را محکوم کنند. طی دیروز نیز از شهر قاهره و استان «الشرقیه» گزارش شد، هزاران نفر به خیابان‌ها آمدند و با سردادن شعارهایی علیه نظامیان، خواستار آزادی محمد مرسی و رهبران اخوان‌المسلمین شدند. رژیم دست‌نشانده مصر چهارشنبه حکم اعدام مرسی در پرونده معروف به «فرار از زندان» را تأیید کرد. مرسی در پرونده موسوم به «جاسوسی» نیز به اعدام محکوم شده است. در مقابل، حسنی مبارک، فرعون مصر از تمام اتهامات تبرئه شده است!


 غافلگیری تکفیری‌ها این بار در حومه درعا ارتش سوریه 100 تروریست را به هلاکت رساند

Image result for ‫غافلگیری تکفیری‌ها این بار در حومه درعا ارتش سوریه 100 تروریست را به هلاکت رساند‬‎

مدت زمان زیادی از شکست بزرگ تکفیری‌ها در «تل‌ابیض» نگذشته که خبر می‌رسد ارتش سوریه موفق شد ضمن غافلگیر کردن تکفیری‌ها در حومه درعا، 100 تکفیری را به هلاکت برساند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، یک روز پس از تصرف کامل شهر استراتژیک «تل‌ابیض» در شمال شرقی سوریه به دست نیروهای مردمی کرد و عملیات موفقیت‌آمیز ارتش سوریه در اطراف فرودگاه نظامی «الثعله» که موجب به هلاکت رسیدن صدها تروریست داعشی و جبهه النصره شد، نیروهای ارتش دیروز طی یک عملیات بی‌سابقه در حومه «درعا» موفق شدند  100 تروریست دیگر را به هلاکت برسانند.
این گروه که غالباً عضو تروریست‌های النصره هستند، چند ماه پیش در این منطقه مستقر شده و جنایات زیادی را بر علیه ساکنان آن انجام داده و آثار تاریخی و باستانی موجود در آن را تخریب کرده بودند.
هلاکت جاسم ابراهیم
در حومه دمشق نیز ارتش سوریه عملیات «بی‌سابقه‌ای» را انجام داد که منجر به کشته شدن «جاسم ابراهیم» از خطرناک‌ترین تروریست‌های تحت تعقیب در حومه پایتخت و فرمانده تیپ «العز» شد. وی با گروه تروریستی داعش بیعت کرده بود.
روزنامه الاخبار چاپ لبنان نیز طی گزارشی اعلام کرد که شاخه‌های وابسته به داعش در قلمون قبل از رویارویی با حزب‌الله یا ارتش سوریه مشغول تسویه حساب‌های داخلی هستند و همدیگر را ذبح می‌کنند. روز سه‌شنبه داعش یک عنصر جدا شده خود را که گفته می‌شود امیر داعش در قلمون است به همراه دو نفر دیگر اعدام کرد و گروهک «جیش‌الاسلام» نیز «خالد الدیری» سرکرده «جیش الوفاء» را به صلیب کشید.منطقه قلمون و ارتفاعات عرسال در شرق لبنان و در مرز با سوریه، از یک ماه گذشته شاهد تشدید درگیری‌ها میان نیروهای مقاومت و ارتش سوریه با تروریست‌های جبهه النصره و داعش است.
طی هفته‌های گذشته، مساحتی بیش از 150 کیلومتر مربع از مساحتی در حدود 200 کیلومتر مربعی که تحت اشغال جبههًْ‌النصره بود، به دست نیروهای حزب‌الله آزاد شده است.
واکنش سازمان ملل
«استفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل به سوریه حمله افراد مسلح به غیر نظامیان در شهر حلب واقع در شمال سوریه را «بسیار خطرناک» برشمرد و گفت: «ملت سوریه باید در برابر این حملات مورد حمایت قرار بگیرد.»
وی افزود: «باید قانون بین‌المللی بشردوستانه در تمام شرایط و بدون هیچ تبعیضی به اجرا گذاشته شود.»
بنابر اعلام دیده‌بان حقوق بشر سوریه در اثر حمله موشکی روز سه‌شنبه افراد مسلح به مناطق مسکونی در نقاط مختلف حلب 34 نفر از جمله 12 کودک جان باخته و 190 نفر دیگر مجروح شدند. این حملات همزمان با شکست داعش در تل‌ابیض صورت گرفت!
وزارت خارجه سوریه نیز با ارسال دو نامه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد که شهر حلب مجدداً آماج جنایات شنیع قرار گرفته و گروه‌های تروریستی و مسلح به صورت «کورکورانه» بیش از صد راکت به سمت ساکنان حلب شلیک کرده و دست به کشتار دسته جمعی زدند که ماحصل آن کشته و زخمی شدن ده‌ها غیر نظامی بود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از پایگاه خبری «العهد»، وزارت خارجه سوریه در این نامه‌ها از رئیس دوره ای شورای امنیت و بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل خواست تا کشتارهای جدید در حلب را محکوم کنند و تدابیر ریشه‌ای و بازدارنده ای را علیه گروه‌های تروریستی و کشورهای حامی و ناظر بر آن اتخاذ کنند.اعتراض‌های گسترده جهانی علیه محکومیت شیخ علی سلمان

Image result for ‫اعتراض‌های گسترده جهانی علیه محکومیت شیخ علی سلمان‬‎

صدور 4 سال زندان برای دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، اعتراض‌های داخلی بحرین و واکنش‌های انتقادی بین‌المللی را موجب شده است.

به گزارش فارس، در پی صدور حکم حبس چهارساله شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت «الوفاق» بحرین، آحاد مختلف ملت این کشور در همه مناطق دست به تظاهرات اعتراض‌آمیز زده و آزادی فوری این فعال سیاسی را خواستار شدند.
مأموران آل خلیفه تظاهرات روز سه‌شنبه مردمی را با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای و گازهای اشک‌آور به خشونت کشانده و با تعقیب معترضان با خودروهای زرهی، تظاهرات را متفرق کردند.
مأموران بحرینی همچنین تظاهرات مردم خشمگین شهرک «البلاد القدیم» زادگاه شیخ سلمان و چند منطقه دیگر واقع در غرب منامه را با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای و گازهای اشک‌آور سرکوب کردند.
علمای دینی بحرین اما با صدور بیانیه‌ای اقدام دادگاه بحرین در صدور این حکم را محکوم و تاکید کردند که این حکم فاقد وجاهت قانونی بوده و کاملا با منافع کشور در تضاد است. این حکم نه‌تنها هیچ کمکی به حل بحران سیاسی نمی‌کند بلکه شدت و مدت آن را افزایش خواهد داد.
«کریستوف شتریسر» کمیساریای حقوق بشر دولت آلمان هم با ابراز نگرانی از حکم صادره برای شیخ سلمان، بر لزوم «احترام به آزادی بیان و تکثرگرایی سیاسی در بحرین»، تاکید کرد و گفت که این حکم به مثابه ضربه دردناکی برای گفت‌وگوی ملی ضروری در این کشور است.
سازمان عدالت و حقوق بشر کانادا نیز حکم صادره برای شیخ سلمان را به شدت محکوم کرده و با ابراز نگرانی از رویه دستگاه قضایی بحرین در عدم توجه به توصیه‌های کمیته‌های سازمان ملل از جمله شورای حقوق بشر این سازمان، آزادی شیخ سلمان و سایر بازداشت شدگان سیاسی بحرین را خواستار شد.
سازمان عفو بین‌الملل نیز این حکم را نشانگر نادیده گرفتن دایمی حق آزادی بیان از سوی مقامات بحرینی دانسته و لغو فوری آن را خواستار شد.
ائتلاف 14 فوریه هم حکم صادره علیه دبیرکل جمعیت الوفاق را «سیاسی و ظالمانه» خواند و تاکید کرد که این حکم «حتی ارزش جوهری که با آن نگاشته شده را ندارد و قاضی دادگاه تنها نقش قرائت این حکم در دادگاه را داشت.»
«حسین پرویز» فعال سیاسی بحرین از انتقال شیخ سلمان به ساختمان شماره هفت زندان مرکزی «جو» و پیوستن وی به بند رهبران سیاسی مخالف این کشور خبر داد و به نقل از منابع آگاه و بازداشت سیاسی در زندان جو یادآور شد که شیخ سلمان در لحظه ورود به بند رهبران مخالف دولت آرام بوده و روحیه‌اش عالی بود. دبیرکل جمعیت الوفاق وقتی یکی از ملاقات‌کنندگان را در زندان می‌بیند از او می‌خواهد سلام و درودش را به ملت بحرین ابلاغ کند. طبق گزارش‌های منتشر شده سلمان همچنین از ملت بحرین خواسته به اعتراض‌های مسالمت‌آمیز خود ادامه دهند.
حزب‌الله لبنان اما با صدور بیانیه‌ای این حکم را محکوم کرده آن را «سیاسی» و «براساس اتهامات به دور از حقیقت» خواند.
در این بیانیه آمده است که «این حکم، دور شدن رژیم آل خلیفه از ملت و آرمان‌ها و مطالبات و همچنین ظالمانه بودن احکام و دستگاه‌ قضایی این کشور را نشان می‌دهد.» حزب‌الله لبنان همچنین تاکید کرد که این حکم ارتباطی به دستگاه قضایی و قانون و عدالت ندارد بلکه حکمی «کینه‌توزانه و انتقام‌جویانه» است.
جمعیت الوفاق نیز در بیانیه‌ای حکم صادره علیه «شیخ علی سلمان» را «غیرقانونی» توصیف کرد و افزود: طبق اعلام وکلا و طبق گفته مؤسسات و سازمان‌های بین‌المللی از جمله کمیساریای عالی حقوق بشر و سازمان‌های حقوق بشر و عفو بین‌الملل این حکم باطل بوده و هیچ وجهه قانونی ندارد.
وزارت خارجه انگلیس نیز با صدور بیانیه‌ای از حکم زندان دادگاه بحرین علیه شیخ علی سلمان ابراز نگرانی کرد.
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز اعلام کرد از دولت بحرین انتظار می‌رود با کسانی که خواسته‌هایی مسالمت‌جویانه دارند با عدالت رفتار شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 خرداد 1394
پسر پادشاه عربستان دزد از آب درآمد

Image result for ‫پسر پادشاه عربستان دزد از آب درآمد‬‎
«مسعودبن سیف النصر»، شاهزاده سعودی، محمدبن سلمان پسر پادشاه و وزیر دفاع آل سعود را به دزدی متهم کرد.  این شاهزاده سعودی در صفحه اجتماعی خود نوشت: «میلیاردها دلار برای توسعه منطقه «وادی حنیفه» به پسر پادشاه داده شده است در حالی که هزینه این پروژه با 600 میلیون دلار به پایان رسیده است. بقیه این پول‌ها به کجا رفته است؟رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا


شرم بر ما

Image result for ‫رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا شرم بر ما‬‎
رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از «سرقت تاریخی اینترنتی اطلاعات میلیون‌ها شهروند» این کشور انتقاد کرد و گفت: «شرم بر ما باد که نتوانستیم اطلاعاتمان را حفظ کنیم.» هفته گذشته اطلاعات 14 میلیون آمریکایی و نیز اطلاعات شخصی 4 میلیون کارمند دولتی این کشور از سوی هکرهای منتسب به چین سرقت شد.


سلیمان دمیرل درگذشت

Image result for ‫سلیمان دمیرل درگذشت‬‎

«سلیمان دمیرل»، نهمین رئیس جمهور ترکیه، در سن 90 سالگی درگذشت.
سلیمان دمیرل که طی سال‌های 1993 تا 2000 رئیس جمهور و هفت بار نخست وزیر ترکیه بود، صبح دیروز در بیمارستان و حین عمل جراحی جان سپرد.
زندگی سیاسی دمیرل 90 ساله، بیش از نیم قرن ادامه داشت. این مدت بر سر قدرت ماندن، از او یک سیاستمدار  فرصت‌طلب ساخت؛ به طوری که او یک زمان خود را ترقی‌خواه متمایل به اروپا جا می‌زد، زمانی با دولت خوشنام اسلامگرای «نجم‌الدین اربکان» همکاری می‌کرد و زمانی هم با توطئه کودتای نظامیان علیه اربکان همراه می‌شد.
«سلیمان گوندوغو دمیرل» نوامبر سال 1924 در جنوب غربی ترکیه دیده به جهان گشود. او پس از اخذ مدرک مهندسی عمران، بر ساخت سدهای بسیاری نظارت کرد و بعدها لقب «سلطان سدها» گرفت.
دمیرل سال‌ها نمایندگی یک شرکت آمریکایی مهندسی و ماشین‌آلات موسوم به «موریسون کنودسن» را بر عهده داشت و به همین خاطر، چپ‌گراهای ترکیه او را «موریسون دمیرل» لقب داده بودند.
پس از کودتای سال 1960، نظامیان ترکیه متوجه جاه‌طلبی‌های سیاسی دمیرل شدند و به همین خاطر، او را در سال 1965 نخست‌وزیر کردند تا بتوانند بر دولت کنترل کنند. در این زمان دمیرل 40 سال سن داشت.
دمیرل که می‌ترسید سرنوشت «عدنان مندردس» نخست وزیری که توسط نظامیان سرنگون و به دار آویخته شد، را پیدا کند، به همکاری با نظامیان روی آورد. با این حال، خشونت و ترور و آدم‌ربایی در کشور باعث شد در مارس 1971 (فروردین 1350) او استعفا دهد. پس از این نیز سه بار نخست‌وزیر شد. کل این دوران ترکیه با بحران اقتصادی روبرو بود.
در سال 1993 که «توگورت اوزال» رئیس‌جمهور وقت ترکیه در پی حمله قلبی درگذشت، دمیرل به جای او به عنوان نهمین رئیس‌جمهور ترکیه برگزیده شد و این ریاست جمهوری دمیرل تا سال 2000 ادامه داشت.
دمیرل و «نظمیه» (همسرش که در سال 2013 درگذشت) هیچ فرزندی نداشتند. سخنرانی‌های پرشور و حافظه قوی، دو ویژگی سلیمان دمیرل بود و همین دو ویژگی، در به قدرت رسیدن وی نقش پررنگی داشته‌اند.


رئیس اتحادیه آفریقا:

دادگاه بین‌المللی کیفری جایی در آفریقا ندارد

Image result for ‫رئیس اتحادیه آفریقا‬‎

رئیس جمهور زیمبابوه که ریاست اتحادیه آفریقا را نیز برعهده دارد به دلیل آنکه رئیس‌جمهور سودان مجبور شد برای فرار از حکم بازداشتش نشست رهبران قاره آفریقا در ژوهانسبورگ را ترک کند، از دادگاه کیفری بین‌‌المللی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عمرالبشیر، رئیس‌جمهور سودان روز دوشنبه از آفریقای جنوبی با هواپیمایش به خارطوم بازگشت چرا که دادگاهی در «پرتوریا» حکم بازداشت وی را بنا به درخواست دادگاه کیفری بین‌المللی صادر کرده بود. عمرالبشیر به خاطر آنچه «جنایات جنگی در منطقه دارفور سودان» عنوان شده، از سوی دادگاه بین‌المللی کیفری تحت تعقیب است.
رابرت موگابه، رئیس‌جمهور زیمبابوه و رئیس اتحادیه آفریقا پس از پایان نشست این اتحادیه در ژوهانسبورگ گفت:‌«در آفریقا از دادگاه بین‌المللی کیفری استقبال نمی‌شود. ما به هیچ‌وجه این دادگاه را در این منطقه نمی‌خواهیم، در حال حاضر ایده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه از عضویت دادگاه بین‌المللی کیفری خارج شویم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 خرداد 1394
موشک‌های بنجل فرانسه در لبنان
   ۲۷ / ۳ ۰ / ۱۳۹۴

Image result for ‫موشک‌های بی ارزش فرانسه در لبنان‬‎
روزنامه لبنانی السفیر اعلام کرد، دولت فرانسه به منظور اجرای وعده‌های خود و ارائه کمک‌های نظامی، 47 موشک قدیمی و از رده خارج شده را به ارتش لبنان تحویل داده است!دولت فرانسه بابت این موشک‌ها 600 میلیون دلار از آل سعود گرفته و سروصدای تبلیغاتی زیادی نیز برای ارسال این موشک‌ها انجام داده بود!

جهان، نظاره‌گر جنایات داعش در لیبی

Image result for ‫جهان، نظاره‌گر جنایات داعش در لیبی‬‎
«عبدالله الثنی» نخست‌وزیر لیبی تاکید کرد، جهان در مقابل گسترش گروه تروریستی داعش در لیبی واکنش نشان نمی‌دهد و تنها نظاره‌گر صحنه است.
وی هشدار داد: اگر جامعه جهانی کاری برای تجهیز ارتش لیبی به سلاح نکند داعشی‌ها به زودی پالایشگاه‌های نفت این کشور را هم تصرف خواهند کرد.

کاهش سن رای در ژاپن

Image result for ‫کاهش سن رای در ژاپن‬‎
پارلمان ژاپن سن رای را از 20 سال به 18 سال کاهش داد. روزنامه وال‌استریت ژورنال نوشت: «با این تصمیم 2 میلیون و 400 هزار نفر به واجدان شرایط رای دادن در این کشور افزوده شده و شمار واجدان رای به 104 میلیون نفر رسید.»

باز هم میانمار

Image result for ‫میانمار کشتار مسلمانان‬‎
عفو بین‌الملل فاش کرد، دولت میانمار با به‌کارگیری تهدید، آزار و زندانی کردن چهره‌های رسانه‌ای با هدف مرعوب ساختن آنها در آستانه برگزاری انتخابات سراسری است که قرار است اواخر امسال برگزار شود.
عفو بین‌الملل در گزارش 22 صفحه‌ای خود اعلام کرده است که دست‌کم 10 تن از کارمندان رسانه‌ای طی 12 ماه اخیر به زندان افتاده‌اند.

تهدید از نوع ارتجاع عرب

Image result for ‫تهدید ارتجاع عرب‬‎
منابع خبری در حوزه خلیج فارس اعلام کردند کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تهدید کرده‌اند در صورت عدم اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت (علیه یمن) عضویت‌شان را در سازمان ملل لغو خواهند کرد!
قطعنامه 2216 شامل تحریم‌هایی علیه برخی چهره‌ها و بلوکه کردن حساب‌ها و ممنوعیت سفر به خارج از کشور علیه رهبر جنبش انصارالله، پسر علی عبدالله صالح فرمانده سابق گارد ریاست‌ جمهوری یمن و برخی دیگر از چهره‌های انقلابی یمن است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 خرداد 1394


شریان حیاتی داعش در مرز ترکیه قطع شد

       ۲۶  / ۳ ۰/ ۱۳۹۴

Image result for ‫شریان داعش در مرز ترکیه قطع شد‬‎Image result for ‫شهر تل ابیض‬‎

شبکه خبری الجزیره اعلام کرد، شهر «تل ابیض» که شریان حیاتی داعش محسوب می‌شد، به طور کامل به دست نیروهای مردمی کُرد سوریه افتاد.
به نقل از الجزیره، به دنبال یورش نیروهای موسوم به دفاع مردمی کرد به شهر استراتژیک تل‌ابیض و عقب‌نشینی تروریست‌های داعش از پایگاه‌های خود به سمت شهر «الرقه» نیروهای کرد در آخرین ساعات روز دوشنبه کنترل کامل این شهر مهم را در دست گرفتند.
«شهر تل ابیض» در شمال شرقی سوریه یکی از مسیرهای اصلی ارسال تدارکات از ترکیه برای تروریست‌های داعش است و با کنترل این شهر توسط نیروهای مردمی، این خط مراسلاتی استراتژیک به طور کامل قطع شد.
تروریست‌های داعش این شهر را که در مرز مشترک سوریه و ترکیه واقع شده به عنوان مرکز خود قلمداد می‌کردند و بیش از یک سال بود که آن را تصرف کرده بودند. تل ابیض، مرکز استان رقه است. داعش استان رقه را پایتخت خلافت خود می‌داند.
نیروهای داعش از این شهر به عنوان گذرگاهی برای ورود به استان رقه که مرکز این گروه است استفاده می‌کردند.
تصرف شهر «تل ابیض» از سوی نیروهای مردمی می‌تواند به آنها در مرتبط کردن مناطق تحت کنترل در طول مرز ترکیه از عراق در شرق تا کوبانی در غرب کمک کند.
در طول درگیری‌های نیروهای کرد مردمی با تروریست‌های داعش، هزاران غیرنظامی برای فرار از درگیری‌ها به سمت مرزهای ترکیه رفتند که تروریست‌های داعش با کمک نظامیان ترکیه آنها را وادار به بازگشت به مناطق جنگی کردند. تصاویر دلخراشی که طی روزهای گذشته از فرار آوارگان سوریه به سمت ترکیه منتشر ‌شد، حاصل این درگیری‌ها بود. نیروهای کرد سوریه همچنین دامنه کنترل خود را بر بیشتر مرزهای این کشور با ترکیه گسترش داده‌اند و با سقوط تل‌ابیض هدف بعدی آنها آزادسازی گذرگاه «جرابلس» در شمال استان حلب و قطع کامل دسترسی داعش به مرز ترکیه خواهد بود.
منابع خبری اعلام کردند، دست کم 40 نفر از اعضای داعش در حال فرار از جنوب تل ابیض به هلاکت رسیدند و ده‌ها تن از آنان به محاصره نیروهای مردمی درآمدند که با عبور از مرز، خود را تسلیم ارتش ترکیه کردند.
پیشروی‌های جدید ارتش سوریه
ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان اما در راستای عملیات مشترک خود برای آزادسازی ارتفاعات «قلمون» سوریه کنترل ارتفاعات غربی این منطقه را نیز در دست گرفتند.
نیروهای مقاومت و ارتش سوریه بلندی‌های «راس الکوش» و «قرنه راس الصعب» در ارتفاعات «جراجیر» در قلمون را تحت کنترل خود درآوردند.
منابع خبری همزمان با این عملیات مشترک از کشته شدن امیر داعش در قلمون خبر دادند و نوشتند «ابوبلقیس البغدادی» در شرق عرسال کشته شده است. پیش از این اعلام شده بود ارتش و نیروهای حزب‌الله 85 درصد منطقه استراتژیک قلمون را آزاد کرده‌اند.
در حومه دمشق، حمص و حماه نیز نیروهای ارتش موفق شدند شماری از تروریست‌ها را به هلاکت برسانند و جنگ‌افزارهای آنان را منهدم کنند.
هلاکت 275 تروریست در الثعله
در عملیات روز دوشنبه، نیروهای ارتش در اطراف فرودگاه نظامی «الثعله» در حومه «سویدا» 275 تروریست مسلح را کشتند که اغلب وابسته به جبهه النصره بودند.
در مرحله اول عملیات یگان‌های ارتش سوریه بیش از 100 تروریست به هلاکت رسیده و ده‌ها تن مجروح شدند و در مرحله بعد بر اثر حملات توپخانه‌ای ارتش بیش از 150 تروریست در اطراف فرودگاه به هلاکت رسیدند.
حملات موفقیت‌آمیز ارتش سوریه و کشته و زخمی شدن صدها تروریست مسلح موجب شده که سرکرده گروه تروریستی «ارتش یرموک» توقف نبرد الثعله را اعلام کند.
انتقام تکفیری‌ها از مردم
تکفیری‌ها که روزهای سختی را می‌گذرانند نیز بیکار ننشستند و با حمله به مناطق مسکونی، از مردم سوریه انتقام گرفتند.
حملات خمپاره‌ای گروه‌های مسلح تروریستی به مناطق مسکونی شهر حلب در شمال سوریه تا روز گذشته بیش از 120 کشته و زخمی بر جای گذاشته است.
تروریست‌ها بیش از 100 موشک و گلوله خمپاره نیز به غرب حلب شلیک کردند که طی آن 23 نفر کشته و بیش از 100 نفر مجروح شدند.
حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها به شهر حلب همچنان ادامه دارد و آمار مجروحین و شهدا در حال افزایش است.
تحلیلگران معتقدند تروریست‌ها برای جبران شکست‌های خود در جبهه‌های مختلف به ویژه از دست دادن شهر استراتژیک «تل ابیض» دست به کشتار مردم بی‌گناه سوریه می‌زنند.
آمریکا چشمانش را
 بسته است
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نیز در یادداشتی ضمن انتقاد از «حمایت‌های کشورهای عربی از گروه تروریستی النصره»، درباره بی‌توجهی آمریکا به این موضوع هشدار داد.
در این یادداشت جبهه النصره و داعش شبیه به هم دانسته شده‌اند که تفاوتی با همدیگر ندارند اما آمریکا و متحدان عربش سعی می‌کنند آنها را از هم جدا کنند!
ایندیپندنت ضمن تاکید بر تلاش عربستان، ترکیه و قطر برای «میانه‌رو» جلوه دادن جبهه النصره از بی‌توجهی واشنگتن به حمایت‌های این کشورها از تروریست‌ها انتقاد کرد و نوشت آمریکا چشمانش را بر روی حمایت‌های عربی از النصره بسته است.


 افسر سابق پنتاگون: عراق را نابود کردیم

Image result for ‫افسر سابق پنتاگون: عراق را نابود کردیم‬‎Image result for ‫افسر سابق پنتاگون: عراق را نابود کردیم‬‎

یک افسر سابق آمریکایی با نگارش کتابی، اعتراف کرد که این کشور با اشغالگری خود، عراق را نابود کرده است.
 «مایکل اوبرایان» با نگارش کتابی تحت عنوان «شکست آمریکا در عراق»، سیاست‌های تجاوزکارانه ایالات متحده را به چالش کشید.
این افسر بازنشسته آمریکایی تاکید کرد؛ «ایالات متحده با اشغال عراق در سال 2003 و ادامه دادن به دخالت‌های خود، این کشور را نابود کرد.»
اوبرایان که طی سال‌های 2006 و 2007 به عنوان افسر پیاده‌نظام ارتش آمریکا در عراق حضور داشته، در گفت‌وگو با شبکه «راشا تودی»  تصریح کرد: «ائتلافی متشکل از نیروی نظامی چند کشور، موفقیتی در عراق نداشته‌اند... آمریکا که وضعیت کنونی در عراق را به وجود آورده است، باید راهکاری برای حل مشکلات پیدا کند.»
اوبرایان در واکنش به اعزام مشاوران نظامی توسط دولت «باراک اوباما» به عراق که اخیرا صورت گرفت نیز گفت: «اعزام مشاوران نظامی آمریکایی به الانبار، یک کار مسخره و مضحک است، چرا که هیچ تاثیری در متوقف کردن تروریست‌های داعش نخواهد داشت.»
به اعتقاد این افسر سابق آمریکایی، واشنگتن باید 200 تا 300 هزار نیرو به عراق اعزام و داعش را نابود کند.
البته این ایده را نویسنده و افسر سابق آمریکایی در حالی مطرح می‌کند که به گفته خودش، مداخله آمریکا منشأ همه گرفتاری‌های کنونی در عراق است. البته شاید منظور اوبرایان این باشد که در شرایط نابهنجار کنونی، راه دیگری باقی نمانده است.
در حال حاضر «ائتلاف بین‌المللی ضد داعش» تحت رهبری آمریکا فعالیت می‌کند. اما از آنجا که واشنگتن عملا مایل نیست داعش نابود شود و می‌خواهد مثل استخوان در گلو، در جهان اسلام بماند، در حملات هوایی خود، مواضع این گروه تروریستی را هدف قرار نمی‌دهد و در مقابل، هرچند وقت یکبار، مواضع نیروهای دولتی و داوطلب عراق را بمباران می‌کند. در این بین ممکن است برای فریب افکار عمومی، گلوله‌ای نیز به سمت تکفیری‌ها شلیک کند.
در ارتباط با این کم‌تحرکی ائتلاف در اصطلاح ضد داعش، «ابراهیم جعفری»  وزیر خارجه عراق نیز اعلام کرد که نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا باید در برابر داعش جدی‌تر باشند.
هلاکت 152 تروریست
به گزارش ایسنا، وزارت دفاع عراق اعلام کرد، 30 عامل انتحاری داعش که قصد حمله به بغداد را داشتند، در حمله جنگنده‌های عراقی به هلاکت رسیدند.
از شهر «موصل» مرکز استان «نینوا» نیز گزارش رسیده که پزشکی قانونی این شهر جسد 122 تروریست داعش را تحویل گرفته است.
این تروریست‌ها در حملات جنگنده‌های عراقی به بیجی و «شرقاط» واقع در جنوب موصل کشته شده‌اند. ده‌ها تروریست نیز در این حملات زخمی شدند.
در همین حال، فالح الخزعلی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق خبر داد که عملیات آزادسازی شهر «فلوجه» در استان «الانبار» از چنگ داعش به زودی آغاز می‌شود.
خبر دیگر اینکه، «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق، اعلام کرد «هر ماه 40 عامل انتحاری وابسته به داعش، وارد خاک عراق می‌شوند.» وی گفت: «در حال حاضر در عراق، شمار خارجی‌های عضو داعش از شمار عراقی‌های عضو این گروه تروریستی بیشتر است.»
توقف عملیات الانبار
خبر دیگر اینکه مقامات عراقی اعلام کردند، عملیات آزادسازی شهر «رمادی» مرکز استان الانبار و سایر شهرهای این استان متوقف شده است. مسئولان علت توقف عملیات را «فرصت دادن به غیرنظامیان برای خروج از این شهر و سایر شهرهای اشغالی الانبار» اعلام کرده‌اند تا از این طریق، تعداد تلفات احتمالی افراد غیرنظامی به حداقل برسد.
در این میان، تروریست‌های داعش در اقدامی ناجوانمردانه، مناطق مسکونی را محاصره کردند و از مردم به عنوان سپر انسانی مقابل نیروهای عراقی استفاده می‌کنند. همین مسئله روند عملیات را سخت‌تر کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 خرداد 1394

رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند

درخواست رسمی آل سعود از اسرائیل برای تاسیس سفارت در تل‌آویو

      ۲۶  / ۳ ۰/ ۱۳۹۴

Image result for ‫درخواست آل سعود از اسرائیل برای تاسیس سفارت در تل‌آویو‬‎

پس از علنی شدن دیدارهای مخفیانه مقام‌های ریاض و تل‌آویو، رسانه‌های رژیم صهیونیستی این بار از درخواست ‌رسمی عربستان برای تاسیس سفارت در تل‌آویو خبر می‌دهند.
«گذشت زمان به تدریج نقاب‌ها را از چهره‌ها برمی‌دارد.» مدتی است خبرهایی منتشر می‌شود که در نهایت به یک نقطه مشترک ختم می‌شوند: «روابط بین صهیونیست‌ها و سعودی‌ها از حالت محرمانه خارج شده است.» از اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی این رابطه حالت علنی به خود گرفته و حتی اکنون این رابطه می‌رود تا حالت «رسمی» هم به خود بگیرد. آل سعود در دهه‌های اخیر روابط پنهانی و تنگاتنگی با رژیم صهیونیستی داشته است. سال 2014 تحلیلگر روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست با بیان اینکه «سعودی‌ها زمزمه‌های دوستانه در قبال اسرائیل را آغاز کرده‌اند»، نوشت: «دیگر آغاز روابط دیپلماتیک میان ریاض و تل‌آویو دور از واقعیت نیست.» در همین سال روزنامه صهیونیستی «یسرائیل هایوم» نزدیک به «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد، «تامیر باردو»، رئیس موساد به عربستان سفر و با همتای سعودی خود دیدار کرد. این روزنامه حتی احتمال داد که عربستان به زودی به اسرائیل نفت بفروشد.
در تازه‌ترین این خبرها پایگاه خبری «معاریو اسرائیلی» نوشت: «پس از آنکه در شبکه‌های اجتماعی در اینترنت مطرح شد که «ایران دشمن مشترک اسرائیل و عربستان سعودی است»، عربستان در مسیر عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام برمی‌دارد.»  این پایگاه خبری افزود: «آنچه منجر به تلاش برای برقراری روابط دیپلماتیک بین ریاض و تل‌آویو شده این است که اخیرا در عربستان سعودی درخواست‌هایی برای تاسیس سفارت در تل‌آویو مطرح شده است.»
در همین راستا، پایگاه خبری «العهد» گزارش داد: «دحام العنزی» از روزنامه‌نگارهای  مطرح سعودی تمایل خود را به عنوان تصدی سفارت عربستان که در «تل‌آویو» تاسیس خواهد شد، اعلام کرده است! این روزنامه‌نگار در صفحه کاربری خود در «توییتر» نوشت: «من علاقمند به تاسیس سفارت سعودی در تل‌آویو هستم. مایل هستم «انور عشقی» نخستین سفیر در اسرائیل شود و این سمت پس از او به من محول شود.» طبق این گزارش،  «انور عشقی»، ژنرال بازنشسته سعودی، اخیرا با «دوری گلد» مدیر جدید دفتر وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرده است. به نوشته روزنامه «بلومبرگ»، دیدار این افسر سابق اطلاعاتی سعودی با مقام ارشد اسرائیل، ادامه پنج دیدار سری پیشین بین دو طرف از ابتدای سال 2014 تاکنون بود. به نظر می‌رسد عربستان که روزی مدعی دفاع از ملت فلسطین بود اکنون بیش از هر زمانی به سمت عادی‌سازی روابط با اشغالگران صهیونیست گرایش پیدا کرده است.


اشپیگل فاش کرد


 رشوه قزاقستان به رهبران اروپا برای کسب پرستیژ! 

Image result for ‫رشوه قزاقستان به رهبران اروپا‬‎

هفته‌نامه اشپیگل آلمان فاش کرد رئیس‌جمهور قزاقستان برای کسب پرستیژ به رهبران اروپا رشوه داده است.
هفته‌نامه آلمانی اشپیگل  طی گزارشی نوشت: «عالیترین مقام‌های سیاسی سابق آلمان و اروپا جهت «لابیگری و مشاوره» برای نورسلطان نظربایف، رهبر قزاقستان حقوق کلانی دریافت کرده‌اند. این سران اروپائی عضو «باشگاه دوستداران قزاقستان» بودند که وظیفه داشته است «پرستیژ» قزاقستان را در اروپا و جهان بهتر کنند و به رهبر قزاقستان «مشاوره» دهند.
 به گزارش ایسنا، در میان نام‌های افشا شده «گرهارد شرودر»، صدراعظم پیشین آلمان، «هورست کوهلر»، رئیس‌جمهور سابق آلمان، «اوتو شیلی»،  وزیرکشور سابق آلمان، «پیتر گاو وایلر»، یکی از سران «اتحادیه سوسیال مسیحی آلمان»، «آلفرد گوزن-بائور»، رئیس‌جمهور پیشین اتریش و گرداننده باشگاه دوستداران قزاقستان، «الکساندر کوازنیفسکی»، رئیس‌جمهور سابق لهستان، «مارسلینو اوری»، وزیر خارجه پیشین اسپانیا، «ماکس پتر راتسل»، رئیس قبلی پلیس بین‌الملل (اینترپل) و «رومانو پرودی»، نخست‌وزیر سابق ایتالیا را می‌توان مشاهده کرد.
به نوشته اشپیگل، سران سابق اروپائی سالانه برای «خدمات ویژه»! خود حقوقی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار یورو دریافت کرده‌اند.
 به گزارش اشپیگل این ماجرا سه سال پیش و از  زمانی آغاز شده است که پلیس جنائی وین دفتر وکالت «گابریل لانسکی» حقوقدان مشهور اتریشی را تحت نظارت داشته است.
«لانسکی» در سال ۲۰۰۹ نامه‌ای به نورسلطان نظربایف، رئیس جمهور قزاقستان نوشته و ایده تاسیس «باشگاه دوستداران قزاقستان» با عضویت رهبران سابق کشورهای اروپایی را پیشنهاد کرد.
 رهبران اروپائی که به قول اشپیگل «نمی‌دانستند چگونه نام قزاقستان نوشته می‌شود» و فقط با گرفتن ۴۰۰ هزار یورو حاضر شدند در اواسط سال ۲۰۱۰ مشاوره و لابیگری برای قزاقستان را آغاز کنند.
هفته‌نامه اشپیگل در ابتدای گزارش ۱۰ صفحه‌ای خود در توصیف «نورسلطان نظربایف» می‌نویسد: «وی فرزند چوپانی بوده است که اکنون میلیاردر شده و حدود یک ربع قرن در قزاقستان حاکم است.»
اشپیگل انتقاد می‌کند که سیاستمداران عالیرتبه و مشهور آلمان «در هر زمان آماده انجام هرکاری برای پول» هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 خرداد 1394

 یک نشست و این همه کارشکنی عربستان

    ۲۶  / ۳ ۰/ ۱۳۹۴

Image result for ‫انصارالله‬‎

نشست ژنو در مورد بحران یمن در حالی امروز به پایان می‌رسد که عربستان کارشکنی‌های زیادی در مسیر شرکت انصارالله در این نشست انجام داد.
پس از  کارشکنی‌های عربستان و اعمال فشار بر برخی کشورها برای ممانعت از بلند شدن هواپیمای حامل گروه‌های سیاسی اصلی یمن برای شرکت در مذاکرات ژنو، بالاخره دیروز هواپیمای هیئت انصارالله و حزب کنگره سراسری مردمی یمن با میانجیگری عمان و با تاخیر یک روزه از جیبوتی پرواز کرد و وارد ژنو شد. این نشست سه روزه از روز دوشنبه شروع شده و براساس اعلام سازمان ملل امروز به پایان می‌رسد. «محمد عبدالسلام»، سخنگوی هیئت مذاکره‌کننده انصارالله به ژنو با بیان اینکه «درخواست برای عقب‌نشینی از شهرهای یمن غیرمنطقی است»، عنوان داشت «کسی وجود ندارد که امنیت را بدون ارتش و کمیته‌های مردمی در شهرها حفظ کند.» این پاسخ انصارالله در پی سخنان دبیرکل سازمان ملل مطرح شد که خواهان توقف «هرچه سریع‌تر» درگیری‌ها و عقب‌نشینی افراد مسلح از شهرهای یمن شده بود. درخواستی که بدون شک فقط منافع نامشروع آل‌سعود را تأمین می‌کند. چراکه درحال حاضر، انصارالله به دلیل موفقیت‌هایش در صحنه جنگ، دست برتر را دارد.
در این میان منابع نزدیک به جنبش انصارالله نیز اعلام کردند، عربستان از بیم اینکه مبادا سازمان ملل هیئت اعزامی از ریاض را برای اعلام آتش بس تحت فشار قرار دهد، در نشست ژنو مانع‌تراشی می‌کند، زیرا در صورت آتش بس آل‌سعود ناچار می‌شود حملات وحشیانه خود به زنان و کودکان یمن را متوقف کند! از سوی دیگر روزنامه لبنانی الاخبار هم از «بمب‌گذاری سیاسی سعودی‌ها» در مسیر اجلاس ژنو نوشت و تاکید کرد: «آل‌سعود تهدید کرده است یا مذاکرات با شرط و شروط ما صورت می‌گیرد و یا تجاوزها علیه یمن ادامه می‌یابد... هرج و مرج روز اول نشست ژنو ناشی از کارشکنی‌ها و رفتار ناشی از عصبانیت و خشم سعودی‌ها بود تا مسیر را برای شکست آن هموار کنند.» الاخبار بیشتر خشم و عصبانیت سعودی‌ها را ناشی از شکست‌های آنها در میدان نبرد نظامی دانست. نشست ژنو براساس برنامه از پیش تعیین شده امروز به پایان خواهد رسید. سازمان ملل اعلام کرده گفت‌وگوهای ژنو بیشتر برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها خواهد بود و هدف از آن رسیدن به آتش‌بس، و توافق برسر طرحی برای عقب نشینی حوثی‌ها و حمایت از تلاش‌های حل بحران انسانی خواهد بود. دیروز همچنین یک نماینده جنبش انصارالله در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از درخواست سازمان ملل و عربستان برای قطع ارتباط این جنبش با ایران، عقب‌نشینی کمیته‌های انقلابی از شهرهای یمن، تحویل سلاح و عدم پاسخ آنها به حملات عربستان خبر داد!
همزمان با آغاز نشست ژنو که برای حل بحران یمن برگزار می‌شود، جنگنده‌های سعودی، مناطق غیرنظامی فج عطان، صنعا، حجه، عمران و صعده در یمن را بمباران می‌کردند. در پی این حملات، رسانه‌های عربی از شهادت دست کم پنج شهروند یمنی در حمله موشکی سعودی‌ها به منطقه «الرزابیه» در شهر «رازح» استان صعده خبر دادند. در جنوب شهر تعز نیز جنگنده‌های سعودی چهار زن و یک کودک را به شهادت رساندند. ارتش یمن هم در پاسخ، 2 پادگان در استان مارب را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کرد.
از سوی دادگاه رژیم آل خلیفه

شیخ علی سلمان به 4 سال زندان محکوم شد

Image result for ‫شیخ علی سلمان به 4 سال زندان محکوم شد‬‎

دادگاه رژیم آل خلیفه شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق را به چهار سال زندان محکوم کرد.
 به نقل از سایت النشره، دستگاه قضایی بحرین حکم چهار سال حبس «علی سلمان» دبیر کل جمعیت اسلامی الوفاق بحرین را صادر کرد. کمی پیش از محاکمه علی سلمان، تظاهرات مردمی گسترده‌ای در مناطق مختلف بحرین برگزار شد که شرکت‌کنندگان در این تظاهرات‌ها خواهان آزادی فوری او شدند. پیشتر نیز عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات بحرینی خواسته بود شیخ علی سلمان را که به اتهام تحریک مردم برای خشونت علیه رژیم آل خلیفه در بازداشت است، آزاد کنند.این سازمان در بیانیه خود «سلمان» را «زندانی عقیده و سیاسی» دانست که تنها به دلیل بیان باورهای مسالمت‌جویانه خود بازداشت شده است. در پی ادامه بازداشت شیخ علی سلمان با اتهامات ساختگی توسط رژیم آل خلیفه، شورای حقوق بشر سازمان ملل و کمیساریای ارشد حقوق بشر این سازمان خواهان آزادی هرچه سریعتر وی شده بودند.دادگاه فرمایشی مصر حکم اعدام محمد مرسی را تأیید کرد

Image result for ‫حکم اعدام محمد مرسی‬‎

دادگاه فرمایشی نظامیان مصر، حکم اعدام رهبر «اخوان المسلمین» و «محمد مرسی» رئیس جمهور قانونی و برکنار شده این کشور را تایید کرد.
به گزارش شبکه العالم، دادگاه قاهره ظهر دیروز (به وقت محلی) حکم اعدام محمد مرسی و پنج تن دیگر از رهبران ارشد اخوان‌المسلمین را صادر کرد؛‌«محمد بدیع» رهبر اخوان‌المسلمین، «سعد الکتاتتی» رئیس پارلمان مصر در زمان ریاست جمهوری مرسی، و «عصام العریان» از رهبران اخوان، از جمله این افراد هستند.
دادگاه فرمایشی مصر این افراد را براساس پرونده «حمله به زندان‌ها در سال 2011» به اعدام محکوم کرده است.حکم اولیه اعدام مرسی در ارتباط با پرونده حمله به زندان‌ها، حدود یک ماه قبل صادر شده بدو؛ ولی این حکم نیاز به تایید مفتی اعظم مصر داشت که او نیز این حکم را تایید کرده است. البته این رای همچنان قابل تجدیدنظر است.نام «یوسف قرضاوی» شیخ جنجالی مصری مقیم قطر هم در میان محکومان به چشم می‌خورد. او غیابا به اعدام محکوم شده است.
دیروز دادگاه مصر همچنین، حکم حبس ابد تعدادی از سران اخوان‌المسلمین، از جمله محمد مرسی را هم به اتهام «جاسوسی» تایید کرد. براساس این پرونده ساختگی، مرسی، محمد بدیع و 15 تن از رهبران اخوان‌المسلمین متهم هستند که اسناد محرمانه مصر را در اختیار حماس و ایران قرار داده‌اند. ایجاد بی‌ثباتی در مصر و فرار از زندان طی انتفاضه مردمی سال 2011، از دیگر اتهاماتی است که قضات دست نشانده نظامیان، متوجه مرسی کرده‌اند.
محمد مرسی، نخستین رئیس‌جمهوری منتخب مصر، تیر ماه سال 1392 و یک سال پس از آغاز دوره ریاست جمهوری، توسط فرماندهان ارشد نظامی برکنار شد و سپس ژنرال «عبدالفتاح السیسی» طی یک انتخابات فرمایشی به ریاست جمهوری رسید و همه مناسبات زمان «حسنی مبارک» دیکتاتور سابق مصر را از نو در سیاست داخلی و خارجی برقرار کرد.
 السیسی مناسبات خیلی نزدیکی با رژیم صهیونیستی دارد و حلقه محاصره بیش از یک میلیون شهروند فلسطینی نوار غزه را تنگ‌تر کرده است. حسنی مبارک هم در این مدت از تمام اتهامات تبرئه شد!

هلاکت سرکرده القاعده در یمن 

Image result for ‫قاسم الریمی‬‎

گروه تروریستی القاعده هلاکت سرکرده خود در یمن را تایید کرده است.
به گزارش تسنیم به نقل از العربیه، گروه تروریستی القاعده به کشته شدن «ناصر الوحیشی» سرکرده خود در یمن اعتراف کرد. این گروه تروریستی اعلام کرده که «قاسم الریمی» به جای «ناصر الوحیشی» به این سمت منصوب شده است. «قاسم الریمی» که به «ابوهریره صنعانی» شهرت دارد، چندین سال پیش همراه با بیش از بیست زندانی دیگر موفق به فرار از زندان صنعا شد و یکی از بنیانگذاران القاعده در شبه جزیره عربستان است. شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از آنچه «مقامات یمنی» نامیده مدعی شد، سرکرده یمنی گروه تروریستی القاعده در شبه جزیره عربستان، در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده است. روزنامه واشنگتن پست اما روز دوشنبه به نقل از مقامات آمریکایی که نام آنها را ذکر نکرده نوشت: «برای دانستن این نکته که سرکرده القاعده در یمن در بمباران روز نهم ماه جاری میلادی کشته شده است یا نه زود است.»
 «ناصر الوحیشی» ملقب به «ابوبصیر» سرکرده القاعده در یمن، یکی از نزدیکان «اسامه بن لادن» سرکرده سابق این گروه تروریستی بود.الوحیشی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، جانشین «ایمن الظواهری» بوده، گفته بود: «ما باید صلیب را از بین ببریم، و حامل صلیب نیز آمریکاست.» انتشار این خبر در حالی صورت گرفته است که «مختار بلمختار» سرکرده القاعده در لیبی نیز کشته شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 خرداد 1394


هشدار مقاومت به اسرائیل درباره پیامدهای حمله به کشتی همبستگی با غزه

    ۲۶  / ۳ ۰/ ۱۳۹۴  

Image result for ‫هشدار به اسرائیل درباره غزه‬‎

گروه‌های فلسطینی به رژیم صهیونیستی نسبت به انجام هرگونه تعرض به کشتی همبستگی با غزه که قرار است تا اواخر ماه جاری میلادی وارد نوار غزه شود هشدار دادند.
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، «خالد البحلش» از رهبران جنبش جهاد اسلامی در جمع مردم غزه گفت: «هرگونه حماقت رژیم صهیونیستی و تعدی به کشتی، شکست محاصره غزه و تمامی تلاش‌های مربوط به آتش‌بس را به دنبال خواهد داشت. وی خواستار «حمایت بین‌المللی از کشتی‌هایی شد که سعی در شکست محاصره غزه دارند» تا به این ترتیب «از تکرار حادثه کشتی مرمره آبی ترکیه که در سال 2010 مورد حمله اسرائیل قرار گرفت.کشتی «ماریان» که حامل موادغذایی و دارویی است 10 ماه می (اردیبهشت) از بنادر سوئد با هدف شکستن محاصره 5 ساله غزه عازم این باریکه شده است و انتظار می‌رود که اواخر ماه ژوئن (تیرماه) وارد این منطقه شود.


دهن‌کجی آفریقای جنوبی به دادگاه لاهه عمرالبشیر به سودان بازگشت

Image result for ‫دهن‌کجی آفریقای جنوبی به دادگاه لاهه عمرالبشیر به سودان بازگشت‬‎

رئیس‌جمهور سودان که دادگاه کیفری بین‌المللی وی را به «جنایات علیه بشریت» محکوم کرده و از سال 2009 تحت پیگرد قرار داده بود، بدون آنکه بازداشت شود از آفریقای جنوبی به کشورش بازگشت.
با وجود آنکه دادگاهی در «پرتوریا»‌ پایتخت آفریقای جنوبی عمرالبشیر را ممنوع‌الخروج کرده بود اما وی بازداشت نشد و روز دوشنبه به کشورش بازگشت.دادگاه کیفری بین‌المللی نسبت به عدم بازداشت عمرالبشیر در آفریقای جنوبی ابراز تاسف کرد. عمرالبشیر برای شرکت در نشست سران آفریقا به ژوهانسبورگ رفته بود.خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد، البشیر پس از بازگشت از آفریقای جنوبی در مسیر فرودگاه خارطوم تا کاخ ریاست جمهوری مورد استقبال مردم کشورش قرار گرفت.
ایندیپندنت:

پلیس آمریکا در 180 روز گذشته فقط 9 روز آدم نکشته است

Image result for ‫پلیس آمریکا‬‎

نتیجه بررسی‌های یک روزنامه انگلیسی نشان می‌دهد که پلیس آمریکا از آغاز سال جاری میلادی (6ماه) تاکنون به جز ۹ روز، در تمامی روزها یک یا چند نفر را به ضرب گلوله کشته است.
خشونت پلیس آمریکا علیه مردم این کشور و کشته شدن افراد گویا تبدیل به امری عادی در این کشور شده و هر روز که می‌گذرد ابعاد جدیدی از خشونت و وحشیگری پلیس آمریکا بر ملا می‌شود.
این بار روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی به عملکرد و رفتارهای خشونت‌بار پلیس آمریکا پرداخته و نوشته که «از آغاز سال جاری میلادی تاکنون که حدود 180 روز از آن می‌گذرد، پلیس آمریکا تقریباً در تمامی روزها به جز چند روز انگشت‌شمار، تعدادی را با گلوله کشته است.»
طبق آمار و ارقام، بررسی خشونت پلیس که توسط پایگاه «Mic» جمع‌آوری شده است، تنها 9 روز در سال جاری میلادی بوده که هیچ کس توسط پلیس آمریکا کشته نشده است.
بعد از مرگ «جیمز بولویر» توسط پلیس دالاس، روزنامه انگلیسی گاردین تخمین زد که 508 نفر تقریباً  در طی 6 ماه گذشته توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند.
طبق گزارش «گاردین» که می‌گوید تمامی تلفات ناشی از خشونت پلیس را دنبال می‌کند، «سیاهپوستان و  اسپانیولی زبان‌های آمریکا در مقایسه با سفیدپوستان بیشتر توسط پلیس آمریکا کشته می‌شوند.»
این گزارش می‌افزاید: «در حالیکه دولت آمریکا به دنبال محدود کردن حجم استفاده از تجهیزات نظامی توسط افسران پلیس است اما تنها 0/02 درصد از نیروهای پلیس آمریکا سالانه توسط وزارت دادگستری این کشور مورد بازجویی قرار می‌گیرند و درباره اقدامات آنها تحقیق می‌شود!»
 همانطور که حوادث سال گذشته میلادی در زمینه رفتارهای خشونت‌بار پلیس آمریکا نشان داد، تقریباً تمامی افسران پلیس سفیدپوست که شهروندان سیاهپوست آمریکا را با گلوله کشتند، از تمامی اتهامات قتل تبرئه شده‌اند!
شهر فرگوسن تابستان پارسال پس از آنکه یک افسر سفیدپوست، نوجوانی سیاه‌پوست به نام مایکل براون را به قتل رساند، صحنه تظاهرات‌های گسترده‌ای بود که به سراسر آمریکا گسترش پیدا کرد و هفته‌ها ادامه داشت.از آن زمان، خشونت نیروهای پلیس آمریکا به خصوص علیه شهروندان رنگین‌پوست در مرکز توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 خرداد 1394


( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات